1 zł
2 600 000 zł

TROJKA, 1963

olej/płótno,
65 x 100 cm, w l.d.: `3`
na odwrocie napisy autorskie: `J. Lebenstein | Septembre 1963`
na blejtramie tytuł: Trojka

cena wywoławcza: Wykup abonament

Czterej je¼d¼cy Apokalipsy

litografia barwna, papier,
29,5 x 49,5 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 34/50

FIGURA OSIOWA, 1963

gwasz na papierze,
34 x 23 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Lebenstein 1963"

Teka: Carnet Incomplet, 1966.

13 litografii i (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe)
wym. pl.: 48 x 36 cm.
Tekę oraz grafiki wydano w 80 egzemplarzach numerowanych i sygnowanych przez artystę (oferowana teka nosi nr: 41); zawiera: a) Petite Vertu b) Corps Propre c) Ballon - Baba d) Scene Champetre e) Mythe en Commun f) Inassovvissement g) Trophees h) Petite Vice i) Kompozycja j) Kompozycja k) Attente l) Troika ł) Maitresse de Maison.

Majors dream: The earth from which Man Has vanished, 1974

Litografia;
wym.: 670 x 480 mm (w świetle ppartout);
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74; odbitka autorska; oprawiona grafika do teki "Folwark zwierzęcy", 1974.

Construction of the first windmill: the pigs Take it easy, 1974

Litografia;
wym.: 665 x 485 mm (w świetle ppartout);

Apokalipsa, 1985

litografia barwna;
wym.: 495 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 113/150.

Erotyk na kanapie, 1973

Litografia barwna;
wym.: 490 x 700 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 73; nr 69/100.

Akt siedzący, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 330 x 225 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; nr 47/100.

Obraz, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 320 x 220 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; nr 25/100.

Spectacle vert, 1972

Litografia barwna;
wym.: 470 x 660 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein oraz nr 34/100, p.d.: Spectacle vert 1972; stan zachowania: załamanie p.g. narożnika i lewego marginesu.

Maska III

piórko, tusz, gwasz, pastel olejny, tektura, 17,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein

FIGURA, 1958

akwarela, gwasz, tusz, papier,
57 x 25 cm,br>sygnowany długopisem p.d.: Lebenstein 1958

Teka litografii CARNET INCOMPLET, 1967

litografia, papier,
48 x 36 cm
teka: karton obciągnięty płótnem, na I str. okładki wytłoczony napis: Jan Lebenstein.
Wkładka-obwoluta: papier kremowy z nadrukiem na I str. g: Jan Lebenstein | Carnet Incomplet | 13 Lithographien, d: Herausgegeber: Galerie Gmurzynska, Köln, Mauritiussteinweg 74/76 | MCMLXVII; wewnątrz obwoluty druk: kolofon w języku niemieckim, angielskim i francuskim, u dołu: Exemplar Nr. 8 [liczba oł.], niżej sygn. oł.: Lebenstein

FIGURA NR 135, 1962

olej/deska,
44 x 25 cm (wraz z oprawą)
sygn. dat. i opisany na odwrocie: `1962 / figure no 135 / Lebenstein`

PRISE DE POSITION, 1969

tusz, długopis/papier,
60 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 69`

TEATR, LATA 70 XX W.

litografia barwna/papier,
50 x 35 cm (arkusz)
nr l.g.: `1/100`, sygn. p.g.: `Lebenstein`

Figura osiowa numer 162, 1962 r.

olej/sklejka, 102 x 52 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 1957 | 1958 (?)`
na odwrocie autorski opis: `Lebenstein | figure no 162 | 1962` oraz dwie naklejki z galerii Lacloche w Paryżu

Porwanie Europy, 1982 r.

gwasz, papier, płótno, 81 x 165 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `Enlevement d`Europe | version 1982 | LEBENSTEIN`
na odwrocie nalepki: 1)`CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH - ZACHĘTA | Warszawa, Plac Małachowskiego 3 | wł. Izabelle de Beaumont | Autor: J.Lebenstein, gwasz | kat.126 | Tytuł: Envelement d`Europe`; 2) `TRANSPORTS INTERNATIONAUX | ART TRANSIT S.A. | 138 rue Etiene - Marcel - BP 261 - 93511 Montreoil | EXPOSITION "JAN LEBENSTEIN" VARSOVIE PRETEUR: ISABELLE DE BEAUMONT PARIS | ENVELEMENT D`EUROPE 41 00012/JN 20/32`

Maska III

piórko, tusz, gwasz, pastel olejny, tektura,
17,7 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein