1 zł
2 600 000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/92 r.

akryl/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 – 1992) | J. Robakowski'
na odwrociu stempel z Galerii Wymiany

cena wywoławcza: Wykup abonament

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998

technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z serii Moje foto-wideomasochizmy

1989
odbitka barwna, papier
40 x 50 cm,
sygn., tyt., dat. na odwrociu: Powiększenie autorskie | J. Robakowski | J. Robakowski | z cyklu moje foto-videomasochizmy | 1989 r.
i stempel: Galeria Wymiany
vintage print
oprawa: drewniana rama, szkło

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

1989
odbitka barwna, papier
40 x 50 cm,
i stempel: Galeria Wymiany
vintage print
oprawa: drewniana rama, szkło

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Barbara Konopka - portret wielokrotny, z cyklu: Magia zwierciadła, 1991 r.

brom, vintage print/papier barytowy, 30 x 40 cm (arkusz)sygnowany, datowany i opisany na odwrociu

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Test, 1971 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 24 x 14,9 cmopisany długopisem na odwrociu: '"Test" 1971 | Red. Józef Robakowski | Warsztat Formy Filmowej'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Krzesło, 1970 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 25 x 14,4 cmopisany i datowany na odwrociu: '"Krzesło" - 1970 | Józef Robakowski'
na odwrociu pieczęć: 'EXCHANGE GALLERY'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kąty energetyczne - metal, 1984-88

technika własna, akryl / karton
50 × 50 cm
sygnowany i dedykowany na odwrociu: für Ania - | J. Robakowski | Energetische ecken - metal | 1984-88

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu "Kąty energetyczne", 1979-2009 r.

technika własna/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Robakowski / z cyklu: "Kąty ENERGETYCZNE" / 1979-2009'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'J. Robakowski / z cyklu:/ "KĄTY ENERGETYCZNE" / 1975-2003' oraz czerwona pieczątka 'GALERIA WYMIANY'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kompozycja, 1959

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 18 x 24 cm
datowany i opisany na odwrociu: '"Kompozycja" - 1959 | (technika mieszana) | tusz i światło'; odbitka z lat 80. XX w.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret, 1967

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 63 x 83 cm
sygnowany na odwrociu: 'Józef Robakowski | "Autoportret" | Grupa Zero-61'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Fotografia Astralna, 1973

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, papier, 23,5 x 18 cm
wydawnictwo autorskie z 9 fotografiami

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu: Fetysze, 1986/87

sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'z cyklu: FETYSZE 1986/87 | ZYGMUNTOWI | - Druchowi artystycznych zmagań | Józef Robakowski | Łódź 3 VIII 87'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Model II, 1980

srebrny marker olejowy, papier; 69,8 x 50 cm;
na odwrocie:
- papierowa nalepka z autorskim napisem: II. J. (dopisane długopisem: JÓZEF) Robakowski / 80;
- papierowa nalepka z napisem: MODEL II

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975-2003 r.

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975-2003 | J. Robakowski'
na blejtramie napis: 'www.robakowski.net'
na odwrociu dwie wskazówki montażowe

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Model III, 1980

srebrny marker olejowy, papier; 70 x 50 cm;
na odwrocie nalepka z autorskim napisem: III. J. Robakowski / 80 oraz MODEL III

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Barbara Konopka - portret wielokrotny z cyklu Magia zwierciadła

1991
Odbitka żelatynowo-srebrowa, papier 30 x 40 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn. dat., tytuł, pieczątka "GALERIA WYMIANY" oraz dopisek "c.d.n…. portret wielokrotny" na odwrocie

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z serii Kąty energetyczne

1975-1982
Rysunek, papier fotograficzny, natryśnięty metal przecierany mechanicznie, papier, wym. 42,3 x 46,2 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn. dat., tytuł, pieczątka "GALERIA WYMIANY" oraz dopisek "technika własna: foto-metal" na odwrocie

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Pod murem, z cyklu: Metaforyczne intuicje (Wojciech Bruszewski), 1967 r.

fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 82,5 x 62 cm,
opisany na odwrociu ołówkiem: 'Józef Robakowski | 'Rozstrzelanie" | Grupa Zero 61'

- Lech Lechowicz, Grupa ZERO-61 [1961-1969], Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT, Łódź, 2016, s. 85

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa, 1967 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 49 x 58,5 cm (w świetle passe-partout),
opisany na odwrociu ołówkiem: 'Józef Robakowski | "Głowa" (Wiesław Wiszniewski) | Oryginał z 1967 roku | Grupa Zero-61', obok dopisek: 'z kolekcji' i pieczęć 'GALERIA WYMIANY'

- Lech Lechowicz, Grupa ZERO-61 [1961-1969], Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT, Łódź, 2016, s. 84

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

By The Wall, from the series: 'Metaphorical Intuitions' (Wojciech Bruszewski), 1967

black and white photograph, gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 82.5 x 62 cm
signed in pencil on the reverse: 'Jozef Robakowski | 'Rozstrzelanie" | Grupa Zero 61'
LITERATURE:
- Lech Lechowicz, Grupa ZERO-61 [1961-1969], Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT, Lodz, 2016, p. 85

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Head, 1967

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 49 x 58.5 cm (dimensions without frame)
signed in pencil on the reverse: 'Jozef Robakowski | 'Glowa' (Wieslaw Wiszniewski) | Oryginal z 1967 roku | Grupa Zero-61', next to it the note: 'z kolekcji' and the stamp: 'GALERIA WYMIANY'
LITERATURE:
- Lech Lechowicz, Grupa ZERO-61 [1961-1969], Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT, Lodz, 2016, p. 84

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kompozycja, z cyklu: Kąty energetyczne

akryl, technika własna, płótno; 100 x 70,2 cm;
sygn. oraz napis na odwrocie: z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE / 1975 - 2005 / J. Robakowski;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Układy

technika mieszana, kolaż; 53,3 x 34,8 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: J. ROBAKOWSKI

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu: Obrazy intuicyjne, 1966

technika własna, papier; 60 x 52 cm;
na odwrocie oprawy napis autorski:
Z cyklu Obrazy intuicyjne, 1966 r./ (technika własna)
J. Robakowski / (odbitka autorska) / 3 z 5, dwa stemple Galerii Wymiany oraz nalepka wystawowa
z Galerii Olimpus: Józef Robakowski "Obrazy pryncypialne", czerwiec-wrzesień 2011 r, ponadto
nalepka z drukowanym opisem: z cyklu: Obrazy intuicyjne, nr 5, 1965 r. (sic!).

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Małżeństwo

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 54 x 67,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Józef Robakowski | "Małżeństwo" | Grupa Zero-61'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1980-87 r.

fotografia, sitodruk/płótno, 74 x 74 cm
opisany, datowany i sygnowany na odwrociu: 'z cyklu "Kąty energetyczne" 1980-87 | J. Robakowski'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Marriage

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 54 x 67.5 cm
signed and dated on the reverse: 'Jozef Robakowski | "Malzenstwo" | Grupa Zero-61'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

From the series Energetic angles, 1980-87

photography, screen printing on canvas, 74 x 74 cm
described, daten and signed on the reverse: 'z cyklu "Katy energetyczne" 1980-87 | J. Robakowski'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Model III, 1980

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Abstrakcja geometryczna

offset/papier, 58,5 x 45,3 cm (w świetle passe-partout)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/2003 r.

akryl/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975-2003 | J. Robakowski'
opisany i datowany na odwrociu: 'z cyklu: "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1979-1989 | J. Robakowski | www.robakowski.net'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Obrazy intuicyjne, 1966 r./ (technika własna)J. Robakowski / (odbitka autorska) / 3 z 5, dwa stemple Galerii Wymiany oraz nalepka wystawowa z Galerii Olimpus: Józef Robakowski "Obrazy pryncypialne", czerwiec-wrzesień 2011 r, ponadto nalepka z drukowanym opisem: z cyklu: Obrazy intuicyjne, nr 5, 1965 r. (sic!).

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Abstrakcja geometryczna

offset; 63 x 50,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: J. Robakowski (czarnym pisakiem);
oznaczenie: l. d.: 15-50/03 (czarnym pisakiem)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Obrazki masochistyczne

1989
odbitka barwna, 49,7 x 59,7 cm,
sygn. "Józef Robakowski", dat., tytuł, adnotacje "odbitka autorska /
J.R. / foto-video" i dwie pieczęcie "Galeria Wymiany" na odwrocie
vintage

Przedstawiona fotografia jest kadrem wideo pt. Obrazki masochistyczne Robakowskiego. Artysta eksperymentował z przekazem telewizyjnym. Przez pewien czas motywem jego prac był obraz własnych tortur cielesnych. Uprawiał on dokamerowy performans, którego bohaterem jest on sam, wypróbowujący na swoim ciele wyszukane formy tortur. Deformuje swoją twarz za pomocą różnorodnych narzędzi. Widelcem, potłuczoną butelką, igłami próbuje przekłuwać policzki, wiercić w uchu wiertarką lub obciąć je obcęgami.
Cykl wielokrotnie wystawiany i publikowany.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

From the Masochistic Little Pictures series

1989
c-print, 49.7 x 59.7 cm,
signed "Józef Robakowski," dated, titled, annotation "odbitka autorska /
J.R. / foto-video" and two "Galeria Wymiany" stamps on the reverse
vintage

This photograph is a stop frame from the Masochistic Little Pictures video, which is one of Robakowski’s experiments with TV transmission. For some time, Robakowski made self-inflicted torture the central motif of his works, engaging in a performance in which he tested a range of sophisticated forms of torture in front of a camera. He would deform his face with various instruments, including a fork, broken bottle, try to pierce his cheeks with needles, bore into his ears with a drill or cut his ears off with a pair of pincers.
The series has been widely exhibited and reproduced.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

z cyklu Kąty energetyczne, 1975 / 2003

akryl, płótno, 100 × 70 cm
zatytułowany, sygnowany i datowany na odwrocie "Z cyklu Kąty energetyczne 1975-2003 / J. Robakowski / 70 × 100 cm"

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z CYKLU: KĄTY ENERGETYCZNE

sitodruk/ karton, 64 x 52 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1989

akryl/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975
- 1989 | J. Robakowski'
- 1989 | J. Robakowski'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Trzy kąty z serii Relacje

1975/2000
fotografia, papier 30,3 x 60 cm
sygn., dat., tytuł, edycja i pieczątka "Galeria Wymiany" na odwrocie
edycja: 3/6

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

t=1/100, t=1/50, t=1/10 z serii Fotoakcje

1976/2000
fotografia, papier, 30,3 x 51,1 cm
edycja: 2/6

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Trzy pozy z cyklu Fotoakcje

1975
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, tekst letrasetowy, 29 x 39,8 cm
sygn. i dat. na odwrocie
vintage print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

1 metr z serii Relacje

1975/2000
fotografia, papier, 30,3 x 62,5 cm
edycja: 2/6

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

1 metr z serii Relacje

1975/2000
fotografia, papier, 30,3 x 60 cm
sygn., dat., tytuł. edycja i pieczątka "Galeria Wymiany" na odwrocie
edycja: 2/6

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1996

fotografia, technika własna, papier;
49,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J Robakowski / z cyklu Kąty energetyczne (1975 - 1996) / egz. autorski 1.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z CYKLU LINIE, 1989

luksografia, technika własna, papier
48,5 x 58,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwr. sygn. flam. odwrócona o 90o (poziomo) od g.: [oznaczenie góry obrazu strzałką] | J. Robakowski | z cyklu: LINIE - 1989 [na nalepce zakrywającej poprzedni tytuł: KĄTY ENERGETYCZNE] | 1975-1985 [daty dot. cyklu "Kąty energetyczne"] | /technika własna/ | [... nieczyt.] | na światło UV | [czerwona pieczątka:] GALERIA WYMIANY | technika -> LUKSOGRAFIA

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kwadrat niespełniony, 1983

technika własna, papier; 36 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Robakowski83 (ołówkiem);
napis l. d.: Kwadrat niespełniony (ołówkiem)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975-2003

akryl, płótno, 80×60 cm
sygnowany p.d. "z cykl. Kąty energetyczne, 1975-2003. J. Robakowski"

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z CYKLU KĄTY ENERGETYCZNE, 1985

luksografia (technika własna)
na odwr. sygn. tuszem pionowo l.d.: z cyklu KĄTY ENERGETYCZNE - 1985 r. | J. Robakowski | (technika własna) | Luksografia | kolekcja: | [czerwona pieczątka:] GALERIA WYMIANY | format 50 x 60, po lewej napis oł.: też na światło UV!

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa (Wojciech Wiszniewski), 1967 r.

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny,vintage print
49 x 58,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Józef Robakowski | "Głowa" (Wojciech Wiszniewski) | oryginał z 1967 roku | Grupa Zero - 61 | kolekcja [pieczęć] GALERIA WYMIANY'

- Galeria Wymiany, Łódź

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Film, 1977 r.

29,5 x 23 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Film - 1977 J. Robakowski'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu kąty energetyczne/1975-2013

technika własna, 59,5 x 59,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: z cyklu kąty energetyczne/1975-2003 / J. Robakowski na krosnach pieczęć: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kompozycja z cyklu Kąty energetyczne

akryl/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Robakowski | z cyklu: | "KĄTY ENERGRTYCZNE" | 1975-2003'
na odwrociu pieczątka z Galerii Wymiany

- Galeria Wymiany, Łódź

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

100x70 cm, z ramą 124x94 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: z cyklu kąty energetyczne/1975-2013 / J.Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu “Kąty energetyczne, 1975-1992 r.

akryl/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 - 1992) | J. Robakowski'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Fotografia obiektywna

1973
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 24 x 30 cm
sygn., dat., tytuł i dopisek "oryginał" na odwrocie
vintage print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Fotografia obiektywna

1973
vintage print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Fotografia obiektywna

1973
vintage print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa

1966
odbitka żelatynowo-srebrowa, 57 × 74,5 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie
prawdopodobnie jedna z trzech istniejących odbitek
vintage print

Portret przedstawia postać wybitnego polskiego filmowca Wojciecha Wiszniewskiego. Wykonany na terenie PWSFTviT w Łodzi należy do cyklu tzw. fotografii merytorycznej uprawianej przez toruńska grupę fotograficzną Zero-61, którą współtworzył Robakowski. Samej głowy z prezentowanej pracy użył też artysta, tworząc w 1987 r. fotomontaż W. Wiszniewski z cyklu Fetysze.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Zaproszenie na wystawę Zawsze byłem przy Tobie... w Małej Galerii ZPAF-CSW

1983
odbitka żelatynowo-srebrowa, 13 × 17,9 cm,
tekst "Fotografia wotywna / Zawsze byłem przy Tobie... / J. Robakowski /
Warszawa, 20 września 1983, Mała Galeria" na odwrocie

Fotografia jest jednym z zaproszeń, które w takiej właśnie formie Robakowski wykonał w związku z ekspozycją Zawsze byłem przy Tobie... w Małej Galerii ZPAF-CSW, Warszawa (1983). Wystawiany wówczas cykl, którego częścią jest fotografia prezentowana na zaproszeniu, należy do serii fotografii wotywnych, jak nazywał je Robakowski, a w skład której wchodzą jego autoportrety. Wykonane zostały na tle ekranu telewizyjnego, na którym odbywa się transmisja z powitania papieża Jana Pawła II wizytującego po raz drugi Polskę. Na innych fotografiach z tej serii zobaczyć można obok papieża także oficjeli, m.in. generała Wojciecha Jaruzelskiego czy przewodniczącego Rady Państwa Henryka Jabłońskiego.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

A Head

1966
gelatin silver print, 57 × 74.5 cm,
signed, dated and described on the reverse
probably one of three existing prints
vintage print

This portrait depicts the esteemed Polish film maker Wojciech Wiśniewski. Made within the area of PWSFTviT in Łódź, the work is an example of what is referred to as "metaphoric photography," practiced by the Zero-61 photo group, which was co-founded by Robakowski. The artist used the same head in his later photomontage W. Wiszniewski from the Fetishes series, made in 1987.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Invitation to the exhibition I’ve Always Been with You... in Mała Galeria ZPAF-CCA

1983
gelatin silver print, 13 × 17.9 cm,
text "Fotografia wotywna / Zawsze byłem przy Tobie... / J. Robakowski /
Warszawa, 20 września 1983, Mała Galeria" on the reverse

The featured work is one of the invitations Robakowski produced for his exhibition I’ve Always Been with You... in Mała Galeria ZPAF-CCA, Warsaw (1983). The exhibited portfolio of photographs, including the work reproduced in the invitation, consists of Robakowski’s self-portraits and exemplifies what he refers to as "votive photographs." They were taken against the background of a TV screen, which shows the welcoming ceremony for Pope John Paul II, who came to Poland on his second pastoral visit. The other photographs in the series depict the Pope in the company of Polish officials, including General Wojciech Jaruzelski or the Head of the State Council, Henryk Jabłoński.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Abstrakcja geometryczna

technika własna; 63 x 50,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: J. Robakowski;
oznaczenie: l. d.: 15-50/03

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Model II, 1980

srebrny marker olejowy, papier; 69,5 x 49,5 cm w świetle ramy;
na odwrocie nalepka z autorskim napisem: 2. J. Robakowski / 80 oraz MODEL 2

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Portret podwójny, 1980

fotografia czarno-biała; 46,5 x 56,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. na odwrocie: J. Robakowski / 80

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Przyjaciele, 1980

fotografia czarno-biała; 45,2 x 56,3 cm w świetle ramy;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Czeluść

offset, płótno, deska; 70 x 50,2 cm;
na odwrocie oznaczenie: NR 55

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975-2005 r.

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975 - 2005 | J. Robakowski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, na blejtramie stempel Galerii Wymiany

- Galeria Wymiany, Łódź
- kolekcja prywatna, Łódź

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

z cyklu: Kąty energetyczne, 1975-2003

tech. własna, płyta, 48 x 48 cm
opisany na odwrocie: z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE/ 1975-2003/ J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Linia, 1984 r.

technika własna/papier, 49 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.d.: 'J. Robakowski | "Linia" - 1984 r. | (technika własna) - orginał | foto - luksografia'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Death before dishonor

fotografia czarno-biała; 57,3 x 47,5 cm w św. p-p.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Ona

fotografia czarno-biała; 56,5 x 46,5 cm w św. p-p.;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Model III, 1980

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975-2003 | J. Robakowski`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

tech. własna, płyta, 40 x 40 cm
sygn. na odwrocie: J. Robakowski
opisany na odwrocie: z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE, 1975-2003

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

FROM THE SERIES `KATIE`S ENERGY`

sygn., dat. i tyt., na odwrocie
technika mieszana, płótno
100 x 71 cm

Pochodzenie:
kolekcja prywatna, Polska (zakup bezpośrednio od artysty)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Pismo PST!, 1989 r.

druk/papier, 30 x 21 x 1 cm

PST! czyli SYGNIA NOWEJ SZTUKI, 1981-1984, Józef Robakowski, wyd. Akademia Ruchu, Warszawa 1989

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autroportret metaforyczny

1967/1989
odbitka barwna, papier Kodak Professional, 36,6 x 49,8 cm,
syg., dat. i opis oraz pieczęć "Galeria Wymiany" na odwrocie,
nakład: 2/5

Prezentowany autoportret Robakowskiego jest pracą wykonaną w stylu charakterystycznym dla awangardowej toruńskiej grupy fotograficznej Zero-61, do której należał artysta. Grupa powstała jako oddolny studencki ruch i nie miała określonego programu artystycznego. Istotnym jej dążeniem było poszukiwanie coraz to nowych technik i rozwiązań formalnych, lecz prawie wszystkie powstałe wtedy prace mają odniesienia do symbolizmu, wczesnego ekspresjonizmu czy metafizycznego świata Jacka Malczewskiego. Obok Robakowskiego do grupy należeli m.in.: Czesław Kuchta, Lucjan Oczkowski, Jerzy Wardak, Wiesław Wojczulanis, Andrzej Różycki, Wojciech Bruszewski, Michał Kokot, Antoni Mikołajczyk.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

A Metaphoric Self-Portrait

1967/1989
c-print, Kodak Professional paper, 36.6 x 49.8 cm,
signed, dated, described and stamp „Galeria Wymiany" on the reverse,
edition: 2/5

This self-portrait of Józef Robakowski exemplifies the style characteristic of the avant-garde group Zero-61 from Toruń, which the artist was member of. The group was a bottom-up student movement and followed no specific artistic agenda. Their main goal was to search for new techniques and formal solutions, with most of the works produced at the time invoking symbolism, early expressionism, and the metaphysics of Jacek Malczewski`s painting. Some other members of the group were: Czesław Kuchta, Lucjan Oczkowski, Jerzy Wardak, Wiesław Wojczulanis, Andrzej Różycki, Wojciech Bruszewski, Michał Kokot, Antoni Mikołajczyk.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975 - 2003 | J. Robakowski` oraz czerwona pieczęć na blejtramie `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Termogram z cyklu gorące obrazy, 2004 r.

technika własna/papier, 29 x 21,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Termogramy | J. Robakowski | Z cyklu: Gorące | obrazy (2004)` oraz u dołu: `z cyklu: `Gorące obrazy (Termogramy) J. Robakowski 2004`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna/karton, 50 x 50 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i dedykowany: 'für Ania - | J. Robakowski | Energetische Ecken - metal | 1984 - 88'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" 1975 - 2003 | J. Robakowski | 70 x 100` na blejtramie czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu - Kąty energetyczne, lata 1975-1992

technika własna, płótno, 92 x 73 cm
sygn. na odwrocie: z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 - 1992) | J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/2002 r.

akryl/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975 - 2003 | J. Robakowski`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Obraz z akcji Podanie ręki

24 obrazy rozdane wśród przyjaciół, 1981-82 r.
akryl/płótno, 46 x 38 cm
w l.d. napis: `NR 7`

- Adam Paczkowski i Radosław Sowiak, Łódź
- kolekcja prywatna

Karlsruhe, Niemcy, ZKM - Zentrum für Kunst und Medientechnologie, "The Handshake / Podanie ręki", 15.VI.- 9.IX.2012

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl/płótno, 100 x 71 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu: "Kąty energetyczne" | 1975 - 2002 | J. Robakowski` na blejtramie czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Sen II z cyklu Fotografia metaforyczna

1965-1966/1987
solaryzacja, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 45 x 59 cm,
sygn., dat., tytuł oraz pieczeć Galerii Wymiany na odwrocie,
nakład: drugie powiększenie z dwóch istniejących

Fotografia bardzo charakterystyczna dla poszukiwań toruńskiej Grupy Zero-61, której członkiem był Robakowski. Efekt solaryzacji został uzyskany przez celową kąpiel negatywu w stężonym wzmacniaczu miedziowym.
Fotografia wielokrotnie publikowana, szczególnie po głośnej wystawie Fotografia subiektywna, którą w 1968 r. zorganizowali Zbigniew Dłubak i Zbigniew Łagocki.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Dream 2 from the Metaphoric Photography series

1965-1966/1987
solarisation, gelatin silver print, 45 x 59 cm,
signed, dated, titled and Exchange Gallery`s stamp on the reverse,
edition: second of two existing prints of the photograph

The picture is emblematic of the artistic experiments of the Zero-61 Group in Toruń, of which Robakowski was a member. The solarisation effect was achieved by intentional bath of the negative in concentrated intensifier.
The photograph has been widely published, in particular after the much-acclaimed exhibition Subjective Photography, which was organised in 1968 by Zbigniew Dłubak and Zbigniew Łagocki.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl, technika mieszana/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `J. Robakowski | z cyklu:| "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975-2003` oraz czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Foto-videomasochizmy

1989
odbitka Lambda, 50,7 x 60,7 cm,
nakład: 2/5
vintage print

Cykl Foto-videomasochizmy to zestaw kadrów z filmu Moje Videomasochizmy (1989), w którym podczas dokamerowego performansu artysta manipulował różnymi narzędziami przy swej twarzy. Jak sam mówi: "Moje Videomasochizmy dedykuję performerom "rzeźnikom", którzy okaleczają dla SZTUKI swoje ciało. Jestem przeciwnikiem takich rytuałów, dlatego je z całą stanowczością prześmiewam. Według mnie sztuka nie musi boleć, nie musi też epatować okaleczaniem ciała artysty."

estymacja: 12000 - 14000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

From the Photo-Videomasochism series

1989
Lambda print, 50.7 x 60.7 cm,
edition: 2/5
vintage print

The Photo-Videomasochism is a set of stills from the film My Videomasochism (1989), which shows a performance by Robakowski where he is manipulating various tools near his face in front of a camera. As he himself declares, "I dedicate My Videomasochisms to the "butcher-performers" who mutilate their bodies for ARTS. I am against such rituals, which is why I ridicule them with utmost resolve. As I see it, art does not have to hurt, nor does it have to shock by showing mutilated human body."

estimate: 12000 - 14000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu - Kąty energetyczne

technika własna, płótno;
92 x 73 cm;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret przestrzenny, negatyw 1969 / odbitka współczesna

fotografia barwna,
papier; 21,5 x 15 cm;
na odwrocie napis autorski: J. Robakowski / "Autoportret przestrzenny" - 1969 r. oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa W. Wiszniewskiego z cyklu Fetysze, negatyw 1978 / odbitka współczesna

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny
Kodak Professional; 38 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: Z cyklu: FETYSZE 1972-78 / Głowa W. Wiszniewskiego / J. Robakowski / GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

4 pola ostrości, negatyw 1969 / odbitka współczesna

Kodak Professional; 49 x 39 cm;
sygn. na odwrocie: J.Robakowski / "4 pola ostrości` 1969" / (odbitka autorska) / z kolekcji: GALERIA WYMIANY.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kaleidoscopic Image

1970
gelatin silver print, 30.5 x 24 cm,
signed, dated and described on the reverse,
edition: 1/1 (described on the reverse as original),
vintage print

Kaleidoscopic Image, which dates back to 1970, is one of the first conceptual and analytical photographic images created in Poland. It was made by means of manual manipulation of a spherical prism lens in an interactive black box. The black box is featured in the collection of the National Museum in Wrocław. It was shown in 1971 with other interactive works by Robakowski at the important exhibition entitled Photographers-Explorers organised by ZPAF in the Gallery of Contemporary Art in Warsaw.

estimate: 10000 - 15000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Obraz kalejdoskopowy

1970
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 30,5 x 24 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie,
nakład: 1/1 (opisana na odwrocie jako oryginał)
vintage print

Praca Obraz kalejdoskopowy z 1970 r. należy do pierwszych w Polsce foto-obrazów konceptualno-analitycznych. Powstała w wyniku manipulacji ręcznej kulistą soczewką pryzmatyczną w interaktywnej czarnej skrzynce. Obiekt ten znajduje się w zbiorach wrocławskiego Muzeum Narodowego. Wystawiany był w 1971 r. wraz z innymi pracami interaktywnymi Józefa Robakowskiego w ramach głośnej multimedialnej wystawy Fotografowie poszukujący zorganizowanej przez ZPAF w warszawskiej Galerii Współczesnej.

estymacja: 10000 - 15000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Czeluście/Zestaw I

4 fotografie 30,5 x 20,3 cm każda,
sygn. na odwrocie: J. Robakowski "czeluście" oraz opis autorski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kąty energetyczne

olej, płótno: 60 x 60 cm;
na odwrocie: Z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975 - 2003 | J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/2003

technika własna, olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975 - 2003 | J. Robakowski`

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu - Kąty energetyczne

technika własna, płótno;
92 x 73 cm;
sygn. na odwrocie: z cyklu: KźTY ENERGETYCZNE | (1975 - 1992) | J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

PST!

technika własna-spray (?), papier;
18 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: R

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Moje videomasochizmy, 1990

płyta DVD z autorskim filmem Józefa Robakowskiego,
czas trwania filmu 4 min.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z mojego okna, 1978-1999

czas trwania filmu 20 min.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa W. Wiszniewskiego z cyklu Fetysze, negatyw 1978, odbitka współczesna

fotografia czarno-biała / papier fotograficzny Kodak Professional; 38 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: Z cyklu: FETYSZE 1972-78 / Głowa W. Wiszniewskiego / J. Robakowski /
GALERIA WYMIANY
na odwrocie fotografii napis: "Głowa W. Wiszniewskiego"/ J.Robakowski / z cyklu Fetysze" 1972-78 /
GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

4 pola ostrości, negatyw 1969, odbitka współczesna

na odwrocie fotografii napis: J.Robakowski / "4 pola ostrości 1969 r" / (odbitka autorska) / GALERIA
WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Barbara Konopka, Multiple Portrait from the Magic of the Mirror series

1991
gelatin silver print, 30 x 40 cm,
signature, date and description on the reverse,
edition: 1/1

The photograph was inspired by works known from the history of Polish photography, including Wacław Szpakowski`s Multiple Self-portrait (1912) and Stanisław Ignacy Witkiewicz`s Multiple Self-portrait (1915 - 1917). The motif of multiple self-portrait has also been used by Robakowski in his later works. He addressed the problems of illusion in his film, television and photographic experiments.
The work has been exhibited and reproduced in exhibition catalogues, including: Józef Robakowski - the Magic of the Mirror - Multiple Portraits, Labirynt 2 Gallery, BWA Lublin; FF Gallery, Łódź; Municipal Gallery, Wrocław (1991).

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Barbara Konopka, portret wielokrotny z cyklu Magia zwierciadła

1991
brom, papier, 30 x 40 cm,
sygn., dat., opis na odwrocie,
nakład: 1/1

Fotografia powstała w nawiązaniu do znanych z historii polskiej fotografii dzieł, choćby: Wacław Szpakowski "Autoportret wielokrotny" (1912) oraz Stanisław Ignacy Witkiewicz "Autoportret wielokrotny" (1915-1917). Motyw portretu wielokrotnego był wykorzystywany przez Robakowskiego także w późniejszej twórczości. Problemy iluzji badał w doświadczeniach filmowych, telewizyjnych i fotografii.
Praca wystawiana i reprodukowana w katalogach wystaw, m.in. "Józef Robakowski, Magia zwierciadła - Portrety wielokrotne" Galeria Labirynt 2, BWA Lublin; Galeria FF, Łódź; Galeria Miejska Wrocław (1991).

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Foto-Termogramy, 2002

technika własna, papier termiczny;
34 x 45 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie odręczny napis: technika własna/z cyklu: "FOTO -TERMOGRAMY"/2002 oraz
stempel: GALERIA WYMIANY; odbitka autorska, nakład: nieokreślony.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

4 pola ostrości, 1969 r.

fotografia czarno-biała/papier fotograficzny, 49 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany na odwrocie: `J.Robakowski | `4 pola ostrości` 1969 | (odbitka autorska) | z kolekcji: GALERIA WYMIANY`

Estymacja: 8 000 - 9 000

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne

technika własna/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 - 1992) | J. Robakowski`

Estymacja: 45 000 - 50 000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa W. Wiszniewskiego z cyklu Fetysze, 1978 r.

fotografia czarno-biała/papier fotograficzny, 44 x 34 cm
na odwrociu: `Z cyklu: `FETYSZE` 1972-78 | Głowa W. Wiszniewskiego | J. Robakowski | GALERIA WYMIANY`

Estymacja: 9 000 - 12 000

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

PST!

spray, szablon/papier, 29 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d. ołówkiem: `J.R.`

Estymacja: 2 500 - 3 500

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret przestrzenny

fotografia barwna, papier,
21,5 x 15 cm;
na odwrocie napis autorski: J. Robakowski / "Autoportret przestrzenny" - 1969 r.
oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Stopy

fotografia czarno biała, papier,
21,5 x 15 cm;
na odwrocie napis autorski: J. Robakowski "Stopy" - 1959 r. oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Tors (Autoportret), 1969 r.

technika własna, fotografia czarno-biała/papier,
41 x 30 cm,
unikat, powiększenie autorskie
sygnowana i opisana na odwrociu oprawy: `Józef Robakowski | "TORS" (autoportret) 1969 | luksografia | (powiększenie autorskie)`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret przestrzenny

fotografia barwna, papier,
21,5 x 15 cm;
Na odwrocie napis autorski: J. Robakowski / "Autoportret przestrzenny" - 1969 r.
oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Stopy

21,5 x 15 cm;
Na odwrocie napis autorski: J. Robakowski "Stopy" - 1959 r.
oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Zegar z cyklu Pierwsze Gesty, 1959/2004

fotomontaż, odbitka cyfrowa, papier Fujicolor Crystal Archive Papier
Supreme, 30 x 43 cm,
sygn., dat., opisana na odwrocie,
nakład: 3/7

Praca "Zegar" jest klasycznym fotomontażem z 1959 roku. Zaprzecza modnej wówczas fotografii materialistycznej. Jest pierwowzorem działań subiektywno - metaforycznych rozwiniętych później w toruńskiej Grupie Zero-61. Publikacja: zeszyt autorski "Obrazy Pryncypialne" z 2011 roku.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

z cyklu Chemigrafia, 2011

technika własna, papier, 20x69,5 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Obrazy fluorescencyjne, 1980-8

technika własna,
100 x 80 cm;
na odwrocie napisy autorskie: z cyklu "Obrazy fluorescencyjne" / ... / "Kąty energetyczne" / J. Robakowski / 1980-83

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Gorące obrazy, 2001 r.

technika własna, termogram/papier,
50 x 40 cm
sygnowany i opisany na odwrociu oprawy: `Z cyklu Gorące obrazy 2001 | J. Robakowski` oraz stempel `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna,
61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty Energetyczne, 1975/1996

technika własna, papier, 50 × 60 cm (w świetle passe-partout); odbitka autorska, nakład: 1/1 life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

4 pola ostrości, fotografia analityczna, 1969/2000

fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 60 × 40 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 3/5 life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

10 pól ostrości, fotografia analityczna, 1969/2000

fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 60 × 42 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 3/5 life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Obrazy fluorescencyjne 1980-83

technika własna,
100 x 80 cm;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Bez tytułu, 1975/1996

fotografia barwna, technika własna, papier,
50 x 60 cm;
sygn., dat., opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy, 1975/1996; odbitka autorska, nakład: nieokreślony

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Fotoobrazy Intuicyjne, lata 60-te XX w./1990

technika własna, papier, 52 x 60 cm; powiększenie autorskie, nakład: 3/5, life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna, papier, 54,5 x 60 cm; powiększenie autorskie, nakład: 3/5, life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna, papier, 40 x 60 cm (w świetle passe-partout); sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęć autorska, odbitka autorska, nakład: 1/1, life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Pod murem , 1967/ l. 80.

(Wojciech Bruszewski) z cyklu Fotografia metaforyczna, 1967/ l. 80.
fotografia czarno-biała, 45 x 60 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie (pisak bezkwasowy); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret,1967/l. 80.

Autoportret z cyklu Fotografia metaforyczna, 1967/l. 80.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 44,5 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie (pisak bezkwasowy); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Okularnik (1967)

sygn. na odwrocie technika własna, papier fotograficzny/tektura 61x50

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Linie, 1989

technika własna
48,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: J. Robakowski / z cyklu: LINIE - 1989 / 1975-1985 / technika własna / też / na światło UV / technika ->LUKSOGRAFIA; egz. autorski 1.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

TERMOGRAM, 1999 R.

technika własna, termogram/papier termiczny
50 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie oprawy: `J. Robakowski / z cyklu: Gorące obrazy: / "TERMOGRAM" 1999`
na odwrocie oprawy pieczęć: `z kolekcji / GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z CYKLU FOTOTERMOGRAMY, 2002

fototermogram, fotografia barwna/papier,
34 x 45 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrocie: technika własna | z cyklu "FOTOTERMOGRAMY" 2002 | J.ROBAKOWSKI (odbitka autorska)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Bez tytułu, 2002

fotografia barwna, technika własna,
44,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat., opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy (flamastrem);
odbitka autorska, nakład: nieokreślony

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Bez tytułu, 1975/1996

50 x 60 cm,
sygn., dat., opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy, 1975/1996;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Bez tytułu z cyklu Fotovideo masochizmy, 1989

fotografia barwna, technika autorska (ingerencja w pozytyw), papier,
40 x 50 cm (arkusz);
sygn. dat. i opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy
odbitka autorska, nakład: 2/7

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

fotografia barwna, technika autorska (ingerencja w pozytyw), papier fotogra?czny,
40 x 50 cm (arkusz);
sygn. dat. i opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy;
odbitka autorska, nakład: 2/7

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Foto-termogramy, 1999

technika własna, prze-fotografowany termogram, fotografia barwna/papier
38,3 x 49,4 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie nalepka: `z cyklu: / "Foto-termogramy" 1999 r. / J. Robakowski`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty Energetyczne 1975 - 1996

technika własna, papier,
49,5 x 60,5 cm
(w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J Robakowski / z cyklu Kąty energetyczne (1975 - 1996) / egz. autorski 1

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna, papier,
49 x 60 cm (w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J. Robakowski / z cyklu: Kąty energetyczne 1975 - 1996 / egz. autorski 1

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Fototermogram, 2002

technika własna, papier termiczny (faksowy),
50 x 60 cm;
sygn. dat. i opisany (flamastrem) na odwrocie oprawy: J. Robakowski / z cyklu: GORźCE OBRAZY / "FOTOTERMOGRAM" / 2002;
egzemplarz autorski,
nakład: nieokreślony

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Stopy, 1959/2000

fotografia czarno-biała, brom, papier,
46 x 60 cm (arkusz);
sygn. dat. i opisana (flamastrem) na odwrocie oprawy oraz 2 pieczątki galeryjne,
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Termogramy, 2005

technika własna, papier, 70 x 60 cm;
opisana na odwrocie: J. Robakowski /
Z cyklu: Termogramy / Gorące obrazy / 2005 / (technika własna)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Foto-termogramy, 1999

technika własna, 50x40 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Gorące obrazy, 2001

termogram, papier, 50 x 40 cm;
na odwrocie napis: z cyklu: Gorące obrazy - 2001 / J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Test I, 1971

fotografia, 23x13,5 (sygnowany)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Fototermogramy, 2002

fotografia czarno-biała termogramu, brom, papier, odbitka autorska,
34 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana na odwrocie oraz stempel: Kolekcja Galeria Wymiany

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Niebo czasu minionego, 2002

fotografia barwna, papier, odbitka autorska,
na odwrocie, na oprawie napisy autorskie: technika własna / Z cyklu: "Niebo czsu minionego" / 2002 r. / J. Robakowski / (odbitka autorska)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

PST!

technika własna, szablon, papier,
19,5 x 29,5 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Termogram

Z cyklu "Gorące obrazy", 2005
technika własna, papier termiczny (faxowy),
50 x 60 cm; na odwrocie napisy autorskie:
J. Robakowski / z cyklu: GORĄCE OBRAZY / " TERMOGRAM" / 2005

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Linia, 1984

technika własna, foto-luksografia, papier,
49 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie napisy autorskie: J. Robakowski / "LINA" - 1984 r. / (technika własna) - oryginał / foto-luksografia

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Koło rowerowe, 1970

technika własna, sklejka, assamblage,
83,5 x 72,5 cm; sygn.,
dat. i opisany na odwrocie,
nalepka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi: Edinburgh Festival 1972

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

z cyklu Foto-termogramy, 1999

fotografia, technika własna,
37x50 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna, 50 x 60 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975-1980

z kolekcji Galeria Wymiany,
fotografia, technika własna,
40x30,5 cm

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

liczba obiektów: 163