1 zł
2 600 000 zł

DORYS Benedykt Jerzy (1901-1990)

Portret Henryka Grunwalda, 1933/1950

fotografia czarno-biała, brom, papier
39 x 29 cm (arkusz)
sygn. (na negatywie) l.d.: Dorys (ołówkiem) oraz opisana i pieczątka autorska na odwrocie;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Elżbiety Barszczewskiej, 1958

fotografia czarno-biała, brom, papier,
23,8 x 16,5 cm (arkusz);
sygn. (na negatywie) p.d.: Dorys oraz pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony

PORTRET ANIELI MŁYNASRSKIEJ - RUBINSTEINOWEJ, OK. 1930 R.

fotografia czarno-biała, brom/papier
40 x 29 cm
sygn. p.d.: `Dorys`
na odwrocie stempel autorski ZAIKS z 1953 oraz opis, negatyw: 1930 r., odbitka pó¼niejsza

PORTRET AKTORKI ZOFII ŚLźSKIEJ

40 x 29 cm
sygn. p.d.: `Dorys`
na odwrocie stempel autorski ZAIKS z 1974 oraz opis

Profil architekta K., 1956

39,5 x 29,5 cm
sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem), na odwrocie pieczątka autorska oraz opis (ołówkiem i tuszem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Portret Jadwigi Smosarskiej, l. 30.? XX w. / 1981

10 x 13 cm
na odwrocie pieczątka autorska, dat. oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, lifetime print

Portret Zofii Batyckiej, l.30.XX w./ 1962

8,5 x 6 cm
dat. opis, (ołówkiem) oraz pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, lifetime print

Portret Jana Sunderlanda, ok. 1949

40 x 29,5 cm
sygn. l.d.: B. Dorys;
na odwrocie pieczątka autorska oraz nalepka wystawowa; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Portret Stanisława Stanisławskiego, 1929

40 x 29,5 cm
sygn. p.d.: Dorys,
na odwrocie pieczątka autorska, sygn., dat. oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, lifetime print

Portret Ludwika Solskiego, 1958

40 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: Dorys, na odwrocie pieczątka, sygn., dat. oraz opis (ołówkiem i tuszem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Struktura, 1961

30 x 40 cm;
na odwrocie sygn. oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Kazimierz nad Wisłą, 1961

24 x 40 cm;
sygn. l.d. (ołówkiem): Dorys, na odwrocie opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony; lifetime print

Wazon, projekt Julii Keilowej, ok. 1935

16,3 x 11,3 cm; tłoczona pieczątka autorska
p.d.: Dorys/Warszawa, na odwrocie pieczątka oraz opis (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Rze¼ba Julii Keilowej, portret E. Moczarskiego, 1935

11,6 x 14,3 cm
tłoczona pieczątka l.d.: Dorys/Warszawa, na odwrocie pieczątka oraz opis (tuszem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony; stan zachowania l.g.: uszkodzony róg, vintage print

Akt II, ok. 1932/1961

38 x 28 cm (w świetle passepartout)
sygn. l.d. (ołówkiem): Dorys, opis. I dat. n a odwrocie (ołówkiem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, lifetime print

Portret Xawerego Dunikowskiego, 1957

sygn. l.d. (ołówkiem): Dorys opis. na odwrocie (ołówkiem) oraz pieczątka autorska, wystawowa i nalepki wystawowe odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Reklama gramofonu, l. 30.? XX w. /1980

fotografia czarno-biała, brom, papier matowy,
40 x 30 cm; sygn. l.d. (ołówkiem): Dorys, na odwrocie pieczęć autorska
odbitka autorska
nakład: nieokreślony

PORTRET TADEUSZA SYGIETYŃSKIEGO

39,5 x 29,5 cm (arkusz)
na odwrocie pieczęć autorska i napisy autorskie (?)
odbitka autorska, nakład nieokreślony

Duet Nella, l. 30. XX w.

fotografia czarno-biała, brom,
papier
39,5 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem) oraz dat. i opisana na odwrocie (ołówkiem)

Portret Niny Andrycz, 1957

fotografia czarno-biała, brom , papier,
17,5 x 11,8 cm;
na odwrocie pieczątka autorska; odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

liczba obiektów: 186