1 zł
2 600 000 zł

Akt wchodzący po schodach, 1968 r.

ołówek, długopis/papier, 36 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Lebenstein 68`

Estymacja: 6 000 - 8 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postacie fantasmagoryczne, 1962

pióro, tusz, akwarela, papier-collage;
20 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 55.62 (długopisem)

L`enlevement d`Europe

atrament, tusz, papier
60 x 45 cm
sygn. l.d.: 68 Lebenstein

Zwierzę (1965)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier milimetrowy
41.5x59

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier;
32 x 29 cm (w świetle oprawy)

Kompozycja, 1962 r.

gwasz/papier, 40 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 62`

Pochodzenie: Kolekcja Hanny Patkowskiej, Paryż

Carnets Intimes- Szkicowniki intymne Jana Lebensteina z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 11.05-04.06.2006

Reprodukowany: Carnets Intimes- Szkicowniki intymne Jana Lebensteina z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. 109, s.70

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 10 000

Figura, 1962 r.

flamaster, technika mieszana, tusz/papier, 24 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 62`

Estymacja: 7 000 - 10 000

Figura, 1962 r.

gwasz/papier, 43 x 33 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 62`

Estymacja: 17 000 - 20 000

Figura, 1959 r.

technika mieszana, akwarela, tusz/papier, 58,5 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 59`

Estymacja: 17 000 - 20 000

Apogeum (ze szkicowników intymnych), około 1970 r.

flamaster, tusz/papier, 11,5 x 10 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka własnościowa: `Jan Lebenstein Collection Joanna Patkowska` oraz tytuł autorski

Estymacja: 8 000 -9 000

Figura nr 106, 1960 r.

olej/płótno, 162 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JAN LEBENSTEIN 60`
opisany na odwrociu: `Jan Lebenstein | figure no 106 | 1960 | 100 M`
na odwrociu nalepka transportu morskiego

Estymacja: 150 000 - 200 000 zł

W oazie, 1988

tusz, gwasz, akwarela, papier;
67 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 88

Figura

sygn. l.d.,
akwarela, tusz, papier milimetowy,
29.2x20.7 cm

Tusz, akwarela, papier, 42 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: Lebenstein 1956

Ilustracja do Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna/papier, 69 x 50 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Lebenstein 85`, l. d.: `XIV/L`

Estymacja: 1 800 - 2 300

Apokalipsa, 1985

litografia, papier,
70 x 51 cm ( wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 85 /150 (ołówkiem)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. l. d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy
27x38 cm

Figura, 1961 r.

tusz, akwarela/papier,
23 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 61` w l.d.: `Figure`

Estymacja: 6 500 - 7 800

Figura, 1957-1958 r.

technika mieszana, gwasz, tusz/papier,
płyta,
58 x 38 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN `

Estymacja: 18 000 - 24 000

Zwierzę (1963)

sygn.dat.p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy/tektura
28.5x39.5 (w św.p-p)