1 zł
2 600 000 zł
/22

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret kobiety z warkoczami, 1931 r.

pastel, papier, 65 x 52 cm,
sygn. i dat. śr. d.: NΠP (T.E) Witkacy 1931/10/XII

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety

pastel, węgiel, papier, 62,5 x 46,5 w cm w świetle passe-partout
sygn. i dat.: Ign. Witkiewicz/ T.B. 1924

Portret kobiety, 1923 r.

pastel, papier brązowy, 58 x 49 cm,
sygn. i dat. p.g.: Ignacy Witkiewicz/ T.B + A/1923

Portret Felicji Turowskiej, 1931 r.

pastel, papier zielony, 65 x 45 cm,
sygn. dat. i opisany p.d.: 3/4 Napa/ (T. E) 1931 IX/ Witkacy/NP NT

AUTOPORTRET, 1918

pastel, węgiel, papier szaro-beżowy żeberkowy z filigranem M B M (FRANCE) INGRES D’ARCHES naklejony na tekturę
63,3 x 47,5 cm
sygn. u dołu: Auto Witkacy 1918; po prawej: T.D [w kółku] | G.R [w kółku]

PORTRET BRONISŁAWY WŁODARSKIEJ, 1937-1938 r.

pastel/papier, 63,5 x 48 cm w świetle oprawy
sygnowany i datowany l.d.: Ignacy Witkiewicz 1937 IX | poprawione Napa 29/IV
1938 [ P.KO] [T ]
pd.: (T.B+a) NP | NTT + (FBZ)

Portret Antoniego Krahelskiego, 1934

pastel, papier, 64 x 46,4 cm w świetle oprawy
sygn. i opisany p.g.: Mbret Laluś-Zogu (T.K. Witkacy 1934 XII)

Portret Bronisławy Włodarskiej-Litauer, 1938 r.

pastel/papier naklejony na tekturę, 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '14/VII 1938 | (T.E) na płask [P] Witkacy'

Stanisław Ignacy Witkiewicz z Neną Stachurską - fot. Władysław Jan Grabski, 1931 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 18,6 x 12,8 cm (zadruk)opisany ołówkiem na odwrociu: 'Witkacy z Neną Stachurską | 1931'

Stanisław Ignacy Witkiewicz z Inką Turowską, z seansu: Sceny improwizowane - fot. Władysław Jan Grabski, 1932 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 12,5 x 18,6 cm (zadruk)opisany ołówkiem na odwrociu: 'Witkacy z Inką Turowską, Zakopane 1932.'

Portret mężczyzny, 1928

pastel, papier naklejony na tekturę,
63,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: "Witkacy 1928 31 VIII | NTT64 G.h. (T.B+d)

KOMPOZYCJA FIGURALNA, 1911

węgiel, papier
48 x 54 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Ignacy Witkiewicz | 1911

PORTRET GÓRALA WOJCIECHA BISKUPA WALKA, 1910-1913

olej na bawełnie zdublowanej na płótno
27 x 28,2 cm (dolny brzeg zawinięty na blejtram)
niesygnowany, prawdopodobnie sygnatura odcięta
na odwrociu napis ołówkiem: Portret górala Wojciecha Biskupa Walka | Bacował na Antałówce | Przed wielką wojną 1914 r. | malował St. Ign. Witkiewicz

Die Atleten haben immer Recht, 1922

akwarela, gwasz, tusz / papier
60,5 × 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. "[w okręgu] T.U. | Witkacy | 1922 10/VI", śr.d. Die Atleten haben | immer Recht

Portret Zofii Dembowskiej-Romer, 1935

pastel, węgiel / papier
64 × 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Witkacy | 1935 | 11 | VI | Z.Z.W.", opisany p.d.: "(T.E) | ND | N∏"; na odwrocie nalepki depozytowe Zamku Królewskiego w Warszawie

Portret kobiety, 9 VIII 1938

pastel, papier 69 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.g.: Ignacy Witkiewicz 1938 9 VIII (T.B+E) (NP +P)

Portret Jerzego Rożniewicza, 1918

węgiel, pastel, papier; 62,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. g.: Ignacy / Witkiewicz / 1918

Portret Gertrudy Jastrzębskiej , 1932 r.

pastel/papier, 64,5 x 48,2 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Witkacy 1932 X , NP Nπ (T.B.+ E)'

Portret ministra Wincentego Jastrzębskiego, 1932 r.

pastel/papier, 63,5 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Witkacy , 1932 , X , (T.Bs) Nπ , NP'

Portret kobiety, 1939 r.

pastel/papier, 67,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Witkacy 1939 I , (T. C + Co) , NP.'

/22
liczba obiektów: 433