1 zł
2 600 000 zł

Twarz, 1982

akwarela, papier; 27,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 10.4.82;
Praca ze szkicownika Jerzego Panka.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret

tłusty pastel, papier; 27,8 x 19,6 cm

Rybak, 1954

drzeworyt, papier; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :Rybak";
na odwrocie naklejona kartka z napisem: Jerzy Panik, geb.1918 / 193. Selbstbildnis / Holzschnitt.

Para wizerunków własnych 1989, 1999

1. Autoportret w kapeluszu - pastel, papier; 26,4 x 20,8 cm; sygn. p. d.: Panek / 99 (ołówkiem)
2. Twarz - pastel, papier; 21 x 14,2 cm; sygn. p. d.: Panek / 89 (ołówkiem).

Wakacje

drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka),
35 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek Jerzy (ołówkiem); tytuł l. d.: "Wakacje" (ołówkiem)

Autoportret

pastel/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Biały koń, 1959

drzeworyt, papier, 65 x 49 cm odcisk klocka,
sygn. u dołu: X.XXV . Biały koń I / Panek 1959

Siuda-Baba, 1958

Drzeworyt; wym. ark.: 620 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: imp. Panek 1958, oł. śr. d. tytuł: Siuda-Baba (ludowy obrzęd z Wieliczki). Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty. Dwie plamki w górnej partii.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Obłąkani I, 1958

Drzeworyt; wym. ark.: 455 x 640 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 58, l.d. nr odbitki (5/50) i tytuł. Narożniki obcięte bez szkody dla kompozycji.

Der Elefant II, 1959

Drzeworyt na papierze fakturowym; wym. ark.: 834 x 638 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 1959; śr.d. tytuł, l.d. EA I/III. Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty. (il. poniżej oraz s. 30)

Chorągiew XIII, 1962

Drzeworyt; wym. ark.: 595 x 474 mm; sygn. i datowany oł. śr. d.: Panek 7/62, l.d. tytuł, p.d. nota autorska: pierwsza odbitka; l.d. dedykacja: Stanisławowi Prochowskiemu imp. / Kr. 2.7.63 Jurek.

Koza ze Zwardonia II, 1963

Drzeworyt; wym. ark.: 420 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: imp. Panek 1962, l.d. tytuł.

Chorągiew XII, 1962/93

Drzeworyt na papierze chińskim; wym. ark.: 640 x 485 mm; sygn. oł. p.d. Panek 1962/93, śr. d. tytuł: Chorągiew XII (Roland Grünberg); odbitka II/III. Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty.

Chorągiew XXVI, 1965

Drzeworyt na bibule; wym. ark.: 650 x 510 mm; sygn. oł. p.d.: J. Panek 1965, l.d. tytuł. Nadwątlone marginesy, ślady podklejania. W p.d. rogu właścicielska pieczęć tuszowa.

Autoportret w kapeluszu, 1991 r.

pastel/papier, 48 x 38 cm
sygnowany i datowany śr.d.: '16.3.91 Panek'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'jeszcze jeden raz | dla Danusi - Jurek | Kraków, 12.4.91'

Autoportret, 1991 r.

pastel/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany p.g.: '7 II 91 Panek'
na odwrociu dedykacja p.d.: 'z Wdzięcznością | dla Pani Danuty | Wróblewskiej Jurek | Kraków, 12.4.91'

AUTOPORTRET

Pastel, papier; 49,5 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: Panek

List gończy III, 1979/1991

drzeworyt, papier;
57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: E. A. I/V List gończy III Panek 1979/91

Latawiec V, 1962/1991

drzeworyt, papier;
57 x 80 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: V/V Latawiec V Panek 1962/91

Głowa

sygn. p.d.
29.5x20 cm