1 zł
2 600 000 zł

LETO Norman (ur. 1980, Bochnia)

Autoportret z Leną, 2010 r.

akryl/wydruk kolorowy (plakat do filmu 'Sailor'), 46 x 83 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AUTOPORTRET Z LENĄ | SAILOR '10 | NL'

- Norman Leto, Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, katalog wystawy indywidualnej w Państwowej Galerii Sztuki, Sopot 2016, s. 116-117 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plizga (Plisque), 2010 r.

olej/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '(PLISQUE) | PLIZGA | 2010 | NORMAN'

Islandia (Czarny piasek)

olej na płótnie, 2009, 110 x 160 cm, sygn. tył, prawy dolny róg ‚Norman 2009, Islandia (czarny piasek)

Sargent + Gainsborough, BMI, Body Mass Index Portrait, Ada P.

olej na płótnie, 100 x 125 cm, 2016, sygn. tył, prawa strona, ‚Sargent Gainsborough, Norman L, 2016, BMI, "body mass index portrait" ADA P.’

Przekrój spłuczki, 2011

technika mieszana/karton, 100 x 70 cm
praca wystawiana i reprodukowana: Norman Leto. Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, kurator Arkadiusz Półtorak, Państwowa Galeria Sztuki, 11 marca 2016 - 10 kwietnia 2016, Sopot 2016, s. 123.

STOKROTKA Z FUKUSHIMY 2, 2017

olej, płótno
120 x 80 cm
sygn. na odwr. na płótnie po lewej: NORMAN | 2017 po prawej: STOKROTKA | Z FUKUSHIMY 2 | FUKUSHIMA | DAISY 2

Photon Help - Skandynawia, 2017

olej, płótno; 160 x 120 cm
sygnowany na odwrociu

Przekrój przez samochód wykonany z cyfrowej pianki Normana-Fussa, poddany działaniu wysokiej temperatury, 2009

custom software, 3d, fotograficzny druk archiwalny, płótno; 140 x 140 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 2009 / NORMAN L / 1/1.

Praca (część ekspozycji) była prezentowana na indywidualnych wystawach: Norman Leto. Dwa nagrania video i cztery screenshoty zrobione w przestrzeni VR, Galeria Arsenał Białystok, 2009 oraz Nieistniejące przestrzenie wystaw, Muzeum Historii Fotografii, Kraków, 2017.

BLACK BOX ONE, 2013 r.

olej/płótno, 80 x 101 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: NORMAN BLACK | BOX | ONE | 2013

Barry Lyndon, 2006

olej, płyta; 70 x 70 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i opisany: BARRY LYNDON / NORMAN / BANACH / 20082006;
- pieczęć galeryjna

Bibliografia: Norman Leto "Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, marzec 2016.

DWA MIESIĄCE NA ANTYBIOTYKACH - DYPTYK, 2005

Dyptyk A: olej, ołówek, płyta, 60 x 50 cm
sygn. na odwr.: 2005 | NORMAN | LETO | DYPTYK-A

Dyptyk B: olej, ołówek, płyta, 60 x 50 cm
sygn. na odwr.: 2005 | NORMAN | LETO | DYPTYK-B

ŁĄKA DO WYJŚCIA Z PSEM B, 2017

olej, płótno
110,5 x 150 cm
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis po prawej: ŁĄKA DO WYJŚCIA | Z PSEM B | NORMAN 2017
po lewej: (PHOTON | HELP LIFT)

Myślę, że jak się umiera to widać coś w tym rodzaju, 2014

olej, płótno; 110 x 150 cm

- Norman Leto: Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2016
Reprodukowany:
- Norman Leto: Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki, Sopot 2016, s. 173.

Ola i Kasia w łóżku, 2017

olej, płótno, 150 x 110 cm
sygn. na odwrociu: NORMAN |2017; KASIA I OLA |W ŁÓŻKU |KATE AND ALEX |IN A BED

PORTRET FRYZJERSKI (2), 2011

olej, kredka, płótno
154,5 x 130,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: PORTRET FRYZJERSKI (2) NORMAN 2011;
na górnym krośnie odwrócony napis: Portret fryzjerski (2) 130

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Norman Leto "Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą", wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, 10 III - 10 IV 2016; publikacja pod red. A. Półtoraka, il. s. 125.

Szkic olejny do obrazu Gainsborough Ex-Portrait (2007), dyptyk, 2006 r.

olej/płyta, 70 x 140 cm (wymiary całości)
sygnowany i datowany na odwrociu każdej części: 'BANACH | 06'

Rodzina, 2009-10 r.

olej/płótno, 110 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2009-10 | NORMAN | -RODZINA'

- "Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą", wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 11.03-10.04.2016

Sprzęgło Hydrokinetyczne (Clutch), 2010

Olej na płótnie, 140 x 160 cm,
sygn. u góry po prawej 'NORMAN LETO | SPRZĘGŁO HYDROKINETYCZNE | (CLUTCH) | 2010'

Szkocja. Szukanie nowych rozwiązań, 2006-07,

olej na płótnie, 75 x 75 cm,
sygn. dół po prawej 'NORMAN L | 2006-7 | SZKOCJA | SZUKANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ'

PORTRET FRYZJERSKI 1 (ALEX MRU KIJANIA), 2011

olej, płótno
148,3 x 115 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: PORTRET FRYZJERSKI 1 | NORMAN 2011 | (ALEX MRU KIJANIA)
wzdłuż lewej krawędzi pośrodku: NORMAN 2011

Obraz wystawiany i opisany:
- Norman Leto, Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą. People that always want something from me; publikacja towarzysząca wystawie monograficznej Normana Leto w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, 10 III - 10 IV 2016, s. 124, il.

liczba obiektów: 66