1 zł
2 600 000 zł

Zaloty, 1989

olej, płótno
65,5 x 54 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

CZTERY FIGURY

dwustronna odbitka graficzna, technika własna, sepia, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout), sygnowane ołówkiem l.g. "J.Lebenstein", na lewym dolnym marginesie ołówkiem A/ER

Siedząca, ok. 1956

tusz, ołówek, papier milimetrowy,
59.3 x 41.7 cm
sygnowany oł. p.d.: Lebenstein 1956 ?

Półakt na tle wieży, 1985

litografia, papier,
49.5 x 31.5 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: XII/XV, p.: Lebenstein 85

Portret kobiety z telefonem i kotem, 1974

tusz, prósz, atrament, ołówek, papier,
64 x 49 cm
sygnowany oł. (poprawione tuszem) p.d.: Lebenstein 74

GAWRON I, 1965

tusz na papierze, 44 x 30 cm, sygnowany u dołu: "Gawron I. Lebenstein 65"
Pochodzi z pracowni artysty.

Herb, 1969

olej, tusz, złoto, płótno
60,5 x 49,3 cm

"FIGURA 2", 1961

gwasz, tusz, 24,5 x 23 cm
w świetle passe-partout, sygnowany l.d.: "Figura 2" oraz po prawej: "Lebenstein 61"

PARA

1984 r.
Akwarela na papierze 19,7 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr.d. - "Jan Lebenstein / 84"

POSTAĆ

1983 r.
Akwarela na papierze 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr.d. - "Jan Lebenstein / 83"

WIZYTA ANIOŁÓW U SARY I ABRAHAMA

Ilustracja do Księgi Rodzaju
1988 r.
Tusz, ołówek na papierze 24 x 32 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 88"

SCENA Z "FOLWARKU ZWIERZĘCEGO" ORWELLA, 1974

dwubarwna litografia, 64,8 x 46,7 cm, sygnowana ołówkiem "Lebenstein 74" oraz "E.A." (= odbitka autorska)

Para przy stole 1955/56

rysunek tusz, gwasz, papier minimetrowy, 59,5 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1955-56?

Deia Krutane

litografia, papier, 50,5 x 70,5;
u dołu napis autorski: C/17 litografia DEIA KRUTANE J. LEBENSTEIN

Suzanne, 1973

litografia brawna, papier
67,5 x 47,5 cm

TRZY FIGURY, 1958-1959

tusz, kredka, papier,
58.5 x 37.5 cm
sygnowany długopisem p.d.: Lebenstein 58-59

SCIANCIA OMNI PRESTE, 1962

długopis czarny, tusz pędzel, odcisk, papier,
43 x 31 cm
sygnowany oł. śr.d.: Sciancia omni preste [pyeste ?], tuszem p.d.: Lebenstein 62

WYMIERZONY W SŁOŃCE, 1971

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany na odwr. l.g.: 100 x 81 niżej pośr.: A LENICA | WARSZAWA | 1971 | "WYMIERZONY | W | SŁOŃCE"

SCENA HISTORYCZNA Z KRZYŻEM, ok. 1955

tusz, akwarela, papier,
26.8 x 35.8 cm
sygnowany oł. p.d.: Lebenstei [sic!] / 1955-56 ?

MOTYW ZWIERZĘCY, 1966

litografia, papier,
32 x 42 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: Epreuve d`artiste, p.: Lebenstein 66