1 zł
2 600 000 zł

Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974 r.

litografia/papier, 69 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 74', opisany l.d.: '85/100'
Praca pochodzi z teki "Folwark zwierzęcy" wydanej w 1974

cena wywoławcza: Wykup abonament

Figura osiowa nr 4, 1961

gwasz, tusz, piórko, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61, l. d. opisany: figure

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88

Figura osiowa, 1961

gwasz, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. p. d.: Lebenstein61

Kompozycja z twarzami

litografia barwna, papier, 43 × 33 cm (wymiar kompozycji)
sygn. ołówkiem na kompozycji p. g.: Lebenstein 29/100

W wannie

Przedstawienie

sygn. ołówkiem na kompozycji p. g.: Lebenstein oraz l. g.: 88/100

Nu a la Meridienne, (Naga na szezlongu), 1970 r.

olej/płótno, 146 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Lebenstein 1970'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Paryż (nabyty w powyżej transakcji)
- Dom Aukcyjny Artcurial (S.V.V.), Paryż, 2007
- kolekcja prywatna, Polska (nabyty w powyższej transakcji)

Transsiberien, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 230 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | 1964 | "transsiberién"'
na odwrociu uszkodzona nalepka z galerii Lacloche z opisem pracy, napis 'coll particuliere' oraz nalepka International Art Transport Paris

- Dom aukcyjny Agra-Art, 2007
- kolekcja prywatna, Paryż
- Palais des Beaux Arts, Bruxelles, 1964
- Musee Grimaldi, Antibes, 1964
- Galerie Lacloche, Paryż 5.09-5.12.1964
- Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 25.06-28.08.2010

- Jan Lebenstein, Warszawa - Paryż, Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, s. 130 (il.)
- Wiesława Wierzchowska, Autoportrety, Warszawa, 1991 (il.)
- Creatures abominables de Jan Lebenstein et "Carnet intime", katalog wystawy, Galerie Lacloche, Paris 1964, kat. poz.1, il. nlb (il.)
- Jan Lebenstein, katalog wystawy, Palais des Beaux Arts, Bruxelles 1964, s. nlb.

Dialogue vertebral

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'Lebenstein'
opisany na odwrociu: 'Lebenstein | "Dialogue vertebral" | 1967 | 120 F'

- kolekcja M. A. Lipschultz, Chicago
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 2005
- kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Monako
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968 - Galerie Desbrière, Paryż, 15.05 - 8.06.1968;
- Jewish Artists of the XXth century - Spertus Museum of Judaica. Chicago, Illinois. 5.10.1975 - 30.01.1976

- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, katalog wystawy, Galerie Desbrière, Paris, 15 V - 8 VI 1968, s. 5 (il.)
- Jan K. Kapera, Od Guggenheim Museum do Currier Gallery: Jan Lebenstein - kronika amerykańska: (1958-1998), Archiwum Emigracji: Studia - Szkice - Dokumenty. Toruń, Rok 1999, Zeszyt 2, s. 59
- Jan Lebenstein, Warszawa - Paryż, Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, s. 152 (il.), 194
- Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa, V 2007, s. 110 (il.)
- Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa 2010, s. 135 (il.)

BEZ TYTUŁU, 1969

olej, płótno naklejone na płótno
99,5 x 50 cm
sygn. na poziomej osi obrazu l.: 69, p.: JL

PETITE VERTU (MAŁA CNOTA), 1968

akwarela, pastel, tusz pióro, werniks, papier
59,4 x 38,8 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 68
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 68 | "Petite vertu"

AU SOUS-SOL DU LOUVRE (W PODZIEMIACH LUWRU), 1969

akwarela, pastel, ołówek, papier
48,7 x 60,9 cm
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 69
na odwr. sygn. oł.: Lebenstein | 19 69 | "Au sous-sol du Louvre"

Figura osiowa 53, 1960

olej, płótno 130 x 97 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN 60
Na odwrocie: lebenstein/ 1960/ figure axiale 53, na krośnie Figure axiale 53 130 x 97 cm

Wystawiany: "Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż. lata 60", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 25 czerwca-28 sierpnia 2010
Reprodukowany: Katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1965-1972, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, ilustracja barwna str. 77, opis katalogowy str.191

Figura Osiowa, 1960

technika mieszana, papier, 58 x 42 cm w świetle passe-partout
sygn. p.śr.: LEBENSTEIN 60

Figura osiowa, 1960 r.

pióro, tusz/papier milimetrowy, 61 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 60'

- "Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w.", Galeria aTak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- "Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972", Zachęta, Warszawa, 25.06 -28.08.2010

- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii aTAK, Warszawa 2012, s. 63 (il.)
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, red. P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010 r., s. 68 (il.)

długopis/papier, 27 x 21 cm

- "Jan Lebenstein. Carnets intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 11.05-04.06.2006

- Jan Lebenstein. Carnets intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, nr kat. 83, s. 51 (il.)

Ilustracja do wierszy Mirona Białoszewskiego, 1957-58 r.

tusz/papier milimetrowy, 59 x 42 cm
sygnowany i datowany (wtórnie?) l.d.: 'Lebenstien 1957? | 1958?'
na odwrociu opisany u dołu ołówkiem: 'Ilustracja do Białoszewskiego'

Kompozycja, 1958

olej/ceramika szkliwiona, wys.: 5 cm, śr.:32,5 cm
na odwrociu opisany: 'LEBENSTEIN'

- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych. Kolekcja Jana Styczyńskiego, katalog wystawy, red. W. Bąblewska-Rolke, Warszawa 1978, s. nlb
- Janina Ramm, Kolekcja Jana Styczyńskiego, "Stolica", 3 lipca 1977, nr 27(1542), s. 13
- Lech Wieluński, Kolekcja Styczyńskiego, "Perspektywy", 16 marca 1979, nr 11(498), s. 30
- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych. Kolekcja Jana Styczyńskiego, Galeria Kordegarda, Warszawa, styczeń 1979
- Wypadki przy pracy, wystawa w ramach festiwalu Warszawa w Budowie 6: Miasto Artystów, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2.10-9.11.2014

Scena w salonie, 1973

litografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein 73 "Scene de Salon" 96/100