MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
galeria@antyki-mdm.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (98)
Duży głęboki talerz Miśnia, XVIII/XIX w.
Porcelana malowana naszliwnie, złocona. Lustro dekorowane bukietem kwiatów; na kołnierzu pojedyncze wiązanki.

Rant złocony.

Sygnowana kobaltem podszkliwnie; dwa skrzyżowane miecze, gwiazdka; wycisk 3 ; wycisk 57 ; czerwienią 19
14-11-2025
Dekoracyjna patera, Miśnia 1924-1934 r.
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona.

Sygnowana: dwa skrzyżowane miecze (kobaltem podszkliwnie) z kropką ; wycisk F153A, czerwienią 54.; kobaltem 16

Średnica: 29 cm

Stan zachowania: bardzo dobry.
14-11-2025
Cukiernica skrzynkowa Norblin & Co
Srebrzenie na mosiądzu. Cechowany na spodzie Orzeł dwugłowy Norblin & Co Galw Warszawa nr katalogowy 1354

Pokrywa dekorowana monogramem wiązanym KS

Wnętrze złocone.

Wymiary: 13,5 x 10 wysokość: 9 cm
10-12-2025
Plater (srebrzenie na białym metalu) cechowany: Fraget | w | Warszawie | Galw

Cechowanie z okresu 1860-1896 r.

Numer katalogowy 1251

Wymiary: 37 x 25 cm
20-11-2025
Brązowa paterka z nimfą sygn. Rudolf Marcuse
Paterka brązowa (brąz patynowany) z postacią Nimfy. Może służyć także za paterkę na wizytówki.

Sygnowana Rudolf Marcuse

Wymiary: wysokość : 15 cm ; wymiary podstawy : 20 x 20 cm
05-01-2026
Porcelana malowana naszkliwnie, z ażurowym kołnierzem.

Sygnowana kobaltem podszkliwnie: dwa skrzyżowane miecze, wycisk 6, wycisk 2

Średnica: 24 cm

14-11-2025
"Św. Hieronim w pracowni" , 1550
Olej na desce.
Wymiary: 62 x 73cm
25-10-2021
"Wenus i Kupidyn"
Olej na płótnie.
Wymiary: 44,5 x 51 cm
26-10-2021
"Pejzaż wiejski" , 1866
Olej na płótnie.

Płótno dublowane.

Sygn. i dat. p.d.: „Emma Bąkowska 66”

Wymiary w świetle oprawy: 35 x 45 cm

6 000 zł

01-06-2022
GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)
Matka Boska tronująca
Tempera, gwasz (technika mieszana), karton.
Praca niesygnowana.

Proweniencja: kolekcja prywatna Warszawa; praca pochodzi ze spuścizny (kolekcji rodzinnej) artysty

Wymiary: 50 x 69 cm

3 500 zł

09-01-2023
KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)
"Raster" , 1978
Olej, płótno.

Sygn. i dat. p.d.: 1978 | B . Kierzkowski

Opisany na odwrociu odautorsko B.Kierzkowski 1979 "Raster"

Wymiary: 80 x 65 cm
26-06-2024
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. p.d.:B RYCHTER – JANOWSKA
Na odwrociu odautorski szkic ołówkiem.
Wymiary: 13,8 x 9,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Martwa natura z żółtymi chryzantemami"
Olej na płótnie.

Sygn. p.d. "Błażej Iwanowski"

Wymiary: 97 x 77 cm
25-10-2021
GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Waza dekoracyjna z kwiatami Fuksji
Szkło warstwowe (prószone na żółto, bezbarwne, fioletowe), trawione trzykrotnie, dno przeszlifowane, dmuchane w formie.

Sygnatura trawiona i malowana: Gallé z 1908-1914 r.

Wymiary: 9,8 x 18 x 12,5 cm

4 000 zł

01-06-2022
KRCHA Emil (1894-1972)
"Pejzaż z dzwonnicą"
Olej, płyta.

Sygn. l.d. E.Krcha.

Wymiary: 27 x 21 cm
11-06-2024
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Na targu , 1928
Olej, tektura.
Wymiary: 22,5 x 31,5 cm
sygn. l.g.: FPautsch 28

Proweniencja: kolekcja prywatna Wiedeń; zakup z DA Rempex z 114 Aukcja Sztuki Dawnej 25.10.2006

8 000 zł

09-01-2023
CIESZKOWSKI Henryk (1832-1895)
"Nad morzem"
Akwarela, gwasz/papier.
Sygn. l.d.: H.Cieszkowski
Na odwrociu opisany: Henryk Cieszkowski / ur.1835 – um. w Rzymie r.1895.
Wymiary: 21 x 15 cm
19-03-2025
CWIETKOW Iraida (1923 - 2003)
"Żniwa"
Olej, płótno

Sygn. p.d. : ICwietkow

Wymiary: 100 x 82 cm
25-03-2025
JEDLIKOWSKI Jakub
Mlecznik z herbem Dąbrowa
Srebro pr. 12; cechowane: Jedli|kowski. Uchwyt z drzewa barwionego, wnętrze złocone. Rytowany na brzuścu herb Dąbrowa. Wymiary: 18 x 7 cm waga: 276 g
10-07-2024
CYNOWSKI Jan
Srebro pr. 3, cechowane na spodzie: cecha warszawskiego Urzędu Probierczego z okresu międzywojennego, cecha złotnika J.C.

Na wewnętrznej stronie pokrywy grawerunek podarunkowy  1.11.1932 Varsovie

Wymiary: 19,5 x 30 cm

Waga: 1730 g
12-03-2025
SCHWARTZ Jan Maciej (czynny ok. 1800 - 1828)
Lichtarzyk srebrny
Srebro pr. 12, cechowane na krawędzi podstawy: gmerek złotnika M.Schwarz

Wymiary: wysokość: 12,5 cm ; wymiary podstawy 8,2 x 8,2 cm

Waga: 164 g
10-07-2024
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Wspomnienie z Egiptu II , 1996
Serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm

Sygn. i dat. p.d. Jerzy Nowosielski 96

Numeracja 4/15 l.d (numeracja grecka)
08-10-2025
GAZY Józef (1910 - 1998)
“Radom” 1953 r.
Pastel/papier

43 x 50 cm

Sygn. i dat. l.d. J Gazy 53 Radom
08-10-2025
WILKOŃ Józef (ur. 1930)
Kompozycja, 1960 r. , 1960
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. i dat. l.d.: Wilkoń 1960
Wymiary: 25 x 18 cm

8 000 zł

09-01-2023
MALCZ Karol Filip (1797 - 1867)
Srebrny talerz Karol Filip Malcz I ćw. XIX w.
Srebro cechowane na spodzie: Malcz | w Warszawie | 12 | kotwica (znak warsztatowy)

Na kołnierzu rytowane inicjały MK

Średnica 35 cm

Waga: 960 g
14-11-2025
liczba obiektów: 98