1 zł
2 600 000 zł

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1957 r.

Tusz, akwarela na papierze milimetrowym 55 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "Lebensztejn 57"

cena wywoławcza: Wykup abonament

SPOTKANIE, 1955-1956 r.

Ołówek, tusz na papierze 44,7 x 37 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 1955-56?"

Trophées 1966

litografia, wym.: 390 x 265 mm, sygn. oł., odb. nr 37/80
Lit.: jw., poz. 169, il. 24

Scéne Champetre, 1966

litografia, wym.: 350 x 250 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 178, il. 30 199. jw.

Petite Vice 1966

litografia dwubarwna, wym.: 360 x 245 mm, sygn. oł. (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 174, il. 36

Mythe en commun 1966

litografia, wym.: 360 x 240 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 172, il. 26

Corps Propre 1966

litografia dwubarwna, wym.: 365 x 240 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: Katalog wystawy monograficznej, MN Wrocław 77, poz. 176, il. 29

Księga Rodzaju: Wizyta aniołów u Sary i Abrahama, 1988

tusz, ołówek, papier, 20,5 x 29 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: Lebenstein 88
Na odwrocie napis: Lebenstein / "Księga Rodzaju" / "Wizyta aniołów u Sary i Abrahama" / 1988 / 24 x 32 cm / tusz i ołówek.

Ilustracja do Obrotów rzeczy M. Białoszewskiego

tusz pióro, pędzel, papier milimetrowy,
57.2 x 36 cm
sygn. długopisem l.d.: Ilustracja do M. Białoszewskiego "Obroty rzeczy", p.d.: Lebenstein 1958 ? | 1959 ?

Adam i Ewa, 1988

pastel, tusz pióro, gwasz, papier,
69 x 49 cm
sygn. tuszem p.d.: Lebenstein 88

Akt, 1955

tusz, pióro pędzel, ołówek, papier milimetrowy,
36.5 x 25.5 cm
sygn. długopisem l.d.: LEBENSTEIN 55

Kobieta z kotem, przed 1958

olej, płótno,
123 x 74 cm
na odwr. zamalowane przez autora popiersie kobiety
Do obrazu dołączone jest oświadczenie byłej właścicielki o otrzymaniu obrazu od artysty w 1958 r.

Poids lourds, I 1966

tusz pióro, lawowanie, papier ,
30 x 42.5 cm
sygn. l.d.: Lebenstein janvier 66, p.d.: "Poids lourds"

Zjazd, 1964

tusz, gwasz, papier
37 x 53 cm

Łódż Charona, 1976

tusz, akwarela, papier
92 x 109 cm

Wielki Kanion IV, 1981

gwasz, kredka, papier
53 x 91 cm

Deia Krutane

litografia, papier, 48,5 x 69 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J.LEBENSTEIN

VOL DE GRIS, 1963 r.

Olej na płótnie 80 x 130 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 63"
Obraz opisany na odwrocie - "J. Lebenstein / Octobre 1963 / Vol de Gris"
Wystawiany - Galeria Montjoie, Bruksela 1968 r.
- Galleria d`arte Galatea, Turyn 1970 r.
Na odwrocie nalepka `agence Maritime Delarme & Cie, Paris" oraz nalepka z wystawy w Galleria d`arte Galatea w Turynie z numerem 1482

KOMPOZYCJA Z FIGURAMI I LAMPĄ NAFTOWĄ

piórko, tusz na papierze milimetrowym,
44,5 x 35,3 cm w świetle p-p,
sygnowany długopisem p. d. "Lebenstein"