1 zł
2 600 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret Bronisławy Włodarskiej - Litaurowej, 1937 r.

pastel/papier,
63,5 cm x 48 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Ignacy Witkiewicz 1937 IX | poprawiane Napa 29/IV 1938 [P. KO.] [T.]`, p. d.: `(T. B+a) NP. | N? (FBZ)`
Obiekt opisany w: [Stanisław Ignacy Witkiewicz, 1885-1939, Katalog Dzieł Malarskich, opr. Irena Jakimowicz, MNW, 1990 r.], str. 140, poz. kat. 2101

cena wywoławcza: Wykup abonament

PORTRET MARIANA STEINSBERGA, 1928

Pastel, papier; 63 x 46,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: zielonym kolorem w owalu T. B + a | Witkacy | N? 5m | + Cof | bielą: 19 28/IX

PORTRET STANISŁAWA ALBERTIEGO, 1933

Pastel, papier;
62,5 x 47,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.g.: VI. | l.d: Der Junge Alberti | in seinen | Studienjahre | p.d.: W 22(T.E.) | T.C+Co | 2/VI | NP N? | 1933
Obraz pochodzi od córki Lucjana Bastgena, legionisty, komisarza rządowego w Bielsku-Białej (w latach 1931-1934).

PORTRET DOKTORA WITOLDA PAKOWSKIEGO, 1932

Pastel, papier;
64,5 x 48 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Witkacy 1932 III NP. 3 4 N ? 5 n, p.d.: (T.B.s)

Portret kobiety

39 x 29 cm
sygn. i dat. p.d. (T.Peyotl/+ 1/2 C)/Witkacy 1929/X

Autoportret z samowarem

38,5 x 28 cm
sygn. i dat. Ignacy Witkacy / 1917

Portret kobiety

Pastel, papier,
67 x 48 cm,
sygn. l.d.: Witkacy (T.C) (T.E.) NP., N? + C+ Codein

PORTRET DZIEWCZYNKI, 1935 R.

pastel/papier,
60,5 x 47 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Witkacy | 1935 | VI | NP N? (T.E)`

Auto-Vitcatius (Autoportret)

69,5 x 49,5 cm
sygn. i dat. p.d. 1939 / 22/ 23 / VIII NP3t / Auto-Vitcatius (1/2 C+Co+) Ort.

Wystawiany: Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885- 1939, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1990
Reprodukowany: Przekrój, 1985, il. nr 13

PORTRET EDWARDA ŻYTECKIEGO, 1939 R.

pastel/papier, 67,5 x 48 cm
sygnownay i datowany l. d.: `Witkacjusz | 1939 VIII | NP., (T.B. + Etol)`

PORTRET MĘŻCZYZNY (ARTUR SCHROEDER ?), 1929 R.

pastel/papier,
65 x 49 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Witkacy IX | 1929 T. C+Co`

Portret mężczyzny, 1931

pastel, papier;
63 x 49 w świetle passe-partout
sygn. l.d. Witkacy 31 6/X/ (T.C + Co)

Portret kobiety, 1933

pastel, papier;
sygn.l.g. Witkacy/ 1933 I/ NP. ( T.C +Co)

Dyliżans, 1926

Tusz, papier;
wym.: 22,5 x 28 cm;
sygn. p.d.: Witkacy 1926/NP1 III.

Portret kobiety

pastel, papier szary, 65,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Witkacy (T.B + d);
oraz napis p. d.: NP / N 1931 VII
Na odwrocie pieczęć z zakładu ramiarskiego Dawida Ostermana, Lwów, ul. Piłsudskiego 11 Stanisław Ignacy WITKIEWICZ-WITKACY (1885-1939)

Portret mężczyzny, 1926

pastel, papier;
64,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. Witkacy NP3/ 1926/ VI/ T.C [ w kółku]

Portret Ireny Wiedyskiewicz-Polniakowej, 6-18 III 1926

pastel, papier;
119 x 98 cm
sygn. l.d.: NP. 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19/ T.A [w kółku]

NAJPIĘKNIEJSZY UŚMIECH ZOSI (PORTRET ZOFII SZUMANOWEJ ?), 1929 R.

pastel/papier,
65 x 50 cm
opisany l. d.: `Najpiękniejszy | uśmiech Zosi | 1929 V | (T. Peyotl)` oraz p. d.: `N 18 | A poccco ?`

POCHÓD KALEK Z BITWY POD GRANDE FONTASQUE, 1925 R.

atrament, tusz/papier,
17 x 21 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. śr.: `NP3 | Witkacy | 1925 | 29/V` oraz p. g. tytuł autorski i opisy postaci
ODWROCIE: napis inna ręką p. g.: `rysunek | Wtkiewicza`

Zestaw portretów

dwa portrety Heleny Maciak, portret Jadwigi Maciak, portret Franciszka Maciaka

liczba obiektów: 433