Srebro pr. 12, cechowane na krawędzi podstawy Malcz | 12 |w Warszawie | znak warsztatowy kotwica
Na podstawie rytowany inicjał RG
Wymiary: 13,5 x 8,5 x 8,5 cm
Waga: 402 g
12-03-2025
MALCZ Karol Filip (1797 - 1867)
Para kandelabrów czteroświecowych
, 1865
Srebro pr. 84, cechowane: MALCZ | w Warszawie, cecha warsztatowa: kotwica, cecha probierni warszawskiej z inicjałami i datą 1865, orzeł dwugłowy. Wymiary: 46 cm x 23
wymiary podstawy: 14,5 x 14,5 cm
Saga: 2633 g
10-07-2024
KLOPFER Karol (1859-1937)
"Tryptyk warszawski"
Akwarela na papierze.
Sygnowana trzykrotnie u dołu po prawej "K. Klopfer"
Tryptyk oprawiony we wspólną ramę o architektonicznym charakterze.
Wymiary poszczególnych kwater: 26 x 18,5 x 26 x 38 x 26 x 18,5 cm
25-10-2021
WINTEROWSKI Leonard (1868 - 1927)
"Pasterze z Bukowiny"
Olej, płótno.
Sygn. p.d. L. Winterowski Bukowina 1904 r.
Wymiary: 25 x 35 cm
18-03-2025
ŻUŁAWSKI Marek (1908 Rzym - 1985 Londyn)
"Martwa natura"
Olej, płótno naklejone na deskę.
Wymiary: 47 x 53 cm
Praca niesygnowana.
Proweniencja: kolekcja rodziny artysty.
25-03-2025
DUBROWICKI Michał (XX w.)
Pejzaż leśny
Olej/tektura
Wymiary: 11,5 x 8 cm
Sygn. i dat. p.d. MDubrowicki 27
Wymiary wraz z oprawą: 34 x 37 cm
08-10-2025
BARWICKI Mieczysław
"Pejzaż morski"
Olej na płycie.
Sygn. i dat. p.d.: "M.Barwicki 1929"
Wymiary: 63 x 43 cm
09-11-2021
SZCZERBIŃSKI Mieczysław (1900? - 1981)
Mimozy
Pastel/tektura
50 x 70 cm
Sygn. M.Szczerbiński
08-10-2025
GAJEWSKI-OSTOJA Mirosław (1867-1931)
"Portret dziewczyny" 1918 r.
Patel na papierze.
Sygn. i dat. p.d.: "Mir 1918"
Wymiary: 58,5 x 42,5 cm
04-11-2021
MERWART Paweł (1855 - 1902)
"Autoportret malarza"
Olej, tektura.
Sygn. p.d.: P. Merwart
Wymiary: 34,2 x 25,7 cm
18-03-2025
WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
Game for two
, 1989
Olej, ołówek, płótno; 41 x 41 cm
sygnowany na odwrocie: „game for two | Winiarski ’89”
19-10-2023
CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
Most na Sekwanie
, 1912
ołówek, papier, 26 x 33,5 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: Paryż 1912
08-10-2025
KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Wejście do kościoła Santa Maria della Salute
Olej, płótno.
Sygn. p.d.: Kamocki
Na odwrociu w górnej części krosna odautorski opis: Venezia | Wejście do Kościoła Santa Maria della Salute
Wymiary: 70 x 100 cm
24-03-2025
CYBULSKI Tadeusz (1878 - 1954)
Pejzaż jesienny
, 1921
Olej, sklejka.
sygn. l. d.: T. Cybulski 921
p. d. dedykacja autorska z 1922
Wymiary: 38 x 47 cm
7 000 zł
09-01-2023
GROTT Teodor (1884-1972)
"Martwa natura z bukietem róż"
Akwarela na kartonie.
Sygn. i dat. p.d. Teod. Grott / 23 VIII 923
Dedykowany p.d. Kamusi w Krakowie
Wymiary w świetle oprawy: 43,5 x 67 cm
9 000 zł
01-06-2022
KLIMASZEWSKI Tomasz
Srebro pr. 12, cechowane: późniejsza cecha z oznaczeniem srebra pr. 4, Klima-szewski / 12
Srebro pr. 12, cechowane: Warszawa / późniejsza cecha z oznaczeniem sr. pr. 4 / 12 / znak warsztatowy: baranek / Klima-szewski
Czerpak wewnątrz złocony.
Wymiary: 17 cm
Waga: 45 g
10-10-2025
HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Chłopiec z pieskiem
, 1923
Olej, tektura.
Sygn. i dat. l.d. Wlastimil Hofman 1923
Wymiary: 25,5 x 35 cm
20 000 zł
09-01-2023
PACIAK Władysław (1903-1983)
"Akt"
Węgiel, papier beżowy.
Sygnowany p.g.: WP
Wymiary: 53 x 40 cm
25-03-2025
PACIAK Władysław (1903-1983)
"Akt"
Węgiel, papier beżowy.
Sygnowany p.g i p.d.: WP ; Wł Paciak
Wymiary: 60 x 40 cm
25-03-2025
DMYTRYSZYN Włodzimierz (1905 - 1992)
"Marszałkowska z budynkiem Dworca Wiedeńskiego"
Olej, płyta.
Sygn. l.d. W.Dmytryszyn
Wymiary w świetle oprawy: 29,5 x 21,5 cm
18-03-2025
NAŁĘCZ Włodzimierz (1865, Kijów - 1946, Jeruzal k. Skierniewic)
"Ventnor w jasny słoneczny dzień"
Pastel, papier.
Sygn. l.d. Nałęcz, opisany na odwrociu: nalepka -5- | "Brzegi Anglyi"| Ventnor (Isle of Whitt) | W.I.Nałęcz | (W jasny słoneczny dzień)
Wymiary: 37 x 26 cm
19-03-2025
WALISZEWSKI Zygmunt (1897-1936)
Portret dziewczyny z koszem owoców
Ołówek, akwarela, papier.
Sygn. p.d. i l.d. ZW.
Wymiary: 30 x 23 cm
Praca notowana w katalogu Zygmunt Waliszewski 1897-1936. Malarstwo i rysunek, wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Warszawie, maj-lipiec 1999, prace nie datowane; poz.II/198, str