1 zł
2 600 000 zł

Twarz

akwaforta/papier, 19,5 x 13,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Świdrowaty, 1995 r.

sucha igła/papier, 30 x 27 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E.A. Świdrowaty | Sucha igła | Panek 1995' oraz datowany na płycie: '6 VII 95'

Ćwiczenia rozmachowe, 1987/93 r.

akwaforta/papier, 32 x 49,5 cm (zadruk) 56 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datany i opisany u dołu ołówkiem: '18/25 Ćwiczenia rozmachowe Panek 1987/93'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 544, s. 217

Portret zewnętrzny IV, 1981/1990 r.

drzeworyt/papier, 49 x 52,5 cm (zadruk) 50 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Portret zewnętrzny IV", 1981, druga odbitka próbna (pierwsza zniszczona) zaniechałem druku | druk tej grafiki wykonał wydawca Dietter Burkamp w 1990 w RFN. Jerzy Panek'

- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 531, s. 213

Głowa

Kredka, papier, 41 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Panek 1988

Głowa

Kredka, papier, 41,5 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Panek 1988

Głowa

Kredka, papier, 42 x 30 cm,
sygn. p.d.: Panek 88

Krowa

ołówek, papier, 29 x 19 cm w świetle passe-partout

Wiatrak

ołówek, papier, 29,5 × 20,5 cm

Akt leżącej, 1969 r.

tusz/papier, 39,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: 'Panek 69'

Półakt kobiety

długopis niebieski, papier; 27,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek

Popiersie Wenus z Milo - ze szkicownika artysty, 1964

długopis, papier; 27,7 x 19,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Panek (ołówkiem)

Głowa kozy - rysunek ze Szkicownika artysty, 1964

tusz, kredka, papier w kratkę;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
u dołu oznaczenie strony ołówkiem: 42

Łeb kozy / Stojąca koza - rysunek dwustronny ze Szkicownika artysty, 1964

tusz, atrament, ołówek, (na odwrocie: tusz, kredki), papier w kratkę;
28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: 17.8 [1964], numer strony szkicownika p. d.: 41;

Krowa - rysunek ze Szkicownika artysty, 1964

ołówek, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. g.: 25; oraz numer strony szkicownika l. d.: 21

Postać, z serii Potępiony, 1974 r.

akryl/płótno, 70 x 55 cm
sygnowany śr.g.: `Panek`

- "Jerzy Panek. Malarstwo i grafika" Galeria Artemis, Kraków, 1998 (wymieniony w katalogu)

Autoportret

sygn. l.g.
29.5x20.8 cm

WIELOKROTNE WIEŻYCZKI

rysunek czerwoną kredką, 28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout, na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże”, sygnowany ołówkiem l.d. "Panek”

Ekslibrisy

Zestaw 3 drzeworytów, papier; wym: 40 x 60 mm ( Jan Mitarski), 45 x 60 mm (Kicia Żebrowska) i 40 x 50 mm ("Bebek" Jan Mi-tarski);
sygn. oł.: Panek.
Lit.: D. Burkamp,"Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, ss. 221-222, poz. 2, 3, 5.

Autoportret I, 1960

Drzeworyt; wym.: 651 x 490 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek; śr. d. tyt.
Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 173; J. Olkiewicz,"Jarzy Panek", Warszawa 1962, il. s. nlb.