1 zł
2 600 000 zł

LA COURSE PETRIFIEE, 1964

olej, płótno
81 x 130 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 64
na odwr. na płótnie sygn. i napis: Lebenstein | "La course petrifiee" | 1964 | 60 M
na pł. zawiniętym na krosno napis: Le course petriefie
na odwrocie na płótnie dwie okrągłe pieczątki

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postacie, 1969 r.

piórko/tusz lawowany, 53 x 75 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Lebenstein 69',

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

Z cyklu folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna, papier, 64 x 46 (płyta), sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: Lebenstein 74, l.d.: 2/100

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwana, papier, 42 x 64 cm (płyta), sygn. i dat. p.d.: ołówkiem pod płytą: Lebenstein 73, l.d.: 57/100

Skamieniała rasa, 1973

litografia, papier, 49,5 x 70 cm
sygn. p. d.: Lebenstein 73; u dołu: 80/100 | "Course pétrifiée"

FIGURA KREŚLONA, OK. 1956

gwasz, tusz, papier, 55 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: LEBENSZTEIN

FIGURA NR 188, 1963

olej, płótno, 81 x 54 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN 63
opisany p.d.: pour mon ami Ralph/ Jan
opisany na blejtramie: Lebenstein fi gure no 188 1963, oraz na odwrocie płótna: pour mon ami
Ralph Berstein Jan / fi gure no 188 1963 Lebenstein

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Christie's, 13.06.2017

Teatr

sygn. p.g.
litografia barwna (64/100)
43.2x33.5 cm

Figura osiowa 71 (Figure Axiale 71), 1960 r.

olej, żywica/płótno, 180 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1960'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Lebenstein | figure axiale 71 | 1960 | 180 x 67'
na blejtramie opis: 'figure axiale 71 1960 | Designated MR Bernstein | New York' oraz dwie nalepki z Christie's w Nowy Jorku, dwie nalepki transportowe i stempel z Gmurzynska Gallery w Kolonii

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Ralpha Bernsteina, Nowy Jork
- Christie’s, Nowy Jork

Komplet 10 grafik do wydania poezji Eugenio Montale - Cinquante Ans De Poesie, 1972 r.

litografia barwna/papier, 33 x 23,5 cm (arkusz)
każda grafika sygnowana ołówkiem: 'Lebenstein' oraz numerowana

Obelisk, 1985 r.

litografia barwna/papier, 49,2 x 31,6 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '55/75 Lebenstein 85'

St. Denis

litografia barwna/papier, 48,5 x 34,5 cm
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 33/100'

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' i opisany l.d.: '97/100'

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,6 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' i opisany l.d.: '47/100'

Kobieta na schodach, 1966

litografia, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji), 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: Epreuve d'artiste (ołówkiem), p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem); grafika pochodzi z teki: Carnet Incomplete.

Zwierzęta

litografia, papier; 43 x 33 cm (wymiar kompozycji), 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie numer: 000882 (pieczątka, fioletowym tuszem).

Apokalipsa, 1985

litografia, papier; 50 x 30 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: 20 / 150(ołówkiem), p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem).

Susanne, 1973 r.

litografia barwna, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. ołówkiem w l. g.: Lebenstein 73 96/100/"Susanne"

Głowy ptaków - szkic, 1971

długopis, pomarańczowy flamaster, papier; 26 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 71;
Na odwrocie stempel z napisem w otoku: COLLECTION HANNA PATKOWSKA oraz po środku: JAN LEBENSTEIN.

Teka: Carnet incomplet, 1966

45 teka z nakładu 80 sztuk zawierająca 13 litografii (w tym 7 barwnych).
Teka wydana przez Galerię Gmurzyńska w Kolonii zawiera stronę wstępu z numerem i podpisem artysty; litografie, papier; 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza); każda z prac sygn. i opisana u dołu: l. d.: 45/80, p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem); każdy z arkuszy z numerem karty tłoczonym w prawym dolny rogu;
teka zawiera: 1. Petite Vertu, 2. Corps Propre, 3. Ballon - Baba, 4. Scene Champetre 5. Mythe en Commun, 6. Inassovvissement, 7. Trophees, 8. Petite Vice, 9. Kompozycja, 10. Kompozycja, 11. Attente, 12. Troika, 13. Maitresse de Maison.