1 zł
2 600 000 zł

"Słuchając śpiewu Kiri Te Kanawa", 2002 r.

akwarela / papier, 49 x 62,5 cm, sygn.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przebudzenie, 1971

Zestaw 3 linorytów barwnych (odmienne wersje kolorystyczne);
wym.: 225 x 165 mm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie; numeracja prac: 48/75, 54/75, 54/75. Grafiki indywidualnie umieszczone w obwolutach z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej..

Łabędzie, 1948

Akwatinta; wym: 210 x 153 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; l.d.: tytuł, technika.

Skok na nartach, 1949

Akwaforta, sucha igła; wym: 210 x 160 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.:
J. Kraupe 1949; l.d.: tytuł.

Miasteczko żydowskie, 1948

Autolitografia; wym: 230 x 380 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; l.d. tytuł, technika; egz. 1/10.

Wieczór, 1959

Gwasz, akwarela, tusz;
wym.: 31 x 17,3 cm; sygn.
p.d.: J. Kraupe.

Zagajnik 1963

Gwasz, tusz, papier,
wym.: 113 x 33 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe; tyt. i dat. l.d. poza kompozycją.

Wieże Krakowa, 1947

Olej, płótno;
wym.: 77 x 97 cm;
sygn. l.d. J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ 1947.

Pejzaż III, 1953

Monotypia;
wym.: 53 x 35 cm;
sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1953; l.d.: technika, tytuł.

Organy w Oliwie, 1968

monotypia, płótno,
72 x 40 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
opisany na odwrocie: Janina Kraupe / monotypia "Organy w Oliwie" 1968

Jesienne divertimento

olej, płótno
100 x 58 cm

Rytmy jesieni, 1963

olej, płótno;
60 x 75 cm
sygn. p.d. j.kraupe
Na odwrocie: JANINA KRAUPE/ "RYTMY JESIENI"/ OLEJ/ 1963

Oratorium Jana Sebastiana Bacha, 1969 r.

monotypia/płótno,
51 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 1969` oraz w l.d. tytuł autorski

Ex libris własny.

Linoryt form. 11,3x8,8 na ark. 13,5x13 cm, 1977 (Stan dobry. Kompozycja z odwróconą cyfrą 3 i cyfrą 4. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem J.Kraupe 1977)

Ex libris Stana Balewicza.

Linoryt form. 13,5x6 na ark. 17,8x10,1 cm, 1977 (Stan bardzo dobry. Kompozycja z ceglanym murem. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem: J.Kraupe 1977)

Ex libris Iwo Pawła Świderskiego.

Linoryt form. 13,3x4,3 na ark. 17x8 cm, 1973 (Stan dobry. Kompozycja geometryczna. Pod kompozycją sygnatura ołówkiem 1973 J.Kraupe)

Znaki wiosny, 1962

olej, płótno, 62 x 85 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe

Transmutacja XVIII, 1987

grafika barwna, karton, 22 x 16,7 cm (wymiar kartonu);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;
tytuł i nakład l. d.: "Transmutacje XVIII" 24/40

Metamorfozy IX

Linoryt barwny na płótnie, 58 x 37 cm,
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963 i l.d.: Metamorfozy IX epr. d`art. II.

Preludium Bacha, 1981

linoryt barwny, papier czarny,
17.4 x 10.3 cm
sygn. białym gwaszem pod ryc. l.: "Preludium Bacha" epr. d`art. II, p.: J. Kraupe 1981