1 zł
2 600 000 zł

Sygnatura Iwa, 1979 r.

linoryt barwny/papier, ed. 6/40, 70 x 50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'J. Kraupe 1979' opisany l.d: ' "Sygnatura Iwa" 6/40'

- Galeria M. Jędrysiak, Zakopane, 2013

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Oratorium Jana Sebastiana Bacha, 1969 r.

monotypia/płótno, 53 x 68 cm, oprawiony,
sygnowany i datowany p.d: ‚J. Kraupe 1969’
opisany l.d: ‚ "Oratorium J. Seb. Bacha" ...[nieczyt.]’

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2012

*opłata droit de suite

Snopy, 1991 r.

akwarela, kredka/papier, 64 x 47,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe', opisany l.d. '"Snopy" 1991'

RADOSNA ETIUDA, 2000

Olej, płótno; 62 x 51 cm
Sygnowany p.d.: J.Kraupe; sygn., opisany na odwrocie

*opłata droit de suite

Msza h-Moll III, Jan Sebastian Bach, 1981 r.

akwarela, ołówek/papier, 63,5 x 49 cm
ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi autorskie opisy poszczególnych fragmentów utworu
na odwrociu datowany i opisany długopisem: 'J. Seb. Bach masz h-moll cz. III 1981'

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

Utwór na harfę, 1982 r.

akryl/płótno, 113 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: ‘J. Kraupe’
opisany na rewersie: ‘JANINA KRAUPE | KRAKÓW | "UTWÓR NA HARFĘ" AKRYL 1982’ oraz na blejtramie: ‘113 x 36,5’

Stare i nowe Chiny, 1948 r.

litografia, papier, wym. komp. 28 x 42 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: J. Kraupe 1948
opis. ołówkiem l. d.: litografia "Stare i nowe Chiny" 6/12

Metamorfozy V, 1957

Olej, płótno; wym.: 99,5 x 65 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski. Artystka mówiła: "Ten cykl powstawał automatycznie. Obudziłam się kiedyś w nocy i narysowałam kilkanaście rysunków. Szybko je ponumerowałam, a rano zaczęłam analizować. Zauważyłam, że pokazują pewien proces, stanowią opis jakiegoś rozwoju. Uważam, że sny są pewnego rodzaju wtajemniczeniem".

Gorgona, 1959 r.

monotypia/papier, 52,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Kraupe 59', opisany ołówkiem l.d.: '"Gorgona"'

Akrobaci

sucha igła/papier, 25,5 x 18 cm (zadruk)

Przelot anioła, 1997 r.

olej/płótno, 130,5 x 98 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "PRZELOT ANIOŁA" | OLEJ 1997'

Ognisty ptak, 1965

linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu poniżej kompozycji: "Ptak ognisty" 2/10 J. Kraupe 1965; w obrębie pracy u góry napis: Strawiński/ Ognisty Ptak.

Akrobaci, 1948

akwaforta, papier; 25,5 x 18 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1948 (ołówkiem), l. d.: "Akrobaci" akwaforta (ołówkiem).
Lit.: Janina Kraupe. Grafiki i monotypie, Kraków 1997, poz. 12.

Mantra, 1981,

Olej na płótnie, 100 x 74 cm, w opr. 102 x 77 cm,
sygn. z przodu, u dołu po prawej 'J. KRAUPE', z tyłu na krośnie 'JANINA KRAUPE | KRAKÓW | AL. KRASIŃSKIEGO 28/15 | OLEJ | MANTRA | 1981, na płótnie '

POŁUDNIE, 1972

olej na płótnie, 130 x 78 cm,
sygnowany l.d. "J.Kraupe".
Wystawiany i reprodukowany:
- Janina Kraupe malarstwo-grafika-rysunek, Kraków 2006 Muzeum Narodowe, w katalogu poz. 63;
- Janina Kraupe. Wystawa z cyklu "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego". Poznań 2003 ABC Gallery, w katalogu poz. 32, reprodukcja na s. 45.

JESIENNY BUKIET, 1978

akryl, płótno
61 x 50 cm
sygn. l.d.: J. Kraupe
sygn. na odwrocie na płótnie: JANINA KRAUPE | akryl "JESIENNY BUKIET" 1978
na odwrocie na krośnie napis: ACRYL

Pejzaż z okna pracowni, 1949 r.

technika mieszana/papier, 41 x 29 cm
sygnowany l.d.: 'J. Kraupe' i datowany p.d.: '1949'

Etiuda majowa, 2003

olej, płótno, 120 x 90 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz sygnowany i opisany na odwrociu

Martwa natura z gitarą, 1949

Olej, płótno; wym.: 100 x 75,5 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Lila, 1975 r.

akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | akryl LILA | KRAKÓW'
na odwrociu papierowa nalepka i opis na blejtramie 'J. KRAUPE, "LILA", 1975'