1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Komandor, ok. 1960

olej, płyta
74 x 35 cm;
sygnowany, opisany, datowany na odwrocie; tu autorska dedykacja: KOCHANYM BARDZO E.I S. JAGUER`OM - T. oraz nalepka Konserwatora Zabytków Województwa Krakowskiego z 1960 roku z opisem obrazu

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zestaw czterech prac: Szatan, Obrzęd, Senator, Menuet, 1963

tusz, akwarela, papier, 48 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.B. 63

Akt

ołówek/papier
17 x 21 cm
Dar Wawrzyńca Brzozowskiego

Akt męski, lata 40.

ołówek/papier
26 x 17,5 cm
Dar Wawrzyńca Brzozowskiego

Koniuszy chrapie, 1980

piórko, tusz, papier,
37,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: "koniuszy / chrapie" / T.B / 80.

KAPELUSZ, 1965

Szkic piórkiem;
47,5 x 70,5 cm
Sygnowany l.d.: Kapelusz T.B. 65

MĘŻCZYZNA

Szkic piórkiem
34,5 x 26 cm
Sygnowany p.d.: T. BRZOZOWSKI

Szatan, Obrzęd, Senator, Menuet

zestaw 4 rysunków, 1963
tusz, akwarela, papier
48 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T.B. 63.; p. g.: tytuł pracy

Trusia, 1966

olej, płótno
120 x 61,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: t. Brzozowski / 1966.; opisany na blejtramie
Pochodzenie - kolekcja M. Kriel, Francja
Na odwrocie nalepka informująca o pochodzeniu obrazu oraz dwie nalepki wystawowe z galerii francuskiej i angielskiej (obydwie częściowo zniszczone).

GBUR, 1980

olej, płyta pilśniowa,
28 x 22.5 cm
na odwrocie na płycie pilśniowej napis: góra [strzałka] | T. BRZOZO | -WSKI | "GBUR" | 1980

Exelencja, 1981

olej, płótno
50 x 40 cm
sygn. i dat. na odwrocie: t. Brzozowski. / 1981; sygn. na blejtramie: T. BRZOZOWSKI / 1981. / "EXELENCJA" / 50 x 40;
na płótnie wskazówki autorskie dot. eksponowania obrazu.

Zestaw czterech rysunków:

Szatan, Obrzęd, Senator, Menuet (1963)
sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
47.5x26.5 (każdy, w świetle passe-partout)

Głowa, ok 1950 r.

technika mieszana, deska
15 x 13,3 cm

Kurator, 1974

olej, płótno
66 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Brzozowski / 1974

PEJZAŻ Z KROWAMI, 1940/1945 R.

olej/płótno
50,5 x 65 cm
W ZAŁźCZENIU: Potwierdzenie autentyczności Wawrzyńca Brzozowskiego

ZESTAW CZTERECH RYSUNKÓW: SZATAN, OBRZĘD, SENATOR, MENUET, 1963

rysunek, tusz, akwarela/papier,
47,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d.: `T.B.63.`

KOMPOZYCJA, 1975

rysunek, tusz/papier,
32 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `T.B. 1975`
na odwrocie dedykacja

Bez tytułu, nr 495

piórko/papier,
34 x 24.5 cm,
sygn.
Dar Rodziny.

Bez tytułu, nr,705

piórko/papier,
33 x 24,5 cm,
sygn.
Dar Rodziny.

liczba obiektów: 263