1 zł
2 600 000 zł

Figura w tle, 1956

olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: LEBENSTEIN
na odwrocie napis: LEBENSTEIN | FIGURA W TLE | MAJ 1956 | 90 X 100
na odwrocie na blejtramie nalepka: ZAKŁAD STOLARSKI | BENEDYKT BĄCZEK | Łódź u. Stalowa.25 tel.55 47 12 | Krosno malarskie nr 6 a | Wymiary 1,00 x 0,89 m | Cena zł 93.400

cena wywoławcza: Wykup abonament

Statue, 1967 r.

olej/płótno, 130 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 67`
opisany na odwrociu: `Lebenstein | "Statue" | 1967`

- zakup bezpośrednio od artysty, lata 70. XX w.
- Edmond Benmussa, Tel Awiw, Izrael
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup od wym. Powyżej, 2007)

- Warszawa, Zachęta, 2010
- Paryż, Galerie Desbiere, 1968

- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy, [red.] P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010, il. s. 151
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, Warszawa 2012, il. s. 91
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, Paryż, 1968, reprodukowany

Figura osiowa 100, 1960 r.

olej/płótno, 130 x 195 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN 1960`

- zakup od artysty (styczeń 1962)
- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Dom Aukcyjny Christie`s, Nowy Jork, 16.01.2008
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- Nowy Jork, Galerie Chalette, III - IV.1962
- Warszawa, Zachęta, 25.VI .- 28.VIII.2010

- Jan Lebenstein, katalog wystawy, [red.] Jean Cassou, Madeleine Chalette-Lejwa,
wyd. Galerie Chalette, Nowy Jork 1962, poz. kat. 10
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy, [red.] P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010, il. s. 71, s. 191

Terrakota, lata 70. XX wieku

Litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 13/100.

Affrontement, 1973

Litografia barwna; wym.: 500 x 690 mm;
sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73. "Affrontement". Odbitka nr 72/100. Lit.: "Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów", red. M. Hermansdorfer, Wrocław 2000 poz. 3098.

Suzanne, 1973

Litografia barwna; wym.: 700 x 495 mm;
sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73 "Suzanne". Odbita nr 58/100.

Porwanie Europy (Enlevenement II), 1963 r.

olej/płótno, 80 x 128 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 63`
opisany na odwrociu: `J.Lebenstein | Enlevenement II | Novembre 1963` i l.d. okrągła pieczątka

- Galeria Program, Warszawa, 2004
- kolekcja prywatna

Figura hieratyczna, 1956

olej, płótno; 97 x 64,5 cm
opisany na odwrocie: LEBENSTEIN 56/ Figura hieratyczna

CZTEREJ JEŹDŹCY APOKALIPSY, 1985

litografia barwna na papierze czerpanym,
30 x 50 cm na arkuszu 46,5 x 70 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem p.d. "Lebenstein 85" i l.d. "122/150" (odbitka sto dwudziesta druga ze stu pięćdziesięciu);
Na odwrocie certyfikat autentyczności wystawiony przez dom La nova foglio w Pollenzy we Włoszech.
Reprodukowana m.in. w katalogu wystawy "Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina", Olsztyn 2005 Galeria Sztuki Współczesnej, s. 47.

litografia barwna, papier jasnoszary (ze znakiem wodnym La Nuova Foglio);
47 x 66,5 cm (wymiar kompozycji), 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem l. d.: Lebenstein 94/ 100 (autorski numer odbitki);
na odwrocie nalepka "Certificato di garanzia Casa Editrice La Nuova Foglio" z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy.

Bez tytułu, 1973

litografia barwna, papier (ze znakiem wodnym La Nuova Foglio);
70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein 73, autorski numer odbitki l. d.: 97/ 100

Bez tytułu - l, 1955-1956

tusz lawowany, ołówek, papier milimetrowy;
58 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Lebenstein 1955-56

Pigalle, 1971

tusz, kredka, pastel, papier;
51 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jan Lebenstein 1971 Pigalle

Figura osiowa, 1965 r.

akwarela, tusz/papier, 32,5 x 25,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 65`

Na prawo i na lewo, 1962 r.

długopis, kredka/papier, 28 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 62`, p.g.: `na prawo i na lewo`

Figura osiowa, 1960 r.

akwarela, flamaster, technika mieszana/papier, 62 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 60`

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, technika własna/papier, 61 x 40 cm (w świetle passe - partout)

Bez tytułu, 1963 r.

tusz/papier,26 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 63`

Bez tytułu, 1960 r.

tusz/papier, 22 x 16 cm
sygnowany l.d.: `J.L 60`

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier;
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88