1 zł
2 600 000 zł

olej/płótno, 86 × 55 cm
sygn.: p.d. J. Kraupe
na odwrociu: g. Janina Kraupe-Świderska

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Notacje Muzyczne, 1967 r.

technika mieszana/deska, 50 x 62 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "NOTACJE MUZYCZNE" | OLEJ 1967'

Zapis do Pasji wg Św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego - 4 prace, 1967

linoryt barwny, papier; 74 x 51,5 cm (wymiar arkusza); 69 x 47 cm (wymiar kompozycji);
każda z prac opisana u dołu - z tytułem autorskim: Zapis do Pasji Pendereckiego - oraz sygn. i dat.: J. Kraupe 1967
Prace reprodukowane w: "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego. Janina Kraupe"
[red.: Katarzyna Jankowska-Gumna, Zofia Starikiewicz], Poznań 2003, s. 40-41

W blasku księżyca, 2011

olej, płótno; 54 x 44 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "W BLASKU KSIĘŻYCA"/ OLEJ 2011

Manuskrypt chiński, 2006 r.

tempera na kartonie, 62 x 49 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Błyski nocy, 1976 r.

olej, płótno, 93 x 58 cm,
sygn.p.d.: J. Kraupe,
na odwrociu napis autorski JANINA KRAUPE BŁYSKI NOCY OLEJ 1976

Październik w Zawoi, 2001 r.

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygn.p.d.: J. Kraupe,
na odwrociu napis autorski JANINA KRAUPE, PAŹDZIERNIK Z ZAWOI OLEJ 2001

Październik, 1965

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE/ "PAŹDZERNIK"/ OLEJ 1964-05

DRZEWO ŻYCIA

Gwasz, papier, 64,5 x 49 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe, l.d.: "Drzewo życia" 1992.

Wieczorne rytmy

olej, płótno, 137 x 52 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Kronika ziemi

olej, płótno, 130 x 90 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Odpoczywający, 1970 r.

olej/płótno, 92 x 138 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "ODPOCZYWAJĄCY" | OLEJ 1970' oraz na blejtramie: 'KRAUPE' i 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15 | olej 1970 r. "ODPOCZYWAJĄCY" 92 x 138 cm'

- Janina Kraupe. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunku, Dom Sztuki w Rzeszowie, wrzesień 1970

- Janina Kraupe. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunku, katalog wystawy, Domu Sztuk w Rzeszowie, Rzeszów 1970, kat. 17, s. nlb.

Rudowłosa, 1955 r.

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrocie opisany: JANINA KRAUPE/"RUDOWŁOSA"/1955

BURZA, 1961

tempera, płótno
73 x 100,5 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe
na odwrocie na płótnie: "BURZA" | olej 1961 | JANINA KRAUPE
na blejtramie napis: olej "BURZA" wym. 100 x 73 Janina Kraupe, Kraków, Al. Krasińskiego 28/15

Obraz wystawiany:
- Janina Kraupe-Świderska, Malarstwo i grafika, Arsenał Galeria Miejska, Poznań 2009;
- Janina Kraupe-Świderska, Grafika, malarstwo z kolekcji Elżbiety i Mariana Biesiadów, Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie, Chorzów 2014.

AURA, 1967

tempera, płótno
188 x 76 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe
na blejtramie napis l.: JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15
p.: "Aura" 188 cm x 76 cm | tempera | r. 1967

Obraz wystawiany:

Metamorfozy. Księga przemian, 1997

Linoryt barwny, czarny karton; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitka autorska. Praca z teki 18 linorytów "Metamorfozy. Księga przemian".

Linoryt barwny, czarny karton; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tyt. Odbitka autorskie ed. Praca z teki 18 linorytów "Metamorfozy. Księga przemian".

Wieczór, 1959

Akwarela, czarny karton; wym.: 30,7 x 17,2 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski.

Saloniki. Kościół śś. Aniołów, 1959

Akwarela, papier żeberkowy; wym.: 24 x 32 cm; sygn. oł. p.d. J. Kraupe; opis autorski na odwrocie.

Koncert na trąbkę

olej na płótnie
57 x 73 cm