1 zł
2 600 000 zł

Pejzaż, 1946 r.

olej/tektura, 16 x 23 cm (arkusz)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Panek Jerzy | 46'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret

olej/tektura, 15 x 13 cm
sygnowany l.d.: 'PANEK'
opisany na odwrociu: [nieczytelnie]

Autoportret

pastel, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek (ołówkiem).

Śmierć na koniu, 1970

olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. p. d.: Panek;
na odwrocie napis autorski: JERZY PANEK/ 59 x 73/ tytuł: ŚMIERĆ NA KONIU/ 1970.

Portret zewnętrzny IV, 1981/1990

drzeworyt, papier; 49 x 52,5 cm (zadruk) 50 x 70 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisany u dołu : "Portret zewnętrzny IV", 1981, druga odbitka próbna (pierwsza zniszczona) zaniechałem druku / druk tej grafiki wykonał wydawca Dietter Burkamp w 1990 w RFN. Jerzy Panek (ołówkiem);

List gończy III, 1979/1991

drzeworyt, papier; 57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: E. A. I/V List gończy III Panek 1979/91.

Drzeworyt, papier, 28 x 22,5 cm,
sygn. na odwrocie p.d.: Panek [1]963.
Praca unikatowa, stworzona dla zaprzyjaźnionego historyka sztuki.

Siuda Baba – obyczaj ludowy z Wieliczki, 1958 r.

drzeworyt/papier, wym. planszy 70 x 53 cm
sygnowany oł. śr.d.: Siuda Baba, p. d.: Panek 1958

Głowy

kredka zielona; karton; 24 x 30 cm

droit de suite

Twarz

kredki brązowa, zielona; karton; 30 x 24 cm

droit de suite

Twarz „kubistyczna”

kredki zielona, granatowa, oranżowa, żółta; karton; 30 x 24 cm

droit de suite

Próba portretu Józefa Gielniaka VII,1963

drzeworyt, papier; 42,3 x 32 cm (w świetle passe-partout));
opisany, sygn. i dat. u dołu pracy: Ep. D’aertiste III. Próba portretu Józefa Gielniaka VII. Panek 1963 / Konradowi Cudokowi - Jurek 19.XII. 65 (ołówkiem).

Autoportret, 1996

pastel na papierze, 26 x 21 cm

Autoportret, 1996

Twarz z cyklu „NIEWIDOMY EROTOMAN”, [1993]

pastel oleista, papier; 29,5 x 20,8 cm

droit de suite

Autoportret 10/16, 1993

Pastele olejne, karton biały; 30 x 24 cm

droit de suite

Autoportret, 1978 r.

gwasz, pastel, papier, 23 x 12 cm,
sygn. p.d.: Panek

Autoportret w żółtym kaszkiecie, 1999 r.

pastel, papier, 29,5 x 21 cm

Zestaw 5 prac - Studia portretowe

1. Studia portretowe - piórko, tusz, papier w kratkę; 29 x 20,2 cm; u dołu napis: 19 20 13.04.85 / Cała czwórka o key!;
2. Portret mężczyzny - piórko, tusz, flamaster, papier w kratkę; 29 x 20 cm; u dołu napis: mniej więcej Stacho Panek;
3. Portret mężczyzny z wąsami - flamaster, papier w kratkę; 29 x 20,1 cm; sygn. p. d.: Panek, u dołu napis: nie bardzo ale jest;
4. Portret mężczyzny w okularach - piórka, tusz, flamaster, papier w kratkę; 29 x 20,1 cm; sygn. u dołu: Panek;
5. Portret - tusz, flamaster, papier w kratkę; 29 x 20,2 cm; sygn. p. d.: Panek; u góry tekst podpisany przez StPtak (Stanisław Ptak).

Młyn

kredka, papier; 29 x 19 cm

droit de suite

Koń

brązowa kredka, papier; 21,5 x 29,5 cm;
dat. p. g.: 31.VII

droit de suite

Twarz

kredka bordowa, papier w kratkę; 28,5 x 19 cm (w świetle oprawy)

droit de suite

Portret w czapce

ołówek, papier w kratkę; 23,5 x 19,5 cm;
na odwrocie:
- JERZY PANEK, 1958/59, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn)? (ołówkiem)
- oznaczenie: 1472/2009/B/ R (ołówkiem)

Jeździec na koniu

Brązowa kredka, papier; 20 x 29,5 cm;
Napis l. g.: G...? Wellington 1812, nr. p. g.: 26.4

droit de suite

Autoportret 10/16, 1993

pastele olejne, karton biały; 30 x 24 cm

droit de suite

"Oszust matrymonialny", 2000 r.

odprysk/papier, 54 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Jerzy Panek – oszust matrymonialny 2000 rok odprysk'

Wielokrotne wieżyczki

czarna kredka, papier; 28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże",
sygn. ołówkiem l.d. "Panek"

Wiatrak

ołówek, papier, 29,5 x 20,5 cm

*droit de suite

Autoportret 10/16, 1993

pastele olejne, karton biały, 30 x 24 cm

*droit de suite

Twarz abstrakcyjna z cyklu: „NIEWIDOMY EROTOMAN”, 1993

pastel olesita, papier, 29,5 x 20,8 cm

*droit de suite

*droit de suite

PASTUCH NA KONIU I, 1961 r.

drzeworyt/papier, 57,7 X 74,5cm (wymiary planszy)
sygnowany oł.śr. Pastuch na koniu I,p.d.: Panek 1961

Portret

tusz/papier, 23,5 x 18,5 cm

Młyn

kredka, papier, 29 x 19 cm

Twarz abstrakcyjna z cyklu NIEWIDOMY EROTOMAN, 1993

pastel oleista, papier; 29,5 x 20,8 cm;

Twarz abstrakcyjna II z cyklu NIEWIDOMY EROTOMAN, 1993

Szkice krów

ołówek, papier; 29 x 19 cm;

Koń

Brązowa kredka, papier; 21,5 x 29,5 cm;
dat. p. g.: 31.VII

Niebieski portret, 1960

akwarela, tusz, papier; ok. 23,6 x 18,7 cm;
napis na odwrocie: JERZY PANEK, 1960, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn ?) (ołówkiem)

Czarny portret

akwarela, papier; ok. 23,6 x 19 cm;
napis na odwrocie: JERZY PANEK, 58,59, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn ?) (ołówkiem)

Kot (Biały Kot I), 1959 r.

drzeworyt/papier, 68 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Panek 1959'
opisany l.d.: 'Kot'

Portret

tusz/papier, 23,5 x 19 cm
opisany l.g.: '15.2.'

Portret, 1998 r.

pastel/papier, 26,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '98 | Panek'

Autoportret, 1989

pastel, papier, 21 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: Panek 89 (ołówkiem)

Młyn

kredka, papier; 29 x 19 cm

Twarz z cyklu NIEWIDOMY EROTOMAN, [1993]

Autoportret 16/16, [1993]

pastele olejne, karton biały; 30 x 24 cm;
praca na kartce nr 16 w liczącym 16 stron „Szkicowniku” opisanym, datowanym i sygnowanym na okładce przez artystę odręcznie ołówkiem „16 / 21/22 lipiec / 93 / Panek”

Koń

dat. p. g.: 31.VII

Autoportret 10/16, [1993]

Autoportret 2/16, [1993]

Autoportret (przekazane przez rodzinę)

pastel na papierze, 27x35 cm, 2000 r.

DON KICHOT I, 1958 r.

drzeworyt/bibuła, 51 x 40 cm
sygnowany oł. p.d.: Don Kichot I, Panek, 1958

KUCHARZ PEKIŃSKI, 1956 r.

drzeworyt/papier, 28,8 cm x 22 cm (odbitka), 42 x 34 cm (wymiary planszy)
sygnowany oł. l.d.: Kucharz pekiński, p.d.: Panek 1956

Twarz abstrakcyjna z cyklu NIEWIDOMY EROTOMAN, [1993]

Autoportret 10/16, [1993]

Autoportret 6/16, [1993]

Odprysk VIII/XXI, 2000 r.

odprysk/papier, 47 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Jerzy Panek 18/2000 r "odprysk" VIII/XXI Panek'

Oszust matrymonialny, 2000 r.

odprysk/papier, 29 x 29,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Jerzy Panek "Oszust matrymonialny" 2000 trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Autoportret, 1998 r.

pastel/papier, 29,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Panek 98'

Portret mężczyzny

tusz/papier, 23,5 x 18,5 cm

Werner Jerzy, 1941/1942

Akwaforta; wym.: 95 x 93 mm; sygn. oł. p.d.: Kurs IV Panek, l.d.: akwaforta. W obrębie kompozycji tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, s. 62, poz. 23.

Lew z Pilicy (dla Halszki), 1973

Drzeworyt na papierze żeberkowym; wym.: 215 x 305 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1973; l.d. tyt.: Lew z Pilicy dla Halszki. Grafika, element cyklu 10 drzeworytów o tej tematyce, powstała jako efekt "Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Pilica 1973". Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, s. 199, poz. 481.

Profil (dr Jan Mitarski), 1956/1993

Drzeworyt; wym.: 240 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 56/93. Późniejsza odbitka z oryginalnej płyty drzeworytniczej. Odbitka nr 6/10. Lit.: D. Burkamp,"Jerzy Panek", 1995, s. 88, poz. 112.

Twarz abstrakcyjna II z cyklu NIEWIDOMY EROTOMAN, [1993]

Autoportret 3/16, [1993]

Autoportret 2/16, [1993]

Autoportret

pastel, papier, 30 x 21 cm

Autoportret 14/16, [1993]

Krowa - rysunek ze Szkicownika artysty, [1964]

ołówek, papier; 20 x 29 cm;
napis autorski l. g.: 25; oraz numer strony szkicownika l. d.: 21

Autoportret 13/16, [1993]

Chińczyk i bawół (Kanton), 1956

drzeworyt, papier; 24,5 x 41,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Panek 56 (ołówkiem); napis l. d.: CHIŃCZYK I BAWÓŁ (KANTON) (ołówkiem).

Jeździec na koniu

brązowa kredka, papier w kratkę; 20 x 29,5 cm;
napis l. g.: G... ? Wellington 1812, nr p. g : 26.4.

Koń

brązowa kredka, papier w kratkę; 21,5 x 29,5 cm;
data p. g.: 31.VIII; karta: 31.

Bez tytułu, 2000 r.

odprysk/papier, 75 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Jerzy Panek 2000 odprysk trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Oszust matrymonialny, 2000 r.

odprysk/papier, 33,5 x 33,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołowkiem: 'Jerzy Panek 2000 "oszust matrymonialny" trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Głowa Dantego - Boska Komedia

drzeworyt, papier; 40 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: E.A. (ołówkiem), p. d.: Panek (ołówkiem).

Czarownica, 1978 r.

rysunek, ołówek, papier,
19,5 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78

Erotyk, 1978 r.

długopis, papier,
19 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Panek/19.II.78

Kogut

akwarela, papier; 20,5 x 29,7cm
sygn.l.d.: Panek/ 1973

Autoportret

tłusty pastel, papier; 27,8 x 19,6 cm

Jarmarczny konik III, 1967

drzeworyt, bibuła; 43 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu l. d.: Jarmarczny konik (ołówkiem),
śr. d.: ... (słabo czytelne), p. d.: Panek 67.

Pejzaż, 1946 r.

olej, płótno na kartonie, 15,5 x 23,5 cm
sygn. na odwrocie: Panek Jerzy/46.

Szkice krów

kredka, papier; 29,9 x 18,7 cm

Młyn

kredka, papier; 29 x 19 cm

Autoportret III, 1989 r.

pastel, papier, 21 × 14 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Panek 89

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Portret kobiety

ołówek, papier, 29,5 × 20,5 cm
dat l. g.: 1. XI.

Koń

kredka, papier, 21 × 29,5 cm
dat p. g.: 31.VIII

Głowa

ołówek, papier, 28 x 19 cm,
sygn. p.g.: 11.XI.80 Panek.

AUTOPORTRET, 1990

Pastel olejny, papier; 21 x 14 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: VII 90 | Panek

*opłata droit de suite

Oszust matrymonialny, 2000 r.

odprysk/papier, 32,5 x 33,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu oł ołówkiem: 'Jerzy Panek "oszust matrymonialny" 2000r. Trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Oszust matrymonialny, 2000 r.

odprysk/papier, 34,5 x 32,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Jerzy Panek- Oszust matrymonialny 2000r - trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Autoportret

gwasz/tempera/pastel/papier, 32 x 24 cm, oprawiony

- kolekcja Fundacji Signum, DESA Unicum, 2011

*opłata droit de suite

Rybak - Autoportret, 1954

drzeworyt, papier; 26 x 35 cm;
sygn. i dat. (?) p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :"Rybak", na odwrocie naklejona kartka z napisem: Jerzy Panik (sic!), geb.1918 / 193. Selbstbildnis / Holzschnitt,

Wakacje

drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka), 35 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek Jerzy (ołówkiem); tytuł l. d.: "Wakacje" (ołówkiem).

Manifest PKWN

drzeworyt, papier bibułkowy; 25,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu: MANIFEST PKWN Panek Jerzy (ołówkiem).

Wiatrak

ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm;

Głowa w kapeluszu

akwarela. papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Panek 80

AUTOPORTRET, 1982

Akwarela, papier; 28 x 17,5 (w świetle p-p)
Datowany d.: 10.4.82

*opłata droit de suite

Szkic twarzy

ołówek, papier, 28 × 20 cm
w świetle oprawy

Szkic konia

kredka, papier 20 × 28 cm w świetle oprawy
l.ld: 20

Głowa

Kredka, papier, 41 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Panek 1988

Głowa

Kredka, papier, 41,5 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Panek 1988

Biały koń, 1959 r.

drzeworyt, papier, 72 x 52 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem u dołu: XV./XXV./Biały Koń I/Panek 1959

Erotyk II

długopis, papier, 19 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Panek

Erotyk I, 1978 r.

ołówek, papier, 19 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78

Erotyki, 1984-1989

Zestaw sześciu rysunków kredką na kartonie; wym. plansz: 23 x 32 cm; wszystkie sygnowane i datowane ołówkiem kub kredką; na odwrociach zapiski kolekcjonerskie. Rysunki artysty poświęcone tej tematyce rzadko pojawiają się na rynku antykwarycznym.

Bezpański pies II, 1965

Drzeworyt, papier chiński; wym. planszy: 490 x 620 mm; sygn. oł. od lewej: tytuł, epreuve d’artiste II, p.d.: Panek 1965.

Dzieci z Gdańska, 1971

Drzeworyt, papier; wym. planszy: 530 x 720 mm; sygn. od lewej egz. III/III, tytuł; p.d. sygn. oł.: Panek 1971/92.

Chorągiew VII, 1962

Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1962; śr.d. tytuł, p.d. dedykacja autorska. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp,"Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 214.

Głowa w kapeluszu

akwarela. papier; 29,5 x 21cm
sygn.p.d.: Panek 80

Kogut

akwarela. papier; 20,5 x 29,7cm
sygn.l.d.: Panek/1973

Krowa

kredka. papier; 20,5 x 30cm

Oszust matrymonialny, 2000 r.

sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Jerzy Panek 2000 "oszust matrymonialny" trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Twarz, 1982

akwarela, papier; 27,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 10.4.82;
Praca ze szkicownika Jerzego Panka.

Autoportret

Rybak, 1954

sygn. p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :Rybak";
na odwrocie naklejona kartka z napisem: Jerzy Panik, geb.1918 / 193. Selbstbildnis / Holzschnitt.

Para wizerunków własnych 1989, 1999

1. Autoportret w kapeluszu - pastel, papier; 26,4 x 20,8 cm; sygn. p. d.: Panek / 99 (ołówkiem)
2. Twarz - pastel, papier; 21 x 14,2 cm; sygn. p. d.: Panek / 89 (ołówkiem).

Wakacje

drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka),
35 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek Jerzy (ołówkiem); tytuł l. d.: "Wakacje" (ołówkiem)

Autoportret

pastel/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Biały koń, 1959

drzeworyt, papier, 65 x 49 cm odcisk klocka,
sygn. u dołu: X.XXV . Biały koń I / Panek 1959

Siuda-Baba, 1958

Drzeworyt; wym. ark.: 620 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: imp. Panek 1958, oł. śr. d. tytuł: Siuda-Baba (ludowy obrzęd z Wieliczki). Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty. Dwie plamki w górnej partii.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Obłąkani I, 1958

Drzeworyt; wym. ark.: 455 x 640 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 58, l.d. nr odbitki (5/50) i tytuł. Narożniki obcięte bez szkody dla kompozycji.

Der Elefant II, 1959

Drzeworyt na papierze fakturowym; wym. ark.: 834 x 638 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1959; śr.d. tytuł, l.d. EA I/III. Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty. (il. poniżej oraz s. 30)

Chorągiew XIII, 1962

Drzeworyt; wym. ark.: 595 x 474 mm; sygn. i datowany oł. śr. d.: Panek 7/62, l.d. tytuł, p.d. nota autorska: pierwsza odbitka; l.d. dedykacja: Stanisławowi Prochowskiemu imp. / Kr. 2.7.63 Jurek.

Koza ze Zwardonia II, 1963

Drzeworyt; wym. ark.: 420 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: imp. Panek 1962, l.d. tytuł.

Chorągiew XII, 1962/93

Drzeworyt na papierze chińskim; wym. ark.: 640 x 485 mm; sygn. oł. p.d. Panek 1962/93, śr. d. tytuł: Chorągiew XII (Roland Grünberg); odbitka II/III. Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty.

Chorągiew XXVI, 1965

Drzeworyt na bibule; wym. ark.: 650 x 510 mm; sygn. oł. p.d.: J. Panek 1965, l.d. tytuł. Nadwątlone marginesy, ślady podklejania. W p.d. rogu właścicielska pieczęć tuszowa.

Autoportret w kapeluszu, 1991 r.

pastel/papier, 48 x 38 cm
sygnowany i datowany śr.d.: '16.3.91 Panek'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'jeszcze jeden raz | dla Danusi - Jurek | Kraków, 12.4.91'

Autoportret, 1991 r.

pastel/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany p.g.: '7 II 91 Panek'
na odwrociu dedykacja p.d.: 'z Wdzięcznością | dla Pani Danuty | Wróblewskiej Jurek | Kraków, 12.4.91'

AUTOPORTRET

Pastel, papier; 49,5 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: Panek

List gończy III, 1979/1991

drzeworyt, papier;
57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: E. A. I/V List gończy III Panek 1979/91

Latawiec V, 1962/1991

drzeworyt, papier;
57 x 80 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: V/V Latawiec V Panek 1962/91

Głowa

sygn. p.d.
29.5x20 cm

Świdrowaci, 1996 r.

odprysk/papier, 32,5 x 38,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'odprysk E.A, odprysk "Świdrowaci" Panek 96'

Oszust matrymonialny, 2000 r.

odprysk/papier, 29,5 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: ''Jerzy Panek 2000 r "oszust matrymonialny" trawił i drukował Krzysztof Tomalski'

Autoportret

pastel, papier; 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);

Autoportret w kapeluszu, 1998 r.

pastel, papier, 25,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Panek /98

Autoportret, 1998 r.

pastel, papier, 25,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Panek 98

Głowa

kredka, papier, 28,5 × 19 cm w świetle oprawy
na odwrocie szkic

Twarz kobiety

czarna kredka, papier, 28 × 20 cm w świetle oprawy
p. d.: 57

Głowa kobiety

kredka, papier; 29,5 x 21cm

Lisek

kredka, papier; 21 x 29,5cm

Głowy

kredka. papier; 29,5 x 21cm

Akt stojącej kobiety

atrament, papier, 28,8 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Panek (długopisem)

Zestaw trzech ekslibrisów, lata 50.

Drzeworyt; wym.: 82 x 75 mm; nie sygn. Ekslibris Ludwika Gocla (1956) znanego kolekcjoner i biliofila. Oryginalny klocek w zbiorach Muzeum narodowego w Krakowie. Dwa ekslibrisy dra Jana (Bebka) Mitarskiego (60 x 50 mm oraz 40 x 60 mm). Prace nie sygnowane, odbitki próbne ze zbioru dra Mitarskiego. Rzadkie.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Zaczarowana dorożka I, 1959

Drzeworyt, bibuła; wym.: 650 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1959; l.d.: E.A. II/V, śr.d. tytuł. Lit.: Burkamp, poz. 150.

Zaczarowana dorożka II, 1959

Drzeworyt, bibuła; wym.: 650 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1959; l.d.: E.A. II/V, śr.d. tytuł. Lit.: Burkamp, poz. 151.

Panna młoda, 1961

Drzeworyt, bibuła; wym.: 650 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1961, l.d.: E.A. IV/V, śr. D.: tytuł. Lit.: Burkamp, poz. 198.

Chorągiew XXIX, 1965/92

Drzeworyt; wym.: 545 x 450 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1965/92; l.d.: V/V, śr. d.: tytuł. Lit.: Burkamp, poz. 310.

Spadochroniarz III, 1963/92

Drzeworyt, wym.: 520 x 700 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 63/92, l.d.: tyt. Lit.: Burkamp, poz. 247.

Koń

ołówek, papier; 21 x 29,5 (arkusz)

Głowa mężczyzny

kredka, papier; 29,5 x 21 (arkusz)

Autoportret, 1995

pastel, papier, 45 × 32,5 cm
sygn. l. g.: 19 IX 95/Panek

Wystawiany i reprodukowany:
Jerzy Panek (1918-2001), Muzeum Narodowe w Krakowie, wrzesień - listopad 2006, oprac. Krystyna Kulig - Janarek, s. 230, il. 57

Bibliofil, 1954

Drzeworyt; wym. komp.: 87 x 74 mm, arkusz: 175 x 140 mm; sygn. kredką: Panek 1954 (sygn. późniejsza, z lat 60.); na odwrocie, na dolnym marginesie zapiski kolekcjonerskie ołówkiem.

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką,
28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany ołówkiem l.d. "Panek"

Kobieta i byk, 1940

drzeworyt, bibułka, 12,2 x 16,2 cm
sygn. oł. p.d.: Jerzy Panek - 40; oł. l.d.: drzeworyt.

Niewidomi erotomani XIII, 1993 r.

akwaforta/papier, 46 x 64 cm (zadruk) 59 x 78,5 cm (arkusz)
sygnowany, datany i opisany u dołu ołówkiem: '1/17 niewidomi erotomani XIII Panek 1993'
na odwrociu opisany ołówkiem: '17.VIII.93'

Autoportret

pastel/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.g.: Panek

Wiatrak

ołówek, papier; 21 X 29,8cm;

Krowa

ołówek, papier; 21 X 29,8cm;

Twarz kobiety

atrament, papier; 21 X 29,8cm;

Głowa, 1962

akwarela, papier; 28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: 62 / Panek (ołówkiem)

Autoportret

sygn. l.g.: Panek

Akt

pisak, papier, 28 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Panek

PASTUCH

Drzeworyt, papier, 64 x 49 cm,
sygn. Pastuch I Panek 1960.

List gończy III, 1979/91 r.

drzeworyt/bibułka 46,5 x 79,5 cm (zadruk), 59 x 83 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'E.A. I/V list gończy III. Panek 1979/91'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 498, s. 204

Latawiec V, 1962/91 r.

drzeworyt/papier 49 x 70 cm (zadruk), 58 x 81,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowani i opisany u dołu ołówkiem: 'V./V. Latawiec V Panek 1962/91.'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 203, s. 119

Świdrowaty, 1996 r.

odprysk/papier 43 x 33 cm (zadruk), 75,5 x 57 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'E.A. Świdrowaty Panek 1996'

Odprysk I., 1995 r.

odprysk/papier 34,5 x 30,5 cm (zadruk), 57 x 39 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'EA Odprysk I. Panek 16 VIII 95'

Autoportret, 1973

Kredka, papier zeszytowy w kratkę; wym. w świetle pp.: 27,6 x 19,8 cm; sygn. p.d. oł.: Panek 73.

Autoportret w żółtym kapeluszu

pastel, papier;
29 x 20,5 cm (w świetle oprawy)

Twarz

akwaforta/papier, 19,5 x 13,5 cm

Świdrowaty, 1995 r.

sucha igła/papier, 30 x 27 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E.A. Świdrowaty | Sucha igła | Panek 1995' oraz datowany na płycie: '6 VII 95'

Ćwiczenia rozmachowe, 1987/93 r.

akwaforta/papier, 32 x 49,5 cm (zadruk) 56 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datany i opisany u dołu ołówkiem: '18/25 Ćwiczenia rozmachowe Panek 1987/93'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 544, s. 217

Portret zewnętrzny IV, 1981/1990 r.

drzeworyt/papier, 49 x 52,5 cm (zadruk) 50 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Portret zewnętrzny IV", 1981, druga odbitka próbna (pierwsza zniszczona) zaniechałem druku | druk tej grafiki wykonał wydawca Dietter Burkamp w 1990 w RFN. Jerzy Panek'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 531, s. 213

Głowa

Kredka, papier, 41 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Panek 1988

Głowa

sygn. p.d.: Panek 1988

Głowa

Kredka, papier, 42 x 30 cm,
sygn. p.d.: Panek 88

Krowa

ołówek, papier, 29 x 19 cm w świetle passe-partout

Wiatrak

Akt leżącej, 1969 r.

tusz/papier, 39,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: 'Panek 69'

Półakt kobiety

długopis niebieski, papier; 27,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek

Popiersie Wenus z Milo - ze szkicownika artysty, 1964

długopis, papier; 27,7 x 19,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Panek (ołówkiem)

Głowa kozy - rysunek ze Szkicownika artysty, 1964

tusz, kredka, papier w kratkę;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
u dołu oznaczenie strony ołówkiem: 42

Łeb kozy / Stojąca koza - rysunek dwustronny ze Szkicownika artysty, 1964

tusz, atrament, ołówek, (na odwrocie: tusz, kredki), papier w kratkę;
28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: 17.8 [1964], numer strony szkicownika p. d.: 41;

Krowa - rysunek ze Szkicownika artysty, 1964

ołówek, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy);

Postać, z serii Potępiony, 1974 r.

akryl/płótno, 70 x 55 cm
sygnowany śr.g.: `Panek`

- "Jerzy Panek. Malarstwo i grafika" Galeria Artemis, Kraków, 1998 (wymieniony w katalogu)

Autoportret

sygn. l.g.
29.5x20.8 cm

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką, 28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout, na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże”, sygnowany ołówkiem l.d. "Panek”

Ekslibrisy

Zestaw 3 drzeworytów, papier; wym: 40 x 60 mm ( Jan Mitarski), 45 x 60 mm (Kicia Żebrowska) i 40 x 50 mm ("Bebek" Jan Mi-tarski);
sygn. oł.: Panek.
Lit.: D. Burkamp,"Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, ss. 221-222, poz. 2, 3, 5.

Autoportret I, 1960

Drzeworyt; wym.: 651 x 490 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek; śr. d. tyt.
Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 173; J. Olkiewicz,"Jarzy Panek", Warszawa 1962, il. s. nlb.

Niewidomi erotomani, 1993

Odprysk;; wym.: 396 x 494 mm;
sygn. oł. p. d.: Panek martz 1993; odbitka próbna.

Autoportret

kredka, pastel/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)

Autoportret

kredka, pastel/papier, 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Głowa kozy na granatowo czarnym tle

pędzel, ołówek, tusz, papier; 29,3 x 21cm;

Krowa

ołówek, papier; 29,8 x 21cm;

Wenus z Milo - popiersie 1/94

długopis - tusz ciemnoniebieski, papier;
29,3 x 21cm;
sygn.p.d.: Panek/1

Wiatrak

ołówek, papier; 29,8 x 21 cm;

Krowy

ołówek, papier, 29,8 × 21 cm

Wiatrak

ołówek, papier, 29,8 × 21 cm

Święty Jerzy, 1969 r.

drzeworyt/papier, 69 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Święty Jerzy odbitka autorska II. J Panek 1969.`

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 393, s. 174

Bez tytułu, 2000 r.

odprysk/papier, 75 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Jerzy Panek 2000 odprysk trawił i drukował Krzysztof Tomalski`

Autoportret w kapeluszu, 1960 r.

drzeworyt/papier (zadruk) 84 x 64 cm (arkusz), 64 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: `18/30 Panek 1960`

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 180, s. 111

Krowa

ołówek, papier, 30 × 21 cm
p. d.: 8

Niewidomi erotomani, 1993

akwaforta, papier, 36,5 x 49,5 cm (odcisk płyty),
53,3 x 78,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek 1993 r (ołówkiem); tytuł l. d.: E.A. Ni(e)widomi erotomani (ołówkiem)

Autoportret w kapeluszu, 1998

pastel oleisty, karton; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Panek 98

Autoportret w kapeluszu

pastel/papier, 29 x 30 cm (w świetle passe-partout)

Autoportret, 1980

Kredka, papier; wym.: 29 x 20,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji: Panek 1980; nad rysunkiem komentarz autorski: Trochę kurczaka zjadł i śpi. Wolno oddycha.

Autoportret

piórko, tusz niebieski: 19,5 x 14 cm
(w świetle oprawy)

OSZUST MATRYMONIALNY

Odprysk, 38x34 cm,
sygn. p.d.: Panek 2000, l.d:. E.A., środek: "Oszust matrymonialny" odprysk podwójny.

Don Kichot I (1958)

sygn. dat. p.d.
drzeworyt (9/50)
48.5x35.3 cm

Autoportret

kredka/papier, 21,5 x 14,5 cm
sygnowany p.d.: `Panek`

Ryba

drzeworyt, papier; 8,2 x 16,2 cm (wymiar odbitki),
22 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Panek.
Na odwrocie stempel: Redakcja Magayznu Graficzno-Literackiego "Zebra"/ Kraków, ul. Floriańska 55 I.p. Telefon 211-54, 246-17

Pejzaż z Chin

drzeworyt, papier; 9,3 x 19,3 cm (wymiar odbitki),
21,6 x 30,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Panek, tytuł l. d.: "Pejzaż z Chin".
Na odwrocie stempel: Redakcja Magayznu Graficzno-Literackiego "Zebra"/ Kraków, ul. Floriańska 55 I. p. Telefon 211-54, 246-17

Oszust matrymonialny - to ja Jestem, 2000 r.

odprysk/papier, 34 x 33 cm
opisany u dołu ołówkiem: `E.A "oszust matrymonialny | - to ja Jestem", odprysk Panek 2000.`

Abstrakcja

akwaforta/papier, 57 x 79 cm (arkusz)

`Chorągiew I`, 1962 r.

drzeworyt/papier, 52 x 71 cm
- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 204, s. 119

Autoportret w kapeluszu, 1960

drzeworyt, papier, 67 x 49,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek 1960;
opisany u dołu: E. d`artiste Autoportret w białym Kapeluszu II (ołówkiem)

Siuda Baba, 1958 r.

drzeworyt/papier, 70 x 53 cm
u dołu ołówkiem: `SIUDA BABA | Panek 1958`

Jerzy Panek. Werkvereichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, pod red. Dieter Burkamp, Kerber Verlag 1995, reprodukowany.
Jerzy Panek, oprac. Jerzy Olkiewicz, Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne RSW "Prasa", Warszawa 1962, reprodukowany.
Jerzy Olkiewicz, Grafika Jerzego Panka, "Projekt" 1959, nr 2, s.8-12, reprodukowany.

List gończy IV, 1974 r.

drzeworyt/papier, 62,5 x 87,5 cm
u dołu ołówkiem: `List gończy IV e`preuve d`artiste Panek 1974

Pastuch na koniu I, 1961 r.

drzeworyt/papier, 53 x 70 cm
u dołu ołówkiem: `Pastuch na koniu I | Panek 1961.`

Profil obłąkanej, 1961 r.

drzeworyt/papier, 70 x 52,5 cm
u dołu ołówkiem: `Profil obłąkanej | Panek 1961`

Portret kochanki, 1959 r.

drzeworyt/papier, 70 x 53,5 cm
u dołu ołówkiem: `PORTRET KOCHANKI | Panek 1959`

Wściekły pies, 1960 r.

drzeworyt/papier, 55 x 70 cm
u dołu ołówkiem: `Ep. d`artiste | Wściekły pies | Panek 1960.`
na odwrociu opisany: `Jerzy Panek | Le chien engrage, 1960 | grvure sur bois, 50 x 65

Pastuch IV, 1961 r.

u dołu ołówkiem: `PASTUCH IV | Panek 1961.`

Obłąkana kobieta, 1960 r.

drzeworyt/papier, 70 x 56 cm
u dołu ołówkiem: `Ep. d`artiste | OBŁĄKANA KOBIETA | Panek 1960`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Jerzy Panek | Une folle, 1960 | gravure sur bois, 65 x 50`

Obłąkani I, 1958 r.

drzeworyt barwny, papier żeberkowy, 35,5 x 48,6 cm
niesygnowany

Akt kobiety, 1973 r.

akwarela/papier, 29,3 x 19,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `Panek 73`

Portret, 1988 r.

pastel/papier, 27 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.`Panek 1988`

Nekrolog (1958)

sygn. dat. p.d.
drzeworyt (5/50)
35x47.3 cm

Lew z Pilicy, 1979

Kredka, akwarela, papier; wym.: 20,2 x 28,6 cm;
sygn. l.g.: 26.4.79 / Panek. Dwustronna karta ze szkicownika z opisami artysty do rozwinięcia kompozycji.

Portret [podwójny] dra Jana Mitarskiego, 1991

Kredka, karton; wym.: 610 x 428 mm; praca dwustronna;
sygn. 1.: 8 XI 91 Panek, 2.: litera P. Stan bardzo dobry.

Lew i Wiatr, 2000

Odprysk, karton; wym. komp.: 480 x 640 mm (plansza 560 x 750 mm);
praca nie sygn., odbita w trzech egzemplarzach przez Krzysztofa Tomalskiego; J. Panek nie sygnował żadnej z odbitek ze względu na stan zdrowia; opis ołówkiem obcą ręką; na odwrocie notatka kolekcjonerska.

Głowa [Portret dra Jana Mitarskiego], 1956

Drzeworyt; wym. komp.: 240 x 185 mm (plansza: 500 x 350 mm);
sygn. oł. p.d.: Panek 56, l.d. Głowa. Poniżej dedykacja autorska z grudnia 1958, pamiątka wizyty u J. Mitarskiego.

Śmierć na koniu, 1970

olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. p. d.: Panek
na odwrocie napis autorski: JERZY PANEK/ 59 x 73/ tytuł: ŚMIERĆ NA KONIU/ 1970

Głowa - Portret dr Mitarskiego, 1956 r.

dzreworyt/papier, 27,5 x 22 cm
opisany l.d.: `Głowa` oraz sygnowany i datowany p.d.: `Panek 56`
poniżej napis autorski l. d.: Głowa (ołówkiem); niżej we wspólnej oprawie niewielki arkusz papieru z autorskim napisem ołówkiem: Ten dom był dla nas/ bardzo gościnny/ Jerzy i Ryśka/ n`Friedleinn 26-27/ XII 1958`
Literarura: Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 112, s. 88.

Nekrolog, 1958 r.

drzeworyt/papier, 43,3 x 57 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: `5/50 Nekrolog Panek 58`
Literatura: Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 141, s. 96 (inny tytuł pracy: "Danse makabre I").

Siuda Baba, 1958 r.

drzeworyt/papier, 60 x 45,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: `22/50 SIUDA BABA Panek 58`
Literatura: Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 138, s. 95.

Autoportret

pastel, papier, wym. 28x20 cm,
dar galerii ATTIS

Krowy, 1974

Ołówek, papier; 29,8 x 21cm
24.maja 1974, data autorska figuruje na karcie nr 7 "Szkicownika-Ciechanowice 74"

Wiatrak, 1974

Ołówek, papier, 29,8 x 21cm;

Niewidomi erotomani, 1995

Odprysk (akwaforta) na płycie cynkowej; wym.: 300 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 95, l.d.: akwaforta E.A. 6 II 95; datowanie na pł.: 6 VII 95. Opisy nierównym pismem, charakterystycznym dla ówczesnego stanu zdrowia artysty. Odbijał Stanisław Wejman. Tej impresji nie notuje D. Burkamp w monografii " Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995. Unikat.

Niewidomi erotomani, 1994

Drzeworyt; wym. komp.: 300 x 215 mm; sygn. oł. p.d.: Jerzy Panek 1956, l.d.: Autoportret. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 115.

Autoportret w kapeluszu IV, 1956

Odprysk (akwaforta) na płycie cynkowej; wym.: 500 x 590 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1994, l.d.: E.A. Niewidomi erotomani. Opisy nierównym pismem, charakterystycznym dla ówczesnego stanu zdrowia artysty. Odbijał Stanisław Wejman. Tej impresji nie notuje D. Burkamp w monografii " Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995. Unikat.

Kraków. Kościół Mariacki, 1942

Kredka litograficzna, karton; wym. komp.: 25,5 x 19 cm; sygn. oł. l.d.: Jerzy Panek 42. Praca z czasu studiów w Staatliche Kunstgewerbeschule w Krakowie u A. Jurkiewicza. Unikatowa odbitka barwna. Monografista Panka, D. Burgkamp, odnotował pojedynczą odbitkę czarno-białą. Lit.: Burgkamp, poz. 33.

Akt kobiety, 1973 r.

tusz/papier, 29,3 x 19,2 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Fisch von Han - Kon, 1956/91 r.

drzeworyt/papier, 16,5 x 31,5 cm (odbitka) 23,5 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `II/III Fisch von Han - Kon 1956/91 Panek`

Literatura:
Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 93, s. 83.

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Autoportret, 1986 r.

flamaster/papier, 33,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Panek 1986`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Portret kochanki, 1959 r.

drzeworyt/papier, 51,5 x 38,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Panek 1959` na środku: `Portret kochanki`

Literatura:
Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, s. 35.

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Don Kichote V, 1958 r.

drzeworyt/papier, 67 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `Ep. d`artiste Don Kichot Panek 1958`

Literatura:
Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 147, s. 99.

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Coś z bydła, 1980

ołówek, papier;
27,3 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opis u góry ołówkiem: 8. 11. 80 coś z bydła/ Panek

Wiatrak, 1974

Ołówek, papier; wym.: 29,8 x 21 cm;

Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993

Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm

AUTOPORTRET, 1990

Koza z Kutna I, 1970 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
opisany na odwrociu: `Jerzy Panek Kraków | Koza z Kutna I | 1970 | 100 x 73 | 7.000 zł`
na odwrociu nalepka wystawowa z BWA - Pałacu Sztuki w Krakowie (Plac Szczepański 3a) oraz naklejka Zarządu Okręgu Łódzkiego ZPAP

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Akwarela, kredka, karton; wym. komp.: 25,5 x 19 cm; sygn. oł. l.d.: Jerzy Panek 42

Autoportret

pastel/papier, 29,5 x 21 cm

Odwrocie:
pieczątka - `KOLEKCJA Jerzego Panka`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Erotyk

rysunek, ołówek, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78

2 000 - 3 000 zł

Erotyk

ołówek, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78

2 000 - 3 000 zł

Erotyk, 1978 r.

długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout

2 000 - 3 000 zł

Erotyk

długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Panek

2 000 - 3 000 zł

Erotyk

długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Panek

2 000 - 3 000 zł

Jan Koziołek, 1942

Linoryt; wym. komp.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek 42, l.d.: oryg. linoryt. Grafika z teki 18 portretów pracowników wytwórni wódek w Izdebniku. (znane są 2 kompletne teki). Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 42.

Z serii Potępiony

olej/płótno, 70,5 x 55,5 cm
sygnowany śr.g.: `PANEK`

- 1998, Kraków, Galeria Artemis, "Jerzy Panek malarstwo i grafika" (wymieniony w katalogu).

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Autoportret

pastel/papier, 27 x 18 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Autoportret, 1963

piórko, atrament niebieski, papier;
20,7 x 14,7 cm;
sygn. i dat. u dołu.:13.6.63 Panek

Autoportret

na odwrociu pieczątka z napisem: `KOLEKCJA Jerzego Panka`

Estymacja: 3 500 - 4 500

Karykatura (Autoportret w kapeluszu), 1955

Drzeworyt; wym.: 250 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: tytuł. Na odwrocie ppartout naklejka CBWA Kraków. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995, poz. 78 (pod drugim tytułem).

Chorągiew VII, 1962 (il. s. 33)

Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm,
sygn. i dat. p.d.: Panek 1962; śr.d. tytuł, p.d. dedykacja autorska. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 214.

Szkicownik, 1970, 1976

Akwarela, kredka, ołówek, brulion kratkowany formatu A4 (100-kartkowy); zawiera 152 kompozycje: studia do: "Zamek Golub-Dobrzyń" (VII-XI 1970), "List gończy" (1976) oraz odrębne prace, m.in. gołąbek pokoju. Na ostatnich 5 stronach notatki artysty (dotyczące wystaw i cen sprzedaży, dane adresowe) od XII 1970 do VI 1971.

Świdrowaty XII, 1996

Odprysk; wym.: 565 x 433 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1996, tyt. śr.d.; e/a.

Galopujący koń

olej, płótno, 47 x 67 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Panek Jerzy /"Galopujący koń" / olej - wosk, na ramie napis: nie werniksować

Twarz - Autoportret, 1963

tusz, papier w kratkę, 20,7 x 14,7 cm;
sygn. i dat l. g.: 23.10.63 / Panek (kredką)

Głowa - Portret dr. Jana Mitarskiego, 1956

linoryt, papier, 27,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek 56; napis autorski l. d.: Głowa (ołówkiem); niżej we
wspólnej oprawie niewielki arkusz papieru z autorskim napisem
ołówkiem: Ten dom był dla nas/ bardzo gościnny/ Jerzy i Ryśka/ n`
Friedleinn 26-27/ XII 1958

Fisch von Hangtschou

drzeworyt, papier
16,5 x 32,5 cm
opisany ołówkiem u dołu

Don Quichote

drzeworyt, papier
40 x 28,8 cm
opisany ołówkiem u dołu

Koza, ok. 1960

Linoryt;
wym.: 80 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek;
unikatowa praca, nie notowana w podstawowej literaturze.

Akt siedzący, 1978

Ołówek, papier;
wym.: 41,5 x 29,2 cm;
sygn. oł. l.d.: Panek 78 praca ze zbioru dra Jana Mitarskiego (na pp wtórna dedykacja dla kolekcjonera z 1981).

Bez tytułu, 2000 r.

odprysk/papier, 55 x 75 cm
opisany u dołu ołówkiem: `Jerzy Panek 2000 r odprysk trawił i drukował Krzysztof Tomalski`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Twarz - Autoportret, 1963

tusz, papier w kratkę;
20,7 x 14,7 cm;

AUTOPORTRET, 1990

Akt kobiety, 1973

tusz niebieski, papier;
29,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. długopisem l. d.: Panek 73

Twarz, 1985

flamaster, papier milimetrowy;
27 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Panek 85. (czerwonym flamastrem)

Galopujący koń

olej, płótno;
47 x 67 cm;

Dom starców, 1962

tusz lawowany, pędzel, papier;
29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: 19.3 Panek 1962

Twarz, 1986

flamaster, papier;
33,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: Panek 1986

Koń, 1967 r.

olej/płótno, 48 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Panek | 1967`

Estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Głowa

pastel, papier;
20,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Panek

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką,
28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout, na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże",

AUTOPORTRET, 1990

Sygnowany ołowkiem p.d.: VII 90 | Panek

Autoportret

kredka, pastel/papier, 26,50 x 20,50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Panek` (ołówkiem)

Estymacja: 3 000 - 5 000

Don Kichot I, 1958 r.

drzeworyt/bibuła, 64,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Panek 1958`, l.d.: `Epr. d`artiste`, śr. d.: `Don Kichot I`
na odwrocie naklejka Biennale Sao Paulo z 1961 r.

Estymacja: 5 000 - 7 000

Stockholm II, 1964

drzeworyt, papier,
35 x 68 cm (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: J Panek 1964, tytuł. l. d.: Stockholm II, ś.d.: Epreuve d`artist I.

Autoportret, 1999 r.

technika własna/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i datowany p. g.: `Panek | 99`

Estymacja: 3 700 - 4 700

Abstrakcja

Estymacja: 4 500 - 5 500

Lew z Pilicy VII, 1971 - 72 r.

drzeworyt/papier, 28 x 29 cm
u dołu: `V/V Lew z Pilicy VII 1971/72 | Panek`

Estymacja: 4 800 - 5 000

Szkicownik, 1970, 1976

Autoportret, 1997 r.

kredka olejna/papier, 29 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Panek | 97`

Estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Leżący akt kobiecy, 1968 r.

ołówek/papier, 30 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. śr.: `Panek 1968`

Estymacja: 1 600 - 2 000

Szkicownik z Białowieży, 1967 r.

kredka/papier, 29 x 21 cm
opisany na grzbiecie: `1967 Białowieża`

Estymacja: 9 000 - 11 000

Półakt kobiety

flamaster, papier,
28,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Panek

Karykatura [Autoportret w kapeluszu], 1955

Drzeworyt
wym.: 250 x 205 mm
sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: tytuł. Na odwrocie ppartou naklejka CBWA Kraków. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995, poz. 78 (pod drugim tytułem).

Autoportret, 1998 r.

tłusta kredka, pastel/papier,
26,5 x 21 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: `Panek 98` (ołówkiem)

Estymacja: 3 500 - 4 500

Niewidomi erotomani, 1993

akwaforta, papier,
36,5 x 49,5 cm (odcisk płyty),

Koza, 1962

tusz lawowany, papier w kratkę, 20,5 x 29,4 cm;
sygn. l. g.: Panek 62 (ołówkiem)

Akt leżącej kobiety, 1969

tusz, papier, 26,6 x 41,5 cm;
sygn. p. g.: Panek 1969

Stockholm II, 1964

drzeworyt, papier,
35 x 68 cm (wymiar arkusza)

Akt, 1969 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. śr.: `Panek | 1969 r., p. g. dedykacja: `Włodkowi Sobieniowskiemu - Jurek Panek | 13. XI. 76`

Estymacja: 1 600 - 2 600 zł

Koza, 1962

Akt leżącej kobiety, 1969

tusz, papier, 26,6 x 41,5 cm;
sygn. p. g.: Panek 1969

Pekin. Dziedziniec Pałacu Cesarskiego, lata 50.

Drzeworyt;
595 x 450 mm; nie
sygn. Praca nie notowana u Burgkampa; analogiczne kompozycje w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej; w l.d. kolekcjonerska zapiska z nazwiskiem autora.

Autoportret

gwasz, tempera, pastel/papier,
28 x 19 cm (w świetle passe - partout)

Święty Jerzy, 1969

Drzeworyt;
wym. komp.: 590 x 500 mm (plansza: 685 x 540 mm);
sygn. i dat. oł.: Panek 1969, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 393.

Siuda baba, 1958

Drzeworyt na bibule;
wym. komp.: 460 x 300 mm (plansza 685 x 490 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Panek 1958, śr.d.: 17/50 epr. d. artiste. Niżej obszerna dedykacja dla Stefana Suberlaka, żartobliwie poświadczająca wizytę w domu J. Panka w Prokocimiu. Stan zachowania: ubytki lewego marginesu bez szkody dla kompozycji. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 138.

Głowa, 1994

Kredka, papier;
wym.: 42 x 29,5 cm;
sygn. oł. p.d.: Panek 94.

Autoportret w Białym Kapeluszu

drzeworyt z 1960 rozmiar 70 /54 cm

List gończy III, 1973/92 r.

drzeworyt/papier, 57 x 93 cm (arkusz), 52 x 82 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d. `Panek 1973/92`, śr. d.: `List gończy III`, l.d. nr : `IV/V`

Postać na sofie

akwarela, ołówek, kredka, papier, 30,5 x 21,3 cm

Portret

akwarela, papier,
30 x 20,5 cm;
nie sygn.

Postać na sofie

akwarela, ołówek, kredka, papier,
30,5 x 21,3 cm

Dance macabre II, 1958

Drzeworyt;
wym.: 350 x 470 mm;
sygn. p.d.: Panek 1958, l.d.: "Dance macabre", śr.d.: Ep. d. artiste V. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 142. (il. s. 37)

Szkicownik, I-III 1970

Akwarela, tusz, długopis; zeszyt kratkowany formatu A4 (s. 96); zawiera 92 kompozycje, studia do "Piekła" Dantego, aktu leżącego, autoportretów i studiów architektonicznych; prace powstały między 30 I a połową III 1970; opisane i sygn. przez artystę w 1991; na wyklejce spis treści sporządzony i sygn. przez J. Panka 17 IV 1991; na ostatnich kartach notatki artysty.

Szkicownik, I-IV 1966

Akwarela, kredka, długopis; zeszyt kratkowany formatu A4 (s. 100); zawiera 93 kompozycje, studia do "Ucieczki do Egiptu" wg Rembrandta, "Piekła" Dantego (głowa lwa), drzeworytu "Chorągiew" i ekslibrisu D. Mroza; prace powstały między 26 I a końcem IV 1966; opisane i sygn. przez artystę w 1991; na wyklejce spis treści sporządzony i sygn. przez J. Panka 6 V 1991; na ostatnich kartach notatki i pokwitowania artysty.

Autoportret, 1999

pastel, karton,
29,5 x 20,8 cm;
sygn. l. d.: Panek 1999

Autoportret (1985)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier milimetrowy
26.5x18 (w świetle passe-partout )

Dante

drzeworyt, papier, 60 x 40 cm;
opisany u dołu: 3/3 Dante Terfel Panek 65/93 (ołówkiem)

Akt, 1968

Ołówek; wym.: 41,8 x 29,5 cm; sygn. l.g.: Panek/68. Stan zachow.: widoczne zagięcie papieru w połowie karty, niewielkie naddarcia na dole.

Głowa, 1985

Kredka; wym. pl.: 32,4 x 23 cm; sygn. l.d.: Panek/85.

Postaci i pies, 1970

Ołówek; wym.: 41,8 x 29,5 cm; sygn. l.g.: Panek 1970; poniżej kompozycji dedykacja: Jerzemu Harasymowiczowi-Broniuszycowi - Jurek; stan zachowania: widoczne zagięcie papieru w 3/4 karty, w górnej części zagięcia i naddarcia, delikatne zaplamienie karty.

Akt, 1968

Ołówek; wym.: 41,8 x 29,5 cm; sygn. śr.g.: Panek 68. Stan zachowania: widoczne zagięcie papieru w połowie karty.

Szkicownik, 1973-1981

Ponad 40 kompozycji, wykonanych różnymi technikami (ołówek, tusz, flamaster) na 42 kartach papieru kratkowanego; prace sygn. i dat.

Drzeworyt; wym.: 250 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: tytuł. Na odwrocie pp. naklejka CBWA Kraków. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 78 (pod drugim tytułem).

Zespół 7 linorytów, odbitek próbnych:

a) Murarze z Nowej Huty (wym.: 97 x 160 mm), b) W bibliotece (wym.: 165 x 227 mm; nie notowana u Burkampa), c) Zebranie robotnicze (wym.: 120 x 194 mm), d) Strajk II (wym.: 59 x 96 mm), e) W sali wykładowej (wym.: 211 x 157 mm), odbitki próbne: W Sali wykładowej, Głowa (Chopin); lata 40., 50.; prace sygn.

Zespół 3 prac:

a) Profil (Dr Mitarski), 1956; drzeworyt; wym.: 242 x 185 mm; sygn. p.d.: Panek; b) Projekt do grafiki Profil, 1956; kredka, papier; wym.: 24,5 x 18 cm; sygn. p.d.: Panek; c) 1956 Bebkowi [dr Mitarski] Panek (Dedykacja lustrzana), 1956; drzeworyt; wym.: 20 x 243 mm.

Oszust matrymonialny, 2000

Odprysk; wym.: 325 x 315 mm; sygn.: Jerzy Panek; Oszust matrymonialny 2000 r. trawił i drukował K. Tomalski.

Dzieci z Gdańska, 1971/92

Drzeworyt; wym.: 302 x 540 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1971/92, odb. III/III. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 457.

Dżonki - Szanghaj, 1956

Drzeworyt; wym.: 220 x 300 mm, sygn. p.d.: Panek 1956. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 101.

Lekcja geografii, 1952

Linoryt, wym.: 150 x 215 mm, sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, tyt. l.d.: "Lekcja geografii", na płycie (lustrzanie): JP. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 52.

Manifest P.K.W.N., 1952

Drzeworyt; wym.: 208 x 282 mm; sygn. p.d.: Panek Jerzy 1952, tyt. l.d. Stan zachow.: grafika naklejona w narożach na tekturę. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 64.

Chłopki, 1952

Linoryt; wym.: 130 x 138 mm, sygn. oł. p.d.: Panek 52; l.d. dedykacja: Witoldowi Jurek, na pł. p.d.: J.Panek. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 53.

Drzeworytnik, 2. poł. l. 40.

Drzeworyt; wym.: 60 x 60 mm; sygn. p.d.: Panek, l.d.: drzew.

Jerzy Werner, 1941/1942

Akwaforta; wym.: 94 x 94 mm; sygn. oł. p.d.: Kurs IV Panek, l.d.: akwaforta. Stan zachow.: lekkie zabrudzenia papieru poza kompozycją. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, s. 62, poz. 23.

Autoportret

technika mieszana, papier;
29 x 20 cm

drzeworyt,
56 x 38 cm,
Dar Pani Barbary Myszkowskiej.

Der Heilige Georg [Święty Jerzy] I, 1969

Drzeworyt;
wym. komp.: 590 x 500 mm (plansza: 830 x 643 mm);
sygn. i dat. oł.: Panek 1969, egz.: III/III, l.d. tytuł. Lit.:
D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 393.

Bezpański pies II, 1965

Litografia;
wym. planszy: 487 x 633 mm,
sygn. i dat. p.d.: Panek 1965. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 306.

Chorągiew VII, 1962

Drzeworyt;
wym. planszy: 595 x 454 mm,

Panna młoda, 1961

Drzeworyt;
wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 699 x 497 mm);
sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1961, egz.: e/a IV/V, l.d. tytuł.
Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 198.

Autoportret w białym kapeluszu VI, 1960

Drzeworyt, bibuła;
wym.: 630 x 482 mm,
sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, e/a; u dołu dedykacja "Jurek ten Cię zatrzymał u mnie w Prokocimiu 3 III 61. Jurek". Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 184.

Zaczarowana dorożka II, 1959

Drzeworyt;
wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 581 mm);
sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: e/a II/V, l.d. tytuł.
Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 151.

Zaczarowana dorożka I, 1959

Drzeworyt;
wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 586 mm);
sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: II/V, l.d. tytuł.
Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 150.

Zestaw trzech aktów, lata 70. XX w.

Kobieta stojąca tyłem; rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.g.: Panek. 2. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. prawa strona środek: Panek. 3. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.d.: Panek.

Chorągiew XXVII, 1965

Drzeworyt, bibuła;
wym.: 545 x 450 mm;
sygn. i opisane oł. od l.d.: Chorągiew XXVII Epreuve d`artiste I, J. Panek 1965. Praca wystawiana na XVIII Festiwalu Sztuk Plastycznych w Sopocie (1965). Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995, poz. 308.

Don Kichot IV, 1958

Drzeworyt;
wym.: 400 x 360 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek. Stan zach. dobry. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Keber Verlag 1995, poz. 146.

Na wykładzie, 1952

Drzeworyt, bibuła;
wym.: 210 x 160 mm;sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: Na wykładzie; praca z cyklu "Nasze współczesne życie". Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Keber Verlag 1995, poz. 57. Uwaga: Na grafice artysta umieścił swój autoportret (5 rząd, 2 od prawej).

ŁÓDKA

Technika mieszana;
19 x 12,6 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Panek
Stan zachowania: kilka drobnych perforacji papieru.

Autoportret, 2000 r.

pastel/papier,
50 x 40 cm
sygnowany p.d.: `Panek`

Autoportret, 1999

pastel, karton,
29,5 x 20,8 cm;
sygn. l. d.: Panek 1999

Akt kobiety

cement barwiony, wys. 41 cm; śred. cokołu 16 cm;
sygn. na cokole: PANEK JERZY

PEJZAŻ MIEJSKI, 1939

Akwarela, papier;
23 x 33,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Panek 39

Autoportret

pastel/papier,
26,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)

Autoportret, 1987

kredka, papier, 28 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Panek 87

Autoportret, 1999

50 x 39,8 cm;
sygn.i dat. p. d.: Panek / 1999; na odwrocie opis autorski: Panek Jerzy / "AUTOPORTRET" / 1999 KRAKÓW

Autoportret, 1980

tusz, papier w kratkę,
27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 26.11.1980

Głowa

Flamaster, papier,
39,5 x 28,3 cm
sygn. l.d.: Panek 86

Głowa

Flamaster, papier,
41,8 x 29,5 cm
sygn. d.śr.: Panek 86

Autoportret, 1980

akwarela, tusz, papier,
28 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Panek; dat. l. g.: 22.11.1980

Dante

drzeworyt, papier,
60 x 40 cm;

Autoportret (1980)

sygn. l.d.dat. l.g.
akwarela, tusz, papier
28x19.5 (w świetle passe-partout )

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką,

Pimpek jest chory, 1980

akwarela, papier, 28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Panek; dat. p. g.: 14. XI. 80.

Autoportret (1986)

sygn., dat. l.d. tusz, papier
33.5x23 (w świetle passe-partout)

Autoportret (1980)

sygn., dat. p.d. tusz, papier
28x20 (w świetle passe-partout)

Zbieracze bursztynu I

Drzeworyt, 62 x 93 cm,
sygn. p.d.: Panek 1973 (odbitka autorska).
Naklejka BWA w Krakowie

List gończy III

Drzeworyt, 57 x 93 cm,
sygn. śr.d.: Panek 1973 (odbitka autorska).
Naklejka V Międzynarodowego Biennale Grafiki Kraków 1974

Autoportret w kapeluszu, 1961

tusz, pędzel, papier kremowy kratkowany,
23.7 x 18.5 cm
sygn. p.d.: Panek | 61

Akt, 1969 r.

rysunek, tusz/papier, 30 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.g.: `Panek 69`

Świat matrymonialny, 2000 r.

drzeworyt, 56 x 38 cm,
trawił i drukował Krzysztof Tomalski.

Chorągiew VII, 1962

Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1962. Grafika po konserwacji.

Dzieci z Gdańska, 1971/92

Drzeworyt; wym.: 302 x 540 mm, sygn. p.d. Panek 1971/72, 3/3.

Bezpański pies II, 1965

Litografia; wym. planszy: 487 x 633 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1965. Grafika po konserwacji.

Dżonki - Szanghaj, 1956

Drzeworyt; wym.: 220 x 300 mm, sygn. p.d.: Panek 1956.

Domy nad wodą w Nankinie, 1956

Drzeworyt; wym.: 220 x 300 mm, sygn. p.d.: Panek 56.

Drzeworyt, bibuła; wym.: 630 x 482 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, e/a; u dołu dedykacja Jurek ten Cię zatrzymał u mnie w Prokocimiu 3 III 61. Jurek.

Z serii Listy gończe, 1972

Olej, tektura; wym.: 20,5 x 16,7 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna 1972. Szkic do "Listów Gończych".

Z serii Listy gończe, 1972

Olej, tektura; wym.: 18,5 x 18 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna 1972.

Z serii Listy gończe, 1972

Olej, tektura; wym.: 19,5 x 19,3 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna 1972.

Szkicownik, 1970-1976

szkicownik Golub-Dobrzyn / List gończy 1970/1976 r.;
szkicownik w formie zeszytu A4, 94 karty;
różne techniki (ołówek, kredka, tusz, akwarela, atrament)

Z cyklu Dom starców, 1962

ołówek, tusz, papier, 28,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Panek 1962

Pimpek jest chory (1980)

sygn. l.g.dat. p.g. akwarela, papier 28.5x19.5 (w świetle passe-partout )

Autoportret (1987)

sygn. dat. p.g. kredka, papier 28x19 (w świetle passe-partout )

Akt stojący, 1973

atrament lawowany,m, papier,
29,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Panek 73 (długopisem)

Próba portretu Mikołaja Kopernika VIII

drzeworyt, bibuła naklejona na karton,
62 x 46 cm;
opisany u dołu: Próba portretu Mikołaja Kopernika VIII épreuve d`artiste II JPanek 1973

Zbieracze bursztynów I, 1973

drzeworyt, 43 x 92 cm
Sygn. oł. p.d: Panek 1973; l.d: Zbieracze bursztynów épreuve d`artiste I.
Na odwrocie drukowana naklejka BWA w Krakowie, wypełniona atramentem, z nazwiskiem i adresem właściciela: "Panek Jerzy", tytułem dzieła, techniką i rokiem powstania, wymiarami, numerem legitymacji ZPAP, ceną: "3000", u dołu dopisana informacja: "odbitka autorska I".

List gończy III, 1973

drzeworyt, 57 x 93 cm
sygn. oł. śr.d: list gończy III / épreuve d`artiste I / Panek 1973.
Na odwrocie drukowana naklejka z V Międzynarodowego Biennale Grafiki , Kraków 1974, wypełniona pismem maszynowym z nazwiskiem i adresem artysty, tytułem dzieła, rokiem powstania i techniką, oraz naklejka z drukowanym numerem: 03 873.

Autoportret

pastel/papier,
48,5 x 34 cm
sygn. l.d.: `Panek`

Z cyklu Dom starców (1962)

sygn. dat. p.d.
ołówek, tusz, papier
28.5x19 (w świetle passe-partout)

Akt niebieski (1973)

sygn. dat. śr.d.
akwarela, papier
29.5x19.5 (w świetle passe-partout)

Autoportret (1980)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
27.5x18.5 (w świetle passe-partout)

Akt siedzącej kobiety

atrament, papier
28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek

Akt stojącej kobiety

atrament, papier
sygn. l. d.: Panek

Autoportret (1995)

sygn. dat. na odwrocie
gwasz, papier
29x20.4 (w świetle passe-partout )

Ławeczka nad jeziorem Szi-Hu, 1956

Drzeworyt
wym.: 220 x 300 mm
sygn. oł. p.d.: Panek 56, l.d.: tytuł.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 106.

Niosący (Chiński tragarz), 1956

Drzeworyt na papierze fotograficznym
wym.: 197 x 185 mm
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 121.

Drzeworyt
wym.: 250 x 205 mm
sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: tytuł. Na odwrocie ppartout naklejka CBWA Kraków.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 78 (pod drugim tytułem).

Akt II, 1968

ołówek, papier
wym.: 420 x 295 mm
sygn. śr.g.: Panek 68.
Stan zachowania: ślad złożenia w połowie karty.

Akt I, 1968

ołówek, papier
wym.: 410 x 295 mm
sygn. l.g.: Panek 68.
Stan zachowania: ślad złożenia w połowie karty, w dolnej części naddarcia - bez szkody dla kompozycji.

Akt

Rysunek ołówkiem, papier
40 x 27 cm,
sygn. p.d.: J.Panek 67

Głowa

20,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Panek

GŁOWA, ok. 1983

litografia barwna/papier, 30 x 21 cm (arkusz)
sygn. p.d.: `Panek`, nr l.d.: `31/100`

Pastuch na koniu II, 1966

Drzeworyt;
wym.: 425 x 540 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek; od l. oł.: Pastuch na koniu II; dedykacja: Tadeuszowi Cieślewiczowi - Jurek, Kraków 14.10.66.

Oszust matrymonialny, 2000

Odprysk;
wym.: 325 x 315 mm;
sygn.: Jerzy Panek; Oszust matrymonialny 2000 r. trawił i drukował K. Tomalski.

Autoportret, 1985

Kredka, papier;
wym.: 30,5 x 21 cm;
sygn. l.d.: Panek 85.

Akt. Kobieta stojąca II, lata, 80.

Rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.d.: Panek.

Akt. Kobieta stojąca, lata, 80.

Rysunek, tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. prawa strona środek: Panek.

Akt. Kobieta stojąca tyłem, lata 80. XX w.

Rysunek, tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.g.: Panek.

Autoportret, 1998 r.

pastel,
28 x 21 cm,
sygn.
Dar Państwa Małgorzaty i Wiktora Ptak.

Autoportret,

drzeworyt,
21 x 15 cm,
sygn.

POSTAĆ, 1967

odprysk/papier,
34 x 50 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `Henrykowi Płóciennikowi Jerzy Panek / 28.V.67`

Portret Józefa Zięby, 1990

ołówek, papier, 32 x 22,5 cm;
u dołu napis: Józek Zięba / Panek 19.III 90

Twarz II

flamaster, papier,
26,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 19.11.80 / Panek

Lew z Plilicy II, 1973

drzeworyt, papier
40 x 55 cm;
sygn. u dołu: odbitka próbna Lew z Pilicy II / Panek 1973

Kobieta okryta szalem

linoryt, papier,
78 x 58,5 cm;
sygn. i opisany u dołu: X/X Kobieta okryta szalem Panek 60/92

Twarz, 1980

tusz, papier, 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Panek; dat. l. d.: 28.11.80

Autoportret, 1980

pisak, papier
28 x 19 cm (w oewietle oprawy);
sygn. l. d.: Panek (ołówkiem), z prawej napis autorski: 27. XI. 80
(ołówkiem)

Autoportret

czarny pisak, papier
28 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek (niebieską kredką), niżej napis autorski: 3. 12 (brązową kredką) 80 (niebieską)

Akt. Kobieta stojąca II, lata 80. XX wieku

rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.d.: Panek.

Akt. Kobieta stojąca, lata 80. XX wieku

rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;

Akt. Kobieta stojąca tyłem, lata 80. XX wieku

rysunek tuszem na papierze;
wym.: 29,5 x 20 cm;
sygn. l.g.: Panek.

Autoportret w kapeluszu, 1960

drzeworyt, papier,
67 x 49,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek 1960;

GŁOWA

27 x 18 cm

Chorągiew 10 - Portret Marii Blumenfeld

drzeworyt, papier, 55 x 41 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Panek 1962

Autoportret

niesygnowany
29x20.3

Autoportret

papier/pastel, 59,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Panek`

Lew, 2000r.

drzeworyt, 55 x 38 cm,
Trawił i drukował Krzysztof Tomalski,

Autoportret

pastel, 30 x 20 cm, sygn.
Darczyńca anonimowy.

Rysunek dwustronny

Kompozycja abstrakcyjna
tusz, papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout); u dołu opis: Z KOLEKCJI ARTYSTY, SPIS 10 T. 2001
Bitwa, 1953
tusz, papier, 21 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn.i dat.: JPanek 53

Autoportret II, 1960

drzeworyt, bibuła, 68 x 52 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, u dołu napis: Autoportret II

Autoportret I, 1960

drzeworyt, bibuła, 70 x 55 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, u dołu napis: Autoportret I

AUTOPORTRET, 1978

tempera i kredka na papierze,
28 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygnowana u góry "Panek 30.5.78"

AUTOPORTRET, 1976

tempera i kredka na papierze, 27,5 x 19 cm,
sygnowana l.d. "76 Panek Jerzy"

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką,
na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże", sygnowany ołówkiem l.d. "Panek"

Rysunek dwustronny

Kompozycja abstrakcyjna
tusz, papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout);
u dołu opis: Z KOLEKCJI ARTYSTY, SPIS 10 T. 2001
Bitwa, 1953
tusz, papier, 21 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn.i dat.: JPanek 53

Portret w kapeluszu (1979)

sygnowany datowany p.g.
tusz, papier, 29.5x19.5 cm

KOŃ, 1967

olej na płótnie, 46 x 54 cm sygnowany na odwrocie
"Panek / 1967".

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, 1998

pastel olejny, papier,
26.4 x 20.6 cm
sygnowany oł. p.d.: 98 | Panek

z serii Potępiony

akryl/płótno, 55 x 70 cm
sygn. śr. g.: `Panek`

Autoportret, 1995

pastel, papier, 32 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p.g.: Panek 1995

Świdrowaty, 1995

sucha igła, papier, 30 x 27 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu: E.A. Świdrowaty / .... igła PAnek 1995

Akt, 1968

ołówek, papier, 30 x 42,2 cm; sygn. i dat. po lewej: Panek / 1968

Szkic twarzy

akwarela, papier w kratkę, 32 x 18,5 cm;
sygn. l.g.: Panek 13. 11. 80.

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, 1999

26.5 x 20.6 cm
sygn. p.d.: Panek 99

AUTOPORTRET, 1993

pastel, papier zeszytowy w kratkę
29.5 x 20.5 cm
sygn. oł. p.d.: IX 93 | Panek

Twarz

kredka, papier, 29 x 20,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Panek;
bez oprawy

Chłopi, 1952

linoryt; wym.: 130 x 140 mm; sygn. oł. i na pł. p.d.: J. Panek 52. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", 1995, poz. 53.

Autoportret, lata 80. XX w.

serigrafia; wym. planszy: 295 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Panek, l.d.: 65/100.

Świdrowaci, 1996 r.

odprysk/papier, 37 x 43 cm w św. p. p.
sygn. i dat. l. d. `odprysk E.A, odprysk "Świdrowaci", Panek 96`

Autoportret, 1998 r.

pastel, 30 x 24 cm, sygn.
Darczyńca anonimowy.

Oszust matrymonialny

drzeworyt, 30 x 30 cm,
Dar Pani Barbary Myszkowskiej

Koń, 1967 r.

olej/płótno, 46 x 54 cm
sygn. i dat. na odwrocie: Panek / 1967
na odwrocie dwie pieczęcie WOZ zezwalające na wywóz obiektu poza granice. Pieczęć galerii Mariana Gołogórskiego.

Wakacje, 1954 r.

drzeworyt/bibułka, 29 x 38 cm
sygn. i dat. p. d.: `Panek Jerzy 54`, i l. d.: Wakacje

Portret Józefa Gielniaka X, 1963 r.

drzeworyt/papier, 49 x 40,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Panek 1963

Twarz

kredka, papier, 29 x 20,5 cm;
bez oprawy

Akt, 1969

olej, płótno, 60,2 x 81,5
sygn. na odwrociu: Panek 69

Twarz, 1982

akwarela, papier,
28 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
datowany u dołu: 10.4.82

Akt, 1969

granatowy tusz lawowany, papier,
29,7 x 41,9 cm;
sygn. i dat. p. d.: Panek 69

Płynący człowiek I, 1963

grafika, papier, 54 x 64,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: imp. Panek 1963, u dołu pośrodku tytuł

Etendard VI, 1962

drzeworyt, papier,
65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: imp. Panek 1962, nr odbitki l. d.: 4/100, u dołu pośrodku tytuł

Próba portretu Józefa Gielniaka V, 1963

drzeworyt, papier, wymiar arkusza: 62,8 x 48,5 cm,
38,5 x 30 cm (odbitka);
sygn. i dat. p.d.: Panek 63
u dołu po środku tytuł
Bibl.: Jerzy Panek : Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939- 1993 / hrsg. Von Dieter Burkamp; [mit Texten von] Marek Rostworowski, Werner Schmidt, Gisela Burkamp, Bielefeld 1995, poz. 239.

Domy rybaków, 1956

drzeworyt, bibuła, wymiar bibuły: 48,4 x 69,8 cm;
sygn. i dat. p.d.: Panek 1956/92; napis l.d.: E.A.;
u dołu po środku tytuł;
stan zachowania: rozdarcie bibuły

Dzieci z Gdańska, 1971

drzeworyt, papier, wymiar arkusza: 53 x 71,8 cm;
sygn. i dat. p.d.: Panek, nr l.d.: III./III.; u dołu po środku tytuł

Akt siedzącej kobiety

piórko, tusz, papier, 48 x 36 cm;
sygn. i dat. p.g.: Panek 72

Akt leżącej kobiety, 1973

piórko, tusz, papier, 36 x 47,9 cm;
sygn. i dat. l.d.: Panek 73

Akt leżącej kobiety, 1969

tusz lawowany, papier, 29,8 x 41,9 cm;
sygn. i dat. p.d.: Panek 1969

Pasterz 4 (Prokocim), 1961

drzeworyt, papier, 64,5 x 49 (odbitka klocka)
sygn. i dat. p.d.: Panek 1961 r (ołówkiem)
Grafika reprodukowana w katalogu Dietera Burkampa. Bibl.: Jerzy Panek : Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939- 1993 / hrsg. Von Dieter Burkamp; [mit Texten von] Marek Rostworowski, Werner Schmidt, Gisela Burkamp, Bielefeld 1995, poz. 192, str. 116.

Portret z pleneru, 1980

patyk, tusz, papier gazetowy,
sygn. l.d.: Panek / 80 (ołówkiem);
na odwrocie szkic portretowy

Portret, 1991

45 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: 6.4.91 Panek

Twarz, 1995

tusz, papier, 41,5 x 27,5 cm; dat. i sygn. p.d.: 95 Panek; l.d.: 23. XI.

Twarz IV

flamaster, papier w kratkę, 33 x 20 cm; sygn. l.d.: Panek

Twarz I

flamaster, papier w kratkę, 33 x 20 cm; sygn. p.d.: Panek

Portret, 1962

akwarela, papier,
28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: 62 / Panek (ołówkiem)

Autoportret, 1999

pastel, papier, 49,5 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: Panek

Dr Leszek Treter, 1958

drzeworyt, wym.: 260 x 170 mm, sygn. p.d.: Panek 58. Lit. D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, poz. 133.

Dr Jan Mitarski, 1957

drzeworyt, wym.: 245 x 140 mm, sygn. p.d.: Panek 58. Lit. D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, poz. 131.

Święty Sebastian, 1957

drzeworyt, wym.: 215 x 140 mm, sygn. p.d.: Panek 57. Grafika oprawiona. Lit. D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, poz. 126.

Chłopki, 1952

linoryt, wym.: 130 x 140 mm, sygn. oł. i pł. p.d. Lit. D. Burkamp, Jerzy Panek, 1995, poz. 53.

Akt, 1969

olej, płótno, 60 x 81,5 cm;
na odwrocie napisy autorskie

Szybki portret, 1962

akwarela, papier zeszytowy,
sygn. i dat. l.d.: Panek 62 (wzdłuż krawędzi)/ 21. 3.

Chorągiew 10 - Portret Marii Blumenfeld, 1962

drzeworyt, papier,
55 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Panek 1962

Autoportret, 1999 r.

pastel, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Galerii Artemis

Bez tytułu, 1993 r.

pastel olejny, 29,5 x 20 cm, sygn.
Dar Pani Barbary Myszkowskiej

Portret dwustronny, 1979

rysunek, tusz, papier,
28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: 16 IX / JPanek, w l.d. dat.: 79 r. oraz nr 3

Nosiwoda, 1956

drzeworyt, papier,
19,5 x 18 cm (odcisk klocka), 23 x 20,5 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Panek 56 (ołówkiem);
w l.d: Niosący

Twarz, 1962

tusz, papier,
18,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Panek 62 (ołówkiem);
p.d.: 21 - VIII

Twarz, 1995

akwarela, papier, 40 x 30 cm;
sygn. p.d.: Panek 95

G?owa

gwasz, papier zeszytowy,
wym.: 29 x 20,5 cm
sygn. p.g.: Panek 13.11.80

Autoportret, 1999

49,5 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: Panek

Autoportret, 1995

akwarela, papier, 41,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: Panek 95, w l.d. data: 23.XI

AUTOPORTRET

Pastel na papierze 49,5 x 34,7 cm
Sygnowany p.d. - "Panek"
Na odwrocie napis - "Jerzy Panek 2000 7 01"

Autoportret (1995)

sygnowany, datowany l.g.
tusz, papier
29x20 (w św.p-p)

Autoportret

nie sygnowany
20x28.5 (w św.p-p)

Don Kichot IV, 1958

drzeworyt;
wymiary: 400 x 360 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek.
Stan zach.: dobry. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 146

Jarmarczny konik III, 1967

drzeworyt na bibule;
wymiary: 330 x 500 mm;
sygn. oł. p.d.:
Panek 67, l.d.: tytuł. Stan zach.: dobry.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 338

Autoportret, 1993

kredka na papierze;
wymiary: 29,5 x 21 cm;
niesygn.
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny J. Panka (pieczęć własnościowa).

Galopujący koń

olej, płótno, 47 x 67
na odwrociu napis: Panek Jerzy / "Galopujący koń" / olej – wosk

Akt

ołówek, papier, wym.: 29 x 39 cm
sygn. p.d.: Panek 69

Autoportret (1995)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, papier
45x32.5

Wakacje, 1954

drzeworyt,
250 x 335 mm,
sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, napis: WakacjeLit.: D. Burkamp, Jerzy Panek ..., Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 731

Deska drzeworytnicza dwustronna,

35,5 x 21 cm
a) "Dante, Boska Komedia, Kozioł I", 1964
b) "Dante, Boska Komedia, Kozioł II", 1964
Lit.: D. Burkamp ...., p. 275, 275, il.

Koń, ok. 1958

olej na płótnie,
80 x 94,5 cm
Na odwrocie naklejka z wystawy: Biuro Wystaw Artystycznych w Białymstoku

Głowa (Autoportret), 1980

atrament, patyk, papier zeszytowy w kratkę,
27,5 x 19,6 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Panek | 23.XI.80 r

Fragment katedry we Fromborku, 1974

olej, płótno,
89 x 70.5 cm
sygn. l.d. ukośnie: Panek | 1974 wzdłuż d. kraw.: FRAGMENT KATEDRY WE FROMBORKU

Chłop spod Nankinu*, 1956

drzeworyt, papier; kompozycja:
29 x 22 cm, papier: 43,5 x 34,5 cm;
sygnowany, datowany i zatytułowany u dołu, po lewej: Chłop z pod Nankinu; po prawej: Panek 1956

Lew

gwasz,
24,5 x 27 cm,
sygn.
Darczyńca anonimowy

Lew i Wiatr, 2000 r.

drzeworyt,
56 x 75 cm.
Dar pani Barbary Myszkowskiej

PEJZAŻ

Akwarela na papierze
21 x 29,6 cm
Sygnowany p.d. - "Panek"

Niewidomi erotomani (1993)

sygnowany, datowany p.d.
akwaforta
49.8x59.3

Autoportret, 1998

38 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.g.: Panek / 1998

Koza

deska drzeworytnicza, dwustronna,
36 x 21 cm

Klęcząca koza (1969)

sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
36x56

KOŚCIÓŁ W GÓRACH, 1941 r.

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier;
21 x 29,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. g.: Panek, l. d. czerwoną kredką: P. | 1941

Akt

olej, płótno
60 x 81 cm

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką,

KOZA Z KUTNA I, 1970

olej na płótnie,
73 x 100 cm,
sygnowany u góry "Panek", na odwrocie (na płótnie) "Jerzy Panek / "Koza z Kutna I" / 1970 / 100 x 73 / 7.000 zł", pieczątka częściowo zamazana - WOZ i numery: 02 III-1719/84, 20 VI 84 W II oraz (na krośnie) ołówkiem "Panek" i trzy nalepki: ZPAP Zarządu Okręgu Łódź; BWA w Krakowie; z odręcznym napisem ramiarza

Akt 1969

ołówek, papier, 30 x 40 cm;
sygn. p.d.: Panek 69

Głowa (Autoportret), 1987

38.5 x 27.5 cm
sygn. p.d.: 1987 | Panek

Chłopi 1952

linoryt, wym.: 130 x 140 mm,
sygn. oł. i pł. p.d.

Lekcja geografii 1952

linoryt, wym.: 150 x 215 mm,
sygn. oł. p.d., tyt. l.d.

Pejzaż z Chin

drzeworyt, wym.: 90 x 193 mm,
sygn. oł.

Obłąkana kobieta III

drzeworyt, papier, 64 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane u dołu: Obłakana kobieta / III J. Panek

Siuda baba, 1958

drzeworyt, papier
51 x 36 cm

Obłąkana kobieta

drzeworyt, papier, 61 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: "Obłąkana kobieta" J Panek

AUTOPORTRET PODWÓJNY 1980 r.

Tusz na papierze gazetowym 30,5 x 47 cm
Sygnowany p.d. - "Panek / 80"

Autoportret, 1995

pastel, papier 41 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.g.: Panek 1995

Autoportret, 1976

akwarela, karton, 30 x 20
sygn. l. d.: 76 Panek Jerzy

Oszust matrymonialny

akwaforta, 29,5 x 29,5 cm, odbitka pośmiertna,
trawił i drukował Krzysztof Tomaski , odbito 3 szt.

Głowa

tusz, papier, 30 x 20,5 cm, sygn.p.d., dat. 1995

Niewidomy erotoman

akwaforta, 49,4 x 59 cm, sygn. p.d., dat 1994

Niewidomy erotoman

akwaforta, 75,5 x 56 cm, sygn. d., 1993

TRYBUNOWIE LUDU, 1980 r.

Tusz na papierze 42 x 60 cm
Sygnowany wzdłuż prawej krawędzi - "1980 Panek"

Pejzaż z Chin

drzeworyt, wym.: 185 x 390 mm, sygn. i tyt. oł.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 89

Próba portretu Józefa Gielniaka VII 1963

drzeworyt, wym.: 385 x 300 mm, sygn. dat. tyt. oł., odbitka autorska, poniżej dedykacja artysty.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 239

Głowa (z cyklu Boska Komedia-Piekło) 1964

drzeworyt na bibule, wym.: 350 x 220 mm, sygn. i dat. oł. p.d.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 268

Don Kichot II 1958

drzeworyt, wym.: 400 x 300 mm, sygn. dat. tyt. oł.
Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz. 144

Autoportret 1993

kredka, papier, wym.: 29,5 x 21 cm, n/s.
Poch. zbiory rodziny J.Panka (pieczęć)

Autoportret 1993

Poch.: zbiory rodziny J.Panka (pieczęć)

Autoportret 1993

Autoportret 1962

tusz, papier, 27,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Panek 62 r.

Lew

gwasz, papier, 17 x 24 cm (w świetle passe – partout)

Obłąkana kobieta

sygn. p.d.
drzeworyt
59x47.5

Obłąkana kobieta

sygn. p.d.
drzeworyt
58.5x47.5

AUTOPORTRET, 1995 r.

Technika mieszana na papierze 44 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Panek 95"

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, 1978 r.

Technika mieszana na papierze 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Panek", p.d. - "19 VII 78"

DOM WSRÓD DRZEW 4, 1968 r.

Olej na płótnie 60 x 79,5 cm
Sygnowany p.d. - "Panek 68", powtórnie sygnowany na odwrocie - "Panek"oraz nr "4."
Na odwrocie nalepki BWA w Białymstoku oraz Galerii Sztuki Współczesnej `ak" z Krosna

Bitwa

tusz, papier, wym.: 20 x 28 cm
sygn. śr.d.: Panek 53
Na odwrocie kartki namalowany jest tuszem niedokończony pejzaż, poniżej tekst: Z kolekcji artysty, spis 20. I. 2001

Cerkiew

akwarela, papier, wym.: 20,5 x 29 cm
sygn. p.g.: Panek oraz l.d.: P. 1941

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką, 28,3 x 37,5 cm w świetle p-p,
na górze napisy "wielokrotne wieżyczki. [...] wieża", sygnowany ołówkiem l.d. "Panek"

ŻOŁNIERZE UKRYCI W LESIE, 1953

tusz, 29,7 x 20,5 cm w świetle p-p,
sygnowany u dołu ołówkiem "Panek 53", na odwrotnej stronie także rysunek tuszem, u dołu którego napis ołówkiem "Z KOLEKCJI ARTYSTY, SPIS 10.I.2001"

Portret Tadeusza Kantora

akwarela, papier, wym.: 20 x 13 cm
sygn. l.d.: Panek (19)63

AUTOPORTRET, 1994

pastel,
41,5 x 29,5 cm,
sygnowany p. d. "Panek 94"

AUTOPORTRET, 1961 r.

Olej na tekturze 25,5 x 19,5 cm
Sygnowany p.d. - "Panek 61 r."
Pochodzenie - kolekcja Jana Mitarskiego,
Na odwrocie oznaczenie nr "25" oraz pieczątka kolekcjonera

AUTOPORTRET, 1972 r.

Olej na tekturze 25,5 x 18,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Panek / 1972"
Pochodzenie - kolekcja Jana Mitarskiego

AUTOPORTRET W KAPELUSZU

Olej na tekturze 15 x 13 cm
Sygnowany l.d. - "Panek"
Na odwrocie oznaczenie nr "8" oraz pieczątka kolekcjonera

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, 2000 r.

Pastel na papierze 30 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

Autoportret 2001

pastel, gwasz, papier, 29 x 20,4 cm (w świetle passe - partout)

Autoportret, 1987

kredki barwne, papier kremowy,
36 x 29 cm
sygnowany oł. l. d.: Panek 87

drzeworyt, 220 x 300 mm,
sygn. oł. p. d.: Panek 56, l. d. tytuł.

Klęcząca postać, 1973

tusz, papier,
wymiary: komp.: 195 x 295 mm,
sygn. długopisem: Panek 73

Głowa kozła, Portret

dwustronna deska drzeworytnicza:
wymiary: 20,5 x 19,5 cm.

AUTOPORTRET - CHORĄGIEW, 1995 r.

Pastel na papierze 45 x 32 cm
Sygnowany l.g. - "14 V 95 Panek"

Posiłek

drzeworyt
sygn. p.d.: Panek Jerzy
wym.: 23 x 33 cm (w świetle p.p.)

AUTOPORTRET W KASZKIECIE

2000 r.
Pastel na papierze 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

AUTOPORTRET

1995 r.
Tusz na papierze 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.g. - "20 II 95 / Panek"

Manifest PKWN, 1952

Prokocim, drzeworyt,
sygn. oł.: Panek Jerzy 52, tytuł l.d.; wymiary odb. 220 x 300 mm.
Literatura: Burkamp D., Jerzy Panek. Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, ed. Kerber Verlag 1995, poz. 64.

PORTRET, 1995

38.5 x 27 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Panek 95.

Autoportret 1983

kredka, papier, 40,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Panek 1983/6

Koza 1962

tusz, akwarela, kredka, papier; 20,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: Panek 1962, dat p. d.: 9.XI.

Latawiec I , 1967

drzeworyt, papier, 50 x 60 cm (w świetle passe-partout);
w l. d. napis: Odbitka druga Latawiec I, sygn. i dat. p. d.: Panek 1967

AUTOPORTRET W KAPELUSZU

1999 r.
Pastel na papierze 29 x 21cm (w świetle passe-partout)
Niesygnowany

AUTOPORTRET, 1995 r.

Pastel, tusz na papierze 44,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Panek 95"

"Koza"

flamaster, papier
sygn. śr.g.: Panek, 74
wym.: 20,5 x 28,5 cm

"Koń"

olej, tektura
sygn. p.d.: Panek (19)49, na odwrocie: Panek Jerzy i adres.
wym.: 25 x 34 cm

AUTOPORTRET

2000 r.
Pastel na papierze 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

JARMARCZNY KOŃ V, 1967

drzeworyt,papier krem. żeberk,
32.5 x 41.2 cm
sygnowany oł. pod ryc. l.: Jarmarczny koń V, śr.: Tadkowi, p.: E. A. III. JPanek

MARTWA NATURA Z DZBANKIEM I OZDOBNYM TALERZEM

kredki na brystolu, 50 x 53 cm
sygnowany l. d. "Panek Jerzy K.1 "

AUTOPORTRET

1973 r.
Olej na tekturze 26,5 x 19,7 cm
Sygnowany na odwrocie - "Panek 73"
Na odwrocie autorska dedykacja - "Wielkiej Małgorzacie / Jurek"

BIAŁY KOŃ, 1959

drzeworyt, 65 x 49 cm
sygnowany ołówkiem: "Panek 1959" z oznaczeniem 5/25

Dorożka I, 1959

drzeworyt, 71 x 55 cm
sygnowany p.d.: "Panek 1959"

Koń III

olej, płótno
sygn. l.g.: 20.9.66 Panek
wym.: 59 x 85 cm
Na odwrocie napis: Jerzy Panek Kraków, Prokocim Karpacka 11/4 Koń III 5000 zł Białowieża 66 02 III-1721/84 16VI84 M oraz pieczątka wywozowa

Akt leżący, 1970

tusz na papierze, 29,6 x 42 cm
sygnowany p.g.: "Panek 1970"

Akt, 1969

sygnowany ołówkiem p.d.: "JPanek 69."

Jeden z najwybitniejszych polskich grafików i rysowników. Jego sztuka stanowi nieustanne pogłębianie studiów nad syntezą znaku i perfekcją formy. Ekspresyjne gwasze i akwarelowe studia łączą doświadczenie ekspresyjnej kreskiz wyrafinowaniem faktury malarskiej.

Koza, 1974

flamaster na kartonie, 20,5 x 29,3 cm
sygnowany na górze: "Panek 74"