1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Banialukan, 1965 r.

tusz/papier, 57 x 39 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski śr.d.: `T. 65. B. "Banialukan"

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1945 - 50 r.

rysunek tuszem, 34,5 x 24 cm, sygn.
Dar Rodziny

Illustrissimo Magistro Guillermo Sandberg, 1967

tusz, herbata, papier;
59 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Brzozow- / ski / Octob. 1967

Trusia, 1966 r.

olej/płótno, 119 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. BRZOZOWSKI | 1966`
na blejtramie tytuł: "TRUSIA", na odwrociu nalepka informująca o pochodzeniu obrazu oraz dwie nalepki wystawowe z galerii francuskiej i angielskiej

- Kolekcja M. Kriel, Francja
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 130 000 - 190 000 zł

Kurator, 1974 r.

olej/płótno, 66 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `t. Brzozowski | 1974`, opisany na blejtramie

- Galeria Connaisseur, Kraków
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 60 000 - 90 000 zł

Diabełek, 1942 r.

olej/deska, 12,5 x 15 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. BRZOZOWSKI | 1942 | KRAKÓW`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Konkubina (1962)

sygn. dat. na odwrociu
olej, pilśnia
49.5x35

Partonka (1966)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
akwarela, gwasz, papier
62x48

Martwa natura, ok. 1943

olej, sklejka, 41,5 x 61,5 cm
niesygnowany
Na odwrocie napis tuszem: T. BRZOZOWSKI / 1943 / "martwa natura", oraz naklejka pismem maszynowym, wypełniona atramentem: " Warszawa dnia 10 listopada 1947 / Rzeczpospolita Polska / Ministerstwo Kultury i Sztuki / Naczelna Dyrekcja / Muzeów i Ochrony Zabytków. / Pl. Małachowskiego Nr 3 / tel. 8-75-86 i 8-75-86 (!)/ L. dz. 7444 / 47 / N.D.M. / 8. Brzozowski Tadeusz - Kraków "martwa natura" / olej na płótnie, wym. 42 x 60 cm / Załącznik do pisma Ministerstwa Kultury i Sztuki z dnia / 10 listopada 1947 r. L. dz. 7444 / 47 / N.D.M. / Konserwator Generalny / w/z. / (ślad podpisu) /Mgr. W. Kieszkowski.- / (słabo widoczna pieczęć okrągła).
Obraz otrzymał Jan Józef Szczepański (1919-2003) bezpośrednio od Tadeusza Brzozowskiego.

Furtka, 1963 r.

rysunek, tusz/papier, 51,5 x 35,2 cm
sygnowany dół środek: `T.B. 63. "Furtka" `, w p.d.: `Brzozowski `63`

Pochodzenie: Kolekcja Ireny Moderskiej, Poznań

Tadeusz Brzozowski-Malarstwo-Rysunek, Galeria 13 Muz w Szczecinie, 06.09-?.1963; Tadeusz Brzozowski-Malarstwo-Rysunek, Klub MPiK, Toruń, 03.11-?.1963; Tadeusz Brzozowski-Obrazy i rysunki, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 02.12.1974-02.1975; Rysunki Tadeusza Brzozowskiego (prace z lat 1937-1986), Muzeum Okręgowe w Radomiu, 27.11-12.1986; Tadeusz Brzozowski (1918-1987), Muzeum Narodowe w Warszawie, 04-06.1997, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, 06-08.1997, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 10-12.1997, Muzeum Narodowe w Krakowie, 02-04.1998

Tadeusz Brzozowski-Malarstwo-Rysunek, Galeria 13 Muz w Szczecinie, 1963; Tadeusz Brzozowski-Malarstwo-Rysunek, Klub MPiK, Toruń, 1963; Tadeusz Brzozowski-Obrazy i rysunki, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1974; Tadeusz Brzozowski-Obrazy i rysunki, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 02.12.1974-02.1975; Rysunki Tadeusza Brzozowskiego (prace z lat 1937-1986), Muzeum Okręgowe w Radomiu, 1986; Tadeusz Brzozowski (1918-1987), Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, poz. kat. 771.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 18 000

Wokalistka (1986)

sygn. dat. l.g. (na odwrociu dedykacja)
tusz, akwarela, papier
14.7x11.7

Kamerjunkier i jego fochy (1965)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
48x63

Kompozycja, 1960

drzeworyt, papier,
19,4 x 16,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: T. Brzozowski 60 (ołówkiem)

Senator, 1963 r.

akwarela, tusz/papier48 x 27 cm
sygnowany i datowany p. d.: `T.B. 63`

Estymacja: 9 000 - 12 000

Bez tytułu, 1960 r.

drzeworyt/papier, 16 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `T. Brzozowski 60`
Praca z teki "Konfrontacje"

Estymacja: 1 300 - 1 800

Padół podołkami okraszony jest, 1981

tusz, piórko, pędzel, papier,
51 x 73 cm;
sygn. i dat. wraz z tytułem p.g.: "padół podołkami okraszony jest" / T.B. 81

Kurant, 1964

olej, deska, ok. 12 x 9,5 cm;
sygn. i dedykacja na odwrocie: "KURANT"/ 1964/
KOCHANEMU/ W./ Od T./ T. BRZOZOWSKI

tusz, piórko, pędzel, papier,
51 x 73 cm;

Snob (1986)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, tusz, papier,
15x12

Bez tytułu(z teki Konfrontacje `60)

sygn.dat.p.d.,
drzeworyt, akwarela,
15.9x11.9

liczba obiektów: 263