1 zł
2 600 000 zł

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 42,5 x 31,5 cm
sygn. i opis. ołówkiem l. d.: Lebenstein 10/100

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja z twarzami

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 43 x 33 cm
sygn. i opis. ołówkiem p. g.: Lebenstein 25/100

REVE DE SALON (MARZENIE SALONU), 1968

akwarela, pastel, tusz pióro, długopis, papier
58,5 x 45,2 cm
sygn. dłg. p.d.: Lebenstein 68
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 68 | Reve de salon

FIGURA OSIOWA, ok. 1958-1959

tusz pióro, pędzel, papier milimetrowy
78,2 x 54,3 cm (w świetle passe-partout)

* opłata organizacyjna w wys. 26%

Minstrele

akwarela, tusz, atrament, papier, 34,3 × 24 cm
sygnowany l. d. "Lebenstein", p. d. "Ministrele"

Folwark zwierzęcy, Komplet 10 grafik, 1974 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
każda grafika sygnowana, datowana i opisana ołówkiem

1) Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '3/100, Lebenstein 74'
2) Sen Majora: Ziemia z której zniknął człowiek, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: ‘45/100, Lebenstein 74
3) Zwierzęta wypędzają ludzi, litografia, papier, 49,5 x 70 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '48/100, Lebenstein 74'
4) Inwazja, która się nie powiodła, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '34/100, Lebenstein 74'
5) Chyży: Plany budowy wiatraka, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '36/100, Lebenstein 74'
6) Napoleon wypędza Chyżego, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: 'Lebenstein 74, 10/100'
7) Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '17/100, Lebenstein 74'
8) Koniec Boksera, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '42/100, Lebenstein 74'
9) Zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są lepsze od innych, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '56/100, Lebenstein 74'10) Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana ołówkiem wśród przedstawienia: '67/100, Lebenstein 74'

- Folwark Zwierzęcy, George Orwell, Kraków 1990, s. 97 - 115

olej, płyta, 29,5 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: J. Lebenstein Paris
Prezentowany obraz został ofiarowany ojcu obecnego właściciela przez Jana Lebensteina w Krakowie w 1979.

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 60'
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka galeryjna

- kolekcja prywatna, Francja
- Galerie Lacloche, Paryż (?)
- Desa UNICUM, 2011

TENDRESSE (CZUŁOŚĆ), 1964

Olej, płótno; 115 x 73 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 64
Na odwrocie napisy autorskie: Lebenstein / 26. janvier / 1964; Lebenstein / 1964 / Tendresse; stempel paryskiego sklepu z artykułami malarskimi Sennelier; naklejka przewozowa Międzynarodowego Transportu Dzieł Sztuki, nadawca: Lebenstein. Paris, miejsce wysyłki: New York

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy).

Apokalipsa, 1985

litografia, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji),
53 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Lebenstein 85, l. d. ołówkiem: 65/150.

Ilustracja do Eugenio Montale Cinquante ans de poesie

litografia barwna, papier; 33 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d.: 41/100.

Z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 44/100, sygn. ołówkiem p.d.: Lebenstein 74

Ilustracja do poezji Eugenio Montale, 1972 r.

litografia barwna, papier, 33 x 24 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Lebenstein i l.d.: 12/100

litografia barwna, papier, 33 x 24 cm, sygn. ołówkiem p.g.: Lebenstein oraz ś.d.: 70/100

DÉTENTE (ODPRĘŻENIE), 1966

akwarela, pastel olejny, tusz pióro, pędzel, karton
65 x 50 cm
sygn. dłg. p.d.: Lebenstein 66
na odwr śr.d. sygn. czerwoną kredką: Lebenstein | "Detente" | "Odpręrzenie" [sic!]

ZABAWY Z FAUNEM, 1968

tusz pióro, pędzel, akwarela
60,7 x 48,6 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 68, na odwr śr. dłg.: Lebenstein 68 | "Jeux de faune", w l.d. rogu S [w kółku], niżej oł: 500

Postać, lata 60. XX w.

tusz, papier milimetrowy,
40,1 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LEBESTEIN

W PODZIEMIACH LUWRU, 1969

gwasz, tusz, ołówek, papier, 60.5 x 48 cm
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 69
na odwrociu inskrypcja autorska ołówkiem: "Lebenstein/1969/"Au sous-sol du Louvre"/60 1/2 x 48