1 zł
2 600 000 zł

EIDRIGEVICIUS Stasys (ur. 1949)

Szepty (1998)

sygnowany, datowany p.d.
ołówek, papier
23.7x32

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret, 1991

rysunek, ołówek, papier,
34 x 24 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 1991 / 6./20. Stasys

Rama (1979)

sygnowany, datowany p.d.
akwaforta, akwatinta
9.7x9.6

Ex libris Lidija Simkute Pocius (1983)

sygnowany p.d.datowany l.d.
akwaforta, akwatinta
13.4x9

Krzyk (1979)

sygnowany p.d.datowany l.d.
akwaforta, akwatinta
9.6x9.5

12 ekslibrisów z lat 1976-1983 (w tym dwa nie datowane)

mezzotinta i akwaforta, różne wymiary
(największy 10,6 x 12 cm),
wszystkie sygnowane ołówkiem pod płytą, część również na odwrocie

Czarna głowa, 1993

41,5 x 29 (w świetle passe-partout)
sygn. oł. d.: Dla Moniki - Warszawa, czarnym pastelem p.d.: Stasys 1993 w l.d. rogu nieczytelny napis (numer?)

Śpiew ptaka, 1991

pastel,
29x40 cm

W KRĘGU 1991 r.

Kolaż na papierze
21 x 30 cm
Sygnowany p.d. - "1991 | Stasys"

TWARZYCZKA I oraz TWARZYCZKA II 1995 r.

Kolaż na papierze
20 x 17 cm ("Twarzyczka I");
24 x 20 cm ("Twarzyczka II")
Sygnowany z prawej - "Stasys"

Twarz i prosiak

pastel/papier, 41 x 30 cm
sygnowany p. d.: `Stasys`

Ostatni, 2001

63 x 47 cm,
sygn. i dat. p. d.: 2001 Stasys

Zielona głowa

akwarela, gwasz, papier,
38,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Stasys

bez tytułu, 1993

rys. tuszem na papierze,
23,5x33,5 cm,
sygn.

NIEBIESKA TWARZ, 1993 r.

Pastel, papier;
39,5 x 29,9 cm
Sygnowany po środku 168 oraz p. d.: Stasys | 93

Bibliografia:
Katalog aukcyjny Fundacji EXIT, listopad 2001 r. (nr kat. 11)

ROZMOWA Z PTAKAMI, 1990 r.

Tusz, karton;
23 x 32 cm
Sygnowany p. d.: Stasys | 1990
Na odwrociu l. d.: B 45, p. d.: ręką artysty 24 | Stasys | dessin, 1990 | Rozmowa z ptakami | 23 x 32 cm

EXLIBRIS WOJCIECH JAKUBOWSKI, 1976 r.

Akwaforta, akwatinta, papier;
12,4 x 8,3 cm
Sygnowany l. d.: 1976; p. d.: Stasys
Na odwrociu: Stasys ExLibris Wojciech Jakubowski C3C5
Na odwrociu oprawy ręką artysty p. śr.: Autor: Stasys Eidrigevicius | ExLibris | Jakubowski 1976 | 12,4 x 8,3 cm | akwaforta, akwatinta

Ostatnia podróż (1986)

sygnowany p.d.datowany śr.d.
akwaforta, akwatinta
8.7x12.5

Twarz, 1995

62,5 x 48 cm(w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 1995 / Stasys

POLSKI ANIOŁ 1990 r.

Pastel na kartonie
120 x 152 cm
Sygnowany p.d. - "Stasys"

liczba obiektów: 450