1 zł
2 600 000 zł

Postać, 1956

tusz, papier milimetrowy;
56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej w pionie, ołówkiem: Lebenstein 1956 2

cena wywoławcza: Wykup abonament

OKNO (KOBIETA W OKNIE), 1956/57

olej, płótno
102 x 63,5 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN
na odwrocie na górnej listwie napis: 117 W Kobieta w oknie [przekreślone] "Okno"; na bocznej listwie: (1956/57)

Obraz pochodzi z kolekcji Mirona Białoszewskiego.

Obraz wystawiany, reprodukowany i wzmiankowany:
- Tadeusz Sobolewski, Białoszewski w sercu kraju. 30. rocznica śmierci pisarza, [w:] wyborcza.pl, 17 VI 2013;
- Warszawa Białoszewska (Te leżenia, latania i transe...), kat. wystawy, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa 24 VI - 31 XII 2013, fot. czarno-biała z marca 1958 [M. Białoszewski niesie obraz Kobieta w oknie w trakcie przeprowadzki], s. 23 oraz fot. czarno-biała z tejże przeprowadzki [obraz oparty o ścianę], s. 27;
- Anna Szawiel, Takiego Mirona nie znacie [relacja z wystawy], "Gazeta Wyborcza - Stołeczna online", 26 VI 2013.
- Izabela Tomczyk, Labirynty Białoszewskiego, [w:] "Teatr" 11/2013.

CRÉATURES, 1965

gwasz, akwarela, kredka, atrament, tusz pióro, papier
26 x 33,7 cm
sygn. atramentem l.d. (słabo widoczna): Lebenstein 65

APOLLO I MARSJASZ, 1965

akwarela, tusz pióro, długopis, papier
43,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygn. dłg. l.d.: "Apollo et Marsias", p.d.: Lebenstein 65

Petite Vertu, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; nie sygn. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz.

Ballon-Baba, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; sygn. pl. l.d. JL. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz.

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier;
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88

litografia barwna/papier, 33 x 23,5 cm
sygnowany p.g.: 'Lebenstein' opisany l.d.: '79/100'

Bez tytułu, 1966 r.

litografia/papier, 39 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epreurve d-artiste Lebenstein 66'

litografia barwna/papier, 43 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebensteim' opisany l.g.: '47/100'

litografia barwna/papier, 49 x 34,5 cm
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein' oraz opisany l.g.: '20/100'

Figura rozpięta, 1958

olej, płótno, 99,5 x 74,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 58
na odwrocie nieczytelna pieczęć

REPRODUKOWANY:
Jan Lebenstein [katalog wystawy], wstęp i oprac.: Mariusz Hermansdorfer, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1977, rep. nr 10.
Wojciechowski A., Jan Lebenstein, z serii: Współczesne malarstwo polskie, Warszawa 1959.

Postać, 1956

tusz, papier milimetrowy;

Kompozycja, 1971 r.

kredka, tusz/papier, 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 71'
- Jan Lebenstein. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 11.05-04.06.2006
- Jan Lebenstein. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. nr 101, praca reprodukowana, s. 64

Repas, 1969 r.

kredka, ołówek/papier, 51 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1969 "Repas"'

długopis/papier, 10 x 19,5 cm

ołówek/papier, 21 x 15 cm

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 57 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 1956 ?

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
68,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. u dołu ołówkiem: XXIII/L Lebenstein 85

Postacie zoomorficzne, 1966

litografia czarno-biała, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji),
47 x 34,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis u dołu. ołówkiem: Eprouve d'artiste Lebenstein 66