1 zł
2 600 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret Bronisławy Włodarskiej - Litauerowej, 1937 r.

pastel/papier, 63,5 cm x 48 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Ignacy Witkiewicz 1937 IX | poprawiane Napa 29/IV 1938 [P. KO.] [T.]`, p.d.: `(T. B+a) NP. | N? (FBZ)`

LITERATURA: Stanisław Ignacy Witkiewicz, 1885-1939, Katalog Dzieł Malarskich, opr. Irena Jakimowicz, MNW, 1990 r., s. 140, poz. kat. 2101

Estymacja: 30 000 - 50 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret męski, 1930 r.

pastel/papier, 62,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Witkacy 930 25/II | NP1 (T.C.)`

Pochodzenie: D.A. Rempex

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 55 000

Dziecko przy stole, 1925 ?

pastel, papier; 64,7 x 46,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ign Wit (?) nieczytelne/1925?;
opis autorski p. d.: NP3 / T.E (w kółku).
Na odwrocie nalepka inwentarzowa: 15273/ Witkiewicz S. Ign/ tytuł: Portret corki (?) nieczytelne/ Rodzaj dzieła pastel / Cena / Własność Data nadesłania 1926?

Portret Józefa Jana Głogowskiego, 1934 r.

węgiel, pastel/papier brunatno szary, 69 x 48,6 cm
opisany wewnątrz: `Na pamiątkę | rozmowy | z Janem Głogowskim | 1934 4-5 / IX 1934`

Irena Jakimowicz (współpraca Anna Żakiewicz), Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939, Katalog dzieł malarskich, MNW Warszawa, Warszawa 1990, s. 133, nr kat. I.

Estymacja: 40 000 - 60 000

Portret Janusza Kotarbińskiego, 1929

pastel, papier; 64 x 48,3 cm;
sygn. l. d.: Witkacy 1929 I / T Peyotl
na odwrocie: pieczęć kolekcji Jana Stanisława Witkiewicza
numer depozytowy z Krakowa: MNK N.D. / 8413 oraz nalepka własnościowa, częściowo zdrapana z odręcznym napisem: Białynicki - Birula/ Zakopane/ ?
napis odręczny Janusz Kotarbiński malarz

Ex libris Leona Reynela

w górnej części scena figuralna, niżej napis: REVOLUTIONE GALLICA/ OMNIA FINITA/ 1793-1917, niżej napis: Znak Księgozbioru =/ Leona Reynela
tusz, akwarela, papier; 15 x 10,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: Witkacy.

Ex libris Feliksa Lewińskiego

w górnej części scena figuralna, niżej napis: Księgozbiór/ Feliksa Lewińskiego, sygnowane poniżej sceny: Witkacy
sitodruk?, papier; 10,2 x 7,8 cm (w świetle oprawy);

Portret Józefa Jana Głogowskiego, XII.1934 r.

pastel/papier, 64 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Witkacy | 1934 | XII | [nieczytelne] | np (C + Co)`

LITERATURA: I. Jakimowicz (współpraca A. Żakiewicz), Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939, Katalog dzieł malarskich, MNW Warszawa 1990, s. 134, nr kat. I. 1892
Estymacja: 55 000 - 75 000

Portret kobiety, 1931 r.

pastel/papier, 69 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `n. p. (T.E) Witkacy 1931 29/III | in NP. 287 Eu (per iniect.) | + pyfko [0`02] | (T.E)`

Estymacja: 25 000 - 35 000

Sans Titre

fotografia, papier (odbitka srebrowa)
17,2ᅠ xᅠ 12,4ᅠ cm
stempel na odwrocie
z kolekcji Ewy Franczak i Stefana Okołowicza

Portret mężczyzny z profilu, 1932 r.

pastel/papier, 68.5 x 49 cm
sygnowany p. d.: `(TC + Co) | Witkacy 1932 + NP. Np`, l. d.: `31/I | 1/II ( C + Co) | NP N?`

Estymacja: 45 000 - 60 000

Portret kobiety, 1930

Pastel, papier; 63 x 48 cm w świetle passe-partout
Sygn. u dołu: NP1 + Eu + 9[4]3/ 1930 IV/ Witkacy
Na odwrocie nalepka z Muzeum Narodowego w Krakowie z opisem obrazu

Morze, 1911

Olej, płótno; 55 x 65 cm
Sygn. l.g. Ignacy Witkiewicz 1911
Na odwrocie dwie nalepki z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem depozytu

Portret Kobiecy (Irena Solska ?), 1933 r.

pastel/papier, 62,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Ign Witkiewicz 1933 V NP. N? (T.B)
obraz wymieniony w spisie prac [w:] Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939, katalog dzieł malarskich w opracowaniu Ireny Jakimowicz, Warszawa 1990, s. 130, nr kat. 1765.

Estymacja: 22 000 - 35 000 zł

PORTRET MARIANA STEINSBERGA, 1928

Pastel, papier; 63 x 46,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: zielonym kolorem w owalu T. B + a | Witkacy | N? 5m | + Cof | bielą: 19 28/IX

Portret Joanny Neumann-Dobrzańskiej

69,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: Witkiewicz 1938 18/ VIII (t.B+e ) [t] + piwo (3b)

Portret Janiny z Turowskich Leszczyńskiej, 1931

Pastel, papier;
65 x 45 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.d. NP3/ Witkacy 1931/ TC + Co
Na odwrocie: M.N.K./ No 5247

Reprodukowany: Portrety Witkacego w kolekcji Jana Stanisława Witkiewicza, Wrocław 1996 - na okładce i nr 19
Opisany: Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939). Katalog dzieł malarskich, oprac. Irena Jakimowicz przy współpracy. Anny Żakiewicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1990, pozycja 1536

Portret Jadwigi Sobolewskiej-Błażejewicz

64,5 x 49,8 cm
sygn. l.d.: Witkacy 1933 XI NP NT. p.d.: (T.B.)

69,5 x 50 cm
sygn. d.: (T.U+E) Witkasiewicz Maciej Szef gabinetu 1936 VII NP Nπ+herb. Chin.

Portret Wilhelminy Strzeleckiej - Różyckiej, 1938 r.

pastel/papier, 66 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Ign. Witkiewicz 1938 25 VI (T.B+E), [P+NP1]`
LITERATURA: obraz wymieniony w spisie prac [w:] Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885 - 1939, katalog dzieł malarskich w opracowaniu Ireny Jakimowicz, Warszawa 1990, s. 142, nr kat. 2147

liczba obiektów: 433