1 zł
2 600 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret mężczyzny

pastel, papier jasnobrązowy, 61 x 47 cm
sygn. u dołu: Ign Witkiewicz `935 / V-VI (T.B + A) NP / N?

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety

pastel, papier brązowy,
62,5 x 47 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: T.E 1920. / Ignacy Witkiewicz

KOMPOZYCJA, 1906

węgiel, papier,
29 x 41.5 cm
sygnowany sangwiną p.d.: Ignacy Witkiewicz 1906

Morze w Bretanii

olej, płótno dublowane, 53 x 66 cm;
sygn. p.d.: Ignacy Witkiewicz / 1911

PORTRET STEFANA DEMBICKIEGO

Według Regulaminu Firmy Portretowej technika jest mieszaniną węgla,
kredek, ołówka i pastelu; 63,5 x 48,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: 1938 VIII NP1 | Ignacy Witkiewicz T. B

PORTRET KOBIETY W OKULARACH, 1934

Pastel, papier; 64 x 47,2 cm w świetle
Sygnowany l. d.: Witkacy 1934 VIII Np NP + herb Alcaforado;
p. d.: Eine junge Jakutin in Augengläser ohne Nationaltracht
(w wolnym tłumaczeniu: Młoda Jakutka bez stroju narodowego);
p. g.: Die Skizze der Verfassers (Szkic autora)
Na odwrocie naklejka Muzeum Narodowego: Stanisław Ignacy Witkiewicz| 1885-1939 | Muzeum Narodowe w Warszawie |
XII 1989 - II 1990 | katalog nr 1869

Aldebaran i Hyady, 1920

101 x 72 cm
sygnowany p.d.: Witkacy | 1920 | Aldebaran i Hyady. N 4.

SPOTKANIE Z JEDNOROGIEM W GÓRACH SKALISTYCH, 1920

47.5 x 64.2 cm
sygnowany l.g.: Witkacy | 1920 | 22/XI
u góry pośrodku: Spotkanie z jednorogiem w Górach Skalistych

KOMPOZYCJA FIGURALNA

Gwasz, pastel na tekturze 49 x 67,5 cm
Sygnowany p.d. - "Ignacy Witkiewicz / 1907"
Pochodzenie - dawna kolekcja Eugenii Dunin-Borkowskiej

pastel, papier, 63,5 x 48,5 cm;
sygn. l.d.: Ign Witkiewicz/(T.B) 1933 i napis z prawej NP NII

Portret Kazimiery Żuławskiej, 1924

pastel, papier, wym.: 58,5 x 48 cm
sygn. p.g.: Witkacy / TC / 1924;
Kazimiera Żuławska, tłumaczka i romanistka, żona pisarza Jerzego Żuławskiego.

Portret pani, 1924

sygnowany p.d.: T.B (w kółku) | 1924 | Ignacy Witkiewicz 53 x 45.5 cm

PORTRET EDMUNDA STRĄŻYSKIEGO, 28 V 1928

Pastel na brązowym papierze, 67,8 x 42,8 cm
Sygnowany l. g.: Witky [Witkacy] 1928 NP1 | T. B + E +d
[w owalu, innym kolorem]| 28 | V
Na odwrocie: nalepka wystawowa

Portret Lucjana Bastgena (1933)

sygnowany, datowany p.d.
63.5x48.5

Portret kobiety (1924)

sygnowany, datowany p.d.
63x47

Portret mężczyzny

wym.: 61 x 47,5 cm
sygn. l.d.: Ign. WitkiewiczŐ 939 V VI i p.d. TB+A NP NP

Portret kobiecy

wym.: 69,7 x 49,9 cm
sygn. l.d.: Ign. Witk śr. 1937 i p.d.: NP/NP + FZZ
Ekspertyza historyka sztuki p. Anny Żakiewicz.

Portret Stanisława Czuryłły, IV 1939

69 x 48.8 cm
sygnowany l.d.: S.I. Witkiewicz | 1939 IV (T.B) NP | N?

Portret Lucjana Bastgen

63,5 x 48,5 cm;

Portret Męski

pastel, papier czerwony,
62,5 x 44 cm; (w świetle oprawy)
sygn. u dołu: Witkacy Ô930 25/ II/ Np1 (T.C)

liczba obiektów: 433