1 zł
2 600 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret dziewczynki z niebieską kokardą, 1938

pastel, papier;
średnica 48 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: Witkiewicz (T.B.+E) 1938 III-IV NP.-N ? + herb

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny, 1930

pastel, papier;
82 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Ignacy Witkiewicz 1930 IX (T.B)

Portret Aleksandra Lednickiego

węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: Hetman Lednicki,
p. d.: Ostatni rysunek T.C (w owalu) / Witkacy / 1923

61,5 x 46,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy TC + b (w owalu) / 1923;

Portret młodej kobiety, 1934

pastel, papier brązowy, 60 x,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Witkacy (T.E) / 1934 XII / NP N + herb

PORTRET ZOFII ŻARNOWIECKIEJ, 24 IX 1937

pastel, papier jasnobrązowy,
69 x 49.7
sygnowany i datowany u dołu: Le portrait d`une figure | ŕ combore (lub courbure?) constante = ? xa/yb _ ka (z.r.) | (T.T.C.K.P.) | Witkacy (T.E 1/2 C) | NP | N? + (F.B.Z.) 1937 | 24/IX

PORTRET TOMASZA DOMANIEWSKIEGO, X 1924

60.5 x 45.7
p.g.: Ignacy Witkiewicz | 1924 (w kółku:) T.B+E/X

Para portretów Aleksandra Lednickiego

1. pastel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
2. węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: Hetman Lednicki, p. d.: Ostatni rysunek T.C (w owalu) / Witkacy / 1923

Portret Anny Przybyłko-Potockiej (?), 19

pastel, papier różowy,
54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy / (T.B.) NP N(Pi) N(Pi) / N(Pi) 11 / + herb u dołu: 1935. 6

PORTRET DOKTORA WITOLDA PAKOWSKIEGO, 1932

Pastel, papier; 64,5 x 48 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Witkacy 1932 III NP. 3 4 N ? 5 n, p.d.: (T.B.s)

PORTRET MARII DźBROWIECKIEJ, 12. I 1938

pastel, papier, 69.5 x 49.5 cm
sygnowany p.d.: (T.E. + B) | Witkacy 1938 | 12/I | NP6r | N? od BN | NP FZZ 14
Z tyłu na oprawie (na tzw. plecach) napis zielonym flamastrem: Portret p. Marii Dąbrowieckiej | zamieszkałej w Zakanem (sic!) | malowany w 1938 r własnoręcznie | przez Stanisława Witkiewicza (Witkacego) co niniejszym potwierdzam | Witold Nawierski | W

PORTRET MARII KASPROWICZOWEJ, X 1936

68 x 49 cm
sygnowany i datowany u dołu pośrodku: Witkacy (T.E) | 1936 X napis p.d.: (p.w.) NP 5r | (w.s.g.)x/ N? | x/ glątwa Z tyłu na oprawie (na tzw. plecach) napis ołówkiem: Portret MARUSI KASPROWICZOWEJ II żony KASPROWICZA

Portret mężczyzny, 1936

pastel, karton,
67 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: (T.T.C.K.P.); p.d.: Witkacy / N? NT, 1936 III / + piwo + porter / + herb.

Portret Anny Przybyłko-Potockiej (?)

pastel, papier różowy, 54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy / (T.B.) NP N N / N 11 / + herb u dołu: 1935. 6

Portret mężczyzny, 1930

59,8 x 43,5 cm
sygn. p.d. Witkacy 1930 23./IV/ (T.C)

Portret kobiecy, 29.V.1931

pastel, papier brązowy
66 x 47 cm
sygn. i opisany u dołu: Witkacy / 1931 V T. NP89 / + / pyfko + Co

Emeryk Kotoplaski postanowił

zużytkować przypadkowe upicie się ...;
ołówek, papier
16,5 x 20,9 cm;
sygn. p. g. z autorskimi oznaczeniami: NP 42 N (Pi) / (Pi) 71/ N (Pi) 3m + alk/ + herb. Witkacy / 1935 / X (ołówkiem); napis autorski ołówkiem z lewej: Emeryk Kotoplaski / postanowił zużytkować / przypadkowe upicie się / i zmieniwszy się w / fokę, zgwałcić swoją / zaniedbaną od 15 lat / żonę Gogenardę / Ona była tak / zaskoczona i / szczęśliwa, że / nawet nie / zauważyła, że / on się w / fokę zamie- / nił; na odwrocie tekst obcą ręką.

Portret Idalii Iwanowskiej, 1929

63,5 x 48,5 cm
sygn. l.d. Witkacy/ (T.C + Co)/ 1929 X
Na odwrocie nr 115 oraz 4 pieczęcie PIERWSZA W WARSZAWIE/ WYSTAWA PORTRETÓW/ Firmy S.I.WITKIEWICZ/ ORGANIZOWANA PRZEZ STOŁECZNY DOM KULTURY/ ELEKTORALNA 12/ WARSZAWA - KWIECIEŃ - MAJ - 1958 ROKU/ DYREKTOR/ (podpis nieczytelny); EKSPONOWANY NA WYSTAWIE/ W NOWYM TARGU - SIERPIEŃ 1957; EKSPONOWANY/ NA WYSTAWIE/ W OPOLU/ LISTOPAD/ GRUDZIEŃ/ 1957; Okrągła EKSPONOWANY NA WYSTAWIE/ WE WROCŁAWIU/ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK 1957

Portret Teodora Białynickiego-Biruli, 1930

64 x 48 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Witkacy 1930 II/ T.C + Co
Na odwrocie nr 142 i nalepki Eksponowany na wystawie/ w Nowym Targu - sierpień 1957 r (podpis nieczytelny); PIERWSZA W WARSZAWIE/ WYSTAWA PORTRETÓW/ Firmy S.I.WITKIEWICZ/ ORGANIZOWANA PRZEZ STOŁECZNY DOM KULTURY/ ELEKTORALNA 12/ WARSZAWA - KWIECIEŃ - MAJ - 1957 ROKU/ DYREKTOR/ (podpis nieczytelny)

Portret mężczyzny, 1936 r.

pastel/karton,
67 x 46 cm (w świetle passe-partout)
napis l. d.: `(T. T. C. K. P.) oraz p. d.: `Witkacy | NPNT 1936 III | + piwo - porter | + herb`

liczba obiektów: 433