1 zł
2 600 000 zł

Pożegnanie, 1948

Akwatinta
wym.: 133 x 178 mm
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, l.d.: Pożegnanie akwatinta.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Człowiek i wszechświat, 1948

Akwaforta, akwatinta
wym. komp.: 155 x 120 mm, planszy: 188 x 152 mm
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Lit. "Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50.", Kraków 2000, poz. 2.

W pracowni

akwarela, papier,
39 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe

Zapis muzyczny, 1987

technika własna, 22 x 16,7 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;
tytuł l. d.: "Zapis muzyczny" 24/40

Oratorium Jana Sebastiana Bacha, 1969

monotypia, płótno, 51 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: `J. Kraupe 1969`;
l. d. tytuł autorski

Znaki słonecznego lata

akwarela, papier,
61,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
Na odwrocie tytuł autorski: "Znaki słonecznego lata"

Znaki, 1986

linoryt, papier,
16,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe 1986, l. d.: "Znaki" 3/50

Słowa, 1987

linoryt, papier,
20 x 15 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe 1987, l. d.: "Słowa" epr. d`art. III

Portret

olej na płótnie
71 x 52 cm

akwarela, papier naklejony na karton,
64,3 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe

Zapis muzyczny, 1987

sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;

Znaki jesieni, 1968

olej, płótno, 75 x 67 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / ?ZNAKI JESIENI" / OLEJ 1968

Z cyklu Niobe, 1957

Monotypia barwna;
wym. komp.: 345 x 405 mm (plansza: 428 x 605 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1957, l.d.: monotypia z cyklu "Niobe".

Małżeństwo, 1948

Autolitografia;
wym.: 428 x 214 mm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, tyt. l.d.

Martwa natura z owocami, 1946 r.

olej/płótno,
43 x 52,5 cm
sygnowany p. d.: `J Kraupe`
ODWROCIE: odręcznie opisany i datowany

Błękitny zapis 2011 r.

gwasz
50 x 64 cm
sygn.

Saloniki Kościół Świętych Aniołów, 1959

Akwarela, kredka;
wym.: 24 x 32,5 cm;
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe. tytuł i data na odwrocie.

akwarela, papier, 50 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe (ołówkiem)

Znaki jesieni, 1968 r.

olej/płótno, 77 x 62 cm
sygnowany l.d.: `J.Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "ZNAKI JESIENI" | OLEJ 1968`

Organy w Oliwie, 1969

technika własna, papier,
70 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1969, l. d.: "Organy w Oliwie"