1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Raporter Reportuje, 1984

Akwarela, tusz, papier,
wymiary: 24 x 29 cm,
sygn. śr.d.: T.B 84

cena wywoławcza: Wykup abonament

RESPONDENTA UWIERA, 1982 r.

Piórko, tusz na papierze 73 x 51 cm
Sygnowany śr.d. - "T.B. 82"

SZAFARKA

1976 r.
Olej na płótnie 31 x 30 cm
Sygnowany na odwrocie - "T. Brzozowski / 1976"
Obraz opisany na krosnach - "T. Brzozowski / 31 x 30 / SZAFARKA / 1976"
Literatura - Tadeusz Brzozowski 1918-1987, katalog wystawy, Warszawa 1997, poz. 318.

Koniuszy chrapie

sygn. p.d.
tusz, papier
37x55 (w świetle passe-partout )

STROICIEL, 1957

olej, płótno,
47 x 27.5 cm
sygnowany na odwrocie d.: MOJEJ KOCHANEJ | METODULI. | SYN | CHRZESTNY | [po l.:] 1957 [po p.:] TADEUSZ
na żerdziach blejtramu g.: STROICIEL, p.: T. BRZOZOWSKI, d.: 1957, l.: 27 x 47

KRETES (II), 1981 r.

Olej na płótnie 163 x 68 cm
Sygnowany na odwrocie - "T.Brzozowski / 1981"
Obraz opisany na krosnach - "T. Brzozowski / 163 x 68 / Kretes / 1981"

Projekt kostiumu do Dziadów A. Mickiewicza, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, 1963 rok

akwarela, tusz, długopis, ołówek/ papier, wym.: 28 x 20 cm

AKT

rysunek piórkiem, 43 x 28 cm

Gbur 1980

olej, płyta, 28 x 22,5 cm.

Akt siedzącego mężczyzny 1950

piórko, tusz, papier, 34 x 24 cm;(w świetle passe-partout); sygn. p. d.: BRZOZOWSKI,
w l. d. dedykacja: KOCHANEMU METODULI TADEUSZ 50

Sanitet ćpa, 1982

tusz, papier
29 x 20 cm

Estyma, 1981

olej, płótno,
50 x 40 cm
sygnowany na odwr. d.: t. Brzozowski | 1981; ciemnoniebieską farbą na krosnach dookoła od l.: T. BRZOZOWSKI; g.: 1981, p.: "ESTYMA"; d.: 50 x 40; na górnej żerdzi krosien po l. napis: WŁ. BWA | NR. IN. 831; po p. nalepka BWA Arsenał w Poznaniu

KOMPOZYCJA, 1960

linoryt, 18,5 x 13,5 cm, sygnowany ołówkiem u dołu: "T. Brzozowski 60"

Wizyoner wtóry 1984

tusz, akwarela, papier, 23,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: T.B. 84, napis u góry: "wizyoner wtóry", na odwrocie dedykacja: Ukochanej Ani / z pięknymi całusami / bardzo wdzięczny / Tadeusz / Brzozowski / 84

Projekt kostiumu do "Dziadów" A.Mickiewicza (1963)

niesygnowany
ołówek tusz.akwarela długopis, papier
29.7x21

Hochsztapler, 1980

olej, płótno
66 x 33 cm

Ladacznica kwili, 1982

tusz, piórko, karton, 51 x 24,6
napis l. d.: Ladacznica / kwili; sygn. śr. d.: T.B.82.; na rewersie napis tuszem "z serdecznym podziękowaniem / T. Brzozowski / 82 i rysunek słońca

Kupler 1980

olej, płótno,
66 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

Foryś 1980

olej, płótno,
66 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

Nosiwoda i komiczny exhaustor

mieszana,
64.5 x 47.5 cm
Sygnowany tuszem śr.d.: Nosiwoda i Komiczny Exhaustor 1958

liczba obiektów: 263