1 zł
2 600 000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Termogram z cyklu gorące obrazy, 2004 r.

technika własna/papier, 29 x 21,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Termogramy | J. Robakowski | Z cyklu: Gorące | obrazy (2004)` oraz u dołu: `z cyklu: `Gorące obrazy (Termogramy) J. Robakowski 2004`

cena wywoławcza: Wykup abonament

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

technika własna/karton, 50 x 50 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i dedykowany: 'für Ania - | J. Robakowski | Energetische Ecken - metal | 1984 - 88'

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/2003 r.

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" 1975 - 2003 | J. Robakowski | 70 x 100` na blejtramie czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu - Kąty energetyczne, lata 1975-1992

technika własna, płótno, 92 x 73 cm
sygn. na odwrocie: z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 - 1992) | J. Robakowski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/2002 r.

akryl/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975 - 2003 | J. Robakowski`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Obraz z akcji Podanie ręki

24 obrazy rozdane wśród przyjaciół, 1981-82 r.
akryl/płótno, 46 x 38 cm
w l.d. napis: `NR 7`

- Adam Paczkowski i Radosław Sowiak, Łódź
- kolekcja prywatna

Karlsruhe, Niemcy, ZKM - Zentrum für Kunst und Medientechnologie, "The Handshake / Podanie ręki", 15.VI.- 9.IX.2012

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl/płótno, 100 x 71 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z cyklu: "Kąty energetyczne" | 1975 - 2002 | J. Robakowski` na blejtramie czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Sen II z cyklu Fotografia metaforyczna

1965-1966/1987
solaryzacja, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 45 x 59 cm,
sygn., dat., tytuł oraz pieczeć Galerii Wymiany na odwrocie,
nakład: drugie powiększenie z dwóch istniejących

Fotografia bardzo charakterystyczna dla poszukiwań toruńskiej Grupy Zero-61, której członkiem był Robakowski. Efekt solaryzacji został uzyskany przez celową kąpiel negatywu w stężonym wzmacniaczu miedziowym.
Fotografia wielokrotnie publikowana, szczególnie po głośnej wystawie Fotografia subiektywna, którą w 1968 r. zorganizowali Zbigniew Dłubak i Zbigniew Łagocki.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Dream 2 from the Metaphoric Photography series

1965-1966/1987
solarisation, gelatin silver print, 45 x 59 cm,
signed, dated, titled and Exchange Gallery`s stamp on the reverse,
edition: second of two existing prints of the photograph

The picture is emblematic of the artistic experiments of the Zero-61 Group in Toruń, of which Robakowski was a member. The solarisation effect was achieved by intentional bath of the negative in concentrated intensifier.
The photograph has been widely published, in particular after the much-acclaimed exhibition Subjective Photography, which was organised in 1968 by Zbigniew Dłubak and Zbigniew Łagocki.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

akryl, technika mieszana/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `J. Robakowski | z cyklu:| "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975-2003` oraz czerwona pieczątka `GALERIA WYMIANY`

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu Foto-videomasochizmy

1989
odbitka Lambda, 50,7 x 60,7 cm,
nakład: 2/5
vintage print

Cykl Foto-videomasochizmy to zestaw kadrów z filmu Moje Videomasochizmy (1989), w którym podczas dokamerowego performansu artysta manipulował różnymi narzędziami przy swej twarzy. Jak sam mówi: "Moje Videomasochizmy dedykuję performerom "rzeźnikom", którzy okaleczają dla SZTUKI swoje ciało. Jestem przeciwnikiem takich rytuałów, dlatego je z całą stanowczością prześmiewam. Według mnie sztuka nie musi boleć, nie musi też epatować okaleczaniem ciała artysty."

estymacja: 12000 - 14000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

From the Photo-Videomasochism series

1989
Lambda print, 50.7 x 60.7 cm,
edition: 2/5
vintage print

The Photo-Videomasochism is a set of stills from the film My Videomasochism (1989), which shows a performance by Robakowski where he is manipulating various tools near his face in front of a camera. As he himself declares, "I dedicate My Videomasochisms to the "butcher-performers" who mutilate their bodies for ARTS. I am against such rituals, which is why I ridicule them with utmost resolve. As I see it, art does not have to hurt, nor does it have to shock by showing mutilated human body."

estimate: 12000 - 14000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Z cyklu - Kąty energetyczne

technika własna, płótno;
92 x 73 cm;

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Autoportret przestrzenny, negatyw 1969 / odbitka współczesna

fotografia barwna,
papier; 21,5 x 15 cm;
na odwrocie napis autorski: J. Robakowski / "Autoportret przestrzenny" - 1969 r. oraz stempel: GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Głowa W. Wiszniewskiego z cyklu Fetysze, negatyw 1978 / odbitka współczesna

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny
Kodak Professional; 38 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: Z cyklu: FETYSZE 1972-78 / Głowa W. Wiszniewskiego / J. Robakowski / GALERIA WYMIANY

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

4 pola ostrości, negatyw 1969 / odbitka współczesna

Kodak Professional; 49 x 39 cm;
sygn. na odwrocie: J.Robakowski / "4 pola ostrości` 1969" / (odbitka autorska) / z kolekcji: GALERIA WYMIANY.

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kaleidoscopic Image

1970
gelatin silver print, 30.5 x 24 cm,
signed, dated and described on the reverse,
edition: 1/1 (described on the reverse as original),
vintage print

Kaleidoscopic Image, which dates back to 1970, is one of the first conceptual and analytical photographic images created in Poland. It was made by means of manual manipulation of a spherical prism lens in an interactive black box. The black box is featured in the collection of the National Museum in Wrocław. It was shown in 1971 with other interactive works by Robakowski at the important exhibition entitled Photographers-Explorers organised by ZPAF in the Gallery of Contemporary Art in Warsaw.

estimate: 10000 - 15000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Obraz kalejdoskopowy

1970
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 30,5 x 24 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie,
nakład: 1/1 (opisana na odwrocie jako oryginał)
vintage print

Praca Obraz kalejdoskopowy z 1970 r. należy do pierwszych w Polsce foto-obrazów konceptualno-analitycznych. Powstała w wyniku manipulacji ręcznej kulistą soczewką pryzmatyczną w interaktywnej czarnej skrzynce. Obiekt ten znajduje się w zbiorach wrocławskiego Muzeum Narodowego. Wystawiany był w 1971 r. wraz z innymi pracami interaktywnymi Józefa Robakowskiego w ramach głośnej multimedialnej wystawy Fotografowie poszukujący zorganizowanej przez ZPAF w warszawskiej Galerii Współczesnej.

estymacja: 10000 - 15000 zł

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Czeluście/Zestaw I

4 fotografie 30,5 x 20,3 cm każda,
sygn. na odwrocie: J. Robakowski "czeluście" oraz opis autorski

ROBAKOWSKI Józef (ur. 1939)

Kąty energetyczne

olej, płótno: 60 x 60 cm;
na odwrocie: Z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975 - 2003 | J. Robakowski

liczba obiektów: 163