1 zł
2 600 000 zł

Kompozycja, ok.1967

rys. piórkiem, papier, 31 x 25

cena wywoławcza: Wykup abonament

Piaskowa bestia (Bete du sable), 1965

olej, płótno, 96 x 195 cm;
sygn. p.g.: Lebenstein;
sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: Lebenstein / Bete du sable / 1965 oraz naklejka CBWA Warszawa (Zachęty) z wystawy w 1992 r.
Wyst.: Galeria Zachęta w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1992

Bez tytułu, 1960

olej, płótno, 80 x 40 cm;
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie na płótnie napis: Lebenstein / 1960, na blejtramie naklejka francuskiej galerii JACQUES... z ceną

FIGURA OSIOWA, 1960

atrament brązowy, papier,
52 x 31 cm
sygn. dł. p.d.: Lebenstein 1960
na odwr. oprawy śr.g. sygn. dłg.: Lebenstein (częściowo zatarta) Figure axiale | encre | 1960 | 72 x 50 cm, l.g. nalepka wystawowa Hammerlunds Kunsthandel w Oslo z datą XI 1965, p.d. nalepka CBWA Zachęta z nr kat. 27

FIGURA KREŚLONA, 1956

tusz sepia, pędzel, papier milimetrowy,
57.3 x 37

Kompozycja, 1971

tusz, pastel/papier, 27x21

Baba, 1967

kolorowy tusz/papier, 27x21

Dwie postaci, 1971

tempera, 31x24 cm

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier,
54,5 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Lebenstein 73

tusz, długopis, papier,
46 x 44 cm, 43,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.

AKT NIEBIESKI

Litografia barwna, papier; 44 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i numerowany ołówkiem l. d.: Lebenstein 91/100

KOMPOZYCJA ZE ZWIERZĘTAMI

Sygnowany i numerowany ołówkiem p. g.: Lebenstein 70/100

La Quete, 1967 r.

olej/płótno, 61 x 37,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `LEBENSTEIN 67`, tytuł i data na blejtramie: `LA QUETE 67`

Pani domu

długopis, flamaster/papier, 23 x 30 cm w św. p. p.

tusz/papier, 30 x 15,5 cm w św. p. p.

Deia Krutane

litografia/papier, 49,5 x 70 cm
sygn. p. d.: `J. LEBENSTEIN.`, opis l. d.: `A/9 litografia`, tytuł śr. d.: `DEIA KRUTANE`

Zaloty, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm
sygn. na odwrociu: Lebenstein / "Mignardises" [?] / 1989 / format [nieczytelnie] F

Kobieta w oknie, 1956/1957

olej, płótno, 104 x 64 cm; sygn. l.d.: LEBENSTEIN
Obraz z kolekcji Mirona Białoszewskiego; w załączeniu dokumentacja ze zdjęciem, na którym fragment obrazu widoczny jest na ścianie pokoju poety.

Kąpiel

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);
sygn. i numerowana z lewej: Lebenstein 73/100 (ołówkiem)

Kompozycja ze zwierzętami

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);
sygn. i numerowana p. g.: Lebenstein 18/100 (ołówkiem)