1 zł
2 600 000 zł

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy; 53 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein 1956? [sic]

Figura osiowa, 1963

gwasz, papier; 34,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1963, napis p. d.: figure

Litografie z teki Carnet Incomplet, 1966

3 litografie z teki "Carnet Incomplet", m.in.: Ballon-Baba (sygn. na pl.: J.L.); Mythe en commun; Scène Champêtre; prace nie sygn.

Kompozycja, 1971 r.

tusz, papier, 27 x 21 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 71

Jeźdźcy apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna, papier, 30 x 50 cm, odbitka 75 ze 150
sygn. P.d.: Lebenstein 85; l.d.: 75 / 150

W salonie, 1973

litografia kolorowa na papierze welinowym,
sygnowana, numerowana, datowana i zatytulowana przez artystę ołówkiem;
49,5x 69 cm

Sad Najwyzszy, 1973

sygnowana, datowana, zatytulowana i numerowana przez artystę ołówkiem;
44,2 x 63,2 cm

Figura osiowa, 1963

ołówek na papierze,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu, dedykowany w lewym dolnym rogu;
60,5 x 36 cm

Figure 126, 1961 r.

olej/płótno, 163 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 61`
opisany na odwrociu: `Lebenstein figure 126 | 1961`

- Galerie Chalette, Nowy Jork (1962)
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- Ewelina Wrona, Treści podświadome w malarstwie materii a polski duch, "Dyskurs", nr 4/2006, (il.)

Dwie postaci, 1969 r.

olej/płótno, 146 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 69`
opisany na odwrociu: `Lebenstein | 1969 | format 80 M` na krośnie p.g.: `deux figure`

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 21.03.2010

Para, 1960 r.

długopis/papier, 34 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J.L. 60`

Figure, 1962 r.

technika mieszana, flamaster, tusz/papier, 24 x 16 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 62` oraz opisany p.d.: "Figure"

Bez tytułu, 1963 r.

technika mieszana/papier, 26 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 63`
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w., Galeria Atak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii Atak, Warszawa 2012, s. 79 (il.)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy;
53 x 40 cm (w świetle oprawy);

Pigalle (1971)

sygn. dat. p.d.
tusz, kredka, pastel, papier
51x42.5 (w świetle passe-partout )

Susanne, 1973 r.

litografia barwna, papier, 67,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. ołówkiem l. g.: Lebenstein 73 96/100/"Susanne"

Kompozycja, 1971 r.

tusz, pastel/papier, 21 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 71`

LITERATURA: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2006, poz. kat. 98, s. 61 (il.)

WYSTAWIANY: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 11.05-04.06.2006.

Ilustracja do Folwarku zwierzęcego George`a Orwella, 1973 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 70 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 73` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `65/100`

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy;