1 zł
2 600 000 zł

EIDRIGEVICIUS Stasys (ur. 1949)

Twarz w kapeluszu, 1994

Techn. mieszana, papier; 46x60 cm
sygn. p.d.: Stasys 1994

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Twarz, ok. 1990 r.

pastel/papier, 63 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Stasys`

Estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Zioli

Pastel/karton, 42x30 cm

Głowa, 1991 r.

pastel/papier, 62 x 44 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany p.d.: `1991 | Stasys`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Postać, ok. 1991 r.

pastel/papier, 45 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Stasys`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Twarz, 1994

pastel, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys
u dołu napis autorski: Jarkowi z okazji sylwestra 13/94?

Kilka czarodziejskich historii - Baśń o pługu, 1986 r.

ilustracja do książki, s. 13
akwarela, ołówek/papier, 23,5 x 23 cm
na odwrociu opisana: `Kilka czarodziejskich | historii 1986 | strona 13 | 25 x 17 cm | pencil+aqwarell` oraz pieczątka z Naszej Księgarni

Tekst: Zbigniew Brzozowski, `Nasza Księgarnia`, Warszawa, Polska, 1988

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Papuga pana profesora, 1978 r.

ilustracja do książki, s. 5
gwasz/papier, 20,5 x 13,5 cm
sygnowany i opisany u dołu: "Papuga pana profesora" 1978 gwasz Stasys Eidrigevicius | 20,5 x 13,5`

Tekst: Stanisława Fleszerowa-Muskat, Krajowa Agencja Wydaw, 1981

Estymacja 4 000 - 7 000 zł

okładka do książki
tempera/papier, 21 x 13,5 cm
na odwrociu opisana: `Papuga Pana | Profesora | 1978 | 21 x 13,3 cm | tempera`

Estymacja 5 000 - 9 000 zł

ZJAWA, 1983

gwasz na papierze, 16 x 14,5 cm, sygnowany p.d. "Stasys"

DŁOŃ, 1983

JAK SÓJKA ZA MORZE, 1983

Twarz, 1995 r.

pastel/papier, 69 x 43 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Stasys | 95`

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Tragarz puchu

pastel/papier, 46,5 x 62 cm
sygnowany p.d.: `Stasys`

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Twarz, 1994

pastel, papier;
40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys

Księga raju - projekt ilustracji, przed 1988

pastel, papier;
21,5 x 44,5 cm;
sygn. na odwrocie: statsys EIDRIGEVICIUS oraz napisy ołówkiem dotyczące oprawy książki Icyka Mangera "Księga raju", Warszawa - PIW - 1988, do której artysta wykonał oferowaną ilustrację.

Miaukito

Pastel/papier, 42x30 cm

Genova

Pastel/papier, 42x30 cm

Zestaw 5 ex librisów, 1980/81

Ex libris Jadwigi Magierowej
akwaforta, akwatinta, papier; 11 x 10,8 cm (wymiar kompozycji), 18 x 18 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 1981 e/a stasys
Ex libris Piotra Nowickiego
akwaforta, akwatinta, papier; 6,8 x 5,5 cm (wymiar kompozycji), 14 x 11,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 3/30 1980 e/a stasys
Ex libris Wojciecha Iwańskiego
akwaforta, akwatinta, papier; 11,7 x 6,4 cm (wymiar kompozycji), 17,5 x 12,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 39/50 1981 e/a stasys
Ex libris Teresy Sondki
akwaforta, akwatinta, papier; 12,4 x 9 cm (wymiar kompozycji); 20 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 49/50 1981 e/a stasys
Ex libris Wojciecha Żukrowskiego
akwaforta, akwatinta, papier; 12 x 6,2 cm (wymiar kompozycji); 18 x 12,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 48/50 1981 e/a stasys

Głowa, 1997 r.

pastel/papier, 48 x 63 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `1997 | Stasys`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

liczba obiektów: 450