1 zł
2 600 000 zł

DORYS Benedykt Jerzy (1901-1990)

Autoportret, 1957

fotografia czarno-biała, brom, papier,
39,5 x 29,5 cm;
opisana na odwrocie (ołówkiem) oraz dwie pieczątki autorskie; odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

cena wywoławcza: Wykup abonament

Czesław Kleczeński, 1927

21,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: B.J. Dorys oraz l. d.: ozdobna sygnatura i data 1927

Portret Leny Żelichowskiej, l.30./ 1974

24 x 17,5 cm;
sygn. l.d.: Dorys (negatywowo), opis (ołówkiem) oraz pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

Portret Marii Gorczyńskiej, 1939/lata 40-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 40 x 30 cm; sygn. p.d.: Dorys; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

Portret Heleny Makowskiej, lata 30-te XX w./1974

fotografia czarno-biała,brom, papier, 40 x 30 cm; sygn. ołówkiem l.d.: Dorys oraz pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska,
nakład: nieokreślony, life-time print

M. Gorczyńska, lata 30-te XX/70-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 15,5 x 10,5 cm; pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

Modelka w sukni wieczorowej z Domu Mody Hersego, lata 30-te XX/70-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom papier, 16 x 11,2 cm; pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

Pani Pate, 1931/1980

39,5 x 30 cm; sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem)
oraz opis i pieczątka autorska
na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony,
life-time print

Podwójny portret 1926-27

14,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B.J. Dorys,
Na odwrocie pieczątka autorska, tytuł pracy ołówkiem i numer 12.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 24 x 17,5 cm;

Dziewczynka w białej sukience, ok. 1930

36 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dorys (ołówkiem)., l. d.: ozdobna sucha pieczęć DORYS/ WARSZAWA.
Na odwrocie pieczątka autorska: B. J. DORYS/ ART. - FOTOGRAFIK/ ? (nieczytelne) oraz odręczny napis ołówkiem: ok. 1930 - oryginał oraz niebieską kredką: Dziewczynka w białej sukience/ (brom)

Irena Santor

fotografia czarno-biała/papier, brom/papier,
23,6 x 17,8 cm
sygnowana p. d.: `Dorys` (tuszem, na odbitce); na odwrociu pieczęć autorska: `B. J. DORYS | ART. - FOTOGRAFIK | Warszawa, Nowy Świat 29 | PRAWA AUTORSKIE | ZASTRZEŻONE 1961`, w prawym dolnym rogu ołówkiem napisana liczba `218` w owalu

Mira Zimińska-Sygietyńska

23,4 x 18,2 cm
sygnowana p.d.: `Dorys` (tuszem, na odbitce)
na odwrociu napis ołówkiem: `Mira Zimińska - Sygietyńska | lata 30-te`, poniżej pieczęć autorska: `B. J. DORYS | ART. FOTOGRAFIK | Warszawa, Nowy Świat 29 | PRAWA AUTORSKIE | ZASTRZEŻONE 1975`, w prawym dolnym rogu ołówkiem napisana liczba `196` w owalu

Akt

fotografia czarno-biała, brom,
papier, 15 x 10 cm w świetle oprawy;
na odwrociu pieczątka autorska

Portret Stanisława Stanisławskiego. (1929/1959).

Fotografia czarno-biała form. 40x29,5 cm (Portretowany ujęty w pół postaci. Patrzy na wprost, ręce oparte na kolanach. W lewym dolnym narożniku zdjęcia sygn. ołówkiem: Dorys. Na odwrocie piecz.: B. J. Dorys Art. Fotografik Warszawa, Nowy Świat 29 (...). Stan dobry.

S.Stanisławski, właśc. Bratman (1870-1941), aktor i reżyser. Jeden z najznakomitszych przedstawicieli stylu fredrowskiego)

Portret Ludwika Solskiego. (1948/1959).

Fotografia czarno-biała form. 40x29,5 cm (Portretowany ujęty w popiersiu, wsparty prawą ręką na oparciu krzesła. W lewym dolnym narożniku zdjęcia na negatywie: Dorys. Na odwrocie piecz.: B. J. Dorys Art. Fotografik Warszawa, Nowy Świat 29 (...). Narożniki Marginesy nieco otarte, poza tym stan dobry.

L.Solski, właśc. Ludwik Napoleon Sosnowski (1855-1954), aktor, reżyser)

Portret Tadeusza Kulisiewicza. (l. 40. XX w./1959).

Fotografia czarno-biała form. 39,8x26 cm (Portretowany ujęty w pół postaci. Patrzy na wprost, ręce splecione leżą na podołku. W prawym dolnym narożniku zdjęcia na negatywie: Dorys. Na odwrocie piecz.: B. J. Dorys Art. Fotografik Warszawa, Nowy Świat 29 (...). Narożniki lekko otarte, poza tym stan dobry.)

Pani Pate, 1931/1980

life-time print

fotografia czarno-biała, brom, papier, 24 x 17,5 cm; sygn. l.d.: Dorys (negatywowo), opis (ołówkiem) oraz pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print

Akt, 1963

ok. 14,5 x 9,5 cm (w świetle
passe-partout); pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska,
nakład: nieokreślony, vintage print

liczba obiektów: 186