1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Wiolonczelista

olej, deska, 16,5 x 11,2 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Renegat charczy tęgo 1981

rysunek, tusz lawowany, papier, 73 x 51 cm; sygn.
ś.d.: T.B.81, w l.d. napis: "Renegat charczy tęgo"

Furtyan 1965

olej, deska, 45 x 15 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "FURTYAN" / 1965 / 45 x 15 / T.BRZOZOWSKI oraz nalepka MN w Poznaniu z wystawy grudzień 1974 - luty 1975

Twarz V 1986/87

olej, tektura, 22,5 cm x 20,5 cm Na odwrocie napis: TADEUSZ BRZOZOWSKI / "TWARZ V" / 1986/87 / ZE SPUŚCIZNY PO ARTYŚCIE / Wawrzyniec Brzozowski / Zakopane 1996

Hiromantka hrypi (1986)

sygn. dat. śr.d.
tusz, akwarela, papier
19x24.5

POWIERNICA, 1984 r.

Tusz, akwarela na papierze 23,7 x 14,5 cm
Sygnowany l.d. - "T.B. 84."
Literatura - Tadeusz Brzozowski 1918-1987, katalog wystawy, Warszawa 1997, poz. kat. 1066.

Winda 1956

rys. tuszem, wym.: 34,5 x 24,5 cm,
n/s, tytuł i data l.d.: Winda 1956.

Twarz VI 1986/87

olej, deska, 22 x 20 cm
Na odwrocie napis: TADEUSZ BRZOZOWSKI / "TWARZ VI" / 1986/87 / ZE SPUŚCIZNY PO ARTYŚCIE / Wawrzyniec Brzozowski / Zakopane 1996

Homo Ludens á la Poached Eggs Ninon, 1986

tusze barwne, pióro pędzel, papier,
49 x 39 cm
sygn. śr. d.: T.B. 86., l.d. pionowo wzdłuż krawędzi tytuł pracy, na odwr. oprawy wycięte okienko ukazujące sygnaturę tuszem: TADEUSZ BRZOZOWSKI |"HOMO LUDENS á la POACHED EGGS NINON" | 50 x 40 cm 1986

Bez tytułu, 1948-1952

olej, werniks, drewno,
15 x 11.3 cm
sygn. na bocznych krawędziach deski l.: 1948-52, d. i p.: T. BRZOZOW- | SKI.

Poborca, 1986

olej, deska,
21 x 12.2 cm
sygn. na odwr.: T | BRZOZOW- | -SKI. | 1986. | "POBORCA"

Arcyszelma 1976

olej, płótno, 53 x 34 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie.
Obraz katalogowany. Bibl.: Wawrzyniec Brzozowski i in., [red.] Anna Żakiewicz, Tadeusz Brzozowski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, poz. 311.

Hiromantka Hrypi 1986

tusz, akwarela, papier, 18 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu po środku: T.B.86.; napis wzdłuż lewej strony: HIROMANTKA HRYPI
Na odwrocie napis wraz z dedykacją: T. BRZOZOWSKI / „HIROMANTKA HRYPI” / 1986 / Memu / Kochanemu / Czesiowi M. / Tadeusz `86 / Br.

Koniuszy chrapie

tusz, papier, 37,3 x 55,4 cm, w świetle passe - partout,
sygn. p.d.: Koniuszy / chrapie" / T.B. / 80
Literatura: "Tadeusz Brzozowski 1918-1987". Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, s.263, kat. 894.
Pochodzenie: Janina Serwin, Nowy Targ

Gbur 1980

olej, płyta, 28 x 22,5 cm,
sygn. na odwrociu: T.BRZOZOWSKI/ GBUR/ 1980
"Gbur, 1980- arogant, grubianin, prostak, cham, człowiek nieokrzesany", wg. Wakabularza Tadeusza Brzozowskiego. s.206. "Tadeusz Brzozowski 1918-1987". Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997.

Kastaniety 1976

olej, płótno, 99 x 99 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: T. Brzozowski. / 1976/77
Na odwrocie na krośnie napisy autorskie: T. BRZOZOWSKI / „KASTANIETY” / 99 x 991967/77

Wizyoner wtóry, 1984

akwarela, tusz, papier,
24 x 15 cm
sygnowany l.g.: "wizyoner wtóry", p.d.: T.B. 84. na odwrocie oprawy napis: Ukochanej Ani | z z pięknymi całusami | bardzo wdzięczny | Tadeusz | Brzozowski | 84

Wacha, 1978

olej, płótno,
33 x 66 cm
sygnowany na odwr. na płótnie l.d.: t. Brzozowski. 78., p.g.: góra | upside [obok strzałka], na krosnach l.: 33 x 66, g.: "WACHA" 1978., d.: T. BRZOZOWSKI

Młokos, 1975

olej, płótno,
66 x 33 cm
sygnowany na odwr. d.: t. | Brzozowski | 1975., g.: góra | upside, obok strzałka w górę, na krosnach żółtą farbą l.: T. BRZOZOWSKI., p.: "MŁOKOS", śr.: 1975, d.: 66 x 33

Szkic dwóch postaci, ok. 1939

tusz, papier,
35.3 x 24 cm
na odwrocie napis oł.: RYSUNEK TADEUSZA BRZOZOWSKIEGO | OK.1939 (?)| NR. KAT. TB MNW 252| Wawrzyniec Brzozowski

liczba obiektów: 263