1 zł
2 600 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

PORTRET KOBIETY (W LUSTRZE), ok. 1938 r.

Pastel, papier, 67,2 x 49,5 cm
Sygnowany białym pastelem p.d.: (T.E.) | Witkacy; l.d.: NP 3 m | N? 6 m

cena wywoławcza: Wykup abonament

DIE ATLETEN HABEN IMMER RECHT, 1922 r.

Tusz, akwarela, papier, 63 x 48 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: T.U w kółku | Witkacy | 1922 10/VI; śr. D.: Die Atleten haben | immer Recht Atleci zawsze mają rację
Na odwrocie oprawy nalepka wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie XII 1989 - II 1990

Portret kobiecy

pastel, papier jasnobrązowy, 63 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygn.p.d.: Witkacy 1930/ NP 1/(T.C)

Portret męski

pastel, papier szary, 63,5 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Witkacy/ 1931 16/X/ NP 8 m/ (T.E)

Portret kobiety

pastel, papier, 62,5 x 47 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: T.E 1920 / Ignacy Witkiewicz

Kazimierz Duch

pastel, papier, 69 x 49 cm; sygn. l.d.: Witkacy / 1937 / 1 III / (T.B.),
napis p.d.: NP. + herb / NII

Portret Janiny z Turowskich Leszczyńskiej, II 1930

pastel, papier, 64,8 x 49,8 cm; sygn. p.d.- Witkacy 1930/ II T. TC + E + <...>

PORTRET MĘSKI

1929 r.
Pastel na papierze 63,5 x 50 cm
Sygnowany i datowany l.d. - "Witkacy /13 X 1929" p.d. -"T.B+E (+ po peytolu A i C) / NP4 (-3)

WSPOMNIENIE Z CEJLONU

pastel, papier ciemnoniebieski, 48 x 64 cm (w świetle ramy);
sygnowany u dołu z prawej: S. I. Witkiewicz / ... [Wspomnienie ? - napis słabo czytelny] z Cejlonu / 1922
Por.: P. Piotrowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Warszawa 1989, s. 9; B. Zgodzińska-Wojciechowska, A. Żakiewicz, Witkacy. Kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Warszawa 1996, s.13-14; Malinowski - Witkacy [w:] "Konteksty" nr 1-4, 2000 [katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie].

AZOT, FOSFÓR I ARSEN, 23 IX 1918

Gwasz, kredka, ołówek na papierze, 46,6 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d. ołówkiem: Azot / Fosfór / i / Arsen 23/IX / Witkacy.

Maria Kamińska, oczy

węgiel, pastel, papier brązowy, 43,5 x 43,5 cm
sygn. p.d: Witkacy/ 1936 III/ (C+Co)

Portret kobiety

pastel, papier brązowy, 68 x 48 cm; sygn. l.d:
Ignacy Witkiewicz/ 1937 VIII, p.d.: (T,B +E) NP./ Npi + herb

Portret Marii Kamińskiej

Pastel,papier, 70 x 50 cm; sygn. l.d. 1936 9/III/Witkacy? NP./Na+piwo

Portret Ignacego Daszyńskiego

pastel, papier brązowy, 68 x 49 cm, sygn. p.d: Witkacy (nieczytelnie)

Portret kobiety - Lucyna Szczepańska, IX 1936

pastel na papierze beżowym,
62,7 x 47,6 cm
sygnowany l.d.: "Witkacy/ 1936 IX/ NP/ NII + piwo; p.d.: (T.E) W. [w kółku]/ p.p.c."

Portret kobiety z kwiatem przy sukni

63 x 48.5 cm
Sygnowany p.d.: (T.B) | Ignacy Witkiewicz 1932 X Np NP

PORTRET WANDY JANISZOWSKIEJ GRONIOWSKIEJ, 1939 r.

Papier szary, pastel 69,5 x 49,5 cm
Sygn. wzdłuż dolnej krawędzi....pastelem: S I. Witkiewicz | 1939 II (T.B + E) 2 NP 1+ P + herb.

Portret Stefanii z Machów Konińskiej, 1935

pastel na kartonie, 62,8 x 47,7 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d: "Ign Witkiewicz, p.d.: "1935 (T. B) NP/ NII"

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1918

węgiel, pastel na szarym papierze,
63 x 48 cm
sygnowany p.g.: Ignacy | Witkiewicz | 1918

Portret Teodora Białynickiego-Biruli, I III 1930

Węgiel, pastel, karton, 64 x 48,6
Sygn. l. d.: Witkacy / (T.C + Co) / po NP1 1930 / I / III; na odwrociu nalepka z odręcznym pismem: Własność T. Białynicki-Birula / Zakopane / ul. Zamoyskiego willa "Olnia", oraz pieczątki: PIERWSZA W WARSZAWIE / WYSTAWA PORTRETÓW / Firmy S. I. WITKIEWICZ / ORGANIZOWANA PRZEZ STOŁECZNY DOM KULTURY / Elektoralna 12 / WARSZAWA - KWIECIŃ - MAJ - 1958 Roku / DYREKTOR ( podpis nieczytelny); Eksponowany na wystawie / w Nowym Targu - sierpień 1957 r.; Eksponowany / na wystawie / w Opolu / listopad / grudzień / 1957; Eksponowany na wystawie / we Wrocławiu wrzesień, październik 1957

liczba obiektów: 433