Wymiary: szafka 95 x 42 x 20 cm; wysokość zegara z konsolą – 129 cm
17-10-2023
Zegar kominkowy z figurą Ludwika XIV
Zegar pochodzi z II poł. XIX w.
Brąz złocony i srebrzony.
Wysokość: 46,5 cm
6 000 zł
09-01-2023
Japonia, okres Meiji (1868-1912)
Brąz patynowany, dekoracja wykonana w technice iro-e zogan różnymi metalami i stopami (miedź, srebro, złocenia)
Wymiary: wysokość: 24 cm
Średnica wlewu: 9 cm
Drewniana podstawa.
Obiekt wysokiej klasy artysty
6 000 zł
11-01-2023
Srebrny wizytownik dekorowany emalią na giloszu
Srebro pr. 0,900, wybity numer 1937
Pokrywa dekorowana dwustronnie jasną emalią na giloszu.
Wnętrze złocone.
Wymiary: 8,5 x 6 x 0,9 cm
Waga: 139 g
Stan zachowania: bardzo dobry.
4 500 zł
01-06-2022
Półmisek ozdobny, Japonia, Arita pocz. XX w.
Japonia, Arita, porcelana w stylu Imari, początek XX w.
Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem, naszkliwnie czerwienią żelazową i farbami emaliowymi i złotem.
Średnica: 40 cm
Stan zachowania: bardzo dobry
5 000 zł
01-06-2022
Srebrzenie na alpace. Cechowana Fraget Plaque, numer katalogowy 1714.
Wymiary: 15 x 17 cm
Stan zachowania: zarysowania dna czary.
1 300 zł
01-06-2022
Koszyk
Szkło bezbarwne, kryształowe, szlifowane.
Oprawa: srebro cechowanegłową kobiecą (Polska) z cyfrą 3
(próba 800)
Wymiary: 23,5 x 31,5 x 21 cm
Stan zachowania: miejscowe odpryski na fasetach szkła.
5 000 zł
01-06-2022
Karafka w stylu Art déco, Paryż, XX w.
Okucie: srebro, cechowane, głowa Minerwy, Gmerek złotnika: Lagriffoul & Laval
Wymiary: 20 x 12,5 cm
Stan zachowania: bardzo dobry, niewielki ubytek na dolnej krawędzi korka.
2 000 zł
13-03-2024
Herbatnica, St. Petersburg, firma Sazikowa
Szkło kobaltowe, prasowane,
oprawa: srebro cechowane: „ЛСАЗИКОВЬ”, „А.Ф”„1886”, „84”,
probierz Aleksander Frans Fan der Flit, 1886 r., złotnik Ignacy Pawłowicz Sazikov.
Wymiary: 22 x 10,5 x 10,5 cm
6 000 zł
01-06-2022
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona. Na brzuścu w centrale części miniatura z widokiem na Altes Palais w Berlinie.
Sygnowana na spodzie: berło kobaltem podszkliwnie i KPM.
Wymiary: 46 x 21 cm
8 000 zł
01-06-2022
"Św. Hieronim w pracowni"
, 1550
Olej na desce.
Wymiary: 62 x 73cm
25-10-2021
"Wenus i Kupidyn"
Olej na płótnie.
Wymiary: 44,5 x 51 cm
26-10-2021
"Pejzaż wiejski"
, 1866
Olej na płótnie.
Płótno dublowane.
Sygn. i dat. p.d.: „Emma Bąkowska 66”
Wymiary w świetle oprawy: 35 x 45 cm
6 000 zł
01-06-2022
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Żółte róże
Olej, tektura.
Sygnowany w kompozycji akarpiński
Wymiary: 36 x 50 cm
15 000 zł
09-01-2023
GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)
Matka Boska tronująca
Tempera, gwasz (technika mieszana), karton.
Praca niesygnowana.
Proweniencja: kolekcja prywatna Warszawa; praca pochodzi ze spuścizny (kolekcji rodzinnej) artysty
Wymiary: 50 x 69 cm
3 500 zł
09-01-2023
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. p.d.:B RYCHTER – JANOWSKA
Na odwrociu odautorski szkic ołówkiem.
Wymiary: 13,8 x 9,5 cm
6 000 zł
09-01-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Martwa natura z żółtymi chryzantemami"
Olej na płótnie.
Sygn. p.d. "Błażej Iwanowski"
Wymiary: 97 x 77 cm
25-10-2021
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
"Wschowa"
, 1990
Olej, płótno.
Sygn. i dat. p.d. 1990 E.Dwurnik
Na odwrociu opisany: 1990 | E.DWURNIK | WSCHOWA | NR. IX. 527 – 1531 | Dla p. Elżbiety E.D. | 27.10.92
Wymiary: 50 x 60 cm
18-10-2023
GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Waza dekoracyjna z kwiatami Fuksji
Szkło warstwowe (prószone na żółto, bezbarwne, fioletowe), trawione trzykrotnie, dno przeszlifowane, dmuchane w formie.
Sygnatura trawiona i malowana: Gallé z 1908-1914 r.
Wymiary: 9,8 x 18 x 12,5 cm
4 000 zł
01-06-2022
MALCZ Filip Karol (1797 - 1867)
Zestaw sztućców na 12 osób
, 1862
Zestaw srebrnych sztućców na 12 osób.
Srebro pr. 84, cechowane: Malcz | znak warsztatowy | cecha probierza IB 1862 | 84
Na rękojeściach rytowany monogram wiązany LWP
12 000 zł
14-03-2024
Cukiernica skrzynkowa
Cukiernica skrzynkowa.
Srebro pr. 12, cechowane: Malcz 12 w Warszawie znak warsztatowy. Na wieku rytowany monogram wiązany.
Wymiary: 14 x 15 x 10 cm
waga: 604 g
10 000 zł
13-03-2024
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Na targu
, 1928
Olej, tektura.
Wymiary: 22,5 x 31,5 cm
sygn. l.g.: FPautsch 28
Proweniencja: kolekcja prywatna Wiedeń; zakup z DA Rempex z 114 Aukcja Sztuki Dawnej 25.10.2006
8 000 zł
09-01-2023
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Hrabiego Stefana Zborowskiego
, 1903
Ołówek, kredka, papier.
Sygnowany, datowany i opisany p.g.: Jacek Malczewski Jankowa 1903 wrzesień
Opisany na odwrociu p.g.: portret hr. Stefana Zborowskiego Jankowa koło Bobowej
Wymiary: 18,5 x 23,5 cm
19-10-2023
SUCK Jan Fryderyk (czynny ok. 1820- 1854?)
Cukiernica skrzynkowa
Srebro pr. 11, cechowane na spodzie Suck (częściowo zatarte), 11
Wymiary: 14,5 x 9 x 6 cm
Waga: 458 g
8 500 zł
13-03-2024
BANDAU Jerzy Jan (Warszawa 1768-1817)
Solniczka w formie czary
Srebro cechowane IGB (częściowo niedobite) 12, złocone wewnątrz czarki.