1 zł
2 600 000 zł

Troika - z teki Carnet Incomplet, 1966 r.

litografia barwna/papier, 29 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `Lebenstein 66`, opisana l.d.: `71/80`

Estymacja: 2 600 - 3 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier;
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88

Figura (1967)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy
42x59.2 cm

Reptile, 1974

akryl, olej, płótno; 100 x 50 cm;
napisy na odwrocie: Reptile/ Lebenstein / Diptere (przekreślone) / 1974 / acrylique et huile
na blejtramie nalepki: 1. 21. Reptile-1974.; 2. 15. Reptile, 1974 | akryl + olej na płótnie, 100 x 50 cm | wł. prywatna, Poznań;
3. GALERIA U JEZUITÓW | ZWIAZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | JAN LEBENSTEN | WYSTAWA | 16.6.-5.7. 1997 | POZNAŃ
Obraz był wystawiany i opisany: Jan Lebenstein Malarstwo grafika, Galeria u Jezuitów, ZPAP, Poznań 16.06-5.07.1997, kat.poz.15.

Zwierzę (1965)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier, milimetrowy
42x59.2

Antic Hommage a Strindberg

olej, płótno
sygn. l.d.
sygn. dat. i tyt. na odwrocie 65 x 50 cm

Pigalle, 1971

tusz, kredka, pastel, papier;
51 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jan Lebenstein 1971 Pigalle

Figura (1967)

sygn. dat. p.d.
57.5x41 cm (w świetle passe-partout)

Inassouvissement, 1966

Litografia; wym. planszy: 360 x 480 mm; nie
sygn. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s

Ballon-Baba, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm;
sygn. pl. l.d. JL. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473.

Petite Vertu, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; nie

CZTEREJ JEŹDŹCY APOKALIPSY, 1985

litografia barwna na papierze czerpanym,
30 x 50 cm na arkuszu 46,5 x 70 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem p.d. ""Lebenstein 85" i l.d. "XVII/L" (odbitka siedemnasta z pięćdziesięciu); suchy tłok "CAPITAL FINE ART."
Na odwrocie certyfikat autentyczności wystawiony przez dom La nova foglio w Pollenzy we Włoszech.

Reprodukowana m.in. w katalogu wystawy "Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina", Olsztyn 2005 Galeria Sztuki Współczesnej, s. 47.

Figura osiowa, 1963

akwarela, gwasz, papier; 53,5 x 39 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Lebenstein 63 z prawej strony: figure

Estymacja: 17000 - 20000 PLN

Figura osiowa, 1963

gwasz, akwarela, papier; 52 x 35 cm
sygn. l.d. Lebenstein 63/ figure (dwukrotnie sygnowany)

Estymacja: 17000 - 20000 PLN

L`Apogée, 1969 r.

olej/płótno, 81 x 64,5 cm (owal)
sygnowany ś.r d.: `Lebenstein 69`
opisany na odwrociu: `Lenebstein | L`apogée`

Pochodzenie:
- Dom Aukcyjny Agra-Art
- kolekcja prywatna

Estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Akt leżący, 1988

sygn. l. d.: Lebenstein 88

Postać kobiety

sygn. p.d.
28x20 cm (w świetle passe-partout)

Postać mężczyzny

sygn. p.d.

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 23,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 61`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Postaci przy stole, 1957 r.

tusz, piórko/papier milimetrowy, 35,7 x 57,7 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 57`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł