1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Trop w trop(1981)

sygnowany, datowany l.d.
tusz, papier
51x73

Koniuszy chrapie, 1980

rysunek, piórko, tusz, papier,
37,5 x 55 cm (w świetle passe - partout);
w p.d. napis: "koniuszy / chrapie" / T.B / 80.

Mężczyzna z linami, ok. 1949-54

tusz pióro, papier kremowy,
44.1 x 32.4 cm
sygn. l.d.: T. Brzozowski na odwr.: akwarela przedstawiająca Bramę Floriańską w Krakowie, sygn. p.d.: Br. Rogaliński

Winda dycha nieskoro, 1981/82

tusz pióro, pędzel, karton z suchą pieczęcią,
72.9 x 51 cm
sygn. p.g.: "winda dycha nieskoro" | T. B. 81.

Furtian, 1965

olej, deska,
44.5 x 15.3 cm
sygn. na odwr.: "FURTYAN" | 1965 | 45 x 15 | [sygnatura wzdłuż l. kraw., załamuje się pod kątem prostym:] T. BRZOZOW | SKI. | Panu | B. P. | z pięknym | pokłonem | t. B.

KOREPETYTOR, 1986

Pióro, tusz;
16,1 x 9,7 cm
Sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: 86. T. B. oraz u góry:"KOREPETYTOR".
Na odwrociu napis ręką artysty: KOCHANEMU |MARKOWI | KOSS! | T. BR. | 86` | wdzię - | - czny | BARDZO.

Hiromantka hrypi, 1986

akwarela, tusz na papierze,
19,5 x 24,5
sygn. u dołu po środku: T.B.86.
Na odwrociu (odklejonym) napis: T. BRZOZOWSKI / " HIROMANTKA HRYPI" / 1986 / Memu / Kochanemu / Grzesiowi M. / Tadeusz ` 86 / Br.

Treser (II), 1980

olej, płótno,
33 x 32 cm
sygn. na odwr. d.: t. Brzozowski. | 1980., na krosnach l.: "TRESER", g.: 33 x 32, p.: T. BRZOZOWSKI, d.: 1980

Bez tytułu, 1960

litografia, papier,
18,5 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: t. Brzozowski`60

Akt męski, lata 1945-54

tusz, papier
wym.: 56,5x34,5 cm
niesygn.

Akt kobiety lata 1945-50

tusz, papier
wym.: 48,5x32 cm
sygn. na odwrocie: TB

Ułomek, 1969

olej, płótno
61 x 30 cm

BEZ TYTUŁU, 1960

drzeworyt kolorowany,
15,7 x 12 cm (wymiary klocka), 20 x 16,2 cm (wymiary arkusza),
sygnowany p.d. pod klockiem "t. Brzozowski 60".

STAROŚCIC, 1962

olej na sklejce,
49 x 35 cm,
na ramie z boku naklejona kartka z tekstem maszynowym: "tadeusz brzozowski - zakopane / "starościc"; na odwrocie napisy czerwoną farbą: "T. BRZOZOWSKI. 1962.", "STAROŚCIC" 49x35", "KOCHANEJ / M.R. od t. B."

Twarz V (1986/87)

niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez Wawrzyńca Brzozowskiego)
olej, pilśnia
21.5x19.5

gwasz, papier
19,3 x 13,5 cm

Baniej i 961 dzień, 1965

tusz pióro, tusz niebieski pędzel, papier kremowy,
62.3 x 48.5 cm
sygn. l.d.: "Baniej i 961dzień" T.B. 65.

Famfatal strzyka, 1970

tusz pióro, pedzel, papier,
47.8 x 69 cm
sygn. l.g.: "Famfatal strzyka" T.B. 70.

Bicykl, 1967

olej, płótno,
68 x 107 cm
sygn. na odwr. p.d.: t. | Brzozowski | 1967., sygn. na żerdziach krosien l.: T. BRZOZOWSKI., p.: "BICYKL" -, l.d.: - 1967, p.d.: 68 x 108, na górnej żerdzi po l. nalepka wystawowa (własność prywatna)

liczba obiektów: 263