1 zł
2 600 000 zł

FIGURA OSIOWA, 1962

akwarela, kredki, ołówek, papier milimetrowy
59 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 1962 "figure", p.d.: Lebenstein 62
na odwr. sygn. dłg. śr.: Lebenstein 62 | "figure axiale"

cena wywoławcza: Wykup abonament

RHINOCÉROS, 1964

olej, płótno, collage, 50 x 99,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein
na odwr. na pł. sygn.: Lebenstein | 1964 | "Rhinocéros"
na g. krośnie napis: Rhinocéros
na śr. listwie napis: 49. oraz nalepka: GALERIA U JEZUITÓW | ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | JAN LEBENSTEIN | WYSTAWA | 16.6.- 5.7.1997 | POZNAŃ

KRĄG PRZYJACIÓŁEK (CERCLE DES AMIES), 1979

gwasz, tusz (sepia), pastel, ołówek, papier beżowy
93 x 63 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: Lebenstein 79
na odwr. oprawy napis dłg.: Lebenstein | 1979 | "Cercle des amies" | gouache et pastel

Figura

sygn. l.d.
akwarela, tusz, papier/tektura
29x21.5 cm

Figura (1969)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier milimetrowy
28.5x20.5 cm

Postać-ślimak (1963)

sygn. dat. p.d.
42x29.5 cm

Faubourg St. Denis

sygn. p.d.
litografia barwna (66/100)
43.5x33.5 cm

Enlèvement d'Europe II (Porwanie Europy II), 1978 r.

gwasz, pastel/papier laminowany, 98 x 120 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 78' opisany na odwrociu: ‘Lebenstein | 1978 | "Enlevement d’Europe II" | gouache et pastel | 99,5 x 119 cm’

- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Ader, Paryż, Francja (04.12.2015)

- Konstanty Jeleński, Jan Lebenstein, Peintre des mythes de la nature humaine, Paryż 1980, s.nlb. (il.)

bez tytułu (postać), 1956

akwarela, tusz, papier milimetrowy; 37 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: "II/56"

Figura Numer 92, 1960 r.

olej, żywica/płótno, 162 x 113,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1960'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | 1960 | figure no 92' oraz na blejtramie: 'figure no 90'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork, od 1970
- Sotheby's Nowy Jork

Repas, 1969 r.

kredka, ołówek/papier, 51 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Lebenstein 1969 "Repas"''

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, technika własna/papier, 61 x 40 cm (w świetle passe-partout)

Figura osiowa, 1959 r.

gwasz, tusz/papier milimetrowy, 37 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'LEBENSTEIN 59'
na odwrociu naklejka La Boutique de L'encadrement BE, Paris

- Galeria Sztuki Alicji i Bożeny Wahl, Warszawa
- Galeria Fibak, Warszawa

FIGURA, 1961

gwasz, tusz na papierze, 22,5 x 23,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Lebenstein 61"; l.d. autorskie "figure", na odwrocie dwie kartki wystawowe Galerii.
Wystawiany: Galerie La Chalette, Nowy York, 1961, poz. 17 "Figure".
Proweniencja: prywatna kolekcja w USA.

Figura w tle (1956)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
100x70 cm

Postać (1968)

sygn. dat. l.d. tusz,
akwarela, papier milimetrowy
40x29.5 cm

Postać (1972)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy
40x29.8 cm

POSTACIE PRZY STOLE

Tusz, piórko, akwarela, 28 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.; J.Lebenstein

*opłata droit de suite

BEZ TYTUŁU, 1968

technika mieszana, papier
60 x 32 cm
sygn. p.d.: Lebenstein

* opłata z tytułu "droit de suite"

KOBIETA NA OŚLE, 1969

technika własna, papier
60 x 46 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 69
na odwrocie: Lebenstein 69