1 zł
2 600 000 zł

Ilustracja do utworu Tadeusza Różewicza Czerwone pieczęcie, 1956

tusz, papier milimetrowy; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. ołówkiem poniżej kompozycji:
18 (w kółku), Różewicz "Czerwone pieczęcie" (...) 50 Lebenstein 1956 (?) oraz fragment pieczęci tygodnika PRZEGLĄD KULTURALNY

cena wywoławcza: Wykup abonament

Figura osiowa, 1960

flamaster czarny, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji śr. d.: LEBENSTEIN 1960

Hommage à B. SZ., 1968 r.

olej, technika mieszana/płótno, 100 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 68`
na odwrociu naklejka wystawowa CBWA Zachęta Warszawa z wystawy w 1992 roku oraz naklejka transportowa

- bezpośrednio od artysty
- Galeria Opus, Wrocław
- kolekcja prywatna, Wrocław
- Galeria Zachęta, Warszawa, kwiecień - maj 1992
- Jan Lebenstein, katalog wystawy, [oprac. i red.] Małgorzata Kurasiak, Teresa Rostkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, kwiecień - maj 1992, Warszawa 1992, kat. 91 (wykaz prac)

Sen (Rêve de Salon), 1968 r.

olej/płótno, 162 x 113 cm
opisany na odwrociu: `Lebenstein | Rêve de Salon | 1968 | 100P`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii Pape

- Galerie Lambert, Paryż
- Pape Galleries, Nowy Jork
- Sotheby`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Lebenstein. Oeuvres 1966-1968", Galerie Desbriere, Paryż, 15 maja - 8 czerwca 1968
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, katalog indywidualnej wystawy w Galerie Desbriere, Paryż 1968 (il.)

Figura na osi 117, 1961 r.

olej/płótno,127,5 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: `LEBENSTEIN 61`

- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Galerie Chalette, Nowy Jork, marzec - kwiecień 1962
- katalog wystawy w Galerie Chalette, Nowy Jork 1962, s. 19 (il.)

SZKIC ILUSTRACJI DO FOLWARKU ZWIERZĘCEGO GEORGE’A ORWELLA, 1974

tusz pióro, akwarela, flamaster, papier kredowy
31,2 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Lebenstein 74

Suzanne, 1973

Litografia barwna; wym.: 700 x 495 mm;
sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73 "Suzanne". Odbitka nr 58/100. (il. s. 43)

Figury osiowe, 1959

tusz na papierze, sygn., datowany i dedykowany w prawym dolnym rogu; bardzo male rozdarcie (zreperowanae) w dolnej czesci;
65,5x50 cm

Promenade, 1969 r.

długopis, tusz lawowany, pióro/papier, 55 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 69`
WYSTAWIANY: - Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w., Galeria aTak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, Zachęta, Warszawa, 25.06 -28.08.2010

LITERATURA: - Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii Atak, Warszawa 2012, s. 83 (il.)
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, red. P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010 r., il. s. 171

ołówek/papier, 20,8 x 14,5 cm
sygnowany u dołu: `Lebenstein`

technika własna/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: `JL`

Bez tytułu, 1965 r.

kredka, flamaster/papier, 34 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 65`

sygn. p.d.
tusz, papier milimetrowy
54x34 cm (w świetle passe-partout)

Księga Hioba, 1981

Tłumaczył z hebrajskiego Czesław Miłosz, ilustrował Jan Lebenstein;
wym.: 345 mm, wys. Wydał EDITIONS DU DIALOGUE, Paryż 1981. Oprawa zamszowa, 121 kart, papier japońskim;
10 kart z grajkami Lebensteina, il. także w tekście;
nakład 1000 egz. Na karcie tytułowej autograf Czesława Miłosza.

Folwark zwierzęcy, Teka 10 grafik, 1974 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `Lebenstein 74 XV/XX`
1) Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
2) Sen Majora: Ziemia z której zniknął człowiek, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
3) Zwierzęta wypędzają ludzi, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
4) Inwazja, która się nie powiodła, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
5) Chyży: Plany budowy wiatraka, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
6) Napoleon wypędza Chyżego, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
7) Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
8) Koniec Boksera, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
9) Zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są lepsze od innych, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
10) Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;

na stronie tytułowej dedykacja ołówkiem: `Drogiemu Panu Profesorowi | Adamowi (nazwisko nieczytelnie) | z przyjaźnią | Lebenstein | 28.2.79.`

- George Orwell, Folwark Zwierzęcy, Kraków 1990, s. 97-115

Szkic

długopis, papier; 16 x 20,5 cm;
na odwrocie stempel z napisem pośrodku: JAN LEBENSTEIN, w otoku: COLLECTION HANNA PATKOWSKA

długopis/papier, 22 x 17 cm

Bez tytułu, 1965 r.

technika mieszana/papier, 34 x 27 cm (w świetle passe-partout)

WIDOK Z OKNA, 1955-56

Tusz, papier milimetrowy; 58 x 36 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: Lebenstein 1955-56?

CZTERY FIGURY OSIOWE

technika własna - sepia na obustronnej odbitce graficznej,49 x 69 cm,
sygnowana ołówkiem l.g. "J. Lebenstein"; na lewym dolnym marginesie "A /ER".