1 zł
2 600 000 zł

OLBIŃSKI Rafał (ur. 1943, Kielce)

Sen o pegazie, 2019

akryl, płótno; 83 x 66 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pocałunek

litografia barwna, papier, 39 x 57 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński, opis. ołówkiem l. d.: 96/350

Tulipany

inkografia/papier, 100 x 70 cm (wymiar arkusza)
sygn. w kompozycji p.d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
numerowany l.d. ołówkiem: III/XX
l.d. sucha pieczęć: Olbiński Studio

Gołąbki

inkografia/papier, 70 x 100 cm (wymiar arkusza)
sygn. w kompozycji l.d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
numerowany l.d. ołówkiem: I/XX

Ona

sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński

Golf

inkografia/papier, 49 x 68 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński

Natalia's birthday, 2010 r.

akryl, płótno, 93 x 122 cm,
sygn. l.d.: Olbinski

Oko

olej, akryl/płótno, 35,5 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Lesson in blue, 2015

akryl, płótno, 130 × 100 cm,
sygn. l.d.: ‘Olbinski’

The color of shade

olej, płótno, 57 x 58 cm,
sygn. p.d.: Olbiński

Iluzoryczna specyfika losowych komplementów

litografia, papier, 72 x 71 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’, opis. ołówkiem l.d.: ‘187/350’

Letnie małżeństwo

litografia, papier, 76 x 61 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbinski’, opis. ołówkiem l.d.: ‘271/350’

Ona i dwie twarze, ok. 2003

litografia, karton; 44,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji), 71 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.: 284/350.

SPOKOJNY ODPOCZYNEK, 2001

olej, płótno
32 x 43 cm
sygn. l.d.: Olbinski
sygn. na odwr. na płótnie: Olbinski | 2001

Szkic Elektra

ołówek, druk/papier, 42 x 30 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

serigrafia, papier, 67 x 49 cm w świetle passe-partout, 85 x 64 cm w oprawie, nakład: A.P. 1/3
sygn. u dołu: A.P. 1/3 Olbiński

ołówek, papier; 50 x 56 cm;
sygn. p. d.: Olbiński;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru.

KRAJOBRAZY ENERGII, 2014

Inkografia, papier; 52,5 x 42 cm(w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: Olbiński; ołówkiem pod ryciną: 9/200 M Olbiński

Zakochany pierrot

litografia barwna, papier, 57,5 × 55,5 cm (odcisk płyty), 68,5 × 66 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz. l. d.: 267/350

Bezpieczny dystans

inkografia/papier, 60 x 42 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘12/100‘

Chaotyczna sfera wyglądu

inkografia/papier, 60 x 43 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘10/100’

Wspomnienia z Hampton

inkografia/papier, 28,5 x 20 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: "olbiński" oraz odręcznie ołówkiem "Olbiński", opisany l.d.: "VI/XX" oraz wybita pieczęć autorska

droit de suite

Gołąbki

inkografia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji l. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem),
l. d. nakład: I/XX (ołówkiem) poniżej suchy tłok pieczętny.

Smak przelotnego pożądania, 2002

inkografika, odbitka 312/350, 80 x 65 cm

Still life in slow motion, 2018

akryl, płótno,
32 x 25 cm,
sygnowany l.d.: "Olbiński"

* Droit de suite

Bez tytułu, 2016

rysunek, grafit na kartonie, 62 x 42 cm

litografia 57 x 56 cm

litografia, 85 x 57 cm

Tulipany

inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji p. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem)
l. d. nakład: III/XX (ołówkiem) poniżej suchy tłok pieczętny.

Ona

Bez tytułu [Taniec]

druk artystyczny (serigrafia), papier; 43 x 56,5 cm (wymiar kompozycji),
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); l. d.: autorski, suchy tłok pieczętny z łabędziem i napisem w otoku: OLBIŃSKI.

Arlekin, 2018 r,

Inkografia, 40 x 30 cm,
sygnowany i opisany p.d: 'Olbiński III/XX'

Game of camouflage

Inkografia, 40 x 30 cm,
sygnowany i opisany p.d: 'Olbiński I/XX'

La donna del lago - szkic do plakatu opery Rossiniego

technika mieszana, papier, 36,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Olbiński.

Harfa, 2002 r.

inkografia, papier, 100 x 70 cm (wymiar arkusza),
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński

Żaglowiec

inkografia, papier, 100 x 70 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński

Superiority of consequences, 2017 r.

inkografia/papier, 80 x 60 cm

serigrafia, papier, A.P. 1/3, 66 x 44 cm (kompozycja), oprawa: 86 x 63 cm, sygn. p.d.: Olbiński

droit de suite

litografia, papier, 72 x 71 cm (arkusz)
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński
opis. ołówkiem l. d.: 186/350

droit de suite

Ona

Tulipany

Gołąbki

sygn. w kompozycji l. d.: Olbiński (druk),sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem),

Akwedukt

inkografia/papier, 31 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '4/100'

Teatr

inkografia/papier, 36 x 68 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '8/100'

Madame Butterfly

inkografia/papier, 30 x 20 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '3/100'

Akt, 2010

serigrafia, papier, 67x46 cm w świetle passe-partout, 86x64 cm w oprawie, ed. A.P. 1/3
sygn. p.d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)

Nostalgia in slow motion, 2002

druk artystyczny (litografia), papier; 66 x 46 cm (wymiar kompozycji),
80 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 347/350 Olbiński (ołówkiem);

Explicit introspection, 2001

druk artystyczny (litografia), papier; 58 x 56 cm (wymiar kompozycji); 70 x 66 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 267/350 Olbiński (ołówkiem);
załączony certyfikat autentyczności.

Bez tytułu [Taniec]

50 x 70 cm (wymiar arkusza);

Bez tytułu [Jezioro]

druk artystyczny (serigrafia), papier;46 x 46 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);

Zimowy parasol

inkografia/papier, 40 x 30 cm (format arkusza)
opisana l.d.: „I/XX” , sygnowana p.d.: „Olbiński”, sucha pieczęć

Życie to jesienny dzień gdy odlatują ptaki

opisana l.d.: „VIII/XX”,
sygnowana p.d.: „Olbiński”, sucha pieczęć

Apetyt na wiarygodny ideał

opisana l.d.: „VI/XX”,

Kobieca inteligencja

opisana l.d.: „I/XX”,

Bez tytułu 2018

Papier/szkic, 38 x 65 cm

ASCRIPTION OF EXPERIENCE, 1994

akryl, karton
49,5 x 37,2 cm
sygn. p.d.: [odwrócone R w kółku] R Olbiński

serigrafia
69 x 50 cm

Przesadna drobiazgowość znaczeń, 2017

inkografia II/XX, 45 x 59 cm, w oprawie 72 x 83 cm

The egyptian Helen, szkic

druk, ołówek/papier, 28 x 21,5 cm

Romeo & Juliet, szkic

ołówek/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Kształt intymnej iluzji

serigrafia barwna, papier; ed. 1/25
82x58,5 cm
sygnowany l.d. "EA 1/25", p.d. "Olbiński"

Pinot Noir, 2018 r.

inkografia, I/XX, 60 x 42 cm, sygn.

Letnie małżeństwo

sygn. p.d.: Olbinski odbitka: 274/350

Ślub, 2015 r

inkografia, papier, 89 x 63,5 cm (99 x 69 cm arkusz),
sygn. l.d.: pieczęcią wodną oraz 3/10, sygn. ołówkiem pod płytą p.d.: Olbiński

Bez tytułu, 1986 r.

akryl/płótno, 43,5 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'olbinski'

Koń, 2017

akryl, płótno, 52,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: Olbiński

FOREVER YOUNG, 1988

akryl, karton
41,5 x 34 cm
sygn. l.d.: Olbiński
Obraz posiada certyfikat autentyczności wystawiony przez autora, z nr. kat. obrazu (2102).

SUPERIORITY OF CONSEQUENCES, 2008

akryl, płótno
46 x 38 cm
sygn. l.d.: Olbiński

Wspomnienia z Hampton

inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '17/100'

serigrafia, papier, 1/3 A.P., 49,5 x 54,3 cm (w świetle oprawy), 68,2 x 71,8 cm (w oprawie), sygn. p.d.

Kobieta na tle Łazienek Królewskich w Warszawie

akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.

Harfa

litografia barwna, papier, 79 x 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz opis. l. d.: 347/350

Gorset

litografia barwna, papier, 72 x 55 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz opis. l. d.: 274/350

Wnętrze z Modiglianim

serigrafia, papier; 60 x 62 cm (w świetle passe-partout)
edycja autorska; sygnowany w obrębie kompozycji l.d.: "Olbiński", p.d.: "Olbiński", opisany l.d.: "E/A 1/3"

Eye of the Medusa II, 2017, wraz z albumem kolekcjonerskim The Best of Rafał Olbiński, The Collector's Edition

serigrafia, papier, edycja 17/20; 25 x 25 cm
sygnowany p.d.: "Olbiński", l.d.: autorska sucha pieczęć
album: edycja 33/150, sygnowany: "Olbiński"

bez tytułu (szkic do obrazu), 2017

ołówek, papier; 45 x 32 cm
sygnowany l.d. "Olbiński 2017"

litografia barwna, papier, 72 × 57,5 cm (zadruk), 83 × 67 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d. Olbiński; p. d.: 277/350

Zakochany Pierrot

litografia barwna, papier, 57,5 × 55,5 cm (zadruk), 68,5 × 66 cm w świetle passe-partout

litografia barwna, papier, 91 × 63 cm (zadruk), 102 × 72 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński, oraz. l. d.: 93/350

Ołówek I/X,

rysunek/print, sygnatura, 35x32 cm

Ołówek I/XX

rysunek/print,sygnatura, 139x87 cm

SCHODY, ok. 1990

olej, tektura
39 x 32,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwr. na tekturze uszkodzone nalepki informacyjne
do górnego krosna przyczepiona nalepka Society | of Illustrators | 128 East 63rd Street | ...w York, N.Y. | 33rd ANNUAL EXHIBITION | METHOD OF RETURN | [dalej informacje techniczne, m.in. zobowiązanie do odbioru obrazu między 19 kwietnia a 8 maja 1991 roku]

Kalendarz wczorajszych życzeń

litografia barwna, karton;
80 x 66 cm (wymiar arkusza); 57 x 55,5 cm (wymiar kompozycji);
l. d.: 237 / 350 (nakład ołówkiem), p. d.: Olbiński (roztarte, ołówkiem).

Przerwane obietnice

litografia barwna, papier;
72,5 x 57 cm (wymiar odbitki), 84 x 67 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 113/350 (ołówkiem)

Zestaw 2 prac we wspólnej oprawie

1. Seigfried - serigrafia barwna, papier, 23,5 x 17,6 cm (wymiar odbitki), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (oł.); nr odbitki l. d.: 68/100 (oł.);
2. Der Rosenkavalier - ołówek, papier, 28,8 x 23 cm; sygn. p. d.: Olbiński

Lech Wałęsa, 2008

olej, akryl, karton; 40 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: "Olbiński", na odwrocie: "OLEJ I AKRYL NA PŁÓTNIE | RAFAŁ OLBIŃSKI - 2008"

Diverse imaginations, 2016

ołówek, papier, 45 x 64 cm
sygn. p.d.: "Olbiński 2016"

Tancerka, 2016

tworzywo sztuczne, wys. 104 cm
sygn. w podstawie: "Olbiński"

Niewinne intencje

inkografia/papier, 51 x 56 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński' oraz opisany l.d.: '7/100'

Zamek w chmurach

inkografia/papier, 60 x 43 cm

Postać kobiety - She Stoops To Folly

litografia barwna, papier; 55,5 x 40,5 cm (wymiar odbitki), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 248/350 (ołówkiem).

akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.

Akt z pawiem

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Dla mojej córeczki Natalii, 1992

serigrafia autorska, papier; edycja 12/25; 75x57 cm

Krajobrazy energii, 2014 r.

inkografia, papier, 52 x 42 cm w świetle oprawy, sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, opisany l.d.: 9/200

Baletnica

ołówek/papier, 32,5 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: 'Olbiński'

Młodsza siostra Lady Godiva

rysunek
43 x 33 cm

The Rechersal of the Icon II

inkografia sygnowana ołówkiem
50 x 70 cm

Żaglowiec

akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.

Wspomnienia z Hampton, po 1996 r.

inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński', opisany l.d.: '3/100'

Letnie małżeństwo, po 2000 r.

inkografia/papier, 55 x 48 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński', opisany l.d.: '4/100'

Kompozycja z marynarką

inkografia, papier, 86 × 53,5 (zadruk), 91 × 56 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie. l. d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 7/100L

Percepcyjny osąd

inkografia, papier, 86 × 66 (zadruk), 91 × 68 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie. p. d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 2/100L

Sąd Parysa

inkografia, papier, 60,5 × 86,5 (zadruk), 67 × 86,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 3/100L

Bez tytułu, 2017

Ołówek na papierze, 28 x 42 cm

serigrafia/papier, 45 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: "Olbiński"
l.d.: 48/50
pochodzenie: kolekcja prywatna

Unprecidible World of References

inkografia/papier, 66 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: "Olbiński" oraz sygn. na płycie l.d.: "Olbiński"
l.d.: IV/XX

TĘCZA

olej, płótno
42,5 x 50 cm
sygn. l.d.: Olbinski

Dwie tęcze

olej, płótno, 34,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

litooffset, I/X, 70 x 50 cm, sygn.

Madame Butterfly

inkografia, papier, 30 × 20 cm (zadruk), 33 × 21,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz sygn. na płycie l. d.: Olbiński
l. d.: 15/100S

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Subtelny warunek namiętności

inkografia, papier, 56,5 × 86 cm (zadruk), 63 × 88 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem
p. d.: Olbiński oraz sygn. na płycie p. d.: Olbiński
l. d.: 6/100L

Chaotyczna sfera wyglądu

inkografia, papier, 90 × 64 cm (zadruk), 91,5 × 63 cm w świetle passe-partout
l. d.: 3/100L

Powierzchowne rozumienie pozorów, 2016 r.

akryl, olej/płótno, 94 x 95,2 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
- Album The Best of Rafał Olbiński, Kościuszko Foundation New York, Nowy Jork 2017 (il.)

Kobieta na tle Łazienek królewskich w Warszawie

akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.

Hierarchia komplementów, 2001

nakład: 2/20, inkografia, unikatowy bezkwasowy papier archiwalny na bazie bawełny, 265 gsm, 68,5x49 cm,
jasna drewniana rama + pleksa (oprawa artysty)

Bez tytułu, 2017

ołówek na papierze, 49 x 33 cm

CZERWONA PARASOLKA

akryl, płótno
36 x 25,5 cm
sygn. l.d.: Olbinski

Rozmowa kontrolowana

akryl/płótno, 76,5 x 51 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: 'Olbiński'
pochodzenie: kolekcja prywatna; obraz zakupiony bezpośrednio od artysty

Letnie małżeństwo

akryl/płótno, 73 x 57,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: 'Olbiński'

Próba ikony

inkografia/papier, 86 x 63 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '2/100'

Zabawa w chowanego

inkografia/papier, 87 x 61 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '3/100'

Jazz Jamboree, 1989

Projekt do plakatu festiwalowego
olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: R. Olbiński R

Kobieta z kotem i krzesłem

akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.

Szkic kompozycyjny

technika mieszana/papier, 42 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Żaglowiec

akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.

Anioł

olej/płótno, 76 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'olbiński'
na odwrociu, na blejtramie papierowa nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

Konfrontacja podobieństw

70,7 x 50 cm, inkografia, sygnowana ołówkiem. oraz
Album "Passion for posters. Collector's Edition", 2016

DZIEWCZYNA Z PSEM, po 2010

olej, płótno
32 x 25,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwrocie na płótnie okrągła pieczątka z nazwiskiem autora

SEN, 1982

suchoryt barwny, 35 x 24 cm, sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą: p.d. "R. Olbiński 1982", l.d. technika i "e.a." (odbitka autorska).

SEN, 1982

Zgoda

litografia, papier, 66 x 49 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)

Bezpieczny dystans

inkografia/papier, 30 x 21 cm (zadruk)
opisany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '19/100'

Drzewo 2011

Inkografika na papierze 18/100, 27,5 x 20 cm

THE NEW YORK TIMES, 1985

olej, dykta
19,5 x 36,1 cm
sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie na dykcie ołówkiem napis i sygnatura: THE NEW YORK TIMES [podkreślone] | Olbiński
na dykcie nalepka: ORIGINAL ART | SECTION | PUB DATE 1985 | NAME Rafal Olbiński | ADDRESS Jerelle’s Office | DO NOT DAMAGE

Danae

olej, płótno; 72,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 66 cm (oprawa),
sygn. p.d.

Człowiek z żelaza, 1981 r.

offset/papier, 94 x 67 cm
sygnowany w druku l.śr.: 'R.Olbiński'
stan zachowania: dobry

serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 66 cm (oprawa), sygn. p.d.

BIRTH TO DANCING STAR II

olej, akryl, płótno, 76 x 53 cm
sygn. p. d.: OLBIŃSKI

Rafal Olbinski. Autumn Exhibition, Gallery 444 - San Francisco (USA), listopad - grudzień 2016.

REPRODUKOWANY:
Rafal Olbinski. Autumn Exhibition [katalog wystawy], Gallery 444 - San Francisco 2016, s. 9.

CUSTOMARY SENTIMENT, 2013

akryl, olej, płótno
66 x 44 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na górnej listwie ramy napis: 738 oraz drukowana nalepka: RAFAŁ OLBIŃSKI | "Customary Sentiment" | 2013 (738) | Acrylic and oil on canvas | 24 x 16 inches

serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 64 cm (oprawa),
sygn. p.d.

Bez tytułu, 1994 r.

litooffset, 70 x 46,5 cm, sygn.

inkografia, 51,6 x 69,8 cm, ed. 1/20, sygnowana, 2015 (wydruk 2016)

inkografia, 44 x 70 cm, ed. 1/20, sygnowana, 1993 (wydruk 2016)

Tęcza, 2009

inkografia, 41x60cm, edycja 3/100,
sygn. p. d., oprawiony

Mistrz i Małgorzata, 2011

inkografia, 60x42cm, edycja 10/100,
sygn. p. d., oprawiony

Milcząca spowiedź, 2009

inkografia, 55x46cm, edycja, 5/100,
sygn. p. d., oprawiony

Uwertura, 2009

inkografia, 60x44cm, edycja 17/100,
sygn. p. d., oprawiony

Kompozycja z marynarką, bukietem róż i łódką, 2009

inkografia, 60x37,5cm, edycja 13/100,
sygn. p. d., oprawiony

Chaotyczna sfera wyglądu, 2009

inkografia, 60x42,5cm, edycja 14/100,
sygn. p. d., oprawiony

Kryterium ważności, 2009

inkografia, 60x49,4cm, edycja 16/100,
sygn. p. d., oprawiony

KRAJOBRAZY ENERGII, 2014

AFTER THE COLD WAR, 1989

akryl, olej, tektura, 37 x 27 cm
sygn. p.d.: Olbiński
Do pracy dołączono oryginalną okładkę amerykańskiego wydania Newsweeka z 15.V.1989 r.

DISAPPEARANCE OF THE WELL INTENTIONED MOTIVE

olej, akryl, płótno, 102 x 76 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwrocie odręcznie: disappearance of the well intentioned motive

REPRODUKOWANY:
Burgin R., Ghost Quartet, ed. Northwestern University Press 2000, na okładce

Emulacja zasługi

akryl/płótno, 60 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

- "Rafal Olbinski. Paintings & posters = Pittura & poster [kat. wystawy], Palazzo Ducale Martina Franca (Taranto) Italy, July 15th/August 2nd, 2011, XXXVII Festival della Valle d'Itria", MUZA S.A., Warszawa 2011, s. 38 (il.)

Kryterium odpowiedzialności, 2015 r.

akryl, olej/płótno, 75 x 75 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Nieproszony gość

olej/płótno, 24 x 18 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'

Syrena

akryl, płótno, 110 x 84,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński

Poland the hunters dreamland, 1979 r.

offset/papier, 67 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'R. Olbiński'
stan zachowania: dobry; widoczne ślady po złożeniu

Trzeci wymiar czasu

inkografia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 3/5,
sygn. na płycie p.d.: Olbiński,
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński

Kompozycja z marynarką, bukietem róż i łódką na wodzie

inkografia/papier 18 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '29/100'

Letnie małżeństwo

inkografia/papier 48 x 55 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '23/100'

Zbyt ostrożne spisywanie jakości

inkografia/papier 22 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '25/100'

Prowizoryczna metafora, 2007

akryl, olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
na odwrocie, na blejtramie dwie nalepki: 1. z Galerii Grafiki i Plakatu, 2. wystawiennicza z The Jule Collins Smith Museum of Fine Art, New dreams of old values. Olbiński, Auburn (13.12.2008 - 28.01.2009); obraz reprodukowany w katalogu wystawy s. 49

Akt, 2010

Akt, 2010

Akt, 2010

Akt, 2010

Akt, 2010

Bez tytułu, 2010

serigrafia, papier, 62,5 x 47 cm (kompozycja), praca w oprawie
sygn. p. d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)

serigrafia 3/10
49 x 49 cm

serigrafia 4/10
53 x 40 cm

Rozmowa kontrolowana

inkografia/papier, 60 x 40 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '11/100'

Subtelny warunek namiętności

inkografia/papier, 40 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '19/100'
stan zachowania: bardzo dobry

Obiektywne ukazanie treści

inkografia/papier, 18 x 27 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '9/100'
stan zachowania: bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Dziewica z ptaszkiem na sznurku

olej, płótno, 107 x 88 cm
sygn. l.d.: Olbinski

Połów dnia, 2005 r.

akryl, olej/płótno, 56 x 66 cm
sygnowany l.d.: 'Olbiński', opisany na odwrociu: 'OLBIŃSKI | "THE CATCH" | 2005'
"Rafal Olbinski. Paintings & posters = Pittura & poster [kat. wystawy], Palazzo Ducale Martina Franca (Taranto) Italy, July 15th/August 2nd, 2011, XXXVII Festival della Valle d'Itria", MUZA S.A.,Warszawa 2011, s. 32 (il.)

Nowojorski dzień ziemi, 2007 r.

akryl, olej/płyta pilśniowa, 85,5 x 75,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'olbiński'

Nowojorski dzień ziemi II, 2007 r.

sygnowany p.d.: 'olbiński'

Statek pełen żydów

olej, płótno, 43 x 38 cm
sygn. u dołu: Olbiński

Bez tytułu,

litoofset, e/a 1/2, 70 x 52 cm, sygn.

inkografia, karton; 60,7 x 41 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Olbiński; sygn. pod kompozycją ołówkiem p. d.: Olbiński z lewej numer odbitki: II / X oraz sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO

inkografia, karton; 37 x 77,7 cm (wymiar kompozycji),
46 x 84,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Olbiński; sygn. pod kompozycją ołówkiem
p. d.: Olbiński z lewej numer odbitki: I/ X oraz sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO

NAGA KOBIETA I ŻAGLOWIEC

akryl, płótno
29 x 20 cm
sygn. p.d.: Olbiński

Koniec Sezonu

inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `3/100`

Zabawa w chowanego

inkografia/papier, 60 x 43 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `7/100`

Tęcza

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `20/100`

Aida

inkografia, edycja 1/25, 76 x 50,5 cm

Szepty wiosny

rysunek, 59 x 42, 2015

Barwy ciszy, 2015

inkografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: Olbiński; poniżej
obrazu z lewej numer odbitki: IV / X, obok sucha
pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO, sygn. p. d. ołówkiem: Olbiński

Sąd Parysa

olej, akryl, płótno; 79 x 60 cm
sygn. p. d.: Olbiński

Studium do obrazu Invention of the fairy tale, 1998 r.

ołówek/papier, 62 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Olbiński | 1998' oraz opisany l.d.: '"Invention of the fairy tale" (Study)'
na odwrociu nalepka wystawowa

Ariadna na Naxos, 2015 r.

ołówek/papier, 51 x 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Olbiński 2015 "Ariadna on Naxos"'

Chantecler II, 2014 r.

akryl/płótno, 70 x 52 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Pożegnanie, 2013 r.

akryl/płótno, 22 x 28 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`

GOŁĘBICA

akryl, płótno, 77 x 58 cm
sygn.l.d. Olbiński
REPRODUKOWANY:
okładka nowojorskiego magazynu "Omni" w lipcu 1992 r

Żaglowiec

Akryl/płótno, wym.:36,5x43 cm

Droga do Arles

inkografia, papier; 28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (w kompozycji): olbiński

Zestaw 2 prac we wspólnej oprawie:

Seigfried
inkografia, papier, 23,4 x 17,6 cm (wymiar odbitki),
28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbinski; nr odbitki l. d.: 68/100
Der Rosenkavalier
inkografia, papier; 28,5 x 22,5 cm; sygn. p. d.: Olbinski

Leda apres le peche

inkografia, papier; 55 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
47 x 56 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: Olbiński; poniżej obrazu z lewej numer odbitki: II / X, obok sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO, pośrodku: "Leda apreALs le peALcheAL", sygn.. p. d.: Olbiński

Leda z łabędziem, 2015

ołówek, papier, 50 x 69 cm
sygn. p.d.: Olbiński 2015

Konspiracyjny wybór

inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `59/100`

Trzeci wymiar czasu 2

inkografia/papier, 60 x 48 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `58/100`

Powierzchowna złożoność, 2013 r.

akryl, olej/płótno, 62 x 62 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`

Szkic do plakatu do sztuki Elektra

ołówek/papier, 26 x 18 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Mistrz i Małgorzata

inkografia/papier, 30 x 21 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński` oraz numer edycji l.d.: `11/100`

Pożądanie

olej, płótno;
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Matematyka uczuć, 2010 r.

akryl, olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`

litooffset, 2/3, 45 x 70 cm, sygn.

Grand Hotel

inkografia, papier, 63 x 45 cm, 2014

Tace

Akryl/płótno, 28x20 cm

Zimowy parasol

olej, akryl/płótno, 71 x 56 cm
sygnowany p.d.: `OLBINSKI`

Królowa gepardów

akryl, olej, płótno; 59 x 46 cm
sygn. p.d.: Olbiński

Koniec sezonu

inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbinski`, oraz l.d.: edycja 17/100`

Opuszczona wrażliwość

inkografia/papier, 60 x 44 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbinski`, l.d. numer edycji: `8/100`

Urodziny Casanovy, 2000 r.

akryl/płótno, 76 x 51 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
na odwrociu nalepka z wystawy autorskiej w Muzeum Narodowym w Kielcach, 18 XI 2000 - 11 II 2001

- 18.11.2000-11.02.2001, Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach "Rafał Olbiński. Malarstwo i grafika"

Estymacja: 36 000 - 45 000

Manon Lescaut 1, ed. 6/50

inkografia/papier, 30 x 28 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`

Królowa gepardów

akryl, olej, płótno;
59 x 46 cm
sygn. p.d.: Olbiński

Wizyta

inkografia/papier, 45 x 45 cm
sygnowana p.d.: `Olbinski`, l.d. numer edycji

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

serigrafia A.P. 2/3
60 x 468,5 cm

serigrafia A.P. 2/3
64 x 42 cm

Projekt plakatu - Coppélia

akryl, olej, płótno; 40,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
u góry napisy: Coppelia Leo Delibes, u dołu napis: OPERA WROCŁAWSKA - Grudzień 2013
Napisy odnoszą się do nazwy baletu Coppelia - Dziewczyna o szklanych oczach (Coppélia ou la fille aux yeux d'émail) muzykę do przedstawienia napisał Léo Delibes

Projekt Plakatu - Giselle

akryl, olej, płotno; 38 x 26,5 cm
sygn. l. d.: Olbiński
u góry napisy: TEATRO GIUSEPPE VERDI SALERNO / Giselle ballet
Napisy odnoszą się do nazwy baletu romantycznego Giselle (Les Wilis) wystawianego w Teatro Giuseppe Verdi w Salerno

Madama butterfly

serigrafia, papier
wymiary: 60 x 40 cm
sygn.

Kobieta z tulipanami

inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`, l.d. numer edycji: `7/100`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Somewhere in time, 2013

ołówek, papier, 38 x 28 cm;
opisany l.d.: "Somewhere in time 3"; sygn. p.d.: Olbinski

Milcząca spowiedź, 2000 r.

inkografia/papier, 30 x 25 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`, w l.d. nr edycji: `37/100`

Estymacja: 1 000 - 2 000 zł

Bez tytułu, 1994 r.

inkografia, A/I/I, 50 x 78 cm, sygn.

Consolation of scepticism, 2013

inkografia, 50 x 71 cm
sygnowany A.P. 1/3

Bez tytułu (232a), 2013 r.

inkografia/papier, 57 x 70 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `Olbiński`

estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Fortepian

akryl, płótno; 32 x 24 cm
sygn. p.d. Olbinski

Estymacja: 6000 - 8000 PLN

The Egyptian Helen

plakat, 87 x 62,5 cm

Kryterium ważności

inkografia na papierze, 59,5 x 49 cm

Kryterium ważności

inkografia na papierze, 30 x 24,5 cm

Rozmowa kontrolowana

inkografia na papierze, 40 x 60 cm

La traviata

serigrafia 2/5, 45 x 31 cm

Cinderella

plakat z autografem, 67,5 x 50,5 cm

inkografia na papierze, 45 x 33 cm

Subtelny warunek namiętności

inkografia na papierze, 66,5 x 86 cm

Świt bogów

inkografia na papierze, 30 x 45 cm

Kobieta z kolumną

ołówek/papier, 43,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Leda z łabędziem

ołówek/papier, 42,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Latajacy Holender, 1992

olej, akryl, płótno; 60 x 80 cm
sygn. p. śr. Olbiński

Estymacja: 28000-35000 zł

Dwa teatry

olej/płótno, 46 x 35 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Estymacja: 24 000 - 35 000 zł

Akt

ołówek/papier, 44 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Fryderyk Chopin

Serigrafia, papier; 90 x 60 cm
Sygn. ołówkiem p.d. Olbiński l.d. 112/200

Estymacja: 2 000 - 4 000 zł

The Supporting Folks, 1988

Olej, płótno, tektura; 38 x 28 cmw świetle passe-partout
Sygn. l.d. OLBIŃSKI

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Szkic do plakatu Sanatorium pod klepsydrą Brunona Schulza, 2009

rysunek na papierze, ołówek, 43 x 32 cm,
sygn. w prawym dolnym rogu , na obrazku

Kobieta - Anioł

ołówek/papier, 44 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Biała róża

obraz wkomponowany w drewnianą oprawę lustra (wys. całk. 98 cm);
olej, akryl, płyta; 23 x 31 cm; sygn. p. d.: Olbiński

Oczy łabędzia

obraz wraz z lustrem
zakomponowane w drewnianą, złoconą oprawę;
wys. całkowita: 90 cm; obraz: olej, akryl, płyta; 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Deszczowe marzenie

Kredka, papier; 45 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Olbiński

Estymacja: 5.000 - 6.000 zł

Baletnica

ołówek/papier, 38 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Olbiński`

Estymacja: 2 500 - 3 000

Bez tytułu, 2012 r.

litooffset, 3/3,
66 x 55 cm,
sygn.

olej, płótno;
66 x 47 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Niebo nad N.Y.

technika własna/papier naklejony na płytę, 85,5 x 75,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `olbiński`

Estymacja: 1 300 - 1 600

Zwierzyniec

sygnowany p.d.: `olbiński`

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 1 300 - 1 600

Córka pułku

ołówek, kredka/papier, 27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
u góry napis: `La Fille du Regiment`

Estymacja: 2 500 - 3 500

Plaża

olej, akryl/płótno, 56 x 203 cm

Estymacja: 24 000 - 29 000 zł

Mona Lisa

olej, akryl/płótno, 55 x 198 cm
sygnowany l.d.: `olbiński`

Estymacja: 24 000 - 29 000 zł

Żaglowiec

akryl, olej/płótno, 92 x 57 cm
sygnowany l.d.: `olbiński`

Estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Czarny łabędź

akryl, płótno,
60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

serigrafia e/a
64 x 46 cm

serigrafia e/a
51 x 66 cm

Nieziemskie spojrzenie

akryl, płótno,
91,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Dwie tęcze

olej, płótno,
34,5 x 52 cm,
sygn. p. d.: Olbiński

Nieziemskie spojrzenie

akryl, płótno,
91,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Inkografia, A/1/1
53 x 77,5 cm
sygn.

Zasznurowana

ołówek, papier, 46 x 37 cm;
sygn. u dołu: Olbiński

Leda

olej, płótno,
55 x 38 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Lustro z łabędziem

obiekt: obraz zainstalowany do XIX-wiecznej ramy, całość: 92 x 54 cm (wraz z ramą), obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 26 x 36 cm
sygnowany na obrazie p.d.: `Olbiński`

SZKIC DO PLAKATU: WESELE FIGARA

ołówek/papier,
51,5 x 39 cm
sygnowany p. d.: `Olbiński`

CZŁOWIEK Z ŻELAZA, 1981 R.

offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. l.śr.: `R. Olbiński`

Apollo i Dafne

olej, płótno,
60 x 91 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Don Giovanni

litografia barwna, papier,
50 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński

Anioł, 2011

ołówek, papier,
32,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: Olbiński

Plakat do opery Giacomo Pucciniego Turandot

wydruk autorski, papier,
36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Olbiński, l.d.: a/p

Carmen - lustro, 2010 r.

obiekt: obraz zainstalowany do XIX-wiecznej ramy,
całość: 63 x 33 cm (wraz z ramą), 59 x 26 cm (podobrazie, deska) obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 17 x 22 cm

Pocałunek

ołówek, papier,
36 x 25 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Ifigenia na Taurydzie

olej, płótno,
29 x 51 cm;
sygn. p.d.: Olbinski

NA ŁONIE NATURY

litografia czarno-biała podmalowana akwarelą/papier,
28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Olbiński`

SZKIC DO PLAKATU: LA DONNA DEL LAGO

ołówek/papier
38,5 x 26 cm
sygn. p.d.: `Olbiński`
Nabywca projektu otrzyma gratis plakat z dedykacją imienną autora

Wenecja, 2010 r.

obiekt, olej, akryl/deska, owal,
40 x 30 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`

U wodopoju

ołówek, paper wym:23,5 x 47 cm;
sygn. u dołu: Olbiński

Łuczniczka

olej, płótno,
54 x 41 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

Płaczący anioł

ołówek, papier
wym. 54 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Olbiński

U wodopoju

olej, płótno,
36 x 70 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Zasznurowana

ołówek, papier, 46 x 37 cm;
sygn. u dołu: Olbiński

Współczesna Wenus

olej, płótno,
78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Tańczące

olej, płótno,
61 x 75 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

La Traviata

litografia, papier,
50,5 x 36,5 cm;
sygn. p.d.: Olbiński (ołówkiem) num. l.d. AP 23/35

PARA

28,5 x 40, 5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Olbiński`

Namaluj mi serce

olej, płótno, 104 x 78 cm;
sygn. p.d.: Olbinski

Nowa suknia dla Yo

olej, płótno; 85 x 61 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

litooffset,
65/100,
91 x 61 cm,
sygn.

Obiektywne ukazanie treści,

Inkografia, druk pigmentowy, papier archiwalny Fain Art Wave Illford,
40x60 cm (rozmiar M),
egzemplarz autorski,
sygn. ołówkiem na licu, sucha pieczęć Desa Modern. Wydane nakładem Desam Modern.

Próba ikony,

60x44 cm (rozmiar M),
egzemplarz autorski,

Lustro: Trzeci wymiar czasu, 2010 r.

całość: 66 x 34 cm (wraz z ramą), obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 20 x 26 cm
sygn. na obrazie p.d.: `Olbiński`
opisany na odwrociu obrazu: "Third dimension of time" (study) | Olbiński`

Koniec sezonu

olej, płótno,
34 x 45 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Koziorożec

olej, płótno naklejone na tekturę,
42 x 37 cm;
sygn. l. d.: R. Olbiński

Tribute to Bouguereau

olej, płótno,
60 x 75 cm;
sygn. l. d.: R. Olbiński

BEZPIECZNY DYSTANS, 2001/2009 R.

inkografia/papier,
30 x 21 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Olbiński`, l. d.: numer edycji: `2/100`
wg: "Bezpieczny dystans", 2001 r., akryl/płótno, 81,3 x 55,9 cm

Smak dociekliwego optymizmu

olej, płótno,
43 x 53 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

The Origin of Meaning

olej, płótno, 85 x 75 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

serigrafia
54 x 77 cm

serigrafia
60 x 40 cm

serigrafia 25/35
65x97 cm

Chopin

litografia, papier,
76 x 53 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d. Olbiński (na płycie i ołówkiem); num. l.d.: 112/200 (ołówkiem)

Czuwanie konika szachowego

akryl, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Okno

olej, płótno,
67 x 81 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Tajemniczy sad

litografia barwna, papier,
84 x 67 cm;
sygn. p.d.: Olbiński (ołówkiem) num. l.d. AP 3/35

Chopin

litografia, papier, 76 x 53 cm (odcisk kamienia);

Guignol

olej, płótno, 46 x 31 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Retrospektywna niewinność

gwasz, kredka, papier; 28,7 x 40,5 cm
sygn. p.d. Olbiński

Akt we wnętrzach pałacowych

serigrafia barwna, papier,
54 x 74.8 cm
sygn. z martycy p.d.: Olbinski sygn. oł. pod ryc. l.:176/200, p.: Olbinski

Wizje

litografia
84x67cm
2004

litooffset, 95/100, 91 x 66 cm, sygn.

Corrida

olej, płótno, 76,5 x 102 cm

Tajemniczy sad

litografia, papier, 84 x 67 cm;

Akt

olej, płótno,
90,5 x 68,5 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie nalepka z wystawy: Rafał Olbiński: New Dreams of Old Values, XII 2008 - II 2009,
Jule Collins Smith Museum of Fine Art at Auburn University

La Traviata

litografia, papier,
50,5 x 36,5 cm;

Ptasi żaglowiec

litografia, papier,
53,5 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński (na kamieniu i ołówkiem pod kompozycją); nakład l.d.: 176/200 (ołówkiem)

Deszcz

olej, płótno,
38,6 x 35,6 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

Czerwone schody

olej, płótno, 101 x 75 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Corrida

litografia barwna, papier, 51 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Olbiński (na płycie) i p .d.: Olbiński (ołówkiem); nakład l. d.: 168/200

Malowanie tęczy

olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm
sygn. l.d.: Olbiński;
na odwrocie nalepka: Jule Collins Smith Museum of Fine Art at Auburn University / Rafał Olbiński:
New dreams of Old Values / Dec 2008 - Feb 2009

Norma

litografia barwna, papier
76 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem) oraz l. d.: 104 / 200 (ołówkiem);

Pejzaż fantastyczny

litografia barwna, papier
43,5 x 33,6 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: A.P. 12/25 (ołówkiem)

Uzdrowicielska moc wyobra¼ni

olej, płótno
38 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
reprod. na okładce czasopisma Der Spiegel, n. 26, 25.06.2007

Złe w dobrym

olej, płótno
32,8 x 26 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
reprod. na okładce czasopisma Der Spiegel, n. 31, 30.07.2007

Natchnienie

litografia barwna, papier
54 x 71 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nakład l. d.: 91/200 (ołówkiem);
sygn. l. d.: Olbiński (na płycie)

DON KICHOTE

akryl/płótno
40,5 x 31 cm
sygn. l.d.: `Olbinski`

Czerwone schody

olej, płótno
101 x 75 cm
sygn. l. d.: Olbiński

Muzyka

olej, płótno
52 x 41 cm
sygn. p. d.: Olbiński
reprodukowany na okładce czasopisma "Der Spiegel", n. 31, 28.07.2003

druk unikatowy, papier
28,4 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński

Deszcz

olej, płótno
32,5 x 23 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Ewa

węgiel, papier,
76 x 56 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

INTERNET

olej/płótno,
41 x 31,5 cm
sygn. l.d.: `Olbiński`

KOMPUTER OSOBISTY ZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM ROKU MAGAZYNU TIME W 1982 R., 2007

olej/płótno,
41 x 30 cm
sygn. p.d.: `Olbiński`

Podróż przez spiralne szczyty, 2008

olej, płótno,
35 x 55 cm; sygn.l.d.: Olbiński

The catch, 2005

olej, płótno,
57 x 66 cm; sygn. l.d.: Olbinski;
na odwrocie napisy autorskie: OLBINSKI / "THE CATCH" 2005

litooffset,
15/35, 83 x 67 cm,
sygn.

Random wedding, 2000

olej, płótno, 57 x 44 cm;
sygn. l. d.: Olbiński; na odwrocie opisy autorskie

Głowa mężczyzny

olej, płótno, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Olbinski

Plakat z podpisem autora

oraz płyta "Manon Lescaut" Giacomo Puccini
na okładce znajduje się reprodukcja plakatu
66 x 91 cm

12 MARCA 1999 R. POLSKA STAŁA SIĘ CZŁONKIEM NATO, 2007

olej/płótno,
41,5 x 31 cm
sygn. l.d.: `Olbiński`

REWOLUCJA W KOMUNIKACJI, 2007

olej/płótno
41,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`

Europa

olej, płótno, 63 x 56,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński

Akt przy kurtynie

olej, płótno,
54,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Księga

olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Olbiński

Trzej muszkieterowie

akryl, płótno
103 x 76 cm; sygn. p. d.: Olbiński

Egipska Helena

olej, płótno,
41 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
Obraz jest jedną z pięćdziesięciu ilustracji malarskich wykonanych przez Rafała Olbińskiego do Złotej Kolekcji
Piećdziesięciu Najwspanialszych Oper Świata wydanej przez amerykańską firmę fonograficzną Allegro

Balon

olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Olbiński

Księga

olej, płótno, 18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Olbiński

Plastikowy pieniądz, 2007

olej/płótno,
71 x 53 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`
Praca jest ilustracją do kalendarza jubileuszowego tygodnika Wprost pt. "Wydarzenia, które zmieniły Polskę i Świat 1982 - 2007". Prezentowana była na wystawie zorganizowanej wspólnie przez tygodnik Wprost i galerię Desa Modern w styczniu 2008 r.

Sklonowana owca Dolly urodziła się 5 lipca 1996 r., 2007

olej/płótno
41,5 x 30,5 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`

Anioł

olej, płótno,
79 x 57 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Uskrzydlony

olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: Olbiński

Dłoń

olej, płótno,
sygn. p. d.: Olbiński

Lecący parasol

olej, płótno,
sygn. p. d.: Olbiński

W oknie

olej, płótno,
50,5 x 41,5 cm (całość płótna);
sygn. l. d.: Olbiński

Kamienne serce

olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: Olbiński

Człowiek-żaglowiec

olej, płótno,
sygn. u dołu: Olbiński

Łabęd¼

olej, płótno,
21,5 x 23,5 cm,
sygn. p. d. Olbiński

Anioł

olej, płótno, 79 x 57 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 r. skończył się w Polsce komunizm, 2007 r.

olej/płótno
41,5 x 30,5 cm
sygn. l.d.: `Olbinski`

Jan Paweł II odnowił oblicze ziemi, 2007 r.

olej/płótno,
46 x 35 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`

druk offsetowy
80x57 cm

Biesiada piękna i myśli tech. własna

druk offsetowy
60,5x88 cm

Parowiec

olej, płótno, 43 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Akt

olej, płótno; 27,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

Dama

olej, papier, 33 x 22 cm;
sygn. p. d.: Olbiński

Balon

olej, płótno, 90 x 61 cm
sygn. p. d.: Olbiński

Gołębie

olej, płótno, 26 x 34 cm
sygn. p. d.: Olbiński

Loreley - Alfredo Catalani

plakat, 66x90 cm

litooffset, 19/35, 100 x 69 cm, sygn.

KONWERSACJA KONTROLOWANA, 1999

olej, płótno,
14 x 19.4 cm
sygnowany l.d.: olbiński

Teatr

olej, płótno, 40 x 75 cm; sygn. l.d.: Olbiński

Przy stole

olej/płótno, 46 x 64 cm
sygn. p. d.: `Olbiński`

Teatr

Egoistyczne przedsięwzięcie

akryl, olej na płótnie, 33 x 24 cm
sygn. p.d.: Olbiński

Trzej muszkieterowie

akryl, płótno, 103 x 76 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Bohater podświadomości

olej, akryl, płótno, 45 x 33 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

Conspiracy of choices, 2005

litografia, 1/25, 31 x 22 cm
sygnatura: przód / dół / prawa s.
dar artysty

Third dimention of time, 2005

litografia, 1/25, 31 x 22 cm
dar artysty

Fundacja Mam Marzenie, 2005

litografia, 47/200, 100 x 70cm
dar artysty

Zakochany Pierrot

serigrafia barwna, papier,
61,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, numerowany l.d.: AP 26/35

Don Giovanni - projekt plakatu

serigrafia barwna, papier,
50,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, numerowany l.d.: 141/200

Otello

offset, 54 x 77 sygn. ołówek p.d. 108/200

Pozostałości kompromisu, 2000

akryl i olej, płótno, 101 x 76 cm
sygn. l.d.: Olbiński

Anioł, 2006

olej, akryl, płótno, 76 x 51 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

litooffset, 7/25, 39 x 29 cm, sygn.

litooffset, 6/25, 29 x 38 cm, sygn.

Zakochany Pierrot

serigrafia barwna, papier,

serigrafia barwna, papier,

Elektra, 2005

akryl i olej, płótno, 52 x 35
sygn. l.d.: Olbiński

Identity of Meaning

limited edition lithograph AP 20/35
size: 104.1 x 74.6 cm

Projekt do plakatu festiwalu Jazz Jamboree, 1989

30 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: R. Olbiński R

Trzej muszkieterowie

akryl, płótno, 103 x 76 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Poranna gwiazda, 2005

akryl płótno, 88 x 68 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Sen

akryl, płótno, 76 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

Don Giovanni, 2000,

litografia, 73 x 71 cm

litooffset, AP 15/35, 69,5 x 66 cm, sygn.

Clown

rysunek, ołówek, papier,
67,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: OLBIŃSKI

Retrospektywna tożsamość II

akryl, płótno,
78 x 56 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

litooffset, AP 2/35,
96 x 67 cm,
sygn.

Projekt scenograficzny Podróż do Reims, 2002

akryl, płótno, 55 x 71 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

serigrafia AP 18/25
67x44 cm

Podróż

akryl, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p.d.: Olbiński

Baletnica - stolik

kredka, papier,
68.5 x 53 cm
sygn. l.d.: Olbinski

Portret Juliana (Czarodziejski flet)

akryl, płótno, 44 x 32.5 cm; sygn. l. d.: Olbiński

Projekt scenografii do Don Giovanniego 2002

akryl, płótno; 64 x 80,5; sygn. p. d.: Olbiński

Primavera

olej, płótno, 101,5 x 76 cm; sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie: nalepka z wystawy monograficznej w
Muzeum Narodowym w Kielcach, 18 XI 2000 - 11 II 2001

Zapomniałem tytułu

akryl, płótno, 50 x 39 cm; sygn. l. d.: Olbiński

NIC WSPÓLNEGO Z EWOLUCJA ZNACZEN, 2002

akryl, plótno, 76 x 50,5 cm; sygnowany u dolu z prawej: Olbinski

Zanik zamierzonego motywu 1998

węgiel, papier, 73 x 51 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000-15.02.2001, Kielce 2000, ss. 62,63.

Aida

serigrafia barwna, 90/200, papier, 82 x 57 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Olbiński

Konwersacja kontrolowana 1999

akryl, płótno, 50 x 78 cm; sygn. l. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Ktalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000 – 15.02.2001, Kielce 2000, ss. 32, 33.

Para

węgiel, papier, 51 x 73 cm, (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Olbiński

Małżeństwo środka lata 1999

akryl, płótno, 72 x 58 cm; sygn. p. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach,
Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000-15.02.2001, Kielce 2000, ss. 24,25.

Ogród

akryl, płótno, 58 x 72 cm; sygn. l. d.: Olbiński

serigrafia barwna, odbitka autorska, 46 x 66 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Olbiński, w l. d. napis: ea

ODWROTNOŚĆ SENTYMENTALNYCH AMBICJI

akryl, płótno, 70 x 55 cm;
sygn. l.d.: Olbiński

Flowers and Falles

Print, papier
59 x 79 cm

liczba obiektów: 434