1 zł
2 600 000 zł

L`APOGEE, 1969

olej, płótno,
80.7 x 64.5 cm
sygnowany u dołu pośrodku: Lebenstein 69
Na odwr. na płótnie napis: Lebenstein | l`apogee | 1969

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1960

olej, płótno, 80 x 40 cm; sygn. p.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie na płótnie napis: Lebenstein / 1960, na blejtramie naklejka francuskiej galerii JACQUES... z ceną

Obnażona, 1985

akwaforta z akwatintą, papier, 52 x 34,5 cm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lebenstein 85, w l.d.: 55/75

Driada i Faun, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 89; na odwrocie napis: Lebenstein / Dryade et faune / 1989 / format 15F
Praca skatalogowana w archiwum Jana Lebensteina.

Figura osiowa, 1962

papier, gwasz, 43,5 x 31,2 cm;
sygn. i dat. środkiem: Lebenstein 62, na odwrocie: Lebenstein / figure axiale, 1962

Humoreska

długopis, papier, 26,9 x 20,8 cm;
sygn. wzdłuż prawego brzegu: 12.II.... Jaś Lebenstein - Hordyńsky

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier, 54,5 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Lebenstein 73

Małżeństwo I (Matrimonium I), 1967

akryl, płótno, 146 x 114 cm;
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 67; sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: Lebenstein 1967, na blejtramie napisy oraz nr katalogowy 73 (z wystawy w Zachęcie w 1992 r.) oraz nalepka z maszynopisu z tytułem
Wystawiany: Galeria Zachęta w Warszawie: 22.IV.-22.V.1992, Muzeum Narodowe we Wrocławiu: 12.VI - 13.IX.1992, Muzeum Narodowe w Krakowie: 9.X.-22.XI.1992.

Figura osiowa, 1963

papier, gwasz, collage,
59,5 x 44,5 cm (arkusz), 58 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 63
Praca z certyfikatem autentyczności, skatalogowana w archiwum Fundacji im. Jana Lebensteina.

Trojka, 1963

olej, płótno, 65 x 100 cm; w l.d.: 3; na odwrocie napisy autorskie: J. Lebenstein / Septembre 1963; na blejtramie tytuł: "Trojka"

Wzlot II (Survol II), 1965

olej, płótno, 194 x 130 cm; sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 65; sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie: Lebenstein 1965 oraz naklejki: ART TRANSIT S.A. oraz CBWA Warszawa (Zachęty) z nr katalogowym 62 (z wystawy w 1992 r.) a także naklejka z maszynopisu i tytułem po francusku i po polsku
Galeria Zachęta w Warszawie: 22.IV.-22.V.1992, Muzeum Narodowe we Wrocławiu: 12.VI - 13.IX.1992, Muzeum Narodowe w Krakowie: 9.X.-22.XI.1992
Bibliografia:
Jan Lebenstein (kat. wystawy: Zachęta, Warszawa, kwiecień-maj 1992), komisarz: Teresa Stepnowska, red. kat.: Małgorzata Kurasiak, Teresa Rokowska, Warszawa 1992, kat. 62, ilustracja czarno-biała na stronach nienumerowanych.
Wiesława Wierzchowska, Autoportrety: o sztuce i swojej twórczości rozmawiają z Wiesławą Wierzchowską: Hanna Rudzka-Cybisowa (et al.), Warszawa 1991, il. na str. 87.

OKNO (KOBIETA W OKNIE), 1956/57

olej, płótno
102 x 63.5 cm
sygnowany l.d.: LEBENSTEIN
Na odwrocie na górnej listwie napis: 117 W Kobieta w oknie (przekreślone) "Okno" na bocznej listwie: (1956/57)

Figura osiowa nr 77 (Figure axiale N77), 1960

olej, płótno, 230 x 102 cm
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 1960
sygn. i opisany na odwrocie na płótnie: Lebenstein / Figure axiale 77 / 1960 oraz napisy na blejtramie
naklejki CBWA Warszawa (Zachęta) z wystawy w 1992 r. z nr katalogowym 18, ART TTRANSIT S.A., naklejka Galerii Chalette w Nowym Jorku, naklejka transportu morskiego z Francji do USA oraz naklejka z maszynopisem z tytułem obrazu.
Wystawiany i publikowany: Jan Lebenstein, Galerie Chalette, 1100 Madison Ave., New York, 03 - 04. 1962, New York 1962 [katalog wystawy, wydrukowany w Szwajcarii], nr kat 6, opis: str. 67, ilustracja (barwna): str. 41.

PÓŁAKT KOBIETY, 1985

Akwaforta, papier; 49,5 x 31,6 cm (odcisk płyty)
Sygnowany i datowany p. d.: Lebenstein 85, w l. d: 55/75

LEKCJA ZOOLOGII

Litografia barwna, papier; 44 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i numerowany ołówkiem p. g.: Lebenstein 45/100

APOKALIPSA, 1985

Litografia barwna, papier; 53,5 x 32 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: Lebenstein 85, numerowany l. d.: 65/150

Wygnanie, 1969 r.

Gwasz/papier, 54 x 43,5 cm (w św. p. p.)
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 69`
oraz tytuł autorski: `Wygnanie`

Z cyklu Bestiarium: Kobieta i bestia, 1965 r.

Gwasz/papier, 42 x 43 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 65`

Stracenie wg Apokalipsy św. Jana, 1985 r.

litografia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowana i datowana p. d.: `Lebenstein 85`
oraz numer l. d.: `69/150`

Plafon, ok. 1969

akwarela, tusz, papier, 20 x 17