1 zł
2 600 000 zł

Jeszcze jeden pogodny dzień, 1991 r.

gwasz, 63,5 x 49 cm, sygn.
Dar Rodziny.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Madonna z dzieciątkiem

technika mieszana, papier, 23, 5 x 11 cm

I List do Mateusza, 1990 r.

papier, 61 x 45 cm (zadruk),
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1990, opisany l.d.: I List do Mateusza egz. d art. IV

Daimonion Danuty L.K., 2001 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | ”DAIMONION DANUTY L.K.” | OLEJ 2001 | (L.K. = LESZCZYŃSKIEJ – KLUZA'

Opiekun II, 1989 r.

olej/płótno, 100,5 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "OPIEKUN II" | olej 1989'

Zima w mieście (2004)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
130x90 cm

Upadek Ikara, 1955 r.

monotypia/papier, 49 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1955' oraz opisany l.d.: 'monotypia "Upadek Ikara"'

Dekalog XV, 1986

olej, płótno; 100 x 73,5 cm;
sygn. śr. d.: J. Kraupe;
na odwrocie opis: Janina Kraupe-Świderska / "Dekalog XV" / 1986.

Akrobaci, 1950

Akwaforta; wym.: 260 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1950. Lit.: Janina Kraupe. Grafiki, monotypie lata 40. i 50., Kraków 2000, poz. 12.

Nadchodzą nowe Chiny, 1949

Autolitografia; wym.: 275 x 420 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1949. Grafika w pp, podklejona w narożach, bez szkody dla kompozycji.

ULOTNY

Olej, płótno, 92 x 65 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie: Janina Kraupe, "Ulotny", olej 1998.

Koncert na trąbce

olej na płótnie
57 x 73 cm

Powrót z łąki, 1972

olej, płótno; 125,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie n płótnie napis autorski: JANINA KRAUPE / KRAKÓW / OLEJ "POWRÓRT Z ŁĄKI" 1972;
oraz napis na krośnie malarskim: OLEJ 125 x 73 "POWRÓT Z ŁĄKI" 1972 JANINA KRAUPE / KRAKÓW AL. KRASIŃSKIEGO 28/15.

Oślepiony, 1972

olej, płótno; 135 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie na płótnie napis autorski: "OŚLEPIONY" olej r. 1972 / JANINA KRAUPE / KRAKÓW /
AL. KRAŚIŃSKIEGO 28/15; oraz napis na krośnie malarskim: OLEJ "OŚLEPIONY" r. 1972 JANINA KRAUPE / 135 x 75 KRAKÓW AL KRASIŃSKIEGO 28/15.

Matthäus Passion, 1994 r.

linoryt barwny/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Matthäus Passion" 1/10 Janina Kraupe 1994'

Kwietniki, 2009

olej, płótno; 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "KWIETNIKI" / OLEJ 2009.

Satyr, 1969 r.

asamblaż, olej/płyta pilśniowa, 57,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'J.Kraupe'
opisany na odwrociu: 'Janina Kraupe | Kraków | [adres] | "Satyr" 1969 r.| 59 cm x 23,5 cm'

Wnętrze, 1969

Olej, płótno; wym.: 138 x 76 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie opis autorski i nalepka "Ogólnopolska wystawa malarska Jesienne konfrontacje", Dom Sztuki, Rzeszów.

Rudowłosa (1955)

sygn. l.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
100x69 cm

Msza h-moll J. Seb. Bacha cz. III, 1982 r.

litografia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz datowany i opisany l.d.: '"Msza h-moll J. Seb. Bacha cz. III" epr. d'art II'