1 zł
2 600 000 zł

Narodziny liścia, 1959 r.

olej/karton, 60 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu

Estymacja: 12 000 - 14 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przedwiośnie, 2005 r.

olej/płótno, 56 x 64,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu

Estymacja: 8000 - 12 000

Znaki wiosny, 1962 r.

olej/płótno, 62 x 85 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `61x75` | `JANINA KRAUPE | "ZNAKI WIOSNY" | OLEJ 1962`

Pochodzenie: Galeria Nautilus, Kraków

Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 7-30.05.2004

Reprodukowany: Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, poz. kat. 34, s.49

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 7 000 - 10 000

Portret Włodzimierza Świderskiego, 1946

olej, płótno;
50 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napisy: JANINA KRAUPE / "Portret Włodz. Świderskiego" olej / 1946 r.

akwarela, papier naklejony na karton,
64,3 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Znaki słonecznego lata

akwarela, papier,
61,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
Na odwrocie tytuł autorski: "Znaki słonecznego lata"

olej, płótno;
50 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe

Snopy, 1991 r.

akwarela, kredka/papier, 79 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana p.d.: `J. Kraupe`, w l.d.: ` "Snopy", 1991`

Etiuda, 1957

Tempera, karton;
wym.: 35 x 53 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe.

Oślepiony, 1972

Olej, płótno;
wym.: 138 x 78 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; opis autorski na odwrocie. Praca oprawiona.

Powrót z łąki, 1972

Olej, płótno;
wym.: 125 x 73 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe; opis autorski na odwrocie.

Kwietniki, 2009 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm
sygnowany p.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "KWIETNIKI" | OLEJ 2009`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Organy w Oliwie, 1968 r.

monotypia/płótno, 72,2 x 40 cm
sygnowany p.d.: `J. Kraupe`
opisany na odwrociu: `Janina Kraupe | monotypia "Organy w Oliwie" 1968`

Estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Irys

akwarela, papier, wym. 13,5x12,5 cm

Jałta w nocy, 1961 r.

monotypia/papier, 42 x 61 cm
sygnowana i datowana ołówkiem l. d.: `J. Kraupe 1961` opisany na odwrociu odręcznym pismem: `"Jałta w nocy" `

Estymacja: 3 500 - 4 000

Gorgona, 1959 r.

technika własna/papier, 52,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Kraupe 59`

Estymacja: 2 600 - 3 400

Teksty pustynne, 2008 r.

akwarela / papier,
49 x 62,5 cm,
sygn.

Cztery wykresy gór, 1986

olej, płótno,
100 x 85 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "CZTERY WYKRESY GÓR" / olej 1986

Dance sacre, 1987

linoryt barwny, papier,
20 x 15 cm (wymiar odbitki),
21,4 x 16,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1987, opisany l. d.: "Dance sacree" 24/40

Portret Włodzimierza Świderskiego (1946)

sygn. l. d. dat. na odwrociu
olej, płótno
50x40.5 cm