1 zł
2 600 000 zł

SAUTERELLE, 1970

technika własna, płótno, płyta
55 x 46,5 cm
sygn. ś. d.: Lebenstein 70
na odwrociu: Lebenstein /"Sauterelle"/ 1970

* opłata z tytułu "droit de suite"

cena wywoławcza: Wykup abonament

DZIEWCZYNA NA TLE OKNA, 1956

gwasz, akwarela, papier milimetrowy
58 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: 18.9.1956. LEBENSTEIN
na odwr. l.d. nalepka Raydon Gallery z Nowego Jorku

KOBIETA SIEDZĄCA NA SCHODACH, 1965

akwarela, długopis, papier
43,7 x 31,4 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 65
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 65

PRISE DE POSITION II, 1973

tusz sepiowy, pióro, papier
66 x 49 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 73, p.d.: "Prise de position"
na odwr. śr. tuszem: Lebenstein | 1973 | "Prise de position II" | 70 x 50 cm

FIGURA OSIOWA (EVA), 1960

olej, płótno, 122 cm x 60 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 60
opisany na odwrocie: JAN LEBENSTEIN / fi gure axiale Ewa / 1960

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
zakup od artysty

litografia barwna/papier, 43 x 32,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem wewnątrz przedstawienia: 'Lebenstein'

Postać z ołówkiem

litografia barwna/papier, 42,5 x 33 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein', opisany l.g.: '18/100'

Z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna/papier, 64 x 46 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '43/100 Lebenstein 74'

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna/papier, 30 x 49,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 85', opisany l.d.: '84/150'

Apokalipsa, 1985 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ' Lebenstein 85', opisany l.d.: 'XXVIII/L'

Plongée III, 1965 r.

olej/płótno, 194,9 x 96,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 65'
opisany na odwrociu: 'Lebenstein | Plongée III | 1965'

- kolekcja prywatna, USA

Postacie, 1969 r.

piórko/tusz lawowany, 53 x 75 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Lebenstein 69'

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2013

*opłata droit de suite

Głowy bestii, 1971

technika mieszana: pisak, kredki, papier;
19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71;
na odwrocie zarys figury ptaka.

Postać (1964)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy
59.5x42 cm

Figure, 1963 r.

akwarela, ołówek, sepia, tusz lawowany/papier, 53 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d: 'Lebenstein 1963 "figure"' | na odwrociu datowany i opisany oraz sygnowany: 'Lebenstein 63 figure | Lebenstein 1963'

- kolekcja prywatna, USA
- "Gwasze, akwarele, rysunki Andrzeja Wróblewskiego", Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Elbląg, Poznań 2002, poz. 89

Bez tytułu (Figura osiowa), 1960 r.

gwasz, tusz/papier milimetrowy, 58,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 60'

- kolekcja prywatna, USA
- Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Tanatosa, Paryż, lata 60, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 25.06-28.08.2010

- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, red. Piotr Kłoczowski, Agnieszka Szewczyk, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, s. 82 (il.)

Figure, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 49,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1962', opisany l.d.: '"figure"'
na odwrociu naklejki Galerie Alice Pauli, Lausanne

- Galerie Alice Pauli, Lozanna, Szwajcaria

Figure, 1963 r.

pióro, sepia, akwarela, gwasz/papier, 53,6 x 39,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 1963', opisany p.d.: '"figure"'

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Suzanne, 1973

litografia barwna, papier; 68,5 x 47 cm w św. p-p.;
sygn., dat. i opisany l. g.: Lebenstein 73 12/100 / "Suzanne" (ołówkiem);
na odwrocie:
- nalepka galeryjna;
- napis: M. POTOCKI (ołówkiem);
- pieczęć: 2 ANNEAUX / 2 CROCHETS

Napoleon wypędza Chyżego, z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ‘Lebenstein 74 86/100’

- George Orwell, Folwark Zwierzęcy, przeł. Teresa Jeleńska, Kraków 1990, s. 111 (il.)