1 zł
2 600 000 zł

DORYS Benedykt Jerzy (1901-1990)

Fotografia reklamowa, l. 30.? XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier,
39,5 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem)
oraz na odwrocie pieczątka autorska (z 1980 r.);
odbitka autorska, nakład: nieokreślony

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret, 1957

39,5 x 29,5 cm;
opisana na odwrocie (ołówkiem) oraz dwie pieczątki
autorskie; odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Portret Mai Berezowskiej, ok. 1932

39,5 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem) oraz pieczątka autorska;

Portret Juliana Tuwima, 1950

39,5 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem),
opisana na odwrociu (ołówkiem) oraz pieczątka autorska

Portret Jadwigi Smosarskiej, l. 30. XX w

17 x 11,5 cm;
sygn. p.d.: BJDorys (negatywowo), opisana na odwrociu
(ołówkiem) oraz pieczątka autorska (z 1977 r.)

Portret Konstantego I. Gałczyńskiego

39,5 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: BJDorys (ołówkiem), opisana na odwrociu (ołówkiem) oraz pieczątka autorska i pieczątka wystawowa (Ogólnopolska Wystawa Fotografiki 1954 r.); odbitka autorska, nakład: nieokreślony

Portret Jana Bułhaka, 1950

39,5 x 29,5 cm; sygn. l.d.: BJDorys (ołówkiem),
opisana na odwrociu (ołówkiem i piórem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony

Bez tytułu (Portret aktorki, Elżbiety Barszczewskiej), 1958

17,6 x 11,5 cm;
sygn. p.d. (na negatywie): Dorys, na odwrocie pieczątka autorska;
odbitka autorska nakład: nieokreślony

Nina, rze¼ba Julii Keilowej, l. 30 XX w.

11 x 17 cm;
l.d pieczęć tłoczona oraz pieczątka o prawach autorskich na odwrocie, opisana piórem na odwrocie;
odbitka autorska (zakładowa), niewielkie zagięcie p.d. róg, nakład: nieokreślony

Serwis, proj. J. Keilowa, l. 30 XX w.

11 x 17 cm;
p.d. pieczęć tłoczona oraz pieczątka o prawach autorskich na odwrocie, opisana ołówkiem na odwrocie;
odbitka autorska (zakładowa), stan zachowania: przebarwienia odbitki w p.d. rogu; nakład: nieokreślony

Wazon, projekt Julii Keilowej, l. 30 XX w.

17 x 11 cm;
p.d. pieczęć tłoczona oraz pieczątka o prawach autorskich na odwrocie, opisana (piórem) na odwrocie;
odbitka autorska (zakładowa), nakład: nieokreślony

PORTRET AKTORKI ELŻBIETY BARSZCZEWSKIEJ

fotografia czarno-biała, brom/papier,
23,5 x 18 cm
na odwrocie pieczątka autorska

Rze¼ba - portret Elżbiety Barszczewskiej. 1937.

Fotografia form. 17,3x11,5 cm (Portret autorstwa J.Keilowej wykonany w drewnie. Portretowana ujęta w całej postaci, w długiej sukni przylegającej do ciała, włosy gładko zaczesane. W lewym dolnym narożniku wycisk: "Dorys Warszawa". Na odwrocie piecz.: "Prawa autorskie zastrzeżone na rzecz f-my 'Photo-Dorys' W-wa. Reprodukowania w pismach, programach, afiszach książkach i publikacjach z podaniem firmy dozwolone. Rok odbicia 1937" oraz zapiski atramentem: "Julja Keilowa. Portret Elżbiety Barszczewskiej. Salon 'Zachęty'", "Julia Keilowa: Portret art. dram. E.B. (drzewo) Salon 'Zachęty'". Stan dobry

Portret dziewczynki. [l. 1930-te].

Fotografia form. 23,4x17,3 cm (Portretowana około dziesięcioletnia dziewczynka siedzi na krzesełku. Ubrana w mundurek z marynarskim kołnierzykiem. Włosy zaplacione i spięte kokardą. Patrzy na wprost, ręce splecione leżą na podołku. W lewym dolnym narożniku zdjęcia wycisk.: "Dorys Warszawa". Zdjęcie naklejone na tekturę, poza tym stan dobry)

Kazimierz nad Wisłą w 1931 roku.

18 fotogramów ... (Wybór). Warszawa 1979. Pracownie Sztuk Plastycznych. 4, s. [4], tabl. 18. opr. teka brosz. (Grzbiet teki lekko nadpęknięty, poza tym stan bardzo dobry. Tekst wstępny R.Kłosiewicz. Oprac. edytorskie W.Piekarniak. Reprodukcje fotograficzne oryginałów autora wykonała Pracownia fotograficzna PSP. Wyd. 300 egz. Tytuły poszczególnych zdjęć: "Rozmowa I", "Rozmowa II", "Koncert cygański", "Cygańska kapela", "Podwórko", Rodzina", "Przed sklepem", "Sklepik I", "Sklepik II", "Sklepik III", "Na targu", "Dzieci I", "Dzieci II", "Dzieci III", "Dachy", "Rynek", "Staruszka", "Jarmark". Fotogramy przedstawiają codzienność żydowskiego miasteczka, kramiki drobnych handlarzy, atmosferę podwórek, sylwetki dzieci. Jest to piękny obrazek obyczajowy dziś już niepowtarzalny.

Rze¼ba Julii Keilowej - główka dziewczęca, 1938

17,5 x 11,5 cm;
l.d.: tłoczona pieczęć autorska, na odwrocie opisana (przez Keilową?) oraz pieczęć firmowa;
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Rze¼ba Julii Keilowej, l. 30. XX w.

17,5 x 11,5 cm;
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Portert Elżbiety Barszczewskiej aktorki Teatru Polskiego, 1961

fotografia czarno-biała, brom, papier, 18 x 12,3 cm; sygn. p.d. (negatywowo?): Dorys, na odwrocie pieczątka autorska;
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Portret Elżbiety Barszczewskiej, aktorki Teatru Polskiego, l. 60. XX w.

18 x 11,6 cm; sygn. l.d.: Dorys (negatywowo?) na odwrocie pieczątka autorska;
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Rze¼ba Julii Keilowej - Nina

fotografia czarno-biała, brom, papier, 17 x 11,5 cm; w l.d. pieczęć firmowa Dorysa, opisana na odwrocie (przez Keilową?), na odwrocie pieczęć firmowa; odbitka autorska, nakład nieokreślony

liczba obiektów: 186