1 zł
2 600 000 zł

BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)

Bez tytułu, 1958 r.

ołówek/papier, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.g.: '12.6.58.'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief, 1960

metal, płyta MDF,
88 x 60 cm;
na odwrocie napisy: BEKSIŃSKI / 1960 / WŁASNOŚĆ MARKA PIASECKIEGO / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 25 M. 16

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płyta pilśniowa, 74 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI | 1971'

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płyta pilśniowa, 89 x 92 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'N [w kółku] | BEKSIŃSKI 93'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego Agra Art, naklejka wywozowa, trudno czyteny stempel wywozowy oraz naklejka z zaleceniami konserwatorskimi w języku angielskim, francuskim i niemieckim

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Polska

Bez tytułu (ST), 1993 r.

akryl/płyta pilśniowa, 92 x 88,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ST | N | BEKSIŃSKI 1993'

Bez tytułu, 1969 r.

heliotypia/papier fotograficzny, 39,6 x 29,7 cm (arkusz), 33 x 26,5 cm (w świetle passe-partout), 29 x 23 cm (odbitka)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na pieczęci autorskiej, na odwrociu pieczęć autorska z opisem pracy uzupełnionym przez Zdzisława Beksińskiego: 'HELIOTYPIA | DATA 1969 | TYTUŁ xxx | NAKŁAD 12 SZT | ODBITKA NR 11 | PO WYKONANIU ODBITEK MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM | BEKSIŃSKI'
opisany na odwrociu: 'W FORMIE UZUPEŁNIENIA | DO TAMTEGO RYSUNKU JESZCZE | TA HELIOTYPIA, MAM NADZIEJĘ | ŻE JEŚLI NIE TREŚĆ TO PRZYNAJMNIEJ | TA DAMA ZASŁUŻY NA PAŃSKIE UZNANIE | CO NATURALNIE W ŻADNYM WYPADKU NIE | UPOWAŻNIA WŁAŚCICIELA DO ROZPARCELOWANIA | CAŁOŚCI NA DWIE CZĘŚCI "MARTYROLOGICZNĄ" I "EROTYCZNĄ" | BO STANOWIĄ ONE NIE TYLKO "W PEWNYM STOPNIU" | ORGANICZNĄ CAŁOŚĆ | SANOK 17.11.69 | Beksiński [sygnatura]

- bezpośredni prezent od artysty
- kolekcja Andrzeja Banacha
- kolekcja prywatna, Kraków (od 1990)

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90.

Fotomontaż komputerowy, 80x60cm
Niesygnowany, oprawiony (100x70cm)

BEZ TYTUŁU, lata 60. XX w.

długopis, papier
29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: BEKSiński

B Ś, 1998

olej, płyta pilśniowa
98 x 98 cm
sygn. na odwr. d.: B Ś [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998

R 9, 1997

olej, płyta pilśniowa
132,7 x 98 cm
sygn. na odwr. d.: R 9 [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1997

Obraz reprodukowany i opisany:
- Beksiński, Wydawnictwo BOSZ Olszanica 1999, il. barwna s. 113.

Kompozycja, 1957-1962 r.

tusz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 1.10-7.11.2004

Kompozycja, 1957-1962 r.

tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu (YT)

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'YT BEKSIŃSKI'
Eksponowany w Galerie Dmochowski. Musée-galerie de Beksinski w Paryżu

Bez tytułu (YO), 1991

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'YO BEKSIŃSKI'

Bez tytułu, 1992

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'BEKSIŃSKI 1992'

Bez tytułu, 1993

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'BEKSIŃSKI 1993'

BEZ TYTUŁU, 1965

długopis, papier
29 x 18,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: BEKSIŃSKI 65

Obraz opisany i reprodukowany w:
- Beksiński. Photographies dessins Sculptures Peintures, wyd. Anna i Piotr Dmochowski 1991, s. 91, kat. 86.

BEZ TYTUŁU, 1990

długopis, papier
29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: BEKsiński 90

Obraz reprodukowany w:
- Beksiński. Peintures et dsssins 1987-1991, red. i wyd. Piotr Dmochowski, b.m. 1991, s. 127.

grafika komputerowa
32,9 x 48,3 cm
Praca przekazana przez Muzeum Historyczne w Sanoku

grafika komputerowa
48,3 x 32,9 cm

liczba obiektów: 645