1 zł
2 600 000 zł

Przelot anioła, 1997 r.

olej/płótno, 130 x 98 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "PRZELOT ANIOŁA" | OLEJ 1997'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Brama do różanego ogrodu, 2014

olej, płótno; 100 x 80 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe;
opis na odwrocie: JANINA KRAUPE / "BRAMA DO RÓŻANEGO / OGRODU" / OLEJ 2014.

Cztery Psalmy, 1967

monotypia barwna, płótno; 49,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany na dole pracy: "Cztery Psalmy" epr.de'Art.VI -J. Kraupe 1967r.

Dies Irae Pendereckiego, 1967

linoryt barwny, płótno; 76,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1967; tytuł l. d.: "Dies Irae Pendereckiego" im. d'art. V.

Fontanna, 1994

gwasz, papier; 67 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
dat. na odwrocie: 1994

droit de suite

Opiekun III, 1990 r.

olej/płótno, 131 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "OPIEKUN III olej 1990'

Śpiewy kwitnącej łąki, 1984 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 62 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe' oraz opisany l.d.: '"Śpiewy kwitnącej łąki" 1984'

Kwiaty w wazonie

akwarela/papier, 48,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'

W blasku księżyca, 2011

olej/płótno, 54 x 44 cm
sygn. p,d.: ". Kraupe" oraz na odwrocie: "Janina Kraupe/ "W blasku księżyca"/ olej 2011"

Październik, 1965

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.

Różokrzyż

Olej, płótno, 73 x 65 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe i opisana na odwrocie.

Noc, zorza, boska szata, jarzenie, 1987 r.

monotypia, papier, 21,5 x 16,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1987 , opisana l.d.: słowa 38/50

Dies Irae Pendereckiego, 1967

"Poruszam wiatrem" , 1982 r.

akwarela, ołówek/papier, 62 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz opisany l.d.: '"Poruszam wiatrem"'

"Preludium lipcowe" , 1982 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz opisany l.d.: '"Preludium lipcowe"'

Notacje Muzyczne/ Walka, 1967 r.

olej, asamblaż/deska, 49 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "NOTACJE MUZYCZNE" | OLEJ 1967'
na odwrociu opis: 'Janina Kraupe | [adres artystki] | "Walka" 1970 | 49 x 61 cm'

akwarela, papier żeberkowy, oliwkowy; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Kraupe (ołówkiem).

Rytmy jesienne, 2011

olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: J Kraupe;
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "RYTMY JESIENNE" / OLEJ 2011.

Chińska tancerka, 1962

olej, płótno; 56x66 cm, sygnowany p.d.: "J. Kraupe"; sygnowany i opisany na odwrocie: "JANINA KRAUPE | "CHIŃSKA TANCERKA" | OLEJ 1962"

*droit de suite

KOMPOZYCJA, lata 60. XX w.

olej, płótno
100,5 x 70 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe

Jeszcze jeden pogodny dzień, 1991 r.

gwasz, 63,5 x 49 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Madonna z dzieciątkiem

technika mieszana, papier, 23, 5 x 11 cm

I List do Mateusza, 1990 r.

papier, 61 x 45 cm (zadruk),
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1990, opisany l.d.: I List do Mateusza egz. d art. IV

Daimonion Danuty L.K., 2001 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | ”DAIMONION DANUTY L.K.” | OLEJ 2001 | (L.K. = LESZCZYŃSKIEJ – KLUZA'

Opiekun II, 1989 r.

olej/płótno, 100,5 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "OPIEKUN II" | olej 1989'

Zima w mieście (2004)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
130x90 cm

Upadek Ikara, 1955 r.

monotypia/papier, 49 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1955' oraz opisany l.d.: 'monotypia "Upadek Ikara"'

Dekalog XV, 1986

olej, płótno; 100 x 73,5 cm;
sygn. śr. d.: J. Kraupe;
na odwrocie opis: Janina Kraupe-Świderska / "Dekalog XV" / 1986.

Akrobaci, 1950

Akwaforta; wym.: 260 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1950. Lit.: Janina Kraupe. Grafiki, monotypie lata 40. i 50., Kraków 2000, poz. 12.

Nadchodzą nowe Chiny, 1949

Autolitografia; wym.: 275 x 420 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1949. Grafika w pp, podklejona w narożach, bez szkody dla kompozycji.

ULOTNY

Olej, płótno, 92 x 65 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie: Janina Kraupe, "Ulotny", olej 1998.

Koncert na trąbce

olej na płótnie
57 x 73 cm

Powrót z łąki, 1972

olej, płótno; 125,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie n płótnie napis autorski: JANINA KRAUPE / KRAKÓW / OLEJ "POWRÓRT Z ŁĄKI" 1972;
oraz napis na krośnie malarskim: OLEJ 125 x 73 "POWRÓT Z ŁĄKI" 1972 JANINA KRAUPE / KRAKÓW AL. KRASIŃSKIEGO 28/15.

Oślepiony, 1972

olej, płótno; 135 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie na płótnie napis autorski: "OŚLEPIONY" olej r. 1972 / JANINA KRAUPE / KRAKÓW /
AL. KRAŚIŃSKIEGO 28/15; oraz napis na krośnie malarskim: OLEJ "OŚLEPIONY" r. 1972 JANINA KRAUPE / 135 x 75 KRAKÓW AL KRASIŃSKIEGO 28/15.

Matthäus Passion, 1994 r.

linoryt barwny/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Matthäus Passion" 1/10 Janina Kraupe 1994'

Kwietniki, 2009

olej, płótno; 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "KWIETNIKI" / OLEJ 2009.

Satyr, 1969 r.

asamblaż, olej/płyta pilśniowa, 57,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe'
opisany na odwrociu: 'Janina Kraupe | Kraków | [adres] | "Satyr" 1969 r.| 59 cm x 23,5 cm'

Wnętrze, 1969

Olej, płótno; wym.: 138 x 76 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie opis autorski i nalepka "Ogólnopolska wystawa malarska Jesienne konfrontacje", Dom Sztuki, Rzeszów.

Rudowłosa (1955)

sygn. l.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
100x69 cm

Msza h-moll J. Seb. Bacha cz. III, 1982 r.

litografia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz datowany i opisany l.d.: '"Msza h-moll J. Seb. Bacha cz. III" epr. d'art II'

Sygnatura Iwa, 1979 r.

linoryt barwny/papier, ed. 6/40, 70 x 50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'J. Kraupe 1979' opisany l.d: ' "Sygnatura Iwa" 6/40'

- Galeria M. Jędrysiak, Zakopane, 2013

*opłata droit de suite

Oratorium Jana Sebastiana Bacha, 1969 r.

monotypia/płótno, 53 x 68 cm, oprawiony,
sygnowany i datowany p.d: ‚J. Kraupe 1969’
opisany l.d: ‚ "Oratorium J. Seb. Bacha" ...[nieczyt.]’

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2012

*opłata droit de suite

Snopy, 1991 r.

akwarela, kredka/papier, 64 x 47,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe', opisany l.d. '"Snopy" 1991'

RADOSNA ETIUDA, 2000

Olej, płótno; 62 x 51 cm
Sygnowany p.d.: J.Kraupe; sygn., opisany na odwrocie

*opłata droit de suite

Msza h-Moll III, Jan Sebastian Bach, 1981 r.

akwarela, ołówek/papier, 63,5 x 49 cm
ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi autorskie opisy poszczególnych fragmentów utworu
na odwrociu datowany i opisany długopisem: 'J. Seb. Bach masz h-moll cz. III 1981'

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

Utwór na harfę, 1982 r.

akryl/płótno, 113 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: ‘J. Kraupe’
opisany na rewersie: ‘JANINA KRAUPE | KRAKÓW | "UTWÓR NA HARFĘ" AKRYL 1982’ oraz na blejtramie: ‘113 x 36,5’

Stare i nowe Chiny, 1948 r.

litografia, papier, wym. komp. 28 x 42 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: J. Kraupe 1948
opis. ołówkiem l. d.: litografia "Stare i nowe Chiny" 6/12

Metamorfozy V, 1957

Olej, płótno; wym.: 99,5 x 65 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski. Artystka mówiła: "Ten cykl powstawał automatycznie. Obudziłam się kiedyś w nocy i narysowałam kilkanaście rysunków. Szybko je ponumerowałam, a rano zaczęłam analizować. Zauważyłam, że pokazują pewien proces, stanowią opis jakiegoś rozwoju. Uważam, że sny są pewnego rodzaju wtajemniczeniem".

Gorgona, 1959 r.

monotypia/papier, 52,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Kraupe 59', opisany ołówkiem l.d.: '"Gorgona"'

Akrobaci

sucha igła/papier, 25,5 x 18 cm (zadruk)

Przelot anioła, 1997 r.

olej/płótno, 130,5 x 98 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "PRZELOT ANIOŁA" | OLEJ 1997'

Ognisty ptak, 1965

linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu poniżej kompozycji: "Ptak ognisty" 2/10 J. Kraupe 1965; w obrębie pracy u góry napis: Strawiński/ Ognisty Ptak.

Akrobaci, 1948

akwaforta, papier; 25,5 x 18 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1948 (ołówkiem), l. d.: "Akrobaci" akwaforta (ołówkiem).
Lit.: Janina Kraupe. Grafiki i monotypie, Kraków 1997, poz. 12.

Mantra, 1981,

Olej na płótnie, 100 x 74 cm, w opr. 102 x 77 cm,
sygn. z przodu, u dołu po prawej 'J. KRAUPE', z tyłu na krośnie 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15 | OLEJ | MANTRA | 1981, na płótnie '

POŁUDNIE, 1972

olej na płótnie, 130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe".
Wystawiany i reprodukowany:
- Janina Kraupe malarstwo-grafika-rysunek, Kraków 2006 Muzeum Narodowe, w katalogu poz. 63;
- Janina Kraupe. Wystawa z cyklu "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego". Poznań 2003 ABC Gallery, w katalogu poz. 32, reprodukcja na s. 45.

JESIENNY BUKIET, 1978

akryl, płótno
61 x 50 cm
sygn. l.d.: J. Kraupe
sygn. na odwrocie na płótnie: JANINA KRAUPE | akryl "JESIENNY BUKIET" 1978
na odwrocie na krośnie napis: ACRYL

Pejzaż z okna pracowni, 1949 r.

technika mieszana/papier, 41 x 29 cm
sygnowany l.d.: 'J. Kraupe' i datowany p.d.: '1949'

Etiuda majowa, 2003

olej, płótno, 120 x 90 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz sygnowany i opisany na odwrociu

Martwa natura z gitarą, 1949

Olej, płótno; wym.: 100 x 75,5 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Lila, 1975 r.

akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | akryl LILA | KRAKÓW'
na odwrociu papierowa nalepka i opis na blejtramie 'J. KRAUPE, "LILA", 1975'

olej/płótno, 86 × 55 cm
sygn.: p.d. J. Kraupe
na odwrociu: g. Janina Kraupe-Świderska

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Notacje Muzyczne, 1967 r.

technika mieszana/deska, 50 x 62 cm

Zapis do Pasji wg Św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego - 4 prace, 1967

linoryt barwny, papier; 74 x 51,5 cm (wymiar arkusza); 69 x 47 cm (wymiar kompozycji);
każda z prac opisana u dołu - z tytułem autorskim: Zapis do Pasji Pendereckiego - oraz sygn. i dat.: J. Kraupe 1967
Prace reprodukowane w: "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego. Janina Kraupe"
[red.: Katarzyna Jankowska-Gumna, Zofia Starikiewicz], Poznań 2003, s. 40-41

W blasku księżyca, 2011

olej, płótno; 54 x 44 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "W BLASKU KSIĘŻYCA"/ OLEJ 2011

Manuskrypt chiński, 2006 r.

tempera na kartonie, 62 x 49 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Błyski nocy, 1976 r.

olej, płótno, 93 x 58 cm,
sygn.p.d.: J. Kraupe,
na odwrociu napis autorski JANINA KRAUPE BŁYSKI NOCY OLEJ 1976

Październik w Zawoi, 2001 r.

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygn.p.d.: J. Kraupe,
na odwrociu napis autorski JANINA KRAUPE, PAŹDZIERNIK Z ZAWOI OLEJ 2001

Październik, 1965

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "PAŹDZERNIK"/ OLEJ 1964-05

DRZEWO ŻYCIA

Gwasz, papier, 64,5 x 49 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe, l.d.: "Drzewo życia" 1992.

Wieczorne rytmy

olej, płótno, 137 x 52 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Kronika ziemi

olej, płótno, 130 x 90 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Odpoczywający, 1970 r.

olej/płótno, 92 x 138 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "ODPOCZYWAJĄCY" | OLEJ 1970' oraz na blejtramie: 'KRAUPE' i 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15 | olej 1970 r. "ODPOCZYWAJĄCY" 92 x 138 cm'

- Janina Kraupe. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunku, Dom Sztuki w Rzeszowie, wrzesień 1970

- Janina Kraupe. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunku, katalog wystawy, Domu Sztuk w Rzeszowie, Rzeszów 1970, kat. 17, s. nlb.

Rudowłosa, 1955 r.

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrocie opisany: JANINA KRAUPE/"RUDOWŁOSA"/1955

BURZA, 1961

tempera, płótno
73 x 100,5 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe
na odwrocie na płótnie: "BURZA" | olej 1961 | JANINA KRAUPE
na blejtramie napis: olej "BURZA" wym. 100 x 73 Janina Kraupe, Kraków, Al. Krasińskiego 28/15

Obraz wystawiany:
- Janina Kraupe-Świderska, Malarstwo i grafika, Arsenał Galeria Miejska, Poznań 2009;
- Janina Kraupe-Świderska, Grafika, malarstwo z kolekcji Elżbiety i Mariana Biesiadów, Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie, Chorzów 2014.

AURA, 1967

tempera, płótno
188 x 76 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe
na blejtramie napis l.: JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15
p.: "Aura" 188 cm x 76 cm | tempera | r. 1967

Obraz wystawiany:

Metamorfozy. Księga przemian, 1997

Linoryt barwny, czarny karton; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitka autorska. Praca z teki 18 linorytów "Metamorfozy. Księga przemian".

Linoryt barwny, czarny karton; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitka autorskie ed. Praca z teki 18 linorytów "Metamorfozy. Księga przemian".

Wieczór, 1959

Akwarela, czarny karton; wym.: 30,7 x 17,2 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski.

Saloniki. Kościół śś. Aniołów, 1959

Akwarela, papier żeberkowy; wym.: 24 x 32 cm; sygn. oł. p.d. J. Kraupe; opis autorski na odwrocie.

Koncert na trąbkę

olej na płótnie
57 x 73 cm

Utwór w tonacji niebieskiej, 1958 r.

monotypia/papier, 53 x 35 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.Kraupe 1958', opisany l.d.: '"Utwór w tonacji niebieskiej"'

Do muzyki Chopina, 1965 r.

monotypia/papier, 54 x 67,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Kraupe 1965', opisany l.d.: '"Do muzyki Chopina" épreuve d'artiste II'

Mały Anioł, 1958 r.

monotypia/papier, 53 x 35 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Kraupe', datowany l.d.: '1958'
na odwrociu opisany: '"Mały Anioł" | monotypia 1958"

Rozmowa, 1977 r.

akryl/płótno, 150 x 77 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | "ROZMOWA" AKRYL 1977'

Kontemplacja I (1953)

sygn. dat. p.d.
monotypia, papier
53x35 cm

Zima w mieście, 2004

olej, płótno; 130 x 90 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "ZIMA W MIEŚCIE"/ OLEJ 2004

Koncert wiosenny, 1964 r.

olej/płótno, 109 x 79 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe', opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "KONCERT WIOSENNY" | OLEJ 1964'

Zaduszki (1958)

sygn. dat. p.d.
monotypia
52.5x34.5 cm

Pejzaż, 1970 r.

olej/płótno, 175,5 x 91,5 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | olej "PEJZAŻ" 1970`, opisany na blejtramie

- "Janina Kraupe. Malarstwo i grafika", wystawa indywidualna, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Siedlecki, Galeria Extravagance, wrzesień-listopad 2007
- Janina Kraupe. Malarstwo i grafika, katalog wystawy, Sosnowiec 2007, s. 5

Wiatr jesienny, 2004 r.

olej/płótno, 69 x 35 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | ``WIATR JESIENNY`` | OLEJ 2004`

POŁUDNIE, 1972

olej na płótnie, 130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe”

Wystawiany i reprodukowany:
- Janina Kraupe. Wystawa z cyklu "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego”, Poznań 2003 ABC Gallery, w katalogu poz. 32, reprodukcja na s. 45.

Tamara, 1977

Olej, sgraffito, płótno; wym.: 136 x 76 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski.

Metamorfozy. Księga przemian I-XVIII, 1997

Cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm;
sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitki autorskie ed. II, III, IV i V.

Zapis do Pasji Pendereckiego I-IV, 1967

Zestaw 4 linorytów barwnych; wym.: 695 x 465 mm;
sygn. p. d.: J. Kraupe 1967; l. d.: tyt; egz. 4/4.

Jeźdźcy apokalipsy, 1968

Linoryt barwny na płótnie; wym.: 713 x 461 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1968; l.d.: "Jeźdźcy apokalipsy" e.a. I.
Janina Kraupe-Świderska kilkakrotnie reprezentowała Polskę na wystawach między-narodowych: Biennale Sztuki w Saõ Paulo (1965), Biennale Sztuki w Wenecji (1952, 1978), EXPO w Sewilli (1992).

Barwy krakowskich gołębi, 2008

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "BARWY KRAKOWSKICH GOŁĘBI"/ OLEJ 2008

Głosy Serafinów , 1985 r.

linoryt/papier, 17,5 x 13,5 cm (arkusz), 25,5 x 20,5 cm (sklejka)
sygnowany, numerowany i opisany u dołu: `"Głosy Serafinów" 2/100 | J.Krupe 1985 r`
na odwrociu opisany ołówkiem: `J. KRAUPE - | ŚWIDERSKA | KRAKÓW`

- zbiory malarza Mikołaja Kochanowskiego (1916 - 1987)
- bezpośredni dar od artystki

Upadek Ikara, 1955 r.

monotypia/papier, 41 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, opisana i datowana u dołu ołówkiem: `monotypia "Upadek Ikara" J.Kraupe 1955`

Zapis upalnego dnia, 1958 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
na odwrociu opisany: `JANINA KRAUPE | "ZAPIS UPALNEGO DNIA" | olej 1958`

- "Janina Kraupe. Malarstwo i grafika", wystawa indywidualna, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Siedlecki, Galeria Extravagance, Sosnowiec, 9-11.2007

- Janina Kraupe. Malarstwo i grafika, katalog wystawy, Sosnowiec 2007, s. 4

Październik w Zawoi

olej, płótno, 100 x 70 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
dat. 2001 na odwrociu

Drogi do nieba

olej, płótno, 130 x 90 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
dat. na odwrociu 2005

gwasz/tworzywo sztuczne, 31,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'

Walka, 1971

Monotypia; wym.: 765 x 772 mm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; e/a VI

akwarela / papier, 49 x 61,5 cm, sygn.

Ognisty Ptak, 1965

sygn., dat. i opisany u dołu poniżej kompozycji: "Ptak ognisty" 2/10 J. Kraupe 1965; w obrębie pracy u góry napis: Strawiński/ Ognisty Ptak. Praca zakupiona przez oferenta od artystki w 2009 r.

Martwa natura, 1949

Olej, płótno; wym.: 100 x 77,5 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe.

H-moll Messe I [Msza H-moll Jan Sebastiana Bacha], 1994

Linoryt barwny; wym.: 700 x 497 mm; sygn. białym tuszem p.d.: J. Kraupe 1994, l.d. tytuł w języku niemieckim; egz. 3 z 10.

Złota symfonia, 1995 r.

olej, płótno, 130 x 97 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie: JANINA KRAUPE ZŁOTA SYMFONIA OLEJ 1995

Kamień i róża, 1974

monotypia; 33 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J.Kraupe 1974;
napis l. d.: Kamień i róża ips d`art.V

Plaża, 1967

olej, płótno; 77 x 63 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "PLAŻA"/ OLEJ 1967

Tekst z aniołem, 1968 r.

linoryt barwny/papier, 72 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J Kraupe 1968 r.` oraz l.d.: `Tekst z aniołem` epr d`art 3/20`

Ognisty Ptak, 1965

Praca zakupiona przez oferenta od artystki w 2009 r.

Sygnatura Iwa, 1979 r.

linoryt barwny/papier, 79 x 58,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 1979` oraz tytuł i numer edycji l.d.: ` "Sygnatura Iwa" 6/90`

Wieże Krakowa, 1947

Olej, płótno; wym.: 77 x 97 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ 1947.

Portret Tadeusza Kantora, 1975 r.

tusz, papier,
52 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. i opisany p. d.: Portret/Tadeusza/Kantora 1975/J.Kraupe

Jesienna sonata, 1991 r.

gwasz, 70 x 50 cm, sygn.

Ideogramy na błękicie (2008)

sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, płótno
33.5x33.5 cm

Chińska tancerka, 1962

olej, płótno; 57 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Srebrny zachód słońca za daleką górą, 1993 r.

akwarela, ołówek, gwasz/papier, 66 x 48 cm
u dołu autorski tytuł oraz sygn. `J. Kraupe`

Hymn Wita Stwosza , 1987 r.

linoryt/papier, 65 x 50 cm
u dołu tytuł autorski i ed. `21/25` oraz sygnowany i datowany .: `J. Kraupe 1987`

Wiosenne rytmy, 1999 r.

olej, płótno, 100 × 81 cm
sygn. l. d.: J. Kraupe
na odwrocie opisany: Janina Kraupe/Wiosenne rytmy/ olej 1999

Krakowskie kamienice, 1970

gwasz, papier brązowy;
27 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1970

Radosna etiuda, 2000

olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "RADOSNA ETIUDA"/ OLEJ 2000

Rudowłosa, 1955

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "RUDOWŁOSA"/ 1955

akwarela / papier, 53 x 43 cm, sygn.

Preludium wiosenne

olej na płótnie
60 x 73 cm

Petunia

sygn. p.d.
gwasz, papier
35x25 cm

Mokre mgły opadły na drzewa, 1985

akwarela, ołówek, papier;
64,7 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe (ołówkiem); tytuł l. d.: "Mokre mgły opadły na drzewa" 1985

Oczekiwanie na rywala, 1947 r.

akwaforta/papier, 13 x 16,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 47`

Estymacja: 700 - 1 500 zł

Jesienne liście, 1958 r.

monotypia olejna/papier, 52 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 58`

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Dzień w górach, 2003 r.

gwasz, 66 x 48 cm, sygn.

Robiąca na drutach, 1948 r.

akwaforta/papier, 21 x 17 cm
sygnowana i datowana p.d.: `J. Kraupe 48`

Estymacja: 800 - 1 500 zł

akwarela, ołówek, papier;
64,7 x 50 cm;

Plaża, 1967 r.

olej/płótno, 77 x 62 cm
sygnowany l.d.: `J. Kraupe`
sygnowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "PLAŻA" | olej 1967`

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

akwarela / papier, 53 x 43 cm,
sygn.

Na plantach, 1973 r.

olej/płótno, 79,5 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | KRAKÓW | ... | "NA PLANTACH" 1973 r.`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

List z południa, 1965

technika własna - linoryt barwny, papier;
54 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1965; oraz napis l. d.: "List z południa" épr. d`art V

Znaki, 1986 r.

linoryt barwny/papier, 19 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `Znaki 3/50 J. Kraupe 1986`

Estymacja: 600 - 900 zł

Pejzaż, 1942

gwasz/papier, 17 x 20 cm
sygn. i dat. l. d. 1942 J. Kraupe

Biała pełnia księżyca, 1992 r.

gwasz,
70 x 50 cm,
sygn.

Narodziny liścia, 1959 r.

olej/karton, 60 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu

Estymacja: 12 000 - 14 000

Przedwiośnie, 2005 r.

olej/płótno, 56 x 64,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu

Estymacja: 8000 - 12 000

Znaki wiosny, 1962 r.

olej/płótno, 62 x 85 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `61x75` | `JANINA KRAUPE | "ZNAKI WIOSNY" | OLEJ 1962`

Pochodzenie: Galeria Nautilus, Kraków

Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 7-30.05.2004

Reprodukowany: Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, poz. kat. 34, s.49

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 7 000 - 10 000

Portret Włodzimierza Świderskiego, 1946

olej, płótno;
50 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napisy: JANINA KRAUPE / "Portret Włodz. Świderskiego" olej / 1946 r.

akwarela, papier naklejony na karton,
64,3 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Znaki słonecznego lata

akwarela, papier,
61,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
Na odwrocie tytuł autorski: "Znaki słonecznego lata"

olej, płótno;
50 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe

Snopy, 1991 r.

akwarela, kredka/papier, 79 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana p.d.: `J. Kraupe`, w l.d.: ` "Snopy", 1991`

Etiuda, 1957

Tempera, karton;
wym.: 35 x 53 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe.

Oślepiony, 1972

Olej, płótno;
wym.: 138 x 78 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; opis autorski na odwrocie. Praca oprawiona.

Powrót z łąki, 1972

Olej, płótno;
wym.: 125 x 73 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe; opis autorski na odwrocie.

Kwietniki, 2009 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm
sygnowany p.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "KWIETNIKI" | OLEJ 2009`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Organy w Oliwie, 1968 r.

monotypia/płótno, 72,2 x 40 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu: `Janina Kraupe | monotypia "Organy w Oliwie" 1968`

Estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Irys

akwarela, papier, wym. 13,5x12,5 cm

Jałta w nocy, 1961 r.

monotypia/papier, 42 x 61 cm
sygnowana i datowana ołówkiem l. d.: `J. Kraupe 1961` opisany na odwrociu odręcznym pismem: `"Jałta w nocy" `

Estymacja: 3 500 - 4 000

Gorgona, 1959 r.

technika własna/papier, 52,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Kraupe 59`

Estymacja: 2 600 - 3 400

Teksty pustynne, 2008 r.

akwarela / papier,
49 x 62,5 cm,
sygn.

Cztery wykresy gór, 1986

olej, płótno,
100 x 85 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "CZTERY WYKRESY GÓR" / olej 1986

Dance sacre, 1987

linoryt barwny, papier,
20 x 15 cm (wymiar odbitki),
21,4 x 16,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1987, opisany l. d.: "Dance sacree" 24/40

Portret Włodzimierza Świderskiego (1946)

sygn. l. d. dat. na odwrociu
olej, płótno
50x40.5 cm

Pożegnanie, 1948

Akwatinta
wym.: 133 x 178 mm
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, l.d.: Pożegnanie akwatinta.

Człowiek i wszechświat, 1948

Akwaforta, akwatinta
wym. komp.: 155 x 120 mm, planszy: 188 x 152 mm
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Lit. "Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50.", Kraków 2000, poz. 2.

W pracowni

akwarela, papier,
39 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Zapis muzyczny, 1987

technika własna, 22 x 16,7 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;
tytuł l. d.: "Zapis muzyczny" 24/40

Oratorium Jana Sebastiana Bacha, 1969

monotypia, płótno, 51 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: `J. Kraupe 1969`;
l. d. tytuł autorski

Znaki słonecznego lata

akwarela, papier,
61,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Znaki, 1986

linoryt, papier,
16,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe 1986, l. d.: "Znaki" 3/50

Słowa, 1987

linoryt, papier,
20 x 15 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe 1987, l. d.: "Słowa" epr. d`art. III

Portret

olej na płótnie
71 x 52 cm

64,3 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Zapis muzyczny, 1987

sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;

Znaki jesieni, 1968

olej, płótno, 75 x 67 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / ?ZNAKI JESIENI" / OLEJ 1968

Z cyklu Niobe, 1957

Monotypia barwna;
wym. komp.: 345 x 405 mm (plansza: 428 x 605 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1957, l.d.: monotypia z cyklu "Niobe".

Małżeństwo, 1948

Autolitografia;
wym.: 428 x 214 mm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, tyt. l.d.

Martwa natura z owocami, 1946 r.

olej/płótno,
43 x 52,5 cm
sygnowany p. d.: `J Kraupe`
ODWROCIE: odręcznie opisany i datowany

Błękitny zapis 2011 r.

gwasz
50 x 64 cm
sygn.

Saloniki Kościół Świętych Aniołów, 1959

Akwarela, kredka;
wym.: 24 x 32,5 cm;
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe. tytuł i data na odwrocie.

akwarela, papier, 50 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe (ołówkiem)

Znaki jesieni, 1968 r.

olej/płótno, 77 x 62 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "ZNAKI JESIENI" | OLEJ 1968`

Organy w Oliwie, 1969

technika własna, papier,
70 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1969, l. d.: "Organy w Oliwie"

akwarela, papier,
50 x 35 cm (w świetle oprawy);

Różokrzyż, 1993

akryl, płótno,
73 x 65 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "RÓŻOKRZYŻ"/ olej 1993 oraz na krośnie: 73 x 65 olej RÓŻOKRZYŻ 1933

Organy w Oliwie, 1969

technika własna, papier,

BEZ TYTUŁU, ok. 2005

akwarela i gwasz na papierze,
74x61 cm (w świetle pass partout - 59,5 x 47 cm)

Oślepiony, 1972 r.

olej/płótno,
135 x 75 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `"OŚLEPIONY" olej 1972 | JANINA KRAUPE | KRAKÓW`

Przed wiosną, 1971 r.

olej/płótno,
103 x 135 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "PRZED WIOSNĄ" | OLEJ 1971`

Kwiaty, klatki i motyle, 2006 r.

akwarela / papier,
49 x 62 cm,
sygn.

Powrót z łąki, 1972 r

olej, płótno,
125 x 73 cm,
sygn. l.d.: J. Kraupe.
Na odwrocie płótna i na blejtramie znajdują się autorskie opisy obrazu.

Cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitki autorskie ed. II, III i IV.

Teka, 1987

Linoryt barwny; wym.: 200 x 150 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1987; teka nr 13/30. W tece prace: Pieczęć Anioła, Słowa, Zapis muzyczny, Dance sacre, Transmutacja XVIII, fotografia artystki oraz dwa wiersze "Myśl" i "Magia słów" (rękopisy J. Kraupe). Całość w czarnej, kartonowej obwolucie.

Wisznu, 1958

Monotypia barwna; wym.: 530 x 350 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1958.

Groteskowy demon, 1958

Monotypia barwna; wym.: 530 x 382 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe, tyt. l.d.

Z cyklu Niobe, 1957

Monotypia barwna; wym.: 346 x 408 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1957, l.d. tyt.

Koreańskie dzieci, 1953

Monotypia; wym.: 400 x 330 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1953, tyt. l.d.

Dziecko z gołębiami II, 1953

Monotypia; wym.: 530 x 348 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1953, l.d. tyt.

Iwo z gołębiem, 1952

Monotypia; wym.: 332 x 400 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1952, l.d. tyt.

Skok na nartach, 1949

Akwaforta, sucha igła; wym: 208 x 161 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 1949; l.d.: "Skok na nartach".

Pasjans, 1948

Miękki werniks; wym.: 184 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Stan zachow.: w dolnej części poniżej komp. niewielka dziurka.

Małżeństwo, 1948

Autolitografia; wym.: 428 x 214 mm; sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, tyt. l.d.

Marysia, 1947

Sucha igła; wym.: 122 x 86 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 47, l.d. tyt. :

Babka, 1947

Akwaforta; wym.: 170 x 112 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 47, l.d.: "Babka".

Widok w Lesznie, 1946

Akwaforta; wym.: 182 x 142 mm; sygn. p.d.: JKraupe 1946, tyt. l.d.: "Widok w Lesznie".

Ewa (kopia z Dürera), 1946

Miedzioryt; wym.: 177 x 86 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 46, tyt. l.d.: "Kopia z Dürera", odb.: 2/20.

Oczekiwanie rywala, 1946

Akwaforta; wym.: 83 x 99 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 46; tyt. l.d.: Oczekiwanie rywala.

"POŁUDNIE", 1972

olej na płótnie,
130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe"

Wiersze bez słów, 2007 r.

akwarela,
62 x 49 cm,
sygn.

Cykl 18 linorytów barwnych;
wym.: 700 x 500 mm;
sygn. oł. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tytuł. Odbitki autorskie.

Kobieta-ptak, 1961

Monotypia, ręcznie kolorowana;
wym.: 385 x 620 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1961.

Pożegnanie, 1948

Akwatinta;
wym.: 133 x 178 mm;

Wróżka, 1947

Akwatinta;
wym.: 175 x 123 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1947; l.d.: Wróżka. akwatinta.

Jesień w górach, 1989

Olej, płótno;
wym.: 100 x 86 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe.

Różowy obraz, 2010

olej/płótno
70 x 49,5 cm

monotypia, płótno,
51 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: `J. Kraupe 1969`; l. d. tytuł autorski

Jesienne divertimento, 2005 r.

olej/płótno,
100 x 58 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | JESIENNE DIVERTIMENTO | OLEJ 2005`

Organy w Oliwie

technika własna, 69,5 x 40 cm
tytuł l.d.; sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1969

sygn. p. d.: J. Kraupe

Portret Tadeusza Kantora

tusz, pędzel, pastel, papier, 49,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe

Bez tytułu, 1941

gwasz/papier,
19,5 x 26 cm
sygn. i dat. l.d. J. Kraupe 1941

Pejzaż, 1942

gwasz/papier,
17 x 20 cm
dat. i sygn. l.d. 1942 J. Kraupe

Jesienne divertimento

olej, płótno;
100 x 58 cm
sygn.p.d. J.Kraupe

"Słuchając śpiewu Kiri Te Kanawa", 2002 r.

akwarela / papier, 49 x 62,5 cm, sygn.

Przebudzenie, 1971

Zestaw 3 linorytów barwnych (odmienne wersje kolorystyczne);
wym.: 225 x 165 mm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie; numeracja prac: 48/75, 54/75, 54/75. Grafiki indywidualnie umieszczone w obwolutach z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej..

Łabędzie, 1948

Akwatinta; wym: 210 x 153 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; l.d.: tytuł, technika.

Skok na nartach, 1949

Akwaforta, sucha igła; wym: 210 x 160 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.:
J. Kraupe 1949; l.d.: tytuł.

Miasteczko żydowskie, 1948

Autolitografia; wym: 230 x 380 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; l.d. tytuł, technika; egz. 1/10.

Wieczór, 1959

Gwasz, akwarela, tusz;
wym.: 31 x 17,3 cm; sygn.
p.d.: J. Kraupe.

Zagajnik 1963

Gwasz, tusz, papier,
wym.: 113 x 33 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; tyt. i dat. l.d. poza kompozycją.

Wieże Krakowa, 1947

Olej, płótno;
wym.: 77 x 97 cm;
sygn. l.d. J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ 1947.

Pejzaż III, 1953

Monotypia;
wym.: 53 x 35 cm;
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1953; l.d.: technika, tytuł.

Organy w Oliwie, 1968

monotypia, płótno,
72 x 40 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
opisany na odwrocie: Janina Kraupe / monotypia "Organy w Oliwie" 1968

Jesienne divertimento

olej, płótno
100 x 58 cm

Rytmy jesieni, 1963

olej, płótno;
60 x 75 cm
sygn. p.d. j.kraupe
Na odwrocie: JANINA KRAUPE/ "RYTMY JESIENI"/ OLEJ/ 1963

monotypia/płótno,
51 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 1969` oraz w l.d. tytuł autorski

Ex libris własny.

Linoryt form. 11,3x8,8 na ark. 13,5x13 cm, 1977 (Stan dobry. Kompozycja z odwróconą cyfrą 3 i cyfrą 4. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem J.Kraupe 1977)

Ex libris Stana Balewicza.

Linoryt form. 13,5x6 na ark. 17,8x10,1 cm, 1977 (Stan bardzo dobry. Kompozycja z ceglanym murem. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem: J.Kraupe 1977)

Ex libris Iwo Pawła Świderskiego.

Linoryt form. 13,3x4,3 na ark. 17x8 cm, 1973 (Stan dobry. Kompozycja geometryczna. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem 1973 J.Kraupe)

Znaki wiosny, 1962

olej, płótno, 62 x 85 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe

Transmutacja XVIII, 1987

grafika barwna, karton, 22 x 16,7 cm (wymiar kartonu);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;
tytuł i nakład l. d.: "Transmutacje XVIII" 24/40

Metamorfozy IX

Linoryt barwny na płótnie, 58 x 37 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963 i l.d.: Metamorfozy IX epr. d`art. II.

Preludium Bacha, 1981

linoryt barwny, papier czarny,
17.4 x 10.3 cm
sygn. białym gwaszem pod ryc. l.: "Preludium Bacha" epr. d`art. II, p.: J. Kraupe 1981

Zbieranie chrustu, 1960 r.

olej/płótno, 72 x 101 cm
sygn. l.d.: `J.Kaupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KAUPE / KRAKÓW / OLEJ "ZBIERANIE CHRUSTU" 1960`

Pierwszy śnieg na Białej, 1979 r.

akwarela, 50 x 70 cm, sygn.

Le pecheur (Sen Rybaka), 1948

Miękki werniks; wym. komp.: 117 x 148 mm, planszy: 156 x 181 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 48.

Pożegnanie, 1948

Akwatinta; wym.: 133 x 178 mm; sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948.

Małżeństwo, 1948

Autolitografia; wym.: 428 x 214 mm; sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1948.

Człowiek i wszechświat, 1948

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 155 x 120, planszy: 188 x 152 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 48

Autoportret, 1948

Miękki werniks; wym. komp.: 179 x 144 mm, planszy: 267 x 248 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 48.

Jesień w górach, 1989

Olej, płótno; wym.: 100 x 86 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe.

Ex libris Świderskich.

Akwaforta
form. 9x5,4 na ark. 16x17,4 cm,
1978
(Stan dobry. Kompozycja z rozstawionymi sztalugami i unoszącą się parą. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem "J.Kraupe 78")

Ex libris dr. Ryszarda Ziemskiego.

Linoryt
form. 5x9,6 na ark. 10,6x14,7 cm,
1969
(Stan bardzo dobry. Kompozycja z tarczą herbową i czaszką. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem: "1969 J.Kraupe")

akwarela, papier,
64,5 x 50 cm;

Cyrk, 1946

Akwaforta
wym.: 130 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1946; l.d. tytuł.

Portret męża, 1947

Sucha igła
wym.: 170 x 130 mm
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1947; l.d. tytuł.

Akrobaci, 1950

Akwaforta
wym.: 260 x 184 mm
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1950; l.d. tytuł.

Krakowskie lata…

Akwarela, papier
wym.: 70 x 50 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe.

Z cyklu Niobe, 1957

Monotypia barwna
wym.: 34,8 x 41 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe 1957; l.d. tytuł.
Lit.: Janina Kraupe. Grafiki i monotypie, Kraków 1997, poz. 61.

Wisznu, 1958

Monotypia
wym.: 53 x 35 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe 1958.

Szermierze, 1952

Monotypia
wym.: 33 x 40 cm
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1952; l.d. tytuł.

Ex libris mec. Stefan Dygut

Drzeworyt
form. ca 11x6,5 na ark. 16x12 cm
sygnowany odręcznie ołówkiem przez artystkę pod kompozycją "J.Kraupe 1974"
(Stan bardzo dobry. Stylizowane dwie szafy biblioteczne z napisami Lex i Ars)

Ex libris mec. Miecz. Zawartki

Drzeworyt
form. 10,3x4,7 na ark. 14,8x10,8 cm
sygnowany odręcznie ołówkiem przez artystkę pod kompozycją "1972 J.Kraupe"
(Stan bardzo dobry. Dwie skrzyżowane szable, między nimi ułańskie czako)

Ex libris Jan Hadyna

Drzeworyt
form. 10,8x5,3 na ark. 15,4x11 cm
sygnowany odręcznie ołówkiem przez artystkę pod kompozycją "1976 J.Kraupe"
(Stan bardzo dobry. Odbitka na cienkiej bibułce. Stylizowany owad zmierzający w stronę światła, w lewym dolnym narożniku figurka ludowego świątka)

KONCERT WIOSENNY, 1964

olej, płótno,
112 x 80 cm
sygnowany p.d.: J. Kraupe
na odwrocie na płótnie napis: JANINA KRAUPE | "KONCERT WIOSENNY" | OLEJ 1964

Kamień i róża, 1974

Linoryt
wym.: 330 x 240 mm
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1974.

Kompozycja, lata 70.

Akwarela, papier
wym.: 48 x 62 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe.

KOMPOZYCJA

akwarela/papier
50 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `J. Kraupe`

Preludium niebiesko-różowe, 2002

olej, płótno,
63 x 48 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe;
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "PRELUDIUM / NIEBIESKO-RÓŻOWE" / OLEJ 2002

Radosna etiuda

olej, płótno,
62 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; Na odwrocie napis autorski.

POŁUDNIE, 1972

olej na płótnie,
130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe"

OPIS GÓRSKIEJ ŁĄKI, 2004

olej, płótno,
77.5 x 53.5 cm
sygnowany p.d. fioletową farbą: J.Kraupe
na odwrocie na płótnie napis: JANINA KRAUPE | "OPIS GÓRSKIEJ ŁĄKI" | OLEJ 2004

Metamorfozy XVI, 1963

Monotypia na płótnie;
wym.: 565 x 350 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy XVI, epr. d`art. III. Odbitka autorska.

Metamorfozy I, 1963

Monotypia na płótnie;
wym.: 565 x 350 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy I, epr. d`art. I. Odbitka autorska.

Bukiet z tekstem, 2008 r.

akwarela,
65 x 50 cm,
sygn.

Preludium różowo-szare, 2002

olej, płótno, 63 x 48,5 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "PRELUDIUM / RÓŻOWO-SZARE" / OLEJ 2002

NOTACJE PRZY PIźTEJ SYMFONII CZAJKOWSKIEGO, 2006

akwarela/papier,
61 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. : `J. Kraupe`
opisany na odwrocie: `Janina Kraupe "Notacje przy piątej Symfonii Czajkowskiego"`

Anioł (1982)

sygn. dat. p.d.
linoryt barwny
13.5x9.7

MANUSKRYPT, 2004

olej na płótnie, 75 x 60 cm, sygnowany p. d. "J. Kraupe", na odwrocie autorski napis:"Janina Kraupe /"Manuskrypt"/ olej 2004"

Słowa

linoryt barwny, karton,
21,5 x 16,6 cm (wymiar kartonu);
opisana u dołu: "Słowa" 24/50 J. Kraupe 1987

Portret męża, 1960

olej, płótno,
55 x 77 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski

PEJZAŻ, 1959

olej na płótnie, 60 x 78 cm, sygnowany p.d. "J. Kraupe",
na odwrocie, na krośnie, ręką artystki dane o obrazie oraz na płótnie: Janina Kraupe/Kraków/olej "Pejzaż" 1959

Jan Sebastian Bach - Koncert, 1994

linoryt barwny/papier,
48,5 x 69 (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `J. Kraupe 1994`
opisana l.d: `"J. Seb. Bach Koncert" epr. d`art V `; na odwrocie passe-partout pieczęć wywozowa

akwarela, papier,
23,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Kraupe

Zima w mieście, 2004 r.

olej/płótno,
130 x 90 cm
sygn. p.d.: `J.Kraupe`
na odwrocie napisy: `JANINA KRAUPE / "ZIMA W MIEŚCIE" / OLEJ 2004`

Znaki wiosny, 1962

olej, płótno, 61 x 75 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
opisany na odwrocie: JANINA KRAUPE / ZNAKI WIOSNY / OLEJ 1962

Wiatr jesienny

olej, płótno, 69 x 35 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "WIATR JESIENNY" /
OLEJ 2004

Róża nocy, 1981

linoryt barwny, papier, 16 x 12 cm; nr, sygn. i dat. u dołu: Róża nocy 12/100 J. Kraupe 1981

Wrześniowe słońce, 1999 r.

akwarela, 66 x 48 cm, sygn.

Róża nocy, 1981

CYKL MONOTYPII

A) MEWA
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Mewa | Technika Monotypia Nr 5
B) WIZARZ
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Wizarz | Technika Monotypia Nr 2
C) MOTYL
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Motyl | Technika Monotypia Nr 6
D) MAKI
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupal | Tytuł Maki | Technika Monotypia Nr 3

Pejzaż, 1959 r.

olej/płótno, 59 x 78 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` sygn. i dat. na odwrociu: `JANINA KRAUPE / KRAKÓW / OLEJ "PEJZAŻ" 1959`

Pa¼dziernik, 1964 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` sygn. i opisany na odwrociu: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05`

Znaki wiosny, 1962

olej, płótno, 61 x 75 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrociu: JANINA KRAUPE / "ZNAKI WIOSNY" / OLEJ 1962

Plaża, 1967

olej, płótno, 78 x 63 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe;
napisy na odwrocie: JANINA KRAUPE / "PLAŻA" / OLEJ 1967

Znaki jesieni, 1968

olej, płótno, 75 x 61 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrociu: JANINA KRAUPE / ZNAKI JESIENI

Matka Boska z Dzieciątkiem, 1980 r.

technika własna/papier, 24,5 x 10 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` oraz na odwrocie opis: `M. B. / 1980`

Grający, 1998 r.

technika własna/papier, 24, 5 x 11 cm
sygn. i dat. p. d.: `J. Kraupe 1998`, tyt. i nr l. d.: `Grający 4/40`

Anioł, 1960 r.

technika własna/papier, 25 x 17 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe`, tyt. i dat. l. d.: `Anioł 1960` oraz na odwrocie opis: `Anioł`

Portret męża, 1960

olej, płótno, 55 x 77 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe, sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANINA KRAUPE / "PORTRET MEŻA" / olej 1960

CYKL

Monotypia, papier; 25 x 33,5 cm

Fale Bałtyku, 1966

olej, płótno; wym.: 61 x 75 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe. Na odwrocie autorski opis obrazu.

Pływak, 1948

akwatinta; wym.: 160 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; odbitka nr 4/10.

Oczekiwanie rywala, 1947

akwaforta; wym.: 85 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 47.

Księga przemian I-XVIII, 1997

cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tytuł. Odbitki autorskie: II, plansze IV i XI w odbitce autorskiej IV.

Babka, 1948

akwaforta; wym.: 170 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48.

Akrobaci, 1950

akwaforta; wym.: 260 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1950. Lit.: "Janina Kraupe. Grafiki, monotypie. Lata 40. i 50.", Kraków 2000, poz. 12.

Autoportret, koniec lat 40.

akwarela/papier, 39,5 x 26,5 w św. p. p.
sygn. p. d.: `J. Kraupe`

OPIS GÓRSKIEJ LAKI, 2004

olej, plótno,
77.5 x 53.5 cm
sygnowany p.d. fioletowa farba: J.Kraupe
na odwrocie na plótnie napis: JANINA KRAUPE | "OPIS GÓRSKIEJ LAKI" | OLEJ 2004

Ligustry, 1991 r.

akwarela,gwasz, 63,5 x 49 cm, sygn.

Na Plantach, 1973 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie sygn. i dat.: Janina Kraupe / […] / "Na plantach" 1973 r.

Wieczór, 1965

litografia, papier welurowy,
31,4 x 57 cm (wymiar odbitki),
32,9 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1965; tytuł l.d.: "Wieczór" epr. d`art III

W głębinach morza, 1959

litografia, karton,
64,5 x 50 cm (wymiar odbitki),
69,5 x 54 cm (wymiar kartonu);
sygn. p.d.: J Kraupe (na odbitce) i powtórnie poniżej: J. Kraupe 1959 (ołówkiem); tytuł l.d.: "W głębinach morza" (ołówkiem)

Martwa natura z kwiatami

akwarela, gwasz, papier,
60 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J. Kraupe

Pasja Świętego Mateusza, 1994

linoryt barwny, papier czarny, 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1994;
napis l.d.: "Matthaeus Passion" ipr. d`art VI

Kwiaty

akwarela, gwasz, papier, 61 x 47cm
sygn. p.d.: J. Kraupe

Blask jesieni, 2003

olej, płótno, 50 x 40,5 cm;
sygn. p.g.: J. Kraupe; na odwrocie napisy
autorskie: nazwisko autorki, tytuł oraz rok powstania 2002

Kompozycje - 4 sztuki

monotypia, papier,
25 x 34 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepki z nazwiskiem autorki

Narodziny liścia, 1959

olej, karton, 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napisy autorskie: technika, tytuł, wymiary, rok powstania oraz krakowski adres artystki

Ogród po deszczu

akwarela, 49 x 62 cm, 2000
Kraupe-Świderska Janina - ur. 1921. Emerytowana prof. Wydziału Malarstwa

Ślady jesieni II 1988

linoryt barwny, papier czarny
65,5 cm x 22 cm
sygn. p.d. J.Kraupe 1988 r

W nocy, 1961

litografia barwna, papier,
31 x 50 cm (odcisk kamienia);
sygn. i dat. l.d.: J. Kraupe 1961

Oratorium J. S. Bacha

monotypia/papier, 51 x 70,5 cm
sygnowany p. d.: `I.Kraupe`

Teksty słoneczne, 1994 r.

akwarela, kredka, 70 x 50 cm, sygn.

Deszcz meteorytów

olej, płótno, 72 x 52 cm

akwarela, papier, 23,5 x 32 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Kraupe

DROGA DO DELF

1966 r.
Olej na płótnie 92 x 61 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe"

OPIS GÓRSKIEJ ŁĄKI, 2004

olej, płótno,
77.5 x 53.5 cm

Wnętrze lasu, 1961

linoryt,
wymiary: 250 x 630 mm,
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1961,
tyt. l.d.: Wnętrze lasu.
Lit.: Janina Kraupe, grafiki, monotypie, akwarele, lata 60.",
katalog wystawy, Pod Rejentem, Nautilus 2001 r.

Modelka, 1947

olej na płótnie,
wymiary: 67 x 50 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe, na odwrocie: Janina Kraupe/ Modelka/ olej 1947.

Na Plantach (1973)

sygnowany p.d.datowany na odwrociu
olej, płótno
80x100

Martwa natura z gruszkami, 1946

olej, płótno,
43,5 x 52,5 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe, sygn. i dat na odwrocie: JANINA KRAUPE/ 1946

Pejzaż z różową chmurą, 1990 r.

akwarela,
56 x 42cm,
sygn.

Amarantowa peonia, 1989 r.

akwarela,
69 x 50 cm,
sygn.

Blask jesieni, 2003

olej, tektura,
50 x 40,5 cm
sygn. p.g. Jkraupe
opis tył: JANINA KRAUPE / "BLASK JESIENI" / OLEJ 2003

Snopy, 1991

akwarela, kredka, papier,
64.5 x 47.5 cm
sygnowana oł. l.d.: "Snopy" 1991, p.d.: J. Kraupe

Ulotny

olej, płótno
wym.: 92x65 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe

Autoportret przy sztalugach

akwarela, papier, 40 x 27 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: J. Kraupe (ołówkiem)

Bagdad poetki

linoryt barwny
70x46 cm

Walka Bogów II 1983

monotypia, wym.: 610 x 445 mm,
sygn. piórkiem l.d.

Meteoryty 1967

olej, płótno, wym.: 130 x 89 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe.

Fale Bałtyku 1966

olej, sgrafitto, płótno, wym.: 61 x 75 cm,
sygn. l.d.: J.Kraupe

JESIEŃ , 1959 r.

Monotypia na papierze 79 x 50 cm
Sygnowany śr.d. - "J. Kraupe 1959"

Gorgona, 1959

technika własna, 52,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: "Kraupe 59"

WIECZORNE MYŚLI 1959 r.

Sygnowany p.d. - "J. Kraupe 1959"

Tekst magiczny, 2003

linoryt,
70 x 50cm

Das Wohltemperierte Klavier

gwasz, papier, 65 x 50 cm, sygn. p. d., 1998

FALE

technika własna na papierze, 39 x 32,5 cm w świetle p-p,
u dołu na passe-partout naklejka (wystawowa ?)
z napisem: "Janina Kraupe-Świderska/(Kompozycja fale)."

GORGONA, 1959

technika własna na papierze, 52,5 x 34,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "J. Kraupe 59"
oraz napis pod płytą l.d. "Gorgona"

KOMPOZYCJA

monotypia na płótnie, 34,7 x 49,9 cm w świetle p-p,
sygnowana l.d. "J. Kraupe"

KOMPOZYCJA PIONOWA

monotypia na płótnie,
49,8 x 34,9 cm w świetle p-p, sygnowana l.d. "J. Kraupe"

OSWOBODZENIE, 1959 r.

Monotypia na papierze 52,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe 59"

Ulotny

olej, płótno, 92 x 65 cm
sygn. p.d., 1998

KOMPOZYCJA

monotypia na jedwabiu,
47 x 32 cm w świetle p -p,
sygnowana l. d. "J. Kraupe"

Pejzaż, 1957

akwarela na papierze,
wymiary: 24 x 16 cm,
sygn. oł. p.d.: Kraupe.
Na odwrocie opis autorski pracy.

Znaki wiosny, 1962

olej na płótnie, 61 x 75 cm,
sygn. l.d.: J. Kraupe
Na odwrocie opis autorski obrazu.

Modelka, 1947

Olej na płótnie,
wymiary: 68 x 52 cm,
sygn. l.d.: J. Kraupe

BURZA NA MORZU

akwarela na papierze, 29,5 x 21,5 cm w świetle p -p,
sygnowana u dołu ołówkiem "Burza na morzu" i po prawej "Kraupe"

PORTRET MĘŻA, 1960 r.

Olej na płótnie 77 x 55 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe"

DROGA DO DELF

1960 r.
Monotypia na jedwabiu 54 x 34,5 cm
Sygnowana p.d. - "J. Kraupe 1960"

Znaki, 1959

monotypia kolorowa, olejna, papier, wymiary: 345 x 700 mm,
sygn. i dat. Praca wystawiana: Janina Kraupe, grafiki i monotypie (lata 40-te i 50-te) Kraków 2000 r.

Sonata księżycowa, 1988

olej na płótnie,
wymiary: 100 x 73 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe.

SKRZYDŁA, 1957 r.

Monotypia na papierze 54 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe 1957"

Tańczący Siva, 1958

litografia podmalowana, gwasz, papier, 53 x 37 cm (odbitka płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1958, w l. d.: "Tańczący Siva"

PRZY KAMIENIACH

1961 r.
Monotypia na płótnie 51 x 32,5 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe"

Portret A. Jakimowicza

olej, płótno, 38,5 x 30 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe

DRZEWO, 1961 r.

Monotypia na płótnie 50 x 24 cm
Sygnowany p.d. - "J. Kraupe"

MARTWA NATURA z filiżanką i wazonem, 1946

olej na płótnie, 48 x 58 cm sygnowany p.d.: "J. Kraupe", na odwrocie: "Janina Kraupe Martwa natura olej 1946"

BŁĘKITNA RAPSODIA

1959 r.
Monotypia na papierze 65 x 50 cm
Sygnowana p.d. - "J. Kraupe 59"

PRZEŚWITY

1957 r.
Monotypia na papierze 54 x 34,5 cm
Sygnowana p.d. - "J. Kraupe 1957"

MAŁY INDIANIN

1958 r.
Monotypia olejna na papierze 54 x 37 cm
Sygnowana i datowana p.d. - "J. Kraupe 58"

POLOWANIE DZIECIĘCE

1958 r.
Monotypia olejna na papierze 35 x 52,5 cm

Burza 1961

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. p. d.- J. Kraupe